• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 דרקונים ונתונים [דו"נ 101][4] זיכרון רודף- מפלצת בכירה לדרגות הגבורה

גיבורים נועזים יוצאים להילחם נגד דרקונים, אגדות נרשמות בספריהם של מלומדים עתיקים, אנשים יוצאי דופן עולים ומשנים את העולם. רק מעטים מצליחים להיות ייחודיים, לנצח דרך כול המכשולים ולהיזכר לעד במורשת שלא תישכח. ורבים, אחרים, לא מסוגלים להיות כאלו, נופלים כנגד הניסיון. גיבורים שנפלו כנגד הדרקון או העריץ ברגע האמת, רופאים שלאחר שנים של נכשלו בלנצח את המחלה הקסומה ולהציל את האנשים, נוודים שאחרי שנים של חיפושים ומסעות לא הצליחו למצוא ערים אבודות או אוצרות שחלף זמנם. וכאשר יצור משקיע חיים שלמים, ומוצא את עצמו כושל במשימת חייו, מת מבלי להשיג דבר ומבלי שהוא ייזכר- רוחו נשברת, ולא מסוגלת להמשיך הלאה אל חיק מלכת העורבים. התוצאה, היא זיכרון רודף.

זיכרונות רודפים מוכרים היטב לאלו שלוקחים על עצמם משימות אגדיות, מכיוון שהרבה פעמים בדרך, הם מוצאים זיכרון רודף, צל של ניסיון עבר של מישהו ללכת במסלול הזה. צל של כישלון. היצורים הללו לא מוכנים לקבל את זה שהם כשלו ואחרים עשויים להצליח במשימה, רבים מהם שוכחים אחרי שנים את האישיות שלהם, בבדיחה אירונית ומרירה על העובדה שהמטרה שלהם הייתה להיזכר. הם רודפים את אלו שהם נוגעים בהם עם מחשבות על הכישלונות הקודמים שלהם, עם הידיעה שהם לא בוודאות יצליחו, ומנסים לקחת מהם את התקוות שלהם- רק על מנת לנקום ולו מעט בעולם הזה שכאשר הם היו בחיים, ניפץ את התקוות שלהם.

ידע ושמועות
דת (ד"ק 19)
: זיכרונות רודפים הם אלמתים שנוצרים כאשר אדם שכול חייו חי עם תקוות וגבורה מוצא את המציאות מנפצת לו את התקוות הללו, וכושל במשימה האגדית שלו. הם לא מסוגלים לנוח בידיעה על כישלונם, ורודפים את אלו שהולכים בדרכיהם. הם לרוב מתחדשים גם הושמדו לאחר כמה ימים או שבועות, לעתים נדירות חודשים אם כוהן עוצמתי היה מעורב בקרב כנגדם- אבל כמעט אף פעם לא בצורה קבועה.
דת (ד"ק 24): ניתן לגרש לעד ולשחרר את נשמתו של זיכרון רודף, אבל הדבר דורש מאמץ ודווקא מכיוון לא צפוי. הרבה בזבזו את זמנם כאשר הם ניסו להשלים את המשימה שהזיכרון הרודף ביצע במהלך חייו, או להוכיח לו כי המשימה כבר הושלמה, על מנת לשחרר אותו מהכבילה שלו. אבל הזיכרון הרודף לא נוצר על ידי אלו שליבם טהור לחלוטין. בזיכרון הרודף יש אנוכיות מסוימת, גם אם אחת טראגית. הוא רוצה להיזכר, יותר מכול, הוא רוצה שיזכרו שהוא ניצל את כול חייו, גם אם הוא לא הצליח, הוא רוצה שמישהו יראה אותו. הדרך האמיתית לשחרר זיכרון רודף היא ללמוד מי הוא היה, ללמוד את עברו, ולהנציח אותו- באנדרטה, טקס שנתי או משהו דומה. אבל האירוניה האכזרית גורמת לזיכרונות הרודפים לאבד את הזיכרונות של עצמם, ולהישאר רק עם תחושות כישלון אכזריות שהם מעבירים הלאה. לגלות מי היה זיכרון רודף עשוי לדרוש מחקר של המקום בו הם חיו וחיבור הנקודות, ואם שמו האמיתי נמחק מן העולם- ייתכן שהוא לעולם לא יוכל להיות מגורש מבלי עזרה של כוהן אגדי.

