• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

גזע חדש

גנדלף האפור

פונדקאי מהשורה
חובב.ת משחקי לוח חוקר.ת מדע חובב.ת הארי פוטר חובב.ת מבוכים ודרקונים קטאן זה גדול ברברי! מנצ'קין בנשמה טולקינאי.ת מנחה
חצי מלאך
מאפיני חצי מלאך:
העלאת ערך תכונה:ערך הכריזמה שלך עולה ב2 וערך החוכמה ב1
נטייה:נטייה התואמת את נטיית האל שלך
גודל: מטר 70 עד שני מטר בעל מראה בולט יופי לטוב כיעור לרוע
מהירות: מהירות ההליכה הבסיסית שלך היא 9 מטר
שפות: אתה יודע מדוברת מרום ולקרוא ולכתוב את שתיהן
מאפיינים מיוחדים:
1. יש לך כנפיים גדולות לבנות עבור טוב/אפור לניטרלי/שחור לרוע מהירות טיסה ערך זריזות
2. הילת הטוב הטהור עבור נטייה טובה/היסורים עבור נטייה רעה/כחום עבור נטייה ניטרלית כל אויב שמסים את תורו בהילה סובל דרג אחד של תשישות ניתן לרפא או להוריד נק"פ לבני ברית או אויבים על חשבון הנק"פ שלך (אם בדרך זו אתה יורד ל0 נק"פ אתה מת מיידית) פועל למרחק של דרגה לחלק לשתיים(עם עיגול כלפי מעלה לפחות שלושה מטרים) מטרים דורש ריכוז
3.נטייה
טובה עמידות לנזק קורן
רעה עמידות לנזק אש
ניטרלי עמידות לנזק קורן או אש
סיפור: חצאי מלאך הם זיווג של מלאכים ובני אדם ההורה המלאך נשלח על ידי האל לבצע עבורו משימות ולעיתים נדירות קרה שמלאכים התחתנו והקימו משפחות וצאציהם משרתים את האלים עד עצם היום הזה (עצה לשה"ם האל של המלאך יכול לשלוח את הקבוצה למשימה)

עריכה אחרונה:
תוכל בבקשה להגדיר מהדורה כדי שאוכל להגיב על המכניקה?
פלאף:
לא נראה לי להגדיר ''נטייה של האל, לא רע''. מה אם זה אל רע? מה אם בגדתי באבא/אמא?
הכנפיים נותנות מהירות תעופה?
להגדיר מקצוע?! לא רעיון טוב.
קושי דיבור נשמע... רע. רע מאוד.
אם הייתי רוצה גזע כזה - הייתי מצפה לקצת יותר תכונות חצי-אלוהיות.
יש גזע דומה, אאסימאר במו''ד 5 ו4 (ב5 יש גם במדריך לשה''ם וגם בVolo. ב4 אני רק יודע שיש).
תוכל לכתוב עוד קצת פלאף? תיאור רקע? תיאור מראה מפורט יותר? למה שהאלים ירצו שיהיו כאלו? הסיפור קצת דליל...

