• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • בואו להנחות משחק בדרקוניקון - ההרפתקה עלינו!
    צוות המשחקים שלנו ישמח לסייע לכם להריץ הרפתקאה בכנס וגם לספק לכם הרפתקאות מוכנות ממגוון שיטות, פרטים בנושא.

אתגר כתיבה שבועי מספר 1!

Gilthans The Quiet

פונדקאי ותיק
האתגר הבא

עריכה: האתגר השבועי הראשון הסתיים! הסיפורים שעמדו באתגר:

סיפורים שעלו לאחר תום האתגר:

תודה רבה לכל המשתתפים, ובהצלחה באתגר הבא!

--------------------------------------------------------------

בתקווה הראשון מבין רבים.

בחרתי להתחיל במשהו פשוט: סיפור שסובב סביב שוק.

אם אתם חובבי פנטזיה, אפשר לספר סיפור של נער צעיר שבפעם הראשונה מגיע לבזאר של מכשפים, מלא בחפצים קסומים ומפלצות; או סיפור של גנב שמחליט לנסות את מזלו בשווקי העלפים העשירים, מתחת לעינם של השומרים.

אם אתם אוהבים סיפורים היסטוריים/מודרניים, אפשר לספר על סוחר שמגיע בפעם הראשונה לשווקים של מזרח אסיה, או על אמן צעיר שנאבק למכור את סחורתו לצד ייבוא מסין.

אם מד"ב זה הרעל שלכם, אולי הקפטן שאיבד את ספינת החלל שלו מסתובב בשוק של חלליות משומשות, בחיפוש אחר כלי שיטיס אותו ברחבי הגלקסיה; או אולי שכיר החרב צמא הדם שמגיע לשוק העבדים המחתרתי, כדי למצוא לו לוחמים-עבדים מגזעים חייזריים.

הכי חשוב - שאתם תתחברו לסיפור, ושיהיה מעניין עבורכם :)

לדעתי כיוון טוב עבור אורך הסיפור זה בין חצי עמוד וורד לעמוד וחצי, אבל כמובן שכל אורך הוא לגיטימי. עדיף שכל סיפור יהיה בעץ משלו (שרשור/נושא/איך-שלא-קוראים-לזה-היום), כדי להקל על אנשים אחרים להגיב ולתת ביקורת.
שבוע הבא ביום שני, אני אוסיף פה קישורים לכל הסיפורים של האתגר, ואעלה אתגר כתיבה שבועי חדש.

שיהיה לנו בכיף ובהצלחה!
 

dragons

פונדקאי ותיק
אולי כדאי להבא לפרסם את כל הסיפורים פה בעץ כדי שלא יהיו מלא עצים?
אפשר שיהיה עץ לכל אתגר שבועי, אבל אחד לכל סיפור זה די הרבה.
 

Gilthans The Quiet

פונדקאי ותיק
אני דווקא חושב שצריך להיות עץ לכל סיפור, כדי שיקבל את תשומת הלב הראויה. זה קצת עמוס, אבל אני חושב שהסיפורים האלה לא שונים מכל סיפור אחר שמפרסמים בפורום, האתגר השבועי זה רק תמריץ.
 

dragons

פונדקאי ותיק
אוקי, אני מסכים שתגובות לכולם באותו עץ גם יהיה צפוף מדי. אם זה שיער בכמות הנוכחית אני חושב שזה לא יציף יותר מדי, אבל אם יצטרפו עוד אולי נצטרך לבדוק את העניין.
יש עמדה מסוימת ממנהל בנושא?
 

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
בינתיים נמשיך לפרסם כל סיפור בעץ נפרד ונראה איך זה יסתדר. יכול להיות שבהמשך נעבור לנהל עניינים קצת אחרת.
 

2MUCH

פונדקאי ותיק
אני ממליץ שבסוף כל שבוע, עץ האתגר (או הודעת האתגר, אם זה יהיה עץ אחד) יתן קישור לכל הסיפורים שנכתבו בו. זה יסדר את העניינים.
 

גאלאן

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
התחלתי לכתוב שני סיפורים ובשניהם הרגשתי תקוע. אני כותב פסקה או שתיים, מתאר מצב - ומה אז? אין לי באמת פואנטה שאני רוצה להעביר, אין לי טוויסט. אבל כשאני *רק* מתאר איך הדברים נראים זה נראה לי משעמם לאללה ואני מתחיל לרשום בקצרה.. ואז אין כלום.

