• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים (דו"נ 107)[מלסטרה] גולגלות הבדולח

Larkin

פונדקאי ותיק
כמו שאפשר לנחש נלקחה כאן השראה מהפלנטירים וגם מהגולגולת הארכונית מסדרת ניקולס פלאמל בן האלמוות

חפץ עתיק ויקר שהיה בשימוש בעיקר בשיאה של האימפריה האנמירית אך זכה למוניטין מפוקפק וככל הנראה בצדק.
גולגלות אלו שובצו באבן יקרה שלרוב היתה קשורה לאחת ההשתקפויות בדרך ששילבה את האבן עם מרקם העצם ודרשה רב אומן בדרגה גבוהה.
מרבית התכשיטים שניתן לראות מתקופת האימפריה לא משתמשים בעצם, שנחשבה כחומר גלם פרימיטיבי שמשתמשים בו רק עוגים, פארליל ותרבויות ברבריות אחרות. לכן חפץ זה, שבו נעשה שימוש בגולגולת של כוהנת בכירה כלשהי שהתאחדה עם האנמירי, הוא יוצא דופן ויש הטוענים שההשתקפות האפורה בעצמה יצרה אותו כדרך לפקח על הנעשה ברחבי האימפריה לאחר ההתרחבות הראשונית.

בעזרת גולגלות אלו, היה ניתן לצפות במקומות ובאנשים מרוחקים ברמת דיוק שלא היה ידוע עליה באף צורת קסם אחרת קודם לכן והן תרמו רבות לתפיסה של כמה מהפושעים והמורדים הנוראים ביותר שהאימפריה התמודדה איתם.
למרות היתרונות הברורים של גולגלות אלו, מאז ומעולם נלוו אליהן שמועות אפלות. נאמר שהגולגלות יוצרות קשר ישיר עם החלקים הפחות ידידותיים של מימד האנמירי, וששימוש בהן גרם להשפעות משחיתות על הצופה ולאט לאט אכל את נשמתו והחליף אותה במשהו בוהק ומלוטש מהמימד הזר הזה, משהו נשגב, אין ספק, אך בהחלט לא אנושי.
כמובן שהכהונה הכריזה על שמועות אלו ככפירה מהסוג הגרוע ביותר, אך השמועות המשיכו להתרוצץ ובשלב מסוים בערך 100 שנים לפני ההתנפצות ההשתקפות האפורה הכריזה על הגולגלות כלא חוקיות וגזרה גזר דין מוות על כל אדם שתימצא ברשותו אחת.
מרבית הגולגלות נגנזו באחד מהמרתפים בסלנטיר וכנראה הושמדו בהתנפצות אך כמה כוהנות סוררות שיש שיגידו שהושפעו מהכוח של הגולגלות סירבו לצו והחביאו את הגולגלות שברשותן. לאחר ההתנפצות שמועות מחודשות על הגולגלות החלו לצוץ מספרות שהן גילו מההתחלה את מה שעכשיו ברור, שהקשר עם המימד של האנמירי היה דבר פחות מוצלח מכפי שהציגו אותו ההשתקפויות והוא מה שאולי גרם להתנפצות. בין אם זה נכון או לא כל ממלכה שתזכה באחד מהחפצים היקרים האלו תקבל יתרון אדיר על שכנותיה ולא מעט הרפתקנים יצאו אחרי רמזים לגולגלות אגדיות אלו.

גולגולת בדולח (קמע מעוצמה רביעית)
גולגולת של כוהנת עתיקה כלשהי שחרותה ברונות מכושפות ובקודקודה משובצת אבן יקרה מדרגה 2 או 3 באופן שנראה משולב בעצם יותר מתושבת רגילה.
יכולת דמוית לחש
השתקפות המרחקים
השהיה: יום שלם

הדמות מניחה את ידיה על הגולגולת משני צידי האבן ועוצמת את עיניה בעודה מתרכזת ביצור מסויים או במקום מסויים שהיא ראתה לפחות פעם אחת.
הדמות רואה, כאילו דרך עשרות השתקפויות, חיזיון קצר של הדבר המראה את מצבו ברגע זה.
אם ליצור בו מנסים לצפות יש קסמי הגנה מסוג כלשהו שיכולים לעזור להתגונן מנסיונות שכאלו, עליו לגלגל 3ק12 כנגד כוח הרצון שלו ובהצלחה נסיון הצפיה נכשל.
יכולת זו נחשבת כקרב אחד לצורכי התשה.

יכולות מיוחדות נוספות
רצון פלדה נעלה-בונוס 4+ לגלגול הצלה כנגד יכולות שמפריעות או משבשות לחשים,
מוריד לחצי את מספר הסיבובים בהם הדמות סובלת מאפקט של "נעילת לחשים"
מוריד בחצי את האפקטיביות (העונשין) של אפקט "זמזום" (שיבוש לחשים).

לשיקול דעת המנחה שימוש ממושך בגולגולת עלול להוביל לירידה בכוח החיים ובכוח הרצון ובשלבים מאוחרים אף להוביל לנסיון השתלטות על הדמות על ידי יצור כלשהו שמוצאו מעולם אחר.

