• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דרקונים ונתונים דו''נ 158, בית הממציא

"מישהו נמצא פה?"
הקול של מורקאל הדהד אליה מהקירות, למרות שהמקום לא היה יותר גדול מבקתה.
"הו, יקירתי!" אדם זקן עם מקל הליכה מיהר אליה. "סוף סוף הגעת!". "כן... לא." מורקאל שולפת פגיון ומצמידה אותו לגרונו של הקוסם. "באתי לקחת את הלב". עיניו של הקשיש החביב והמשוגע קלות התצמצמו. קולו נהיה לרגע אחד מאיים. "לא כל עוד זה תלוי בי" הוא הפיל אותה מהר בעזרת מקל ההליכה שלו ורץ אל הקיר למשוך ידית שהוסתרה שם. למורקאל אפילו לא היה סיכוי לעצור אותו. הרצפה נפתחה מתחתיה ובצרחה היא נפלה למטה. הזקן דישדש לידית אחרת ומשך בה. צרחות ורעשי בעירה נשמעו מהמקום שמורקאל נפלה אליו. "בטח אפשר להשתמש בה למשהו" כמו התווכח הם עצמו. כעבור רגע נראה מרוצה מהתשובה שכנראה ענה לעצמו והלך להתיישב ליד האח.

הממציא המשוגע, שומר הלב, בעלה של באבא יאגה (לשעבר) ואיש הנחושת. כולם תארים לאדם יחיד.

הממציא המשוגע הוא קוסם רב עוצמה שמחזיק בלב, וגר בביתו המשונה שם מכין את המצאותיו המשונות. הבית לא נראה כגדול מבקתה מבחוץ, אך בפנים הוא מכיל מסדרונות אין סופיים, מדרגות במקומות עקומים, שולחנות תלויים מהתיקרה ויצורים והמצאות משונות, מכניות או קסומות, מסתובבים במסדרון ללא הפסקה.

המקומות העיקריים בבית הממציא:

החדרים:
החדרים הם המקומות בו הממציא מכין את המצאותיו. החדרים כל הזמן מתחלפים. הוא נכנס לחדר, מתחיל לעבוד, ויום אחרי זה הוא נכנס לחדר אחר, עם המצאה אחרת שהתחיל לעבוד עליה ואז הוא ממשיך אותה.

חדר הלב:
חדר הלב הוא (מן הסתם) איפה שהלב מאוחסן. קירות החדר מלאים בגלגלי שיניים ורונות. במרכז החדר, על במה מוגבהת נמצא הלב.

הלב:
הלב נראה כמו לב אנושי. אם לב אנושי היה עשוי מגלגלי שיניים. הוא כל הזמן פועם בקצב מהיר. הוא קשיח ביותר ובצבע חום- חלודה.
הלב הוא עתק עוצמתי, המעניק למשתמש ''אנרגיית חיים'' (אותה אנרגייה שקוסמים כל כך מתאמצים לשים בגלמים שלהם). כלומר, שלכל אחד שיש את הלב יכול להקים צבא של גלמים כמעט בלי מאמץ. הלב גם מייצר כל כמה ימים חפץ נדיר אחר המשמש לבניית גלמים ומכונות.

הספרייה האין סופית-
היא לא נחשבת כספרייה הגדולה בעולם, פשוט כי אין לה סוף. אתה אף פעם לא יכול למצוא את הספר שאתה רוצה. כל יום הספרים מתחלפים. גם אם הוצאת ספר קסם רב עוצמה מהספרייה, יום אחרי זה תמצא את עצמך עם ספר בישול. הספרייה היא אין-סוף מדפים עצומים בגודלם, מתנשאים אל מעבר למה שהעין האנושית מסוגלת לראות.

המחסן:
המחסן הוא המקום בו הממציא שומר את כל המצאותיו. במחסן יש מאות על מאות ארגזים, בכל אחד מהם חמישה עד עשרים שקים אין סופיים, או חורים ניידים. כן, הוא שם חורים ניידים ושקים אין סופיים במרחק ארגז אחד מהשני.

המדפים:
המחסן מאחסן את כל היצירות של הממציא, אך על המדפים הוא שומר את המועדפות עליו.
אם למישהו יש רעיונות לחפצי קסם לשים על המדפים, אני אשמח שתכתבו פה.