זיכרון רודף- אורב בכיר דרגה 8
דמוי אדם צל בינוני (אלמת)- נק"נ 1750.
יוזמה 11+ חושים תפיסה 11+; ראיית חושך.
נק"פ 184; מדמם 92
דרג"ש 22, קשיחות 20, תגובה 21, רצון 23.
חסינות מחלה, רעל. עמידות מוות 10, ערטילאי.
רגישות קורן 10.
גלגולי הצלה 5+; נקודות פעולה 2.
מהירות 0, מעוף 8 (ריחוף); הזחה.
מאפיינים
נוכחות מצמררת
הזיכרון הרודף זוכה לתוסף 1ק6 נזק (מסוג הנזק התואם להתקפה) כנגד כול אויב שלא היה מסוגל לראות אותו בתחילת תורו.
צללי כישלון
הזיכרון הרודף יכול לזמן ולשלוט בצללי הכישלון. הוא תמיד נחשב מודע לכול היצורים בטווח החושים של צללי הכישלון שלו, יודע את מקומם ומצבם. הזיכרון הרודף מתחיל את הקרב עם צל כישלון אחד, ויכול ליצור נוספים באמצעות כוחותיו, כאשר הוא לא יכול שיהיו יותר מארבעה צללי כישלון בשדה הקרב בכול זמן נתון. כאשר צל כישלון נוצר בתורו של הזיכרון הרודף, הוא מיד יכול לבצע פעולות כשם שהוא התחיל את תורו כעת (כך שיש לו פעולה רגילה, פעולת תנועה ופעולה משנית).
כאשר צל כישלון מושמד, הזיכרון הרודף מיד מסוגל לבצע גלגול הצלה כנגד השפעת ההופכת אותו להמום, הלום או נשלט.
פעולות רגילות
[קפא"פ בסיסי] מגע מן הקבר (רגילה; לפי רצון) * מוות

קפא"פ 1. 11+ נגד קשיחות, 2ק8+ 9 נזק מוות והמטרה לא יכולה ליהנות מיתרון קרבי עד סוף תורה הבא.
[טווח בסיסי] לחישת האכזבה (רגילה; לפי רצון) * תודעה
טווח 10. 11+ נגד רצון, 2ק6+ 9 נזק תודעה והמטרה לא יכולה ליהנות מיתרון קרבי עד סוף תורה הבא.
[קפא"פ] עיוור לחולשותיו (רגילה; רענון 5,6) * מוות
קפא"פ 1. 11+ נגד קשיחות, 2ק8+ 9 נזק מוות והמטרה עיוורת וסובלת מרגישות 5 לנזק (הצלה לסיום שתי ההשפעות).
[טווח] זיכרון של תבוסה (רגילה; התקלות [מתחדש כאשר מדמם]) * צל, תודעה
טווח 10. 11+ נגד רצון. 6ק6+ 9 נזק תודעה ושני צללי כישלון נוצרים בשתי משבצות פנויות לצד המטרה.
החטאה: חצי נזק, וצל כישלון אחד נוצר במשבצת פנויה לצד המטרה.
פעולת תנועה
[קרוב אזור] צללים של ייאוש (תנועה; לפי רצון [כאשר יש לפחות צל כישלון אחד בשדה הקרב])
* צל, שיגור
קרוב פרץ 10. המראה של צללי הכישלון והזיכרון הרודף מתערפל ולא ניתן להבחין ביניהם עד שאחד מהם מבצע התקפה. בנוסף, הזיכרון הרודף יכול להשתגר לאחד מהמקומות של צללי הכישלון בטווח, כאשר צל הכישלון משתגר למקומו הקודם.
פעולה משנית
[קרוב אזור] נרדף בידי זיכרון (משנית; לפי רצון)
קרוב פרץ 5, צל כישלון אחד בפרץ.
צל הכישלון יכול לבצע התקפת קפא"פ בסיסית.
[אישי] משאיר אחריו רק חרטה (משנית; רענון 4,5,6) * אזור, צל
הזיכרון הרודף הופך לבלתי נראה עד אשר הוא מבצע התקפה או עד סוף תורו הבא. המשבצת בה הוא היה וכול משבצת הסמוכה אליה הופכות לשטח של חרטה. כול יצור שאינו הצל הרודף או צללי הכישלון המתחיל בו את תורו סופג 10 נזק תודעה. כאשר יצור מסיים את תורו באזור, הוא הופך לנטוע (הצלה לסיום), אך השטח של החרטה נעלם.
תגובות
[קרוב אזור] טעימה מן הייאוש (פעולה חופשית; לפי רצון [אחת לסיבוב]) * צל