עריכה אחרונה:
לאחר ההתנפצות שמועות מחודשות על הגולגלות החלו לצוץ מספרות שהן גילו מההתחלה את מה שעכשיו ברור, שהקשר עם המימד של האנמירי היה דבר פחות מוצלח מכפי שהציגו אותו ההשתקפויות והוא מה שאולי גרם להשתקפות.
לא הבנתי למה אתה מתכוון במשפט הזה. ברור שהקשר עם מימד האנמירי גרם להשתקפות!
הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא שהתכוונת להתנפצות (הגדולה).

וואו, ממש נהדר. אהבתי את הקונספט, החפץ חמוד מאוד, והסיפור העלילתי מושקע במיוחד. מתואר היטב ורומז לדברים מעבר...
האמת שקצת היה חסר לי המימד של ההקרבה, כפי שהוא מופיע בניקולס פלמל. זה אמנם לא הכרחי, אבל זה מוסיף הרבה (בעיני).

נלקחה כאן השראה מהפלנטירים
אממ... סליחה על הבורות, אך מה זה הפלנטירים?

כמו שאפשר לנחש נלקחה כאן השראה מהפלנטירים וגם מהגולגולת הארכונית מסדרת ניקולס פלאמל בן האלמוות

מוזר, כי האסוציאציה הראשונה שלי הייתה הסרט הרביעי של אינדיאנה ג'ונס שאף אחד לא אוהב.

אחלה דבר, אבל אני שואל את עצמי למה אלה לא פשוט כדורי בדולח. חפץ מוכר בהרבה שיש לו אסוציאציה מיידית עם חיזוי העתיד. למה זה משנה שמדובר בגולגלות דווקא? האם הנשמה של המת משפיעה כאן איפשהו? אולי מדובר בשימוש באנרגיית מוות? אולי יש אל שמשחק כאן פעולה? אולי זה משהו מיוחד ספציפית בעצמות? אתה כמובן לא חייב לתת הקשר לגולגלות, אבל אני מרגיש שיש פה פוטנציאל פלייבור מבוזבז אם אתה יכול להחליף את הגולגלות בכדורי בדולח ושום דבר לא משתנה בפלייבור חוץ מהפרט הזה.

מוזר, כי האסוציאציה הראשונה שלי הייתה הסרט הרביעי של אינדיאנה ג'ונס שאף אחד לא אוהב.

אחלה דבר, אבל אני שואל את עצמי למה אלה לא פשוט כדורי בדולח. חפץ מוכר בהרבה שיש לו אסוציאציה מיידית עם חיזוי העתיד. למה זה משנה שמדובר בגולגלות דווקא? האם הנשמה של המת משפיעה כאן איפשהו? אולי מדובר בשימוש באנרגיית מוות? אולי יש אל שמשחק כאן פעולה? אולי זה משהו מיוחד ספציפית בעצמות? אתה כמובן לא חייב לתת הקשר לגולגלות, אבל אני מרגיש שיש פה פוטנציאל פלייבור מבוזבז אם אתה יכול להחליף את הגולגלות בכדורי בדולח ושום דבר לא משתנה בפלייבור חוץ מהפרט הזה.
לא רוצה לענות במקום הכותב, אבל נראה לי שזה בגלל שהרבה יותר קשה להשיג גולגולת של כוהן בכירה מאשר להשיג כדור בדולח.

לא הבנתי למה אתה מתכוון במשפט הזה. ברור שהקשר עם מימד האנמירי גרם להשתקפות!
הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא שהתכוונת להתנפצות (הגדולה).
אכן הכוונה להתנפצות.
אממ... סליחה על הבורות, אך מה זה הפלנטירים?
פלנטיר=צופה למרחק, כדורי הבדולח משר הטבעות שמשחיתים את דנטור וסרומן...
אחלה דבר, אבל אני שואל את עצמי למה אלה לא פשוט כדורי בדולח. חפץ מוכר בהרבה שיש לו אסוציאציה מיידית עם חיזוי העתיד. למה זה משנה שמדובר בגולגלות דווקא?
כרגע כתבתי לדו"נ כמובן ויש גם את ההשראה מניקולאס פלאמל אבל גם אני חושב שזה מראה היטב את השונות של החפץ ביחס לתכשיטים אנמירים אחרים. כדור בדולח היה הרבה יותר מתאים לאווירה המאורגנת והמלוטשת של האנמירים וגולגולת מכניסה אלמנטים אחרים של השחתה ומוות שזרים למימד של האנמירי.
האמת שקצת היה חסר לי המימד של ההקרבה, כפי שהוא מופיע בניקולס פלמל. זה אמנם לא הכרחי, אבל זה מוסיף הרבה (בעיני).
העניין הוא שאני לא רוצה להגיד שהשמועות נכונות בהכרח. הייתי יכול לכתוב מכאניקה להשחתה של הגולגולת אבל אני מעדיף להשאיר את זה ככה שכל מנחה יוכל להחליט על מחיר שהוא מעדיף.