הברזים:
חדר גדול, קטן יחסית לשאר החדרים.
החדר מלא במכלים שבתוכם נוזלים ושיקויים שונים. בלחיצת כפתור גלגלי שיניים מסתובבים בתחתית ויוצקים את הנוזל אל תוך בקבוק. המכלים מכילים שיקויים נפוצים, שמנים, שמנים נדירים, מתכות- נוזליות וכדומה. הנה כמה נוזלים:
שיקויי ריפוי, רעל, היעלמות, מהירות,
Eldritch Blast אמר/ה:
שיקוי מכני:
מי ששותה את השיקוי מקבל את כל תכונות הגזע של מחושל מלחמה, עמידות לנזק דוקר, שומר על כל יכולותיו הטבעיות ומקבל תוסף של עשר לזריקות כוח וחוסן. השיקוי משפיע ליום.

הערה:
השיקוי לא משנה תכונות גזע, אך אם לדעת המנחה יש יכולת גזע שלא מתאימה יותר הוא יכול להגיד לשחקן שאי אפשר להשתמש בה.
השיקוי המכני מלמטה, שמן חדות, נשימה מתחת למים, תעופה, כל הקלאסיים. והנה כמה שפחות:

קינרביסט מותך:
קינרביסט היא מתכת נדירה, שאפשר למצוא רק בהרי קלסטיה. זו מתכת מלאכית, שלהב שיוצר בעזרתה הוא נשק 3+, ומאפשר לאוחז אותו פעם ביום להשתמש בפעולת בונוס כדי לקבל השפעות כאילו נח מנוחה קצרה. כן כן, כולל החיים, כולל היכולות. מאוד קשה להתיך קינרביסט, אז כמובן שהממציא עשה את זה.

משחה של יצורי הים:
אני בטוח שיש חפץ קסם דומה, אבל כשאתה מורח על עצמך את המשחה הזאת אתה יכול לנשום גם אוויר וגם מים למשך יומיים, אתה מקבל מהירות שחייה של 30 פיט (אם כבר הייתה לך מהירות שחייה, היא גדלה בשלושים פיט למשך היומיים האלו), אתה רואה מתחת למים כמו שאתה רואה מחוץ למים (גם אם לכלוך חוסם לך את שדה הראייה, גם אם חשוך) ואתה נחשב כבלתי נראה מבחינת יצורים ימיים שדירוג האתגר שלהם הוא פחות מ-2.

דם כחול:
דמם של (הכנס שם) יכול לגרום להשפעות מעניינות. אפשר להשתמש בדם כחול כדי להכין אבקת דם כחול, שאם מורחים אותה על חפץ כעבור סיבוב החפץ יתפוצץ ב3ק10 נזק לעצמו ו4ק6 נזק לכל מי שנמצא שלוש מטר מסביבו. אם מכניסים את האבקה לאש, האש מכפילה את האור שהיא מפיקה פי שתיים על כל קמצוץ אבקה ששופכים עליה. עם שקיק אבקה כזאת אפשר להאיר מערה שלמה!

Eldritch Blast אמר/ה:
קינרביסט היא מתכת נדירה, שאפשר למצוא רק בהרי קלסטיה
אני כל כך בטוח שמה שאמרתי פה שגוי איכשהו, אני פשוט ממש לא מתמצא במישורים. (חוץ מה-Feywild. המפלצות האהובות עליי הן פיי).

אם למישהו יש רעיון לחפץ קסם טוב (קיים, ביתי, לא משנה) של הממציא, לעוד חדרים לבית, לאפקט קסום שמשפיע על הבית וכד', אני אשמח שתכתבו למטה.
(אני עברתי על כל הפעמים שכתבתי הלב והוספתי לו את המרקור הזה. נא להתרגש)

עריכה אחרונה:
מגניב לגמרי!
רעיון לחפץ קסם של הממציא על המדפים - חרב גולם, אם אתה הורג איתה יצור מסוג מסוים (נניח בן אנוש) הוא הופך לגולם מסוג ספציפי במקום למות. זה משלים את צבא הגלמים של הלב.

שיקוי מכני:
מי ששותה את השיקוי מקבל את כל תכונות הגזע של מחושל מלחמה, עמידות לנזק דוקר, שומר על כל יכולותיו הטבעיות ומקבל תוסף של עשר לזריקות כוח וחוסן. השיקוי משפיע ליום.

הערה:
השיקוי לא משנה תכונות גזע, אך אם לדעת המנחה יש יכולת גזע שלא מתאימה יותר הוא יכול להגיד לשחקן שאי אפשר להשתמש בה.

