• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 בשבוע הבא, הכרזה על הספר הראשון של 2021

אמזון פרסמו עמוד לספר החדש של 2021, שיצא לאור במרץ:
D&D March Title: Wizards RPG Team: 9780786967223: Amazon.com: Books
הספר יעלה 50 דולר כרגיל, וההכרזה תגיע ביום שלישי, ה-12 בינואר.
בינתיים, מה אתם חושבים שיהיה הספר, או לחילופין מה הייתם רוצים לקנות?

אני אישית הייתי שמח ממש לספר שמרחיב את האפשרויות המכאניות של השיטה - כמה דוגמאות:
  • הרפתקאות אפיות, של דרגות גבוהות וכדומה - אולי אבל Theroes תפס את המשבצת.
  • ספר על ארגונים, מסדרים וטירות - משהו שמתמקד ב Downtime של הדמויות.
  • באופן דומה, הרפתקה וספר הרחבה על ייסוד ממלכה/ברונות וכך הלאה. פעם זה היה פופולארי.
  • ספר שמתמקד בת'מה מסויימת שלא נחקרה: אוריינטלי ישר קופץ לי. אבל גם הרפתקאות אימה וכדומה.
soon.jpg

מהמר על עולם מערכה חדש.

כבר לפני כמה חודשים הימרתי על רומח הדרקון, השמש השחורה וספלג'אמר. אני חוזר על ההימורים הללו.
בגלל הסאגה עם ספרי הקריאה של רומח הדרקון, קשה לי להאמין שספר עולם המערכה שלהם מוכן כבר ברמה שיספיק לצאת במרץ הקרוב, אז השמש השחורה נראית לי סבירה יותר. אבל רומח הדרקון הוא ההימור השני שלי.

ההימור הקלוש שלי: רומח הדרקון או פליינסקייפ.
אלימנציה אישית שלי:
השמש השחורה - הלוואי, אבל מתאכזב בכל פעם מחדש ולא נראה לי שזה יצא הפעם.
אוריינטלי - אין סיכוי שאחרי שנה כזו הם יתעסקו עם עניינים כאלו.
עוד הרחבות מכניות - לא, הרי טאשה רק יצא.
הרפתקאות - תמיד יתכן, אבל מקווה שיגוונו הפעם.

מה הייתי רוצה? כאמור השמש השחורה ואם לא - ספר שיצלול עמוק ללור והמכניקה של מישורים אחרים.

עריכה אחרונה:
הרפתקאות - תמיד יתכן, אבל מקווה שיגוונו הפעם.
אני תוהה, האם גיוון בהרפתקה יהיה כזה שבמקום לעשות הרפתקה של עד דרגה 15 אבל ברמת פירוט נמוכה-בינונית, הם יעשו הרפתקה עד דרגה 7 או 10 אבל הרבה יותר מפורטת.
אני אישית מוצא שבמרבית ההרפתקאות של מהדורה 5, שליט המבוך צריך להשקיע מאמץ כדי להשלים פערים בהרפתקה. הם לא באמת מוכנים מראש למשחק כמו ההרפתקאות של פאת'פיינדר או מהדורות קודמות.

אני אישית מוצא שבמרבית ההרפתקאות של מהדורה 5, שליט המבוך צריך להשקיע מאמץ כדי להשלים פערים בהרפתקה.
זה מאד נכון מה שאתה אומר, אני עובד על הכנות לקמפיין של Icewind dale החדש ורואה שיש לא מעט דברים לחבר, אבל יחד עם זאת אני לא רואה בזה חסרון, אני רואה בזה קצת חופש פעולה למנחה.
זה נכון שזה שונה מההרפתקאות של גרסאות ותיקות יותר שהיו הרבה יותר מובנות יחסית סגורות (אלא אם רוים ממש לשנות מה שקיים).

בכל אופן מקווה שיעשו הפסקה קצרה עם הרפתקאות או כמו שהצעת לטווח דרגות שונה.

פליינסקייפ הוא הימור טוב, כי הרבה מהתוכן של ספר האויבים של מורדנקיינן מתייחס לשדים ויצורים חוץ-מימדיים.
אישית ממש לא אהבתי את כל הקונספט של פליינסקייפ במהדורה השנייה ואפילו הפונט שלו נראה לי מתאמץ ומכעיס, אבל זה רק הטעם שלי.

BadBug BadBug אני חושב שאנחנו מסכימים. עוד הרפתקה באותו סגנון קיים, לא באמת מעניין.
ואני חושב שזה חסר שאין יותר הרפתקאות Well done.