קרוב פרץ 20.
תנאי: אויב בפרץ מחטיא בגלגול התקפה, זריקת הצלה או נכשל בגלגול מיומנות.
השפעה: צל כישלון נוצר במשבצת הסמוכה ליצור. אם הפעולה שבוצעה הייתה כחלק מניצול של נקודת פעולה, שני צללי כישלון נוצרים בשתי משבצות הסמוכות ליצור במקום.
[קרוב אזור] פרץ כישלון (הפרעה מידית; לפי רצון) * צל
תנאי: אויב גלגל התקפה, ביצע זריקת הצלה או ביצע בדיקת מיומנות, ויש צל כישלון סמוך אליו.
קרוב פרץ 10. הדבר משמיד את צל הכישלון והיצור חייב לגלגל את הבדיקה מחדש. הוא מחויב להשתמש בתוצאה השנייה.

מיומנויות: התגנבות 12+, תפיסה 11+.
תכונות: כוח 10 (4+), חוסן 17 (7+), זריזות 17 (7+), תבונה 12 (5+), חכמה 15 (6+), כריזמה 20 (9+).
נטייה תוהו רוע; שפות מדוברת.

צל כישלון- חייל פשוט דרגה 8
מונפש צל קטן- נק"נ -
יוזמה 8+ (פועלים ביוזמה של הזיכרון הרודף) חושים תפיסה 12+; ראיית חושך.
נק"פ 1; לא סופג נזק מהתקפות שהחטיאו לעולם.
דרג"ש 22, קשיחות 21, תגובה 21, רצון 21.
מהירות 6.
חסינות מחלה, רעל. עמידות מוות 5, ערטילאי.
רגישות קורן 10.
פעולות רגילות
[קפא"פ בסיסי] מעמד הכישלון (רגילה; לפי רצון) * מוות
קפא"פ 1. 12+ נגד דרג"ש, בפגיעה 10 נזק מוות והמטרה מסומנת בידי צל הכישלון.
תגובות
[קרוב אזור] אכזבה רודפת אכזבה (תגובה מידית; לפי רצון) * מוות
קרוב פרץ 10.
תנאי: אויב באזור המסומן בידי צל הכישלון מבצע התקפה שאינה כנגד צל הכישלון.
השפעה: צל הכישלון משתגר לצידו של היצור.
[קרוב אזור] חיים של חוסר הצלחה (פעולה חופשית; התקלות) * פחד
קרוב פרץ 5, אויב מסומן אחד בפרץ.
תנאי: צל הכישלון סופג התקפה המחסלת אותו בעודו מסמן יצור.
היצור המסומן סובל ממחסר 2- להתקפה עד סוף תורו הבא.

מיומנויות: התגנבות 14+, תפיסה 11+.
תכונות: כוח 8 (3+), חוסן 17 (7+), זריזות 20 (9+), תבונה 10 (4+), חכמה 17 (7+), כריזמה 14 (6+).
נטייה תוהו רוע; שפות מדוברת (לא מסוגלים לדבר).

פס צד: שימוש בזיכרון הרודף
הזיכרון הרודף נוצר. על מנת להזכיר לגיבורים כחלק מהיתקלות את האפשרות של כישלון בהרפתקה, ולתת להם להרגיש אותה. ייתכן שהזיכרון הרודף הוא דווקא על הדרך הנכונה של הדמויות, אבל ניתן להשתמש בו דווקא כאשר הדמויות- כמוהו- נכשלות. הן אולי לא מתו כמו הזיכרון הרודף, אבל דווקא כאשר הנבל הצליח להטעות אותן, או שהן עקבו אחר קצה חוט שקרי, ונכשלו- שם הזיכרון הרודף עשוי להיות היתקלות בעלת השפעה על הדמויות. אבל ניתן להשתמש בזיכרון הרודף דווקא בנקודה קצת שונה. ייתכן שהזיכרון הרודף אחז בכלי נשק או אביזר קסום שיסייע במיוחד במאבק, ולמרות שהחפץ לא מבטיח את הניצחון- הרי גם אותו גיבור שאחז בצל הרודף נכשל והפך לאלמת כאשר הוא החזיק אותו- הדמויות צריכות את החפץ הזה כדי לעמוד בצורה יותר שווה כנגד הנבל או האתגר. במקרה שכזה, הייתי מוסיף את הזיכרון של החפץ ככוח לזיכרון הרודף.