עריכה אחרונה:
"מישהו נמצא פה?"
הקול של מורקאל הדהד אליה מהקירות, למרות שהמקום לא היה יותר גדול מבקתה.
"הו, יקירתי!" אדם זקן עם מקל הליכה מיהר אליה. "סוף סוף הגעת!". "כן... לא." מורקאל שולפת פגיון ומצמידה אותו לגרונו של הקוסם. "באתי לקחת את הלב". עיניו של הקשיש החביב והמשוגע קלות התצמצמו. קולו נהיה לרגע אחד מאיים. "לא כל עוד זה תלוי בי" הוא הפיל אותה מהר בעזרת מקל ההליכה שלו ורץ אל הקיר למשוך ידית שהוסתרה שם. למורקאל אפילו לא היה סיכוי לעצור אותו. הרצפה נפתחה מתחתיה ובצרחה היא נפלה למטה. הזקן דישדש לידית אחרת ומשך בה. צרחות ורעשי בעירה נשמעו מהמקום שמורקאל נפלה אליו. "בטח אפשר להשתמש בה למשהו" כמו התווכח הם עצמו. כעבור רגע נראה מרוצה מהתשובה שכנראה ענה לעצמו והלך להתיישב ליד האח.

הממציא המשוגע, שומר הלב, בעלה של באבא יאגה (לשעבר) ואיש הנחושת. כולם תארים לאדם יחיד.

הממציא המשוגע הוא קוסם רב עוצמה שמחזיק בלב, וגר בביתו המשונה שם מכין את המצאותיו המשונות. הבית לא נראה כגדול מבקתה מבחוץ, אך בפנים הוא מכיל מסדרונות אין סופיים, מדרגות במקומות עקומים, שולחנות תלויים מהתיקרה ויצורים והמצאות משונות, מכניות או קסומות, מסתובבים במסדרון ללא הפסקה.

המקומות העיקריים בבית הממציא:

החדרים:
החדרים הם המקומות בו הממציא מכין את המצאותיו. החדרים כל הזמן מתחלפים. הוא נכנס לחדר, מתחיל לעבוד, ויום אחרי זה הוא נכנס לחדר אחר, עם המצאה אחרת שהתחיל לעבוד עליה ואז הוא ממשיך אותה.

חדר הלב:
חדר הלב הוא (מן הסתם) איפה שהלב מאוחסן. קירות החדר מלאים בגלגלי שיניים ורונות. במרכז החדר, על במה מוגבהת נמצא הלב.

הלב:
הלב נראה כמו לב אנושי. אם לב אנושי היה עשוי מגלגלי שיניים. הוא כל הזמן פועם בקצב מהיר. הוא קשיח ביותר ובצבע חום- חלודה.
הלב הוא עתק עוצמתי, המעניק למשתמש ''אנרגיית חיים'' (אותה אנרגייה שקוסמים כל כך מתאמצים לשים בגלמים שלהם). כלומר, שלכל אחד שיש את הלב יכול להקים צבא של גלמים כמעט בלי מאמץ. הלב גם מייצר כל כמה ימים חפץ נדיר המשמש לבניית גלמים ומכונות.

הספרייה האין סופית-
היא לא נחשבת כספרייה הגדולה בעולם, פשוט כי אין לה סוף. אתה אף פעם לא יכול למצוא את הספר שאתה רוצה. כל יום הספרים מתחלפים. גם אם הוצאת ספר קסם רב עוצמה מהספרייה, יום אחרי זה תמצא את עצמך עם ספר בישול. הספרייה היא מדפים גבוהים, מעבר למה שהעין האנושית מסוגלת לראות.

המחסן:
המחסן הוא המקום בו הממציא שומר את כל המצאותיו. במחסן יש מאות על מאות ארגזים, בכל אחד מהם חמישה עד עשרים שקים אין סופיים, או חורים ניידים. כן, הוא שם חורים ניידים ושקים אין סופיים במרחק ארגז אחד מהשני.

המדפים:
המחסן מאחסן את כל היצירות של הממציא, אך על המדפים הוא שומר את המועדפות עליו.
אם למישהו יש רעיונות לחפצי קסם לשים על המדפים, אני אשמח שתכתבו פה.

הברזים:
חדר גדול, קטן יחסית לשאר החדרים.
החדר מלא במכלים שבתוכם נוזלים ושיקויים שונים. בלחיצת כפתור גלגלי שיניים מסתובבים בתחתית ויוצקים את הנוזל אל תוך בקבוק. המכלים מכילים שיקויים נפוצים, שמנים, שמנים נדירים, מתכות- נוזליות וכדומה. תכתבו אילו נוזלים יש בברזים.