מישהו נתקל בזה בעבר? יש עצות? ניסיתי להלביש טוויסט בכוח, וזה הרגיש לי נורא מלאכותי
 

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
אישית אני משתדל לא לחשוב על הכל מראש, אחרת זה מרגיש כמו עבודה לכתוב את זה ולא הנאה אמיתית. רעיון מרכזי יש, אבל השאר זה חלק מתהליך היצירה :)
זה הופך את הרעיון ליותר מעניין. כשאני מתאר מצב ויודע בערך את הסוף שאני מגיע אליו, הדרך מהנה מאוד ולא מרגישה נדחפת. וזה בסדר שלא תהיה פואנטה או טוויסט בסיפור קצר. שיהיה מהנה לכתוב ולקרוא, זאת המטרה שלו.
 

Gilthans The Quiet

פונדקאי ותיק
ת'ור/דארקסית' - למה בעצם? זה ייצור עצים כבדים כאלה של סיפורי אתגר שבועי שמוציאים את החשק להכנס לקרוא/להגיב. למה בעצם זה לא טוב כמו שזה עכשיו? אם הייתי עושה את האתגר נניח עם חברים שלי והיינו מפרסמים כאן, זה גם היה בכמה עצים. לדעתי זה דווקא נחמד ככה.

2much - תכננתי לעשות את זה :) אני אעשה את זה לפני שאפרסם את האתגר הבא.
 

Gilthans The Quiet

פונדקאי ותיק
גאלאן - אתגרי כתיבה כאלה הם מטבעם מלאכותיים... לא תמיד תצליח למצוא סיפור שאתה יכול להתחבר אליו.
תנסה לחשוב על אלמנטים שונים בסיפור, דמויות מעניינות, דוכנים מגניבים, קרבות טובים, וכו', ואז תראה אם אתה מצליח לשלב אותם.
אם אתה נתקע, תדבוק בקלישאות ותנסה לסטות מהם בנקודות קטנות, זה יכול לצאת ממש טוב.
היתרון באתגרים האלה זה שזה משפר את הטכניקה, גם בכתיבה, בליטוש רעיונות, דיאלוגים, דמויות וכו'. אז כשיהיה לך בסוף רעיון טוב שאתה אוהב, יהיו לך את הכלים לספר אותו. אז אפילו אם נראה לך שזה חסר פאנץ' זה עדיין משיג את המטרה.
 

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
גילת'אנס - כדי לא להציף את הפורום בעצי כתיבה ולדחוף כל עץ אחר מחוץ לטווח הראייה. בינכה מפסיקים להגיב בעצים ישנים כשיוצא אתגר חדש. ועל עצים גדולים וכבדים - תמיד אפשר פשוט לקרוא רק את ההודעות החדשות, לא צריך לקרוא את כל העץ. כמובן, אני מעודד כל כותב לקשר בהודעה הראשונה לכל התגובות עם הסיפורים החדשים.

גאלאן - דבר ראשון, אתה יכול רק לתאר. אלה אתגרי כתיבה, אז אם כתבת, הצלחת. זה לא חייב להיות סיפור, זה יכול להיות פשוט תיאור של מצב\מקום\דמויות. כדי לעשות את זה יותר מעניין, צור אינטרקציה - קח שני גופים שהפגישה ביניהם לא תתנהל כרגיל ותפגיש אותם. תראה מה קורה. או שתבחר משהו שהיית רוצה להתאמן עליו, תחליט איך לשלב אותו עם הנושא השבועי, ותן לדברים לזרום. אם אתה לא בטוח איך להמשיך, פרסם את מה שיש לך ובקש רעיונות. אתה לא צריך פואנטה, אז אל תנסה להדביק אחת בכוח. פשוט תכתוב.
 

Gilthans The Quiet

פונדקאי ותיק
מחר בלילה (יום שני) אני אקשר את לכל הסיפורים כאן מהעץ, ואפרסם אתגר חדש. הסיפורים שיפורסמו עד אז יהיו כאן בעץ, אם יש לך רעיון מגניב אתה מוזמן לפרסם אותו בלי קשר לאתגר.

ת'ור - אני עדיין לא מסכים, סיפור מסוים יכול לקבל תגובות גם בלי קשר לאתגר, ואני חושב שעץ דיון שלא הייתה בו פעילות ~שבועיים כנראה לא תהיה בו אלא אם קרה משהו בהקשר שלו, אבל בסוף החלטה שלך. עדכן אותי בה''פ מה אתה מעדיף ובאתגר הבא אני אכתוב את זה בהודעה הראשית
 

Dark sith

פונדקאי ותיק
אז אם מישהו ממש רוצה לדבר על סיפורים קודמים הוא יכול לשלוח הודעה פרטית או לכתוב ׳בנוגע לסיפור קישקושבלבוש...׳ וזה תמיד עדיף מזה שיקפיצו עצים.
 
Top Bottom