• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בית קורביט- קריאתו של קתולהו הרשמה נגמרה.

הגשתי גישה לדפד בדבאג.

מחוץ למיומניות מקצוע יש מיומניות "עניין" שזה אינטלקט כפול 2.

ולכולם, אוצר אישי, איש מפתח, אידאלוגיה/עקרונות נותנות אופי לדמות והם עשויים להשתנות בעקבות התרחיש
האיש הצעיר- עניתי

האיש הצעיר- עניתי
תודה, אני אנסה לבנות דפ"ד לפי זה.

עריכה: לא ענית איזה מההצלחות הנקודות שאני מוסיף מעלות.
את הרגילה? את הקשה? את הקיצונית? את כולם?
בנוסף, יש דברים שלא בדיוק ברורים (הוספתי בתגובה לדפ"ד ואשאל גם כאן): חמיקה היא חצי מהזריזות. לעגל למטה או למעלה? יש לה רק מידת הצלחה אחת?
יש שתי מיומנויות שכתוב שהדירוג ההתחלתי שלהן הוא 01. זה כל מידות ההצלחה שלהן?

עריכה אחרונה:
אם אני אחבר את הדמות לעיר עצמה - בהחלט כן, תודה :)

אם אני אחליט שהדמות היא אינדיאנית למחצה (בסתר) זה קביל/סביר מבחינתך?

איש צעיר- את הרגיל וחצי מזה יחשב קשה, וחמישית יחשב קיצוני.
תעגל כלפי מטה. יש מידות הצלחה כרגיל גם בחמיקה.
איפה שיש 01 לא יכול להיות קשה וקיצוני. עד שתוסיף מספיק נקודות

בדבאג- מעולה מבחינתי.

תקאג-אם קשה לך, אני יכול לדאוג לקראנצ'

איש צעיר- את הרגיל וחצי מזה יחשב קשה, וחמישית יחשב קיצוני.
תעגל כלפי מטה. יש מידות הצלחה כרגיל גם בחמיקה.
איפה שיש 01 לא יכול להיות קשה וקיצוני. עד שתוסיף מספיק נקודות
מעולה.
בניתי את הדף דמות (קישור אליו) נשאר לי רק לכתוב נק"פ, מהירות ואת המיומנות מיתוס קת'ולהי.

אוקיי, אני אנסה לרכז הכל כאן:

1. קישור לדף דמות:

2. רקע בתוספת למה שביקשת:

סקוט לאנג, ציד ראשים, בגלל תקופת היובש, ההתמחות שלו נדרשה "בהעלמת אנשים שמדברים יותר מדי" עבור אחת הכנופיות הגדולות בעיר שהבריחה אלכוהול.
הניסיון שלו הגיע מכך שהוא היה צלף במלחמת העולם הראשונה ביחידה עילית קטנה שהוא היחיד ששרד ממנה.
יש לו צלקת מכוערת על לחי ימין, מזכרת מכדור שעוד מילימטר או שנים היה ככל הנראה גם גומר אותו.
אחרי המלחמה הוא מצא את עצמו מחפש עבודה בתחום היחסולים כיוון שזה היה הדבר שהוא הכי טוב בו.
סקוט לא תמיד שלם עם ההריגות שהוא נדרש לעשות וקורא שהקורבנות שלו רודפים אותו בסיוטים...
סקוט לבוש לרוב במקטורן ארוך אפור וכובע שחור שמכסה חלקית את הפנים שלו בניסיון להטיל מעט צל על הצלקת.

