• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

עולמות פראיים תגובות בכל מקום ובכל זמן: פאת'פיינדר בעולמות פראיים

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
שיטת משחק התפקידים פאת'פיינדר בעולמות פראיים באה לעברית בדהרה! אם עדיין לא קראתם את ההכרזה על התרגום לעברית, עשו זאת עכשיו!

אבל מה בעצם עולמות פראיים עושה טוב, ומה הקטע שלה? איך היא שונה ממשחקים אחרים שתורגמו לעברית, ומה ההבדלים בין פאת'פיינדר בעולמות פראיים ל־"מבוכים ודרקונים" ולפאת'פיינדר?

להמשך קריאת הכתבה.

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
סיכום חביב למדי, אבל מפריע לי שאתה מדגיש בהתחלה שעולמות פראיים עובדת בלי ארכיטיפי דמות מוכנים, כשפאת'פיינדר בעולמות פראיים כן.
לא, היא לא!

יש יתרונות מקצוע חדשים (עם חוקים ספציפיים שמונעים מדמות לקחת את כולם), אבל אפשר ליצור דמות בלי מקצוע בכלל!
למעשה, אחת מהדמויות המוכנות בחפיסת הדמויות של המשחק היא דרלה, דמות בלי-מקצוע (היא לימדה את עצמה קסם, אז יש לה את יתרון הקסם הרגיל של עולמות פראיים במקום את היתרון של אשף).

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
כשאתה אומר ארכיטיפים, למה אתה בדיוק מתכוון?
כמו שנרוביאן כתב, לא חייבים לקחת מקצוע בשיטה. אבל מקצוע בפאת׳פיינדר פראי זה שונה לגמרי מאשר במבוכים ודרקונים רגיל. זה לא המסלול שבו אתה צועד, אלא עוד אפשרויות לדמות.

כהערה, הדמויות המוכנות למשחק של עולמות פראיים בכלל, וגם של פאת׳פיינדר פראי בפרט, נקראים Archtypes באנגלית. משער שלא לזה הכוונה.

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
התכוונתי למקצועות ה"מוכנים", אבל נראה שטעיתי. ממה שראיתי בpreviews של השיטה באנגלית, היו פשוט מקצועות עם יתרונות דמות בנויים מראש.
אלו היתרונות הבנויים מראש של הדמות האייקונית הספציפית.

הלוחם ואלרוס לקח את היתרון של לוחם ביצירת הדמות ואחר כך לחימה בשני כלי נשק, אבל לא כל לוחם חייב. אתה יכול לקחת לחימה בשני נשקים ורק בהתקדמות השלישית לקחת מקצוע, או לא לקחת מקצוע בכלל.

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
כשאתה אומר ״יתרון מקצוע״ הכוונה ל- edges מיוחדים שתואמים למקצועות? ואם כן, יש שוני בין ה- edges של המקצועות ל- edges אחרים, רגילים?
אם אתה מכיר כבר את עולמות פראיים - כן, בפאת'פיינדר פראי יש סוג חדש של Edges של מקצועות (למעשה שני סוגים - Class Edges ו-Prestige Edge).

כל יתרון מקצוע הוא יתרון עם דרישות בסיסיות מסוימות - בדרך כלל ק6 בשתי תכונות או בתכונה ומיומנות. חלקם חזקים יותר מיתרון רגיל אבל באים עם קושי מובנה - למשל כוהן מקבל אוטומטית שבועה לאלוהות שלו.
כל יתרונות המקצוע פותחים גישה לשלושה יתרונות המשך שמעניקים יכולות אייקוניות מתקדמות יותר של המקצוע, כמו צורת פרא של דרואיד או רמך של האלוף.

יש הגבלה על מספר יתרונות המקצוע או היוקרה שאפשר לקחת בכל רמה (Rank) של הדמות, מה שמונע ממך לבנות לוחם/נזיר/דרואיד/נוכל/אשף כבר בהתקדמות החמישית שלך.

דיוגנס

פונדקאי ותיק
נראה נהדר! אשמח מאוד לתרום ולהשתתף, נוסף על עצם המשחק מלהיב אותי במיוחד המסך למנחה. תמיד חלמתי לאחד כזה, אבל להכין לבד לא היה לי חשק, ולקנות של שיטה שאני משחק בה אך עם כיתוב באנגלית לא הלהיב אותי. תודה לכל המארגנים של הרעיון!!!

Top Bottom