הכוח נוסף על הכוחות הקיימים של הזיכרון הרודף, והוא זהה לכוח 'נרדף בידי הזיכרון', עם ההבדלים הבאים: זהו כוח היתקלות שמתחדש כאשר הזיכרון הרודף מדמם, וההתקפה שמבוצעת על ידי הצל הרודף מקבלת את הכוחות של הנשק המתאים- כאשר אם לחפץ יש כוח יומי שניתן להפעיל כחלק מההתקפה ההתקפה מדמה את הכוח הזה. ההתקפה זוכה בתוסף על פי ההקסמה של הנשק, בהתאם לחוקי סף הקסם במדריך לשליט המבוך (תוסף 1+ להתקפה אם הנשק הוא 2+, תוסף 2+ אם הנשק הוא 3+ וכן הלאה, שכן צל הכישלון הוא בדרגה 8 ולכן סף הקסם שלו הוא 1+).

עריכה אחרונה:
מפלצת מעולה וגם נתונים מעולים.

פלאף:
מאוד אהבתי את הרעיון ואת הביצוע, וגם את הדרך להשמיד זיכרון רודף, גם את הדרך לשלב אותם בהרפתקה ואת הידע המצורף. אין לי מה לכתוב מעבר לזה כי זה פשוט מדהים.

נתונים:
הנתונים כתובים היטב ונראים לי מאוזנים טוב במבט ראשון.
צל הכישלון מרגיש לי מפלצת מסורבלת למדי מבחינת ההרצה בקרב, אבל בתור מפלצת בכירה הוא זכאי לזה בהחלט :)
כן מרגיש לי שצללי הכישלון מסובכים מדי לחפ"שים, אבל הם בסופו של דבר באים בחבילה אחת עם הבוס הגדול. אולי כן הייתי משנה את הכוח אכזבה רודפת אכזבה לכוח שמופעל ברגע המוות/השמדה בלבד.
בנוסף חסרה לי יכולת שמנטרלת טקטיקות שיתוק - בmonster vault לכל המפלצות הבכירות יש יכולת שמנטרלת באופן די טוב מצבי הלום/המום/נשלט. מציע כאן את היכולת הזו
הרהורי חרטה (יכולת פסיבית)
כאשר הזיכרון הרודף מתחיל את תורו הלום/המום/נשלט הוא רשאי להשמיד צל כישלון אחד על מנת לבטל מצב זה. (ואם תקבל את העצה שלי לגבי אכזבה רודפת אכזבה זה יוסיף עוד השפעה נלווית לכוח)

כמה שאלות על הנתונים:
לזיכרון הרודף יש בכוונה נקודת פעולה אחת ולא 2?
רגישות קורן - כמה? (גם לצל הכישלון, אבל זה לא רלוונטי בשבילו)
עיוור לחולשותיו - רגישות כמה לנזק?
צללים של ייאוש - עד מתי אי אפשר להבחין בין הזיכרון הרודף לצללי הכישלון?
נרדף על ידי זיכרון - זה בכוונה לא רק אחת לסיבוב?
משאיר אחריו רק חרטה - האם אזור החרטה יכול להסתיים לפני שיצור כלשהו מסיים בו את תורו?

החפ"שים מסובכים, אבל אני כרגע סבבה עם זה. כול אחד מהם תוקף, נותן מחסר ואולי משתגר אליך בתורו. זהו, ויש גיוון במחסרים שאני מחבב, אבל אני שוקל את מה שאתה אומר. למה אתה חושב שזה יהיה כבד מידי למשחק? כאילו הבחירה? אם זה היה ללא בחירה זה היה יותר טוב?