סקוט לאנג מתגורר כרגע בפורט ארמגידו, בעיקר כדי לשמור על פרופיל נמוך אחרי מספר משימות אחרונות באיזורים סמוכים אחרים לעיר (חיסול מתחרים בעסקי האלכוהול המוברח).
סקוט הוא בן לאמא פרוטסטנטית שהיה לה בעבר רומן עם אינדיאני משבט המשאנטוקה (שהוא אביו של סקוט כמובן).
אמו של סקוט (פטריישיה לאנג) היא האדם היקר לו ביותר והיא חיה גם בעיר בדירת חדר קטנה.
ג'יימס מונסינייר הוא אדם משמעותי בחייו של סקוט למרות שהוא אדם מעט מפוקפק, הוא לקח את סקוט תחת חסותו, לימד אותו את אומנות השימוש בנשק חם וסידר לו "עבודות" מדי פעם.
לסקוט ישנו תליון אינדיאני מוסתר מתחת לחולצתו, המזכרת היחידה מאביו שמעולם לא הכיר, התליון נראה כמתכת רקועה בצורת טומהוק עם חריטות בצורת זאב שאליה מחוברת נוצה קטנה.

בעקרון אני מרגיש מוכן, עדכן אותי בבקשה אם חסר משהו :)

דמות
מצטער שלא הצלחתי לתת דמות עמוקה יותר.

שם: ליה ליינהרת (Leya Lionheart)
רקע:
העבר של ליה מתחיל בגיל 7 כאשר חוקר הכתות פרופסור רופס ליינהרת מצא את הילדה מסתתרת מתחת לשולחן בתוך זירת טבח אחרי קרב יריות בין אנשי כת בעלי זהות לא ברורה לבין המשטרה. כל אנשי הכת נהרגו בחילופי היריות במבנה בהם נתפסו והיא הייתה הניצולה היחדה.
הילדה מוכת ההלם בקושי יכלה לומר את שמה. ולא יכה לענות על שאלות המשטרה כמו מדוע מה קרה כאן? מדוע היא כאן? מה הסיבה לצלקת המוזרה על גבה? האם אחד מאנשי הכת קשורים אליה? מה שם המשפחה שלה? מי היא?
פרופסור רופרס שיצא ליבו על הילדה בחר לאמץ אותה ולקחת אותה ולקחת אותה לעריית הולדתות פורט ארמאגידו.
אל אף שההחלטה של הפרופסור המתבודד לאמץ את הילדה העלה כמה גבות המסמכים נחתמו וליה נהייתה ליינהרת באופן רשמי.

הגידול של ליה לא היה קל. הילדה התעוררה כל לילה צועקת עקב סיוטים שלא זכרה. הייתה מנותקת חברתית ומתבודדת והראתה בבירור סימנים לטראומה קשה. הצלקת המורכבת על גבה שהייתה ככול הנראה סימן לא ידוע של הכת רדפה אותה והילדה סירבה להסתכל על גבה במשך שנים.
אך לעט לעט עקב עקשנותו של רופרס וסירובו לוותר על ליה או לתת להם לוותר על עצמה הוא הצליח לגרום לה לצאת מהקונכיה שלה ולתת לה להתפתח.
הילדה הצעירה גילתה אינטליגנציה גבוהה ויכולת למידה גבוהה ותחת השגחתו ניסיונה לברוח מהעבר ולשכוח אותו הפך לרדיפה אחריו ונסיון להשיג תשובות.
ליה עקבה אחרי אביה ולמדה באוניברסטאת ג"וסיא (הודות לאביה שהיה פרופסור באוניברסיטה) היסטוריה מיתולוגיה וחקר כתות.

כעט ליה נחושה לחשוף את סודות העבר שלה והעל טבעי ולהוכיח לעולם שאין שום דבר יוצא מגדר הרגיל בעולם זה והסיוטים הם רק סיוטים.... נכון?

אופי/סטטים: לי היא אדם שקט ולא חברותי שמעדיף את חברתו של הספר על פני חברת אחרים. הסטטים שלה יהיו גבוהים בתחום השכלי ממוצאים בתחום הפיזי ונמוכים בתחום החברתי.