אם למישהו יש רעיון לחפץ קסם טוב (קיים, ביתי, לא משנה) של הממציא, לעוד חדרים לבית, לאפקט קסום שמשפיע על הבית וכד', אני אשמח שתכתבו למטה.
כפפות שנותנות לך להטיל את הלחש תיקון לפי רצון.

ספר שמסביר על עקרונות מכניים מבסיסיים ביותר עד לבנייה של מחשבים בעזרת מעגלי רונות מ0. דמות שקוראת את הספר במשך כמה ימים מקבלת את המיומנות artificer initiate ויכולה לקחת רמות בartificer.

יהיה מגניב אם הלב היה נותן לך גם לרפא יצורים וקונסטרוקטים או משהו. אולי הוא נותן את האנרגיה שמפעילה את הבית.

ברז שכשאתה פותח אותו, מוציא את הנוזל שאתה חושב עליו. אתה יכול גם לזמן גם דברים יותר אבסטרקטיים בצורת נוזל. אני מתבסס על הרעיון הזה

עריכה אחרונה:
כפפות שנותנות לך להטיל את הלחש תיקון לפי רצון.
רעיון יפה!

יהיה מגניב אם הלב היה נותן לך גם לרפא יצורים וקונסטרוקטים או משהו.
מסכים.
אולי הוא נותן את האנרגיה שמפעילה את הבית.
זה הרעיון.

הבית לא נראה כגדול מבקתה מבחוץ, אך בפנים הוא מכיל מסדרונות אין סופיים, מדרגות במקומות עקומים, שולחנות תלויים מהתיקרה
כל זה בגלל הלב

יש למישהו רעיונות לנתונים לממציא?
או לשם יותר טוב?

עריכה אחרונה:
נוזלים לברזים:
שיקויי ריפוי, רעל, היעלמות,מהירות,
שיקוי מכני:

הערה:
השיקוי המכני ממקודם, שמן חדות, נשימה מתחת למים, תעופה, כל הקלאסיים. והנה כמה שפחות:

קינרביסט מותך:
קינרביסט היא מתכת נדירה, שאפשר למצוא רק בהרי קלסטיה. זו מתכת מלאכית, שלהב שיוצר בעזרתה הוא נשק 3+, ומאפשר לאוחז אותו פעם ביום להשתמש בפעולת בונוס כדי לקבל השפעות כאילו נח מנוחה קצרה. כן כן, כולל החיים, כולל היכולות. מאוד קשה להתיך קינרביסט, אז כמובן שהממציא עשה את זה.

משחה של יצורי הים:
אני בטוח שיש חפץ קסם דומה, אבל כשאתה מורח על עצמך את המשחה הזאת אתה יכול לנשום גם אוויר וגם מים למשך יומיים, אתה מקבל מהירות שחייה של 30 פיט (אם כבר הייתה לך מהירות שחייה, היא גדלה בשלושים פיט למשך היומיים האלו), אתה רואה מתחת למים כמו שאתה רואה מחוץ למים (גם אם לכלוך חוסם לך את שדה הראייה, גם אם חשוך) ואתה נחשב כבלתי נראה מבחינת יצורים ימיים שדירוג האתגר שלהם הוא פחות מ-2.

דם כחול:
דמם של (הכנס שם) יכול לגרום להשפעות מעניינות. אפשר להשתמש בדם כחול כדי להכין אבקת דם כחול, שאם מורחים אותה על חפץ כעבור סיבוב החפץ יתפוצץ ב3ק10 נזק לעצמו ו4ק6 נזק לכל מי שנמצא שלוש מטר מסביבו. אם מכניסים את האבקה לאש, האש מכפילה את האור שהיא מפיקה פי שתיים על כל קמצוץ אבקה ששופכים עליה. עם שקיק אבקה כזאת אפשר להאיר מערה שלמה!

קינרביסט היא מתכת נדירה, שאפשר למצוא רק בהרי קלסטיה
אני כל כך בטוח שמה שאמרתי פה שגוי איכשהו, אני פשוט ממש לא מתמצא במישורים. (חוץ מה-Feywild. המפלצות האהובות עליי הן פיי).
אני אעביר את כל מה שכתבתי פה לנתונים עצמם.

נוזלים לברזים:
שיקויי ריפוי, רעל, היעלמות,מהירות,

השיקוי המכני ממקודם, שמן חדות, נשימה מתחת למים, תעופה, כל הקלאסיים. והנה כמה שפחות:

קינרביסט מותך:

משחה של יצורי הים:

דם כחול:

אני אעביר את כל מה שכתבתי פה לנתונים עצמם.
דם כחול זה כינוי לדם המלכים. אולי הוא נותן לך יתרון בשכנוע?

חזרה