האמת עם הרגישות התבלבלתי לרגע חשבתי על מוד 5, הרגישויות שלא צוינו הן 10, אכתוב את זה. נתתי לצללים הרודפים רגישות רק כי כבר ראיתי כוחות שמשפיעים "רק על יצור עם רגישות לנזק".
בנוסף חסרה לי יכולת שמנטרלת טקטיקות שיתוק - בmonster vault לכל המפלצות הבכירות יש יכולת שמנטרלת באופן די טוב מצבי הלום/המום/נשלט. מציע כאן את היכולת הזו
אני חושב שאתן לו דווקא שצללי הכישלון מתים. זה משקף את העובדה שגם במותם הם מסייעים לו, ואת תחושת הייאוש של המפלצת. אבל חיבבתי את מה שהצעת ואתבסס על זה. תודה!
לזיכרון הרודף יש בכוונה נקודת פעולה אחת ולא 2?
האמת צודק, לא שמתי לב שלבכירים זה 2 ולא 1.
צללים של ייאוש - עד מתי אי אפשר להבחין בין הזיכרון הרודף לצללי הכישלון?
דמיינתי את זה עד שהם משתמשים בכוח שמוכר שזה הם, אבל אשנה את זה בעריכה. הרעיון שהוא שהוא ישתמש בזה כפעולה אחרונה בסיבוב, אחרי הצללים שלו.
נרדף על ידי זיכרון - זה בכוונה לא רק אחת לסיבוב?
כן, הוא מפלצת בכירה, אם נותרו לו פעולות בסיבוב ואין לו על מה לנצל אותן אני רוצה שהוא ינצל אותן על זה.
משאיר אחריו רק חרטה - האם אזור החרטה יכול להסתיים לפני שיצור כלשהו מסיים בו את תורו?
לא, זה הקטע של הכוח.

מפלצת מפחידה ומגניבה ברמות!

ולהערות- מעט פדנטיות, אבל הערות.
ידע ושמועות
דת (ד"ק 23)
: [...]
דת (ד"ק 28): [...]
דירוגי הקושי לידע גבוהים מאוד, דירוג הקושי ה"גבוה" לדרגה 8 הוא 24, זה מכוון?
[טווח] זיכרון של תבוסה (רגילה; התקלות [מתחדש כאשר מדמם]) * צל, תודעה
טווח 10. 12+ נגד רצון. 6ק6+ 9 נזק תודעה ושני צללי כישלון נוצרים בשתי משבצות פנויות לצד המטרה.
החטאה: חצי נזק, וצל כישלון אחד נוצר במשבצת פנויה לצד המטרה.
יש סיבה שיש לו 12+ נגד רצון בהתקפה הזו ולא 11+ כמו בשאר ההתקפות?

החפ"שים מסובכים, אבל אני כרגע סבבה עם זה. כול אחד מהם תוקף, נותן מחסר ואולי משתגר אליך בתורו. זהו, ויש גיוון במחסרים שאני מחבב, אבל אני שוקל את מה שאתה אומר. למה אתה חושב שזה יהיה כבד מידי למשחק? כאילו הבחירה? אם זה היה ללא בחירה זה היה יותר טוב?
אני מסכים עם אביעד כאן, אחד העניינים של החפ"שים הוא שהם אמורים להיות פשוטים למשחק. הייתי מוריד את ההשתגרות כהפרעה מיידית (למה היא בכלל הפרעה מיידית ולא תגובה מיידית?) והופך את הנזק לסטטי כמו הנזק של כל חפ"ש אחר בשיטה.
אני מבין את הרעיון מאחורי הגיוון במחסרים, אבל כדי לפשט הייתי אומר רק מחסר 2- לגלגולי הצלה.

בגדול - אני מסכים עם מה שכתב @אביעד ונראה לי שכדאי לשנות את הנזק של צללי הכשלון מנזק בקוביה לנזק סטטי ולחסוך גלגולים.
נעשה. בכנות הרבה זמן לא כתבתי למהדורה 4 ואיכשהו אני כול פעם שוכח שחפ"שים עושים נזק קבוע.

דירוגי הקושי לידע גבוהים מאוד, דירוג הקושי ה"גבוה" לדרגה 8 הוא 24, זה מכוון?
אני האמת לא בטוח לחלוטין מאיפה הוצאתי את הד"קים, אבל הורדתי אותם בהתאם.
יש סיבה שיש לו 12+ נגד רצון בהתקפה הזו ולא 11+ כמו בשאר ההתקפות?
טעות הקלדה, הופחת ל-11+

הייתי מוריד את ההשתגרות כהפרעה מיידית (למה היא בכלל הפרעה מיידית ולא תגובה מיידית?)
החלפתי את זה.

מה שכן, שיניתי את הכוח חיים של חוסר הצלחה על פי ההערות שלכם וספציפית מה שאביעד הציע. עם כמה שהקונספט הראשוני של בחירה בין מחסרים היה לי מגניב, החלטתי ש-2- להתקפה על יצור מסומן כשהוא מת זה עדיף- זה מאוד מתחזק את תחושת הייאוש מהיצור, בגלל שהוא נותן לך 2- להתקפות כנגד כול אויב שזה לא הוא- ועד שאתה הורג אותו אתה מקבל 2- כנגד הכול, שזה מאוד מייאש. הכוח הקודם באמת היה מסובך מידי.

חזרה