• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

ג׳ייסון בולמן על תהליכי המחשבה והיצירה של פאת׳פיינדר 2

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
בלוג עם כתבה קצת ישנה אבל עדיין מעניינת על הגישה של פאיזו לכתיבת המהדורה השנייה https://paizo.com/community/blog/v5748dyo6sgy4?New-Edition-the-Hard-Way
קצת מפתיעה אותי ההצהרה שכבר לפני עשר שנים, ישר עם היציאה לאור של המהדורה הראשונה הם הבינו שיש בה חוסרים מרכזיים. הרי הם תמכו בה בצורה נהדרת כל השנים האלו.
אני כן מאוד מתחבר מקריאה של המהדורה השנייה לאמירה שלה שהם שכתבו את הכל מאפס, ובעצם אין פרות קדושות.
 

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
מעניין בסך הכל. לא ממש התעניינתי במהדורה הזאת עד כה, ואני גם לא חושב שאכנס אליה לפחות עד שארגיש שמיציתי את מו"ד 5.
הגישה של להתחיל מאפס ולבחון את כל ההנחות מחדש נשמעת לי בריאה. יש הרבה כשלים שעוברים בירושה ממהדורה למהדורה (סיירים...), אז אולי זאת הזדמנות סוף סוף לתקן את הדברים האלה. וגם לפאת'פיינדר מה' 1 לא הצלחתי להיכנס חזק כי זה היה יותר מדי דומה ל3.5 וגרם לי סתם לבלבול ותסכול כשניסיתי ללמוד אותה, אז אולי זה הזדמנות לחוות פאת'פיינדר כמשהו שעומד בפני עצמו.
מצד שני, אם משנים יותר מדי אז אתה יכול בקלות לאבד את מה שמרגיש כמו D&D במשחק. מה שהרחיק אותי מכל מיני clones כמו עולמות פראיים וואנור זה שהם פשוט לא הרגישו כמו מו"ד. אני לא רואה סיבה לשחק חיקוי כשאפשר לשחק את הדבר המקורי. למזלנו מהדורה 5 גם הפכה את החוויה הזאת לפחות מתסכלת ויותר מזמינה לשחקנים חדשים, בלי לפגוע בתחושה הכללית.
כמו שאומרים, time will tell. בוא נראה עוד שנתיים שלוש כמה אחוזים מהקהילה הם הצליחו לגנוב ממהדורה 5 (בהנחה ששתי השיטות מיועדות לאותו קהל, שנשמע ככה על פי מה שהוא כותב).
 
Top Bottom