• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

דרקונים ונתונים ברית עוץ לי גוץ לי - פטרון לוורלוק (מהדורה 5)

liorgonen3

פונדקאי ותיק
[אחלה דרך לחגוג עיצוב חדש לפורם]

קהל נכבד, ברגע זה
מתחיל בניית הדו"נ הזה
וזה הרגע לגלות
את היכולת של הדמוית

כלומר מה יעשה פה כל שחקן
ולמה הוא מופיע כאן
אבל ברמז כי זה לור
ועם תוספת פלאפ טהור

רבים אליו פונים בבכי,
במירור על גורלים או גורלי
בניסיון למצוא פתרון
לאשפות להרים אביון

עוץ לי גוץ לי הוא אישון
אבל עם כוח מעל לדימיון
להפוך קש לזהב נוצץ
ולהעלות שמחתכם אין קץ.

אבל הוא קוסם עליון
מחליף גם זהב בשימדון
או ברזל פלדה פחם
ליסודן שבשמו נלחם.

והוא מחפש לו משרתים
שיתנו בתמורה קצת בקשישים
איזה בן ראשון או ראש כרות
של מלך בלילה של שוכורת

לכן הגיע הזמן לעבור
לקאנרץ' שיעזור לכם לבחור
לאיזה פרטון למכור נשמתכם
לשטן, פיה או לעבדכם.

META

(לחשי ברית - זה החלק השנוא עלי, ואני באמת חושב שזה הורס קצת את הקטע אז אני לא מכניס אותם, תבחרו 2 לחשי התמרה/יצירה שלא זמינים לוורלוק ותשתמשו בהם, זה כנראה מה שאני הייתי עושה)

הנה הקש שוזר חוטיו שוזר, מוסר, הופך זהב זהב זהב, כישור ופלך פלאי פלאים יראה המלך - בתחילתו דרגה אחת, לומד לו וורלוק טריק מופחת, לחשון לחשון יוצר לו קסם, פלאי פלאים נשבר החסם. כי אשלייה קצת אמינה, אם אתה נכשל באבחנה. לכן לכן, כל טירק ולחש, יכול ליצור יותר מרחש. כי זהב לתפור היא מלאכה מסובכת, לעת עתה זייף מתכת. ועכשיו כל אשליה, דורשת בחינה מעט כפולה. כי הד"ק לעבור את ההקסמה נעשה בחיסרון הפעולה.
בחר אחד, בחר שלוש, בחר כל שכריזמתך תדרוש. ועתה להם הצגת, אשלית מופת הרמת.
(בדרגה ראשנה אתה מקבל את הלחשון יצירה פחותה, כשאר אתה מטיל אשלייה בחר מס' מטרות בהתאם למתאם הכריזמה שלך, הם סובלות מחיסרון לבדיקה לצורך להפריך את האשלייה.)

חי חי, חה חה, כי זה כוחה של יד יודעת המלאכה עוד רגע קט, בת הטוחן עוד רגע קט, חן חן, חן חן - דרגה שישית, קצת חרישית, דורשת הגנה או סתם תכלית. כוח חלש או סתם יכולת, שנועדה לאפיין סיבולת. ואז עכשיו רק לחכות, לגרום לאחרים קצת לצפות, אמור להם רק להמטין, וקסמך את הסיכוי יקטין.
ואז אחת למנוחה, לשרוד התקפה בבטוחה.
אז אמור עתה לכל אויב, המתן המתן אדון אויב, ובתגובה לפעולתו, הטל חיסרון למרותו.
והציפייה עוד תתגשם, כי אם חיסר או התעלם, אז בתורך הבא יבוא, יתרון לתור כולו.
(דרגה 6, אחת למנוחה קצרה, אתה יכול בתור תגובה להטיל חיסרון על אויב אחד שעומד לתקוף אותך, אם הוא פספס אותך אתה מקבל יתרון להתקפה/בדיקת מיומנות נגדו בתורך הקרוב)

הנה הקש שוזר חוטיו שוזר, מוסר, הופך זהב הידד מלכי, האח אבי חן חן אישון הזהבי - ובדרגה העשירית חצי מלכות כמעט עלית, זהב לקש, קש לעופרת, פלאי פלאים להבה בוהקת. תדע עכשיו את המלאכה, תדע לעשות את הברכה. הפוך ברזל לקש תפארת, הפוך זהב לסתם עופרת.
כפעולה, ללא מנוחה, עשה זאת כל פעם שתורך. קסמי פלאים עשה ופלך, רושש עכשיו גם את המלך.
וכל דבר בהתאם לערכו, יווצר לייעדו, אחת כפול אחת ושנים, אחת לארבע אולי בנתיים.
(דרגה 10, כפעולה אתה יכול להפוך חפץ מסויים לחפץ אחר כל עוד הוא אינו קסום, והחפץ החדש שווה פחות מהחפץ המקורי. כאשר אתה עושה כן אתה יכול לייצר מס' העתקים של החפץ החדש כל עוד סך העלות שלהם לא יעלה על סך העלות של החפץ המקורי. לדוגמה אתה יכול להפוך חרב שעולה 100 מ"ז לאבן אחת או יותר שהשווי של כולן יחד אינו עולה על 100 מ"ז.)