חפץ נחמד. האם היו מעורבים ביצירת החפץ קסמי תאובה? האם הכוהנת האפורה הרוויחה משהו מכך שגולגולתה שימשה כחפץ מדרגה רביעית אחרי מותה? חפץ כזה יכול לשמש בקלות כחפץ לעיגון נשמה למישור החומר. אני יכול רק לחשוב על המטעמים שמכונת התעמולה של הפאר'ליל יכולה לעשות מזה.

עריכה אחרונה:
רעיון מעניין, אהבתי.
הקריאה נתנה לי רעיון שאני עומד להשתמש בו בהרצה הבאה בקמפיין שעוד לא פרסמתי (לא ממש יוצג חפץ כזה לכשעצמו, אבל אני הולך להשתמש בעניין בדרך אחרת).
בלי לקבוע אמיתות מוחלטות במשחק (גם אני מעדיף להשאיר את זה למנחה) אעיר:
בשולי הקסם האנ'מירי של האסכולה האפורה יש כמה חלקים אפלוליים יותר שקשורים לצל ולרצון להשיג ידע במחיר יקר, שיכול להתחבר עם קסמים מהסוג של החפץ שתואר כאן. אם כי כמובן, השחתת גופות, בוודאי של כוהנות, ושימוש בהן להכנת חפצים כאל נראית כמו משהו שלפי הדוגמה האנ'מירית הרשמית הוא אסור - אבל כמובן, דוגמא לחוד ומה שכוהנות כאלו ואחרות עשו לחוד, בוודאי בדורות האחרונים לפני ההתנפצות הגדולה.

מבחינת הפאר'ליל, אין ספק שזו תועבה. הדת של 'האבא' ממילא רואה באופן שלילי קריאה לכוחות חיצוניים למעגל של הטבע, ושיבוש של התיחום בין החיים למוות הוא אחת ההתערבויות היותר נתעבות ומסוכנות.

עוגים, לעומת זאת, היו דווקא מתעניינים בקסם המוזר שאותם בני-אנוש קטנים ועלובים הצליחו להשיג, ואני מדמיין לא מעט מכשפים עוגים שהיו רוצים להניח יד על חפץ כזה ולחשוב איך לשפר אותו. למשל, לבדוק אם השמועות על יצור ממימד אחר שיתחיל להתעניין בבעל החפץ נכונות, ואז במקום שהוא ישעבד אותך, למצוא קסם כבילה חזק מספיק למשוך את היצור החוצה ולשעבד *אותו*.

הקריאה נתנה לי רעיון שאני עומד להשתמש בו בהרצה הבאה בקמפיין שעוד לא פרסמתי (לא ממש יוצג חפץ כזה לכשעצמו, אבל אני הולך להשתמש בעניין בדרך אחרת).
אני שמח לשמוע :)

השתעשתי בחפץ הזה עם הרעיון שלמעשה החיבור שהכוהנות יצרו למימד של האנמירי לא היה דבר חיובי ושליהלומים הנשגבים היו אינטרסים משלהם ממלסטרה מעבר ללהיפטר מבאבוס. זה רעיון שאני אולי אפתח בקמפיין כלשהו בעתיד אבל לא רציתי לחייב לזה את החפץ אז השארתי את הכל מאוד מעורפל.
האם הכוהנת האפורה הרוויחה משהו מכך שגולגולתה שימשה כחפץ מדרגה רביעית אחרי מותה?
אני מניח שלא, אם כי בהחלט אפשר להגיד שהרוח שלה היא זאת שיוצרת את הקשר עם המימד של האנמירי ומנחה את החזיונות כדי שלא יאבדו שם.
עוגים, לעומת זאת, היו דווקא מתעניינים בקסם המוזר שאותם בני-אנוש קטנים ועלובים הצליחו להשיג, ואני מדמיין לא מעט מכשפים עוגים שהיו רוצים להניח יד על חפץ כזה ולחשוב איך לשפר אותו. למשל, לבדוק אם השמועות על יצור ממימד אחר שיתחיל להתעניין בבעל החפץ נכונות, ואז במקום שהוא ישעבד אותך, למצוא קסם כבילה חזק מספיק למשוך את היצור החוצה ולשעבד *אותו*.
זה נמע סביר אבל עד כה הבנתי שהעוגים לא היו ממש מודעים למימד של האנמירי וגם אחרי האימפריה לא נראה שהם מתיחסים אליו באופן מיוחד. אם כבר פיות האבק כנראה יותר קרובים לנושא, לא?

העוגים מודעים למימד הזה, אבל באופן היסטורי הוא לא קשור לכוחות הקסם שהם פיתחו, והם לא הצליחו או ניסו ברצינות להתעמק (ובשלב מסויים, אולי גם התחילו לפחד ממנו).
אבל זה לא אומר שרב-מג עוג שישיג אם ישיג חפץ כזה, יהיה אדיש לאופציה להפוך את הקללה וללכוד את היצור שמרחרח דרך החפץ, במקום שהיצור ילכוד אותו.

חזרה