1. יש! כנפיים! מה זה אומר מכאנית?
2. גודל- אז אין חצאי מלאך נמוכים ורחבים? באסה. כנראה שכולם צריכים להשתמש בסייף או בקסם, כי מבנה הגוף שלהם קבוע מראש ולא מתאים לפטיש אדיר.
3. נטייה: לא נדבר עכשיו על זה שנטייה זה כלי נוראי ואסור להשתמש בו, כי זה שנוי במחלוקת ולא כל כך חשוב- למה הנטייה לא יכולה להיות רעה?
4. קושי דיבור- למה? מלאך הוא לא סמל הטוב. מלאך הוא שליח של אל, בדרך כלל. אתה יכול גם להחליט שהוא סמל הטוב, זו גם אפשרות. למרות שאם הוא סמל הטוב הוא צריך לדבר עם רעים.
5. אאסימר- הדרואיד צודק, יש במדריך וולו למפלצות (לא במדריך לשה"ם) את גזע האאסימר- דם מלאך שחי במישור החומרי ונוצר כי מלאך הקים משפחה עם בן/בת תמותה. לתת גזע אחד של דם המלאך, האאסימר (Aasimar), יש אפשרות ליצור כנפיים. אני אישית לא רואה בגזע הזה המון שימוש, בעיקר כי הוא מרגיש... חלש ושבור. יש לו המון הגבלות- מבנה גוף קבוע מראש, מקצועות קבועים מראש, נטייה כמעט קבועה מראש, ו... יכולת תעופה. אני מניח שזה מה שהכנפיים עושות, יכול להיות שגם משהו אחר.
6. הילת הטוב הטהור- אמ... זה חלש מאוד. וחזק מאוד. דבר ראשון, תעלה את הנזק ל1ק10, כי אחרת זה פשוט לא שווה את זה. חיסרון בגלגולי התקפה זה יותר מדי, במיוחד כשמדובר בשלושים פיט, מרחק עצום כשמשתמשים בחוקים של המרחקים. בקיצור, שתי ההשפעות לא מרגישות שייכות. במקומך הייתי פשוט יוצר הילה של עשרה פיט מסביב לחצי המלאך, וכל יצור שמסיים את תורו בתוך ההילה הזאת אוטומטית חוטף דרגת תשישות, או לחלופין קצת נזק.

בכל מקרה, מילות סיכום- עבודה טובה, זה לא גזע רע. המכאניקה לא רעה, למרות כל ההערות והשינויים הקטנים, והאמת? כל החולשות וההגבלות הופכות אותו למאוזן- אתה מקבל כנפיים, אבל יש המון חוקים שאתה צריך להתחשב בהם. למרות זאת, אני חושב שיש הרבה מקום לשיפור, וצריך לשפר את הגזע הזה, ולאזן אותו אפילו יותר, כי כרגע הוא פשוט... לא שווה את זה.
בנוסף, יהיה נחמד אם תפרט כאן את ההבדלים בין חצי מלאך לאאסימר.

זה בכוונה כך ניתן לשנות מי שרוצה יש נתונים שאיו כדי שמי שירצה לקחת את זה יוכל לקבוע אותם כמו מהירות הטיסה ועוד לגבי הגבלת המקצועות זה כי למקצוע צריך להיות קשר לאל של המלאך וחוץ מזה מי שרוצה לשחק עם גזע זה שיבחר לשנות את הגזע כרצונו להוסיף או להוריד מאפיינים

זה בכוונה כך ניתן לשנות מי שרוצה יש נתונים שאיו כדי שמי שירצה לקחת את זה יוכל לקבוע אותם כמו מהירות הטיסה ועוד לגבי הגבלת המקצועות זה כי למקצוע צריך להיות קשר לאל של המלאך וחוץ מזה מי שרוצה לשחק עם גזע זה שיבחר לשנות את הגזע כרצונו להוסיף או להוריד מאפיינים
אז למה בכלל לטרוח ולקבוע תוספי תכונה ומהירות הליכה אם אתה רוצה לפרסם רעיון ושכל אחד ייתן לו את הנתונים שמתאימים לו?

מה התכונות ש*אתה* נותן להם במשחק שלך?

זה נועד להיות רעיון כללי שניתן לשנות מה שיש פה זה רעיונות בסיס שניתן לשמר ואפשר להוסיף עוד לשנות ולחדש
אז למה בכלל לטרוח ולקבוע תוספי תכונה ומהירות הליכה אם אתה רוצה לפרסם רעיון ושכל אחד ייתן לו את הנתונים שמתאימים לו?

מה התכונות ש*אתה* נותן להם במשחק שלך?