גובלין- אני יכול בשמחה להכין לך דף דמות, אם תיתן לי לפחות רעיון כללי של הדמות שלך, ותוך כדי משחק ללמד איך הכול עובד. בהנחה שמה שלא היה מובן זה החלק הטכני.
הרעיון הכללי הוא דמות שעובדת במצודה ולא הבנתי עד הסוף למה התכוונת שאמרת רעיון כללי

הי! אם עדיין אפשר להצטרף - יותר מאשמח!
בכל מקרה, אני מוסיף קונספט לדמות וכמה שאלות בספוילר (ואם אי אפשר להצטרף, מוזמן להתעלם בכיף)
אני חייב להודות שעדיין לא כל כך הבנתי את הת'מה של קש"ק, מעבר לת'מת האימה. האם הסיפור קשור לפנטזיה או שהוא מתנהל ביקום "מקביל" כביכול לשלנו?

הרעיון של חשבתי עליו הוא של אדם שנשלט על ידי רוח מקיום אחר. לחלופין, ניתן להפוך את כל ה"פנטזיה" שבסיפור להזיה של האדם עצמו, שמובילה למעין פיצול אישיות... אני חושב שיכול להיות מרתק לשחק דמות כזו.
בעצם, הרוח כביכול מסוגלת להשתלט על גופו של האדם כשנוח לה, ולמעשה השליטה בין מעבר לגופה של הרוח (שנוכחת ביקום מקביל, שלו אין השפעה על היקום שלנו, אלא כמובן אם תבחר לצרף השפעה מהסוג הזה במשחק) לבין גופו של האדם נמצאת תחת שליטתה של הרוח. למעשה אני שולט כרגע הן על הדמות והן על הרוח, והדמויות האחרות ישימו לב רק באמצעות שינוי האופי החד של האדם.
כמובן, שאם אתה כשה"מ תבחר לשלב את סיפורה המקורי של הרוח בהרפתקה (אם כי את האידאלים שלה אנסה ליצור בעצמי הן במהלך כתיבת הרקע והן במשחק עצמו) your choice.

אני מקווה שלא בלבלתי יותר מדי. אני מאמין שאוכל להבהיר זאת בכתיבת הרקע, וכרגע רק אשמח לדעת האם מדובר בסיפור פנטסטי או רגיל, ואם הקונספט סבבה מבחינתך.

האיש הצעיר
מיתוס מתחיל ב01. כל נקודת שפיות שאתה מאבד מוסיפה למיתוס.
המיתוס ניתן לשימוש רק כשהדמות מתחילה להאמין בעל טבעיץ

אממ. לא חילקת נקודות לדירוג כלכלי.
ותוכל להוסיף על המורה שלו לרפואה?
מלבדו אני מבין שאין דמויות חיות חשובות בחיים שלו?

בדבאג-
נראה מעולה. תביא בחשבון שקרדיט 10 זה עני די מרוד.

Tkhag-
נראה מעניין. יכול לעבוד אפילו אם היא במקור מפורט ארמגדו. אז אתה רוצה שאבנה את הדפד שלה?

גובלין-
עורך דין מושחת, רופא סקרן מדי, בלש פרטי ישר כמו סרגל- רעיון כללי- תמונה שעולה לך כשאתה מדמיין את הדמות.

בגראפה-
זה רעיון מעניין, אבל זה קצת "כבד" להתחלה. זה יכול לקרות כשהשלכה של ההרפתקה/תרחיש
זה העולם שלנו בתחילת המאה ה20, (בערך), מבחינתכם זה עולם רגיל והדמויות יתקלו בעל טבעי.
זה רעיון מעניין, אבל הוא "מתקדם" יחסית ומתאים יותר לשחקנים ו...גם מנחה ותיקים יותר בשיטה.
.

כתבתי דירוג כלכלי, זה 60.
הוספתי 01 למיתוס.
לא כל כך יכול לפרט על המורה שלו לרפואה, אני מעדיף להשאיר את זה בערפל ולברר את זה בהמשך המערכה.
אין עוד הרבה דמויות חשובות בחיים שלו, אם אתה לא סופר את השכנים שלו מהבניין.
למעשה, גם המורה לרפואה לא דמות משמעותית כרגע מכיוון שהוא רחוק ממנו מאוד מבחינה פיזית.

חזרה