• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות

אש וברזל - עץ הרשמה (פנטזיה, ניהול, חופשיטה, סנדבוקס) מחפש שחקנים!

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק

אפילו האגדות לא זוכרות מהיכן באנו. הן מספרות על אסון גדול, הסתתרות במעבה האדמה, רוחות שסערו והחריבו כל דבר תחת השמש - וכשאבותינו יצאו, הגיחו לעולם חדש, ריק מאדם.
העולם הוא ארץ בתולית, פראית, לא נודעת. יערות עצומים וערבות, הרים טרשיים ומדבריות, חיות פרא גדולות שמהלכות באין מפריע. בני האדם חיים בשבטים ובכפרים, מפוחדים מהעולם הגדול והמסוכן אך גם מלאי סקרנות. מה הוא צופן בחובו, ובאיזה כוח יחזיקו מי שישכילו ללמוד את סודותיו?
ריח עשן עומד באוויר, שדות נחרשים ופטיש מכה על סדן. הציוויליזציה נולדה, ומי יודע לאן יובילו אותה מנהיגיה?...


שלום חברים! אחרי הפקת לקחים ארוכה, החלטתי לבסוף לפתוח את המשחק הזה אחרי חודש וחצי של עבודה ותכנון. ''העידן החדש'' הוא משחק ניהול שבו תשחקו שבטים דרך ''עיניהם'' של מנהיגי השבט, שבטים שיתפתחו עם הזמן לעמים וממלכות. המשחק יהיה בסגנון סנדבוקס - מלבד הכוונות קטנות ממני, אתם תהיו חופשיים לעשות כל דבר בערך.

תיאום ציפיות

חשוב לי להדגיש שהפקתי לקחים אחרי המשחקים האחרונים שהנחתי, שהיו בעייתיים מכמה וכמה בחינות. פתחתי את המשחק הזה אחרי מחשבה וחשבון נפש. אני מתחייב:
 • לשמר את העניין שלי במשחק ככל שזה תלוי בי - אני לא אשקע בפרויקטים אחרים, אחשוב על המשחק ואפתח את העולם.
 • לשמור על הגבה סדירה - פעמיים בשבוע, בימי ראשון ורביעי, אלא אם אילוצים סבירים (עומס לימודי, נסיעה או חוסר תגובה מצד השחקנים) יאלצו אותי לנהוג אחרת - בנוסף לתגובות ''אקסטרה'' שאני עשוי לתת. התגובות הקבועות יהיו ברמה גבוהה (לא משפט וחצי).
 • לא לתת אתגרים מוגזמים ולא הגיוניים כי ''אתם חזקים מדי'' או כי ''החיים קשים מותק''. יהיו אתגרים, לא הכל ילך בקלות, אבל הדבר היחיד שיכול לגרום להשמדתכם הוא פעולה ''אובדנית'' מצדכם.
 • לא למנוע מהשחקנים להתחזק בתירוצים שונים. אם מצאתם אי עשיר בזהב, לא יהיה מצב שפתאום יש סביבו מונסונים כל הזמן והילידים שלו הורגים עשרה אנשים במכה.
 • לא לערב ידע דמות ושחקן. זה שאני יודע שלהסתער חזיתית בצרחות זו טקטיקה גרועה, לא אומר שהאויב שלכם יודע את זה.

מעבר לכך, גם לי יש ציפיות מכם, כמובן:
 • קצב הגבה - אני אגיב בימי ראשון ורביעי, אני מצפה גם מכם לשתי תגובות רציניות בשבוע (אלא אם תודיעו לי שאילוצים סבירים מאלצים אתכם לנהוג אחרת). הפסקות ארוכות מקלקלות את ההנאה, הריגוש והעניין במשחק, מניסיון.
 • פלטפורמה - המשחק יתנהל בפורום. אם יהיו קטעים שאמורים לרוץ מהר, נניח קרבות מותחים, אדבר עם השחקן וייתכן ונריץ אותם בדיסקורד. אחרי שהקרב ייגמר אתאר אותו בתגובה כאן, והמשחק יימשך כסדרו.
 • רמת התגובה - התגובות אמורות להיות מושקעות, ומסופרות מבעד לעיניהם של מנהיגי השבט או הדמויות הרלוונטיות (נניח מנהיג משלחת גילוי הארצות). אני מצפה לעברית טובה - לא ש''י עגנון, אבל לא שפת דיבור. אשמח למינימום מונחים לועזיים (לא שאני פנאט גדול, אