• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ביקרתי באתר של FFG והיה לי עצוב

שנים רבות FFG הייתה אחת החברות המרכזיות בתחום משחקי הלוח - וגם משחקי תפקידים, מיניאטורות, קלפים ועוד.
היא הייתה אימפריה של ממש, ובהתאם באתר שלהם תמיד היו המון משחקים מגניבים, חלקם עם עולם משלהם ואחרים מבוססים על המותגים המוכרים - מלחמת הכוכבים, שר הטבעות ועוד.
אני זוכר כשהייתי נכנס לעמוד ה Upcoming שלהם הייתה שם רשימה ענקית של משחקים חדשים ומדליקים שהולכים להגיע.
לרוב, גם המשחקים עצמם היו טובים מאוד - נכון שהיו להם חסרונות (חוקים מסורבלים לעתים, חיבה להרחבות, אינסרטים בסיסיים) - אבל זו גם הייתה חברה נערצת על רבים.

אבל היום זה לא המצב.
שבע שנים אחרי Asmodee קנו את FFG, מה זה אומר בעצם ולאחר שהמייסד כריסטיאן פיטרסן עזב את החברה לפני כשלוש שנים, נראה שהמהלך של פירוק FFG מנכסיה כמעט הושלם.

כשנכנסתי לאתר שלהם היום, היו בו ידיעות רק על 3-4 משחקים, רובם ככולם נוגעים למשחקי הקלפים שלהם, שגם מהם נותרו שניים - משחק הקלפים של ארקהם וזה של Marvel Champions.
כשנכנסים לעמוד של ה Upcoming, אין שם כמעט כלום.
זה לא מפתיע, כי אסמודי נתנו את משחקי התפקידים ל Edge Studios, את משחקי המיניאטורות לאולפן אחר שלהם, משחקי הלוח פוזרו לכל עבר - וכעת נותרו רק משחקים בודדים של FFG
פשוט עצוב לראות את זה.
אני נזכר גם בדוכן-ענק שהיה להם בשנים קודמות בג'נקון שלא יחזור עוד לעולם :(
השנים הרבות שהייתי מעריץ של המשחקים שלהם לא יחזרו גם :(

נ.ב. וכמעט שכחתי את הסגירה של הפורומים שלהם, שהיו אחלה פורומים בעולם. לא מבין למה חברות סוגרות פורומים, זה "הקהילה" של החברה - גם הסגירה של הפורום של קיוביקל7 זה היה הזוי לגמרי.

חזרה