לגבי הגבלת המקצועות זה כי למקצוע צריך להיות קשר לאל של המלאך
הבעיה היא שמכניקת הגבלת המקצועות היחידה במו''ד היא בדרישות תכונה לכיבוי מקצועות. מקצוע הוא האימון שלך - אם מישהו מתאמן בגניבה ורצח, הוא נוכל.
הייתי מסתכל קצת על גזעים אחרים בשביל השוואה.

אגב, בהמשך למה שדרואיד אמר- גם נוכל יכול להיות נאמן לאל שלו, ולדקור אנשים מאחור.

אני תמיד אומר שכל המקצועות הלוחמניים הם פשוט סגנונות לחימה שונים- ברברי, לוחם "רגיל", נוכל, נזיר וכו'. כן, יש להם עומק מעבר לזה, אבל בעיקרון הם סגנונות לחימה שונים.

במקומך, לא הייתי מגביל מקצועות, אבל בחירה שלך.

הנה שאלה. מה הופך את החצי מלאך הזה לחצי מלאך? חצי מלאך וחצי מה? אני לא רואה צד אנושי פה. זה פשוט נראה כמו נתוני גזע שחקן למלאך.

הילת הטוב הטהור היא יכולת חזקה מדי. העובדה שזה מגיע בלי צורך בריכוז היא עניין גדול מזה, אבל עצם העניין של לתת חיסרון לכל גלגול התקפה, תכונה והצלה פשוט מגוחך כיכולת גזע.
בוא נשווה שנייה ללחש מדרג שתיים, Blur. זה לחש לא רע בכלל, עם ריכוז של עד דקה, שנותן חיסרון להתקפות שמכוונות נגדך. תכונת הגזע הזו, לעומת זאת, עולה יחידת לחש מדרג 1, לא דורשת ריכוז, ומשפיעה על התקפות, אבל גם על הצלות ובדיקות תכונה. או בוא נשווה עם הלחש מדרג 3 Bestow Curse, עם משך של דקה וריכוז, שנותן ליצור אחד, עם אפשרות להציל, חיסרון להתקפות נגדך, או חיסרון לבדיקות והצלות של תכונה אחת. לא משתווה בכלל.

הנה שאלה. מה הופך את החצי מלאך הזה לחצי מלאך? חצי מלאך וחצי מה? אני לא רואה צד אנושי פה. זה פשוט נראה כמו נתוני גזע שחקן למלאך.

הילת הטוב הטהור היא יכולת חזקה מדי. העובדה שזה מגיע בלי צורך בריכוז היא עניין גדול מזה, אבל עצם העניין של לתת חיסרון לכל גלגול התקפה, תכונה והצלה פשוט מגוחך כיכולת גזע.
בוא נשווה שנייה ללחש מדרג שתיים, Blur. זה לחש לא רע בכלל, עם ריכוז של עד דקה, שנותן חיסרון להתקפות שמכוונות נגדך. תכונת הגזע הזו, לעומת זאת, עולה יחידת לחש מדרג 1, לא דורשת ריכוז, ומשפיעה על התקפות, אבל גם על הצלות ובדיקות תכונה. או בוא נשווה עם הלחש מדרג 3 Bestow Curse, עם משך של דקה וריכוז, שנותן ליצור אחד, עם אפשרות להציל, חיסרון להתקפות נגדך, או חיסרון לבדיקות והצלות של תכונה אחת. לא משתווה בכלל.
אתה יכול לשנות אם תרצה

אני מקבל את הרעיון, אבל אני לא מסכים עם צורת החשיבה הזו.
כשיוצרים גזע ומעלים אותו לפורום, המחשבה שיומדת מאחורי זה היא אחד משני דברים: א'. אני רוצה לאפשר לאחרים להשתמש בדבר שאני יצרתי, או ב'. אני רוצה שאחרים יעזרו לי לשפר דבר שאני יצרתי. בדרך כלל שניהם. הצורת חשיבה הזו, של "אם זה לא מוצא חן בעיניכם, פשוט תשנו את זה", לא תורמת לאף אחד מהרעיונות האלה.
אם המטרה שלך היא לתרום לשחקנים אחרים שירצו להשתמש ברעיון הזה, אתה צריך לכוון ליצור משהו שיהיה שמיש. ואיזון הוא חלק גדול מהמשחק, אחרי הכל. אתה יכול לכתוב משהו כמו "לא אכפת לי מאיזון", אם באמת לא אכפת לך מהאיזון של המקצוע וזה לא בסדר העדיפויות שלך. כבר יצא לי להגיד את זה כשפרסמתי חפצי קסם פה. אבל במקרה של גזע חדש, איזון חשוב הרבה יותר מבמשהו כמו חפץ קסם, לפחות מבחינתי. ליצור משהו לא מאוזן, בהנחה ש"נו, אנשים כבר יתקנו את זה בעצמם", זו בעצם סוג של מלכודת. אם שחקן מתחיל שיגיע לכאן בעוד שנה וחצי יראה את הגזע וירצה להשתמש בו, הוא ירצה שהגזע יהיה מאוזן ולא יטה את המשחק שלו, ולא יהיה לו הניסיון לשנות את זה בעצמו.
אם אתה מנסה לשפר את היצירה שלך כתוצאה ממשוב, להגיד שאנשים יכולים לשנות אם בא להם זה אפילו יותר בעייתי. זו היצירה שלך. אני אישית לא נמשך לרעיון הזה של חצי מלאכים, ואם הייתי יוצר אותו הייתי עושה אותם באופן אחר לחלוטין. אני נותן ביקורת בונה כי אני רוצה לעזור לך להשתפר ככותב וכשה"מ.
העניין הוא שהאמירה "אתה יכול לשנות אם תרצה", גם אם היא נכונה, סוגרת את הדיון ולא משאירה מקום לאף אחד להשתפר וללמוד. המטרה בעץ דיון היא לדון, לחלוק מידע ורעיונות ולהחכים אחד את השני. בוא נעשה את זה.

חצי מלאך
מאפיני חצי מלאך:
העלאת ערך תכונה:ערך הכריזמה שלך עולה ב2 וערך החוכמה ב1
נטייה:נטייה התואמת את נטיית האל שלך
גודל: מטר 70 עד שני מטר בעל מראה בולט יופי לטוב כיעור לרוע
מהירות: מהירות ההליכה הבסיסית שלך היא 9 מטר
שפות: אתה יודע מדוברת מרום ולקרוא ולכתוב את שתיהן
מאפיינים מיוחדים:
1. יש לך כנפיים גדולות לבנות עבור טוב/אפור לניטרלי/שחור לרוע מהירות טיסה ערך זריזות
2. הילת הטוב הטהור עבור נטייה טובה/היסורים עבור נטייה רעה/כחום עבור נטייה ניטרלית כל אויב שמסים את תורו בהילה סובל דרג אחד של תשישות ניתן לרפא או להוריד נק"פ לבני ברית או אויבים על חשבון הנק"פ שלך (אם בדרך זו אתה יורד ל0 נק"פ אתה מת מיידית) פועל למרחק של דרגה לחלק לשתיים(עם עיגול כלפי מעלה לפחות שלושה מטרים) מטרים דורש ריכוז
3.נטייה
טובה עמידות לנזק קורן
רעה עמידות לנזק אש
ניטרלי עמידות לנזק קורן או אש
סיפור: חצאי מלאך הם זיווג של מלאכים ובני אדם ההורה המלאך נשלח על ידי האל לבצע עבורו משימות ולעיתים נדירות קרה שמלאכים התחתנו והקימו משפחות וצאציהם משרתים את האלים עד עצם היום הזה (עצה לשה"ם האל של המלאך יכול לשלוח את הקבוצה למשימה)
שונה לפי העצות

חזרה