הידד מלכי, הידד מלכי הנה זהב אני מביא - דרגה 14, יכולת קאפ, קסם מהיר כמעט כו סנאפ. זהב עשה עכשיו מחפץ, זה טהור לא סתם צליל נפץ, וזה כוחה הנעלה, של ידע יודעת המלאכה, זהב זהב כישוף וקסם, זהב זהב מקש או עצם. וזכר עתה את הנסוחה, שמלווה את היצירה. כי כל דבר דורש קצת עצם, גם מזהב שנוצר מקסם.
ואחת למנוחה, אחת שתהיה גם ארוכה. כפעולה אחת פשוטה תיצור זהב כמלאכה.
חצי חה-חה חצי יצירה, ככה נעשת המלאכה. כל המקור לחצי כסף, כל המקור נשבר הרצף.
הידד מלכי, הידד אבי, חצי מהקש הוא זהבי.
(דרגה 14, כפעולה ואחת למנוחה ארוכה אתה יכול לייצר זהב (או כל חומר אחר) מכל חומר הנמצא ברשותך, אתה צריך להשתמש בחומרים בעלות של הזהב שאתה רוצה לייצר, משמע שאם יש לך ערימת עצים ששוה 10 מטבעות זהב, אתה יכול להפוך את כולה ל10 מטבעות זהב, אם יש לך 10 טון קש שווה ל1000 מטבעות זהב, אתה יכול להפוך את כולו ל1000 מטבעות זה)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
כי אי אפשר לדבר על זהב בלי לדבר על עוץ לי, וכן הדו"נ בחרוזים, אני מרוצה מעצמי קצת יותר מידי מהצורה מאשר התוכן.
נא לרשום רק תגובות בחרוזים

גרגויל

פונדקאי ותיק
לא מצאתי שום הבדל בין שתי היכולות האחרונות.
בין להפוך חפצים למטילי זהב או מטבעות?
משהו ביכולות האלו מרגיש לא מעוצב
מה יקרה אם למלך תתמיר את הטירה לזהב?
ולבסוף רק עם הערה אחרונה אסיים
איפה ביכולות הקטע של מציאת השם?
חיפוש אחרי השם הוא נושא די מרכזי בסיפור
ולמה הוא לא מופיע כאן לי לא ברור

(מקווה שיצא בסדר)

liorgonen3

פונדקאי ותיק
טוב עשיתי מספיק חרוזים לחיים ארוכים
אבל אני מניח שאני אמור להמשיך במסורת, אחרת תישאר השלהבת?
(התשובה שהיא לא כי זה מסובך לענות בצורה נוחה בחרוזים לשאלות)

גרגויל - היכולת הלפני אחרונה היא להפך זהב לקש והיכולת האחרונה היא להפוך קש לזהב. זה ההבדל בינהן, להפוך זהב לקש אומר שאתה לוקח משהו ומחליף אותו במשהו בעל ערך פחות - אבל מצד שני אתה יכול לשלוט בכמות.
להפוך קש לזהב גורם לך לקחת משהו מכמות גדולה ולהפוך אותו לזהב.

עכשיו כן, לכאורה אתה יכול להפוך עכשיו טירה לזהב מזה, אז אפשר להגיד שאתה יכול לעשות את זה רק על סוג אחד של חומר כל פעם, כאילו אם אתה רוצה להפוך טירה לזהב אתה צריך להפוך את הלבנים, את המסמרים את מה שמשבפנים וכו'- אפשרות אחרת זה שאתה יכול לשנות את סוג החומר אבל לא את הצורה שלו, לא יודע כמה אני אוהב את זה. אבל גם אופציה.

בקשר למציאת השם, זה קרה רק פעם אחת, אני גם לא רואה סיבה להילחם בפטרון שלך בתור וורלוק, אז אם מישהו רוצה להשתחרר מהברית שלו שיעשה לעצמו קווסט למצוא את השם של עוץ-לי, אני לא רואה את זה בתור יכולת (אפשר גם שאחד מלחשי הברית יהיה איזו מילת עוצמה)

tkhag1

פונדקאי ותיק
(מצטער אבל אני עצלן מכדי לחרוז ועברתי בקושי את בגרות הלשון שלי)
מה מוגדר כחפץ ומה מוגדר "ברשותך"? אני יכול ללכת לדלת של מבצר ולהפוך אותה לזהב?

liorgonen3

פונדקאי ותיק
לכאורה כן, אני הייתי מגדיר חפץ כ"דבר לא חי שאינו מוגדר יציר כפיים". אז לכאורה אתה יכול ללכלת לדלת של מבצר ולהפוך אותה לערימת כיסמי שיניים.
אני מניח ששה"מ אמור להגביל את זה לגבולות הטעם הטוב.

Top Bottom