• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

"בובספוג הסרט: מבצע הצלה" - ביקורת סרט

kosem10

פונדקאי ותיק
אז נפגשנו כמה חברים (עם מסיכות כמובן) וישבנו לראות בנטפליקס את בובספוג הסרט: מבצע הצלה. אני יודע, זה לא בדיוק הסרט הבוגר של השנה, והאמת שחלק גדול מהחברים שלי חשבו שאני צוחק, אבל לא.
הסרט מספר על מה שקרה כשנפטון הוציא את כל הריר מכל חלזונות הים באוקיינוס חוץ מאחד: גרי, חלזון הים של בובספוג. פלנקטון מנצל את המצב בשביל להעלים את בובספוג ולקחת סוף-סוף את הנוסחה הסודית לקציצת הסרטן. בובספוג יוצא למסע להציל את גרי ביחד עם פטריק, והסיפור מדבר על המסע שלהם.

הסרט הוא מין שילוב מוזר בין אנימציית דו מימד (בעיקר המעברים של הבועות כמו בסדרה), תלת מימד (הדמויות והרקעים שלקוחים אחד לאחד מהסדרה) ולייב אקשן (קיאנו ריבס בתור שיח מדבר ששולט על מוחות).
אני וחבריי לא הסכמנו בנוגע לחלק הויזואלי של הסרט. הפתיח לטעמי היה מזוויע, אבל האנימציה התלת מימדית הצליחה לשמור על קרטוניות בצורה די מרשימה ולדעתי שמרה טוב על מראה הסדרה, לעומת זאת חבר שלי חשב שהאנימציה לא עבדה טוב בכלל, והתלת הרס את המראה של הסרט.
כולנו הסכמנו שאיך שעשו את הדמות של נפטון היה טעות, מבחינה ויזואלית ומבחינת דמות.

אם אני לא טועה (בדקתי בויקיפדיה וחלק כן וחלק לא בטוח), הדמויות מדובבות על ידי הקאסט המקורי, וזה מצויין, ההרגשה היא ממש כמו לראות פרק בובספוג עם מראה מחודש וארוך יותר מהרגיל.

לא ראיתי כבר די הרבה שנים פרק בובספוג, אז אני לא זוכר עד כמה זה חלק מהסדרה, אבל כמה פעמים במהלך הסרט היתה דרמה בין שתי דמויות והיא נפתרה תוך רגע, וזה היה חלק שלדעתי לא היה צריך להיות שם. הוא לא קידם את הסיפור, לא היה מצחיק, ולא עשה כלום.

הבדיחות במהלך הסרט נחמדות ומתאימות לדעתי גם למי שעבר מזמן את תקופת הצפייה בבובספוג. רואים במהלך כל הסרט שהיוצרים שלו ניסו לעשות סרט שיתאים גם לצעירים וגם למבוגרים, ואמנם לא ניסיתי להראות אותו לילדים אבל אני חושב שיש סיכוי טוב שהם יאהבו את הסרט.
דרך אגב, הסרט לא יהיה כל כך מובן, ואפילו לא מהנה למי שלא ראה את הסדרה מעולם. הוא לא מסביר לרגע שום דבר על הסדרה, המקומות והדמויות, אלא מניח שהקהל יודע ומכיר.

בסופו של דבר העלילה היא לא החלק העיקרי של הסיפור, וזה בסדר. הסרט שם דגש על להנות עם הדמויות שוב

הקונפליקט נפתר לדעתי בצורה מאכזבת וחסרת דמיון. יש טיפה forshadowing עבה מאוד כמה דקות לפני שהוא נפתר, וזה מאכזב בעיקר בגלל שאם היו משקיעים קצת יותר במהלך הדרך ומכניסים את הforshadowing בקטעים קצרים באמצע הסרט זה היה יותר משמעותי והיו יכולים להכניס עם זה דרמה טובה ולא ריבים קטנים שנפתרים אחרי דקה.
בקיצור היתה הרגשה שלקראת הסוף הם פתאום נזכרו שצריך merch לסרט ואופציה לסדרת ספין-אוף כדי להרוויח עוד כסף, אז דחפו את זה שם ובשביל להצדיק את זה פתרו את זה עם הסרט

בקיצור, סרט נחמד לראות עם משפחה וחברים. מצחיק, לפעמים הזוי מאוד ובעיקר מאוד בובספוג. אל תצפו לאומנות מעמיקה ופסיכולוגית, אלא לסרט קטן שיגרום לכם לחייך לשעה וחצי.

מה דעתכם על הסרט? מסכימים איתי? חושבים שאני טועה בצורה נוראית?
ולמי שעוד לא ראה ומתלבט, אל תסמכו עלי יותר מדי, חפשו עוד ביקורות, כבר קרו מקרים שהייתי בדעת המיעוט. אבל אם יש לכם נטפליקס וזמן חופשי לשרוף בתקופת הסגר או בין הסגרים אין הרבה מה להפסיד.
 
עריכה אחרונה:

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
לא בטוח שזו התגובה שציפית לה, אבל הילדים שלי צפו אתמול בסרט והם נהנו.
לדעתי האנימציה דווקא נראית סבבה אם כי אני סולד מהקטעים שבו מערבבים שחקנים אמיתיים באמצע בובספוג.
 
Top Bottom