• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • הגשת המשחקים לדרקוניקון 2022 נפתחה
  הכינו את ההרפתקאות שלכם, והריצו אותן בכנס המשחקים של הקיץ! בין אם זה הרפתקה משלכם או הרפתקה מוכנה, במבוכים ודרקונים, עולמות פראיים או שיטה שאתם המצאתם, דרקוניקון ממתין לכם - להגשת משחקים באתר.
  לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

דרקונים ונתונים דו''נ 1-הפונדק, המפתח והדלת של גוזו המופלא [מו''ד 5]

yds

פונדקאי ותיק
גוזו המופלא היה פעם אשף יצירה עוצמתי, חבר בחבורת הרפתקנים שחיפשה סודות עתיקים, אבל לאחר יותר מעשור, הוא פרש על מנת להקים פונדק. למרות שהכיתוב באלפית מכריז ''הפונדק של סיריליה" כולם קוראים לפונדק ''המקום של גוזו'', או פשוט ''גוזו''. בפונדק, אתה יכול לקנות כל סוג של מזון, ולעיתים אף ציוד הרפתקנות ונשקים פשוטים אם הסוחר מגיע, בשלושת רבעי המחיר. גוזו, בהיותו אשף רב עוצמה, נוהג להעניק מתנות מיוחדות לקבוצות מכבדות או כאלה שעשו לו טובה, במיוחד אם יש ביניהם מטיל לחשים מאגי עוצמתי מספיק. המתנות הם עותקים של המפתח המופלא של גוזו, המאפשרים להטיל את הלחש דלתו של גוזו, המאפשר לשגר את המשתמשים לתוך הפונדק שלו(ראו נספח). אולם, ככל שהשחר מתקרב, הוא מאיץ ביושבי הפונדק לצאת, ועד הבוקר הוא היחיד שנשאר בפונדק. ואז הוא מסובב את השלט שעל הדלת ל''סגור'', ובערב הוא פותח את הפונדק שוב. מה קורה כאן? למה הפונדק חתום וסגור בכל שעות היום? למה זה נראה כאילו האור...עובר דרך פינות הפונדק? ולמה הוא מזהיר את ההרפתקנים שקיבלו את המפתח לא להשתמש בו בשעות היום בשום מחיר? האמת היא, שהפונדק, סיריליה, נקרא על שמה של אישה, מכשפה יפיפיה שהוא פגש במסעותיו. היא רדפה אחריו בכוונה לאכול אותו בהתחלה, אבל הוא הקסים אותה, והיא החליטה במקום זאת להשאיר אותו אצלה. במשך שישה חודשים הם היו ביחד, ובסוף הוא שכנע אותה לשחרר אותו בהבטחה שיחזור. היא הסכימה,.והיא חיכתה, וחיכתה, וחיכתה. וחיכתה עוד ועוד, עד שהבינה, שהוא לא יחזור. זעמה בער בה, והיא עקבה אחריו, וראתה שהוא הקים את הפונדק. היא הטילה על הפונדק קללת שיגור, כאירוניה מרה על התמחותו הגדולה, טלפורטציה. כל יום, מזריחה עד שקיעה, הפונדק נעלם, ומשאיר אחריו העתק אשלייתי מדויק של עצמו, כדי שאיש לא יחשוד. ולאן הפונדק נעלם? אפילו סיריליה לא יודעת. כל מה שהיא יודעת זה שהוא כל יום מועבר למישור אחר מהמישורים התחתונים, שם הוא נאלץ להיאבק על חייו. ועדי שידע מי עשה זאת, היא השאירה את שמה על הכניסה, ממש מעל הדלת.

נספח-
המפתח המופלא של גוזו-חפץ קסום נדיר מאוד (very rare)
המפתח הוא חפץ קסום בעל שלוש צורות, אך בכל צורותיו יש לו את שלושת התכונות הבאות-
-הוא פועל כשרביט סודות (wand of secrets), רק שיש לו שישה מטענים ביום, והוא מחדש 1ק6 מטענים בכל יום.
-הוא מעניק יתרון לכל מי שאוחז בו בכל בדיקות המאגיה הקשורות לשערים ולמסורת היצירה
-הוא משמש כמוקד המאגי ללחש דלתו של גוזו
המפתח יכול להשתנות לכל אחת מהצורות הבאות ברגע שמישהו מקבל את המפתח, אבל הוא לא יכול להשתנות שוב פעם, עד שמי שקיבל את המפתח מחזיר אותו לגוזו, שיכול להשיב אותו לצורתו המקורית. הצורות הן-חרב, מטה, ומפתח

