• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בואו תסבירו לי בבקשה-מה הם עלפים אפלים?

האלפים העפלים פה לא כמו ברוב עולמות הפנטזיה הם בעצם אותו גזע של יצורים (אלפים...) שפשוט סוגדים לאלים "רעים" והם כאלה בכלליות.
האלפים האפלים היו פעם חלק מן האלפים הרמים עד שהמנהיג שלהם מלקית' בא לקחת את השלטון פחות היותר (שהיה אמור להיות מגיע לו בערך) ומכיוון שאימא שלו שדחפה אותו לזה בעצם ומילאה את ליבו רוע הייתה בעצם מאמינה של האל הכאוטי סלאננאש התחילה מלחמת אזרחים שבסופה הם נפרדו לשתי צבאות שונים ששונאים אחד את השני.

זה בערך העלילה שלהם, עוד פרטים יוכלו לתת לך האחרים.
הם סוגדים בעיקר לאל קאיין אל הרצח וחלקם גם לסלאננש (ויש רשימת צבא מיוחדת שאפשר לשחק את אלו שסוגדים לו, את הרשימה אפשר להוריד באתר של החברה http://uk.games-workshop.com/default.htm).
הם מקריבים את האוייבים שלהם ומשתמשים בהם כעבדים.
חלק מן הנשים שלהן הנקראות witch elf שהן מעין כת משוגעת כזאת מתרחצות בדם בכדי לשמור על הניעורים שלהן.
הם צבא אם אווירה די "מפחידה" ויש להן גם במיניאטורות וציורים וכו' אופי קצת יפני.
בם אחד הצבאות המהירים יותר ויש להם כוח אש לא רע (הם משתמשים ברובי קשת שנטענים אוטומטית ויורים שני חצים בתור) וקסמים טובים, די כמו כל האלפים במשחק, הם מהירים גם מבחינת זה שהם כנראה יתנו את המכה הראשונה וגם מבחינת זה שהם יזוזו יותר בתור.
הם לוחמים וקשתים טובים יותר מן האדם הממוצע אך החיילים שלהם לא "קשוחים" כמו אחרים ולכן הם נוטים למות יותר (הם גם לא משתמשים יותר מידי בשריונות כבדים, למות שחלק מהם כן).
תמונות אתה יכול למצוא באתר שהבאתי לך, לך אל הקטע של warhammer ושמה ל drak elves.

מבחינת ה fluff (הרקע וכו') אני לא ממש יכול לענות לך חוץ ממה שכבר כתבתי +:
האלפים הרמים שהם בעצם האלפים הראשונים חיים להם על אי בצורת האות U בערך (רק הפוכה, כמו N קטנה) השם שלו גם מתחיל באות U הוא כרגע פרח לי מהראש.
אני לא זוכר האם הם כמו האלפים של DND או כמו של טולקין אבל הם בסך הכל רודפי צדק ושומרי שלום וכו'.
הold ones אותם יצורים עתיקים שהביאו את הסלאאן (הגנרלים של צבאות הליזרדמן) לימדו את העמים העתיקים יותר (אלפים וגמדים בעיקר) את כל מה שהם יודעים כמעט ובעצם טיפחו אותם וכו'.
יום אחד הם נעלמו, השערים שהביאו אותם אל הכוכב קרסו והגיע הכאוס (ואגב לפי הספר של הנקרונס מוסבר שהם היו אוייבים של הקאטן והנקרונטיר ושהם פחות או יותר אחראים לקטע הזה, אפילו ישנה הצעה לשחק נקרונס נגד ליזרדמן, מה שמוזר הרי זה לא אותו עולם, מה שמגיע להשארה שלי שהעולמות בעצם מקבילים או שיט כזה) אבל זה לא הסיפור הזה.
האלפים התפצלו מו שאמרתי ואני חושב שאלפי היער נוצרו גם אז כשהם פשוט התנחלו ביער אחד והחליטו לפרוש מן הויכחוים של שאר האלפים, אבל אל תתפוס אותי במילה.

בגדול כל האלפים ב warhammer מהירים ויודעים לירות ולהלחם טוב, אין להם שריונות כבדים מאוד והם טובים בירי ובקסמים.
אחת החולשות העיקריות שלהם היא שאין להם קשיחות גבוהה מה שגורם להם ליפול מהר.
הם פחות נוטים לברוח מבני אדם ויש להם גם פרשים כבדים וגם פרשים מהירים.
את אלפי היער עדיין לא הוציאו למהדורה הזאת וספר בצבא + המיניאטורות החדשות יצאו כנראה בסוף(?) 2005.

אם יש לך שאלות יותר ספציפיות אני אוכל לעזור לך יותר.

האיי אלפים (אני משחק אותם) גזע עתיק שחיי ביבשת משלו לבד, הם דיי סנובים בקטע הזה.
יש להם מערכת פוליטית סבוחה ולמרות שהם לא נלחמים זה בזה גלוי הם נלחמים זה בזה פוליטית וכלכלית, עד כדי כך שלפני קרב אתה לא יודע מי יהיה הגנרל (פרותקציה) להאיי אלפים יש צבא דיי מהיר (קצת יותר מזה של הדארק אלפים) אבל למרות זאת הוא מתמחה בהגנה. ההאי אלפים מומכים בקסם והם הגזע השני ביכולות הקסם שלו(אחרי אנשי הלתעה)

אם תדפדף אחורה..

יש איפה שהוא עץ של מידע על ההסטוריה של העולם בפנטזי...
אם משהו יכול לתת קישור ו/או להחיות את העץ זה יהיה ממש נוח לכל החדשים...

אוקיי , אז קודם כל אומר מזל טוב.
void קנה דארק אלפס בטיול ללונדון , כולל ספר צבא וכולל כמה יחידות ומפקד.
אז מזל"ט.
עכשיו כוכב הערב החליט לפי מה שהוא אמר לי ( אנחנו לומדים באותו בית ספר )
לאסוף אלפים מתרוממים... כלומר רמים.
אז מחיאות כף לכבודם :)

מזל טוב.

את העלילה אפשר למצוא בספרים של העמים,
אבל בגדול מה שכתבו פה דיי ממצא את רעיון העלילה.

נ.ב

מזל"ט- מטוס זעיר ללא טייס.

nemesis אמר/ה:
לפי מה שהבנתי הייתה מתקפה על האלפים הרמים ואז חלק מהאלפים ברחו מהעיר ואלה שהתמקמו ביערות הם האלפי יער...
אלה שביערות נשערו שם עוד מ"מלחמת הזקן" בינם לבין הגמדים על העולם העתיק, אחרי שהגמדים קרעו את התחת המתרומם של האלפים רובם חזרו לאי שלהם אבל היו מעטים שנשארו ביערות ואלו אלפי היערות של אכשיו...

טוב טוב תפסיקו לדבר שטויות.
אז ככה
מבחינת עלילה האלפים האפלים רואים את עצמם כחברה הטובים בזמן שהאלפים ה"עליונים" הם בוגדים כי הם לא רצו את המאלקיט בשילטון.
בקשר לסלאנש זה שטויות.
יש כת של תאווה אז לכבוד המערכה "סופה של כאוס" החליטו לקשר בין תאווה לשד התאווה.סתם ככה לא היה ולא נבראה.
האפלים רואים את עצמם מתורבתים ולא רשעים הם מיעות ולכן הם משתמשים בעבדים כדי לעשות כול עבודה אפשרית.חוץ מזה הרצח אצלם הוא משהוא נשגב (ראה ערך גלדיאטורים הרומא)
מבחינת משחק הם לא מאוזנים ,לא תואמים את הרקע העתיק שלהם,ולא ממש יצא לנצח איתם אלה רק בעזרת מזל טהור ושטויות של האויבים (דרך אגב אני משחק בהם)

אני מגיב- בקשר למה שידידי מתנאל אמר;
הוא צודק כמעט בקשר להכל...

יש קשר ברור בין אלפים אפלים לבין סלא'אנש בתור כת התאווה, ואל התאווה-
יש יריבות עתיקה בין אמא של מלקית' ולבין הלבורן- ראש מסדר של קין וראש כת התאווה...
במהדורה חמישית היו לאמא של מלקית' קסמים של סלא'אנש- ובכלל הכת הזאת, והעבודה של האל הכיאוטי- סלא'אנש משתרכים אלפי דורות אחורה...

לגבי העבדים- אכן אומנם האלפים לא רואים את עצמם כרעים- אבל הם לא בדיוק "אמא תרזה"
הם עם יהיר, מתנשא שרואה בבני האדם בפרט ושאר הגזעים בכלל כפרטים נחותים אשר צריך להתייחס אלים כמו חיות.. ולכן הם נהנים, לענות, לראות סבל ושאר מעשים "נחמדים"...