פליינסקייפ הוא הימור די טוב.
עכשיו כשדלפה לרשת הידיעה על ספר קריאה חדש של רומח הדרקון ביולי 2021, נשמע לי פחות סביר שעכשיו נקבל ספר של רומח הדרקון - אם כבר נקבל באזור הקיץ ביחד עם ספר הקריאה (ועוד שלל מוצרים נלווים)

אזור הרפתקה שעומד בפני עצמו, עם כמה הרפתקאות לכמה דרגות. כמו ספר קמפיין אבל לא כמו ספר עולם כמו שהוא היה פעם.
נתחיל בזה שאני מאמץ בזרועות פתוחות גם אופציה כזו, אבל עבר זמן מאז דארק סאן בימי הזוהר שלה, הרבה שחקנים חדשים בתחביב לא יודעים בכלל על מה מדובר, גם אם דארק סאן הייתה יוצאת עכשיו, היא חייבת ספר שיבסס היטב את העולם השונה שהיא מהווה.
לא חושב שזה יהיה חכם מצד WotC להוציא ספר קמפיין בלי פירוט על עולם שהוא שונה מאד מהממלכות.
אולי שילוב של השניים בהחלט היה יכול לעבוד, כמה פרקים לביסוס העולם ואז מספר הרפתקאות קצרות ונקודתיות לדרגות שונות.

הרבה שחקנים חדשים בתחביב לא יודעים בכלל על מה מדובר, גם אם דארק סאן הייתה יוצאת עכשיו, היא חייבת ספר שיבסס היטב את העולם השונה שהיא מהווה.
כן ולא

ספר הקמפיין המקורי של דארק סאן היה מאוד עמום לגבי ההיסטוריה של העולם, עד כדי כך שעד שההיסטוריה הזו נחשפה ב"חמישיית הצבעים", בזמן אמת אנשים פיתחו כל מיני תיאוריות שהמובילות שבהן היו שמדובר בגרסא פוסט-אפוקליפטית בעתיד רחוק של גרייהוק או ממלכות נשכחות, כולל הצלבות בין מקומות על המפה!

כדי להעביר את האופי של העולם, כל מה שאתה צריך זה שניים-שלושה עמודים שמתארים אותו + עמוד גזעים וכל השאר יועבר תוך כדי ההרפתקה.
הפער העיקרי שאני מזהה כאן - כל נושא הכוחות הפסיוניים, שבמהדורות הקודמות החזיק ספר הרחבה בפני עצמו וכאן (במוצר ההיפותטי שאני מדבר עליו) כנראה יצטרך להידחס לפרק אחד.

דלפה הכריכה.

אני אישית מאוכזב מאוד.

screen-shot-2021-01-11-at-6-35-34-pm-png.131150

מצטרף לאכזבה הכללית, באופן אישי קיוותי לSpelljammer (הפסקה בטאשה על מעבר בין עולמות במישור החומרי נתנה לי תקווה) או משהו שמתעסק ביקום הרחב יותר של מו"ד (מישורי הקיום השונים לדוגמה, שעד עכשיו ב5E חוץ מאוורנוס בקושי קיבלו פסקה במדריך לשה"ם.)

האכזבה הכללית שלי טיפה התרככה (עדיין מאוכזב!) בגלל שהספר יכיל הרפתקאות קצרות שיצאו קצת מגבולות חוף החרב, אל מקומות פחות "מתויירים" בממלכות הנשכחות וזה יכול להיות נחמד לוואנשוטים מדי פעם, במיוחד למי שמוצא את עצמו עם אקסטרא זמן בתקופת הקורונה (לא אני לצערי/לשמחתי).

אז לפי הפרסומים:

1. הספר כולל פרק על מצודת נר, שהיא מצודה-ספרייה שמקודשת לאלוהויות הידע הניטרליות של הממלכות הנשכחות ונמצאת בחוף החרב.
2. מעבר לכך יש 17 הרפתקאות קצרות מבוססות מסתורין. כל הרפתקה נכתבה על ידי כותב אחר (17 כותבות וכותבים). רוב ההרפתקאות נועדו לשמש כמשחקי מפגש-אחד או להשתלב כאירוע של מסתורין בתוך המערכה הביתית שלכם.
3. הכריכה החלופית חמודה מאוד.

בסך הכל לא נשמע לי מלהיב במיוחד.
זה נשמע כמו "סיפורים מפונדק השער המפהק", אבל במקום 6 הרפתקאות מנותקות של 3-4 מפגשים (אני לא סופר את קבר האימים שהיא לגמרי גימיק) יש 17 הרפתקאות של מפגש 1 כל אחת.
לא פורסם עדיין מה התפלגות ההרפתקאות ביחס לדרגת דמות מומלצת. האם אלו 17 הרפתקאות ל-17 דרגות או 17 הרפתקאות שכולן לדרגות 3-6?

לא פורסם עדיין מה התפלגות ההרפתקאות ביחס לדרגת דמות מומלצת. האם אלו 17 הרפתקאות ל-17 דרגות או 17 הרפתקאות שכולן לדרגות 3-6
לא רשמי, אבל קראתי איפשהוא שהספר יכיל הרפתקאות לטווח דרגות 1-16 כאשר כל הרפתקה כנראה תהיה בטווח דרגות שונה.

חזרה