צורת החרב-
המפתח משמש החרב ארוכה בעלת +2 להתקפה ולנזק, ויכול להטיל את הלחש נקישה (knock) שלוש פעמים ביום. בנוסף לכך, מטיל לחשים יכול להטיל על החרב לחש יצירה כלשהו מדרגה 4 ומעלה בעודו עומד בטווח של 30 רגל משער כלשהו הדורש מפתח. במקום לספוג את השפעות הלחש, החרב הופכת למפתח של השער.
צורת המאבק
המפתח משמש כמוקד הטלת לחשים המעניק +1 לכל גלגולי ההתקפה והמאפיינים המספריים של לחשי היצירה המוטלים דרכו. בנוסף לכך, למטה יש שמונה מטענים, ומחדש 1ק8 מטענים בכל יום. הלחשים שניתן להטיל דרך המטה הם-
זרועותיו של האדאר-מטען 1
צעד ערפילי- 2 מטענים
רעבו של האדאר-3 מטענים
דלת מימדים-ארבעה מטענים
שיגור-שמונה מטענים, והמטה לא שמיש שוב במשך שבוע.
צורת המפתח-
בצורת המפתח, המפתח ניתן לשימוש ככלי גנב המעניקים +2 לכל גלגולי הקוביה שנועדים לפרוץ מנעולים, ויתרון בכל בדיקות ההתגנבות, הפשיעה, וזריזות הידיים. בנוסף לכך, המפתח יכול להיות משומש כדי להטיל על בעליו את הלחש צורה ערפילית פעם ביום.

הדלת של גוזו-לחש יצירה דרגה 2
טווח-300 רגל
רכיבים- קולי, תנועתי, חומרי (המפתח המופלא של גוזו)
משך-מיידי
זמן הטלה-פעולה רגילה 1
מטיל הלחש צריך לאחוז במפתח, לסובב אותו סביב האצבע שלוש פעמים (בקצה המפתח יש טבעת שנועדה לכך, לא משנה באיזו צורה הוא) ולומר את הסיסמה הרשומה על המפתח. ברגע זה, המטיל בוחר עד עשרה בעלי ברית בטווח שעליהם הלחש משפיע. כל המטרות (כולל המטיל) מועברים מיידית אל הפונדק של גוזו.
מיוחד-אין צורך ללמוד ט. הלחש הזה, מרגע שהמפתח בידי המטיל הוא יודע את הלחש באופן אוטומטי, ושוכח אותו ברגע שהוא כבר לא מחזיק ברשותו את המפתח. לכן, למרות שההטלה דורשת יחידת לחש, אין צורך לשנן אותו.

זרעי הרפתקה
לסריליה נמאס מלהשתשע בסבלו של גוזו, והיא מנסה לחטוף אותו בזמן שההרפתקנים בפונדק.
ההרפתקנים, למרות כל האזהרות (ואולי בגללן) מנסים להשתגר אל הפונדק בלילה, ומוצאים את עצמם עם גוזו באחד ממישורי האופל
ההרפתקנים מגלים את הסוד של גוזו על הקללה של הפונדק, וצריכים להחליט מה לעשות. עם המידע,, במיוחד כשהאינקוויזיוטור נושף בעורפם לגלות את הסוד של הפונדק.
 

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
מעניין, אבל גם חזק באופן מפחיד. המוסכמה הבסיסית של מה' 5 היא שפריטי קסם נדירים, כך שאפילו חרבות +1 יש להתאמץ למצוא. במידה וגונזו יכול ליצור עותקים של חפצים כל כך חזקים, לא רק שזה משפיע על השיטה עצמה, אלא קשה לי להאמין שהוא עדיין לא יבין את הקללה שמוטלת על הפונדק ויפעל להתיר אותה. זאת בהחלט נראית כמו הרפתקה לדרגות הגבוהות.
 

yds

פונדקאי ותיק
זה די מכוון, מאחר שאני לא מבין עד הסוף את חוקי החפצים הקסומים של המהדורה החמישית, ולכן לא יצרתי שום נתונים לגוזו עצמו, למכשפה, או לקללה. אני אתן יצירתיות כאן, וכמובן שניתן להפחית מהכוח של כל חפץ בקלות (להפחית את התוסף של החרב, להוריד את הכוח של השיגור מהמטה...) ובכך להתאים את זה למספר דרגות
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
קודם כל הפלאף מצוין.
בקשר לחפץ עצמו, אני דווקא קיבלתי את הרושם שמדובר בחפצים פשוטים יותר, מעין עותקים של המפתח שגוזו נותן לאנשים אחרים שיכולים להשתמש בו בעת צרה כדי להשתגר.
זה לא מסונכרן עם המוסכמות של מו"ד 5 בכל מקרה, אבל הייתי מתמקד באפקט ה"לחש" רק הופך אותו לחזק יותר, זה בטח לא דרגה 2 לשגר עד עשרה אנשים. ואם כבר, כדי להיות מגניב הייתי מוסיף טבלה אקראית לאיפה הפונדק נמצא אם משתגרים במהלך שעות היום.
 
Top