למתנאל.
אני לא מבין למה אתה אומר את זה אני ממש לא חושב שיש איזהשהיא אמת במה שאתה אומר,
דארק אלפס הם אחלה של עם וגם הם ממש טובים במיודח אחרי השיפורים שעשו להם בקרוניקל של לפני שנה.
אני ניצחתי עשרות קרבות איתם ואני ממש לא חושב שאפשר להגיד שהם לא טובים או מחוברים לעלילה שלהם.

האלפים האפלים הם צבא לא גרוע בכלל, במיוחד לאחר השינויים, אכשיו החיילים הרגילים הם ממש שווים את הנקודות וגם המוציעים להורג שווים...

השנאה בין מוראטי למלכת המכשפות היא סיפור ארוך.
אז ככה
מוראטי היא היא זאת שהביאה את קדרות הדם שמחיות את המכשפות אבל יש קדרה אחת מקורית ,והיחידה שהמחזיקה בה היא מוראטי ולמרות שהל..מה שמה היא מלכת המכשפות מוראטי בגיבוי של בנה לא מאפשרים לה להגיע לקדרה ולשמור על נערות נצחית והיות והיא כבר די זקנה הל... מה שמה מתחילה להירקב.
סיפור ארוך נכון?! :oops:
נאמר על הקוסמים האלפים שהם הקוסמים הכי חזקים (לא כולל קרפדות ענק) אבל הם יודעים רק 3 תורות קסם (די עלוב ,שלא לדבר שזאת תורת הצל והמוות ,שאותן אני די מתעב).
שים לב שלרמים יש את היכולות המיוחדות כמו אלוף חרבות ,אש יערות חוזה וכו,
לרמים גם יש את הכי הרבה אוצרות קסם ולאפלים כלום שלא לדבר על זה שחלקם ממש גרועים.
תראה לי מישהו שמשתמש במאלף חיות. אין.
ההרפיות לא יעילות כי יש להן מנהיגות5 אז מטר קסמים מבריח אותן בקלות (להחביא אותן לא עוזר כי יש קסמים כמו "מהבן" שלא דורשים קו ראיה ואז לא עוזר כמה אתה מחביא אותן.חוץ מזה נגד מתים ששם הם צריכות להיות צידות גיבורים ונקרומנסרים הן חסרות תועלת כי יש להן מנהיגות5 ואסור להעזר בגנרל)
המוציאים להורג הם אמורים להיות שדרוג של אדוני החרב אבל הם ws נמוך יותר יוזמה נמוכה יותר
השינויים די עלובים ,וממש לא משנים הרבה .אבל החלט חביבים.שלא לדבר על זה שמותר להם להשתמש בכל קרב שהם רוצים בחפצים מסערת הכאוס (כתוב בפרוש)
המוצאים להורג הם שידרוג של אדוני החרב אבל יש להם יוזמה נמוכה יותר וכושר סיפות נמוך יותר ואין להם אין את חוק החרב הדו ידני (למרות שיש להם מכה קטלנית ,אני מעדיף את אדוני החרב)
גיבורים חלשים,קוסמים הכי יקרים שיש,רוצח לא יעיל במיוחד (125 נקודות התחלתי,נטול הגנות)
יורה חצים שעולה 100 נק לעושה אולי בקרב טוב 50-70.אלה אם אתה משחק נגד צבא פרשים אבל למה 100 נק היכולת המיוחדת שלו לא הוכיחה את עצמה אצלי.
בקיצור אחרי ששיחקתי בהם התאכזבתי קשות ,רקע מצויין וקונספת אדיר אבל יצא מהם תרוץ עלוב לאלפים אין להם מיוחדות, סתם יצא. הרמים מתמחים והיער
צלפים ומה האפלים?

בסדר, תודה לכולם.
בחרתי בעלפים הרמים
ואני מאד שמח על הבחירה הזו, העלפים האפלים, גם (לפי מה שהבנתי( לא משתבלים עם צבאות והם ממש ממש חלשים ולא מורחבים.
אז עכשיו, תנו לי קצת יותר רקע על עלפים רמים וטקטיקות וכד'

הם אלפים... זוכר את אלה מכל הD&D, עם האף באוויר והרבה זריזות...
אתם יודעים למה אני אוהב את העולם של WH כל כך? כי בו האלפים קיבלו נעל משוריינת בתחת ע"י הגמדים במלחמת הזקן, לא כמו בכל שאר המערכות של נגיד D&D...
לך על גמדים, או אורקים, או כל משהו שנהנה משיכר ומקרבות פונדק!
נגמרה דעתו של השיכור הגדול ביותר בקהילה... איפה הבירה שלי? גמרתי ללמוד מתמטיקה היום!!! חגיגה!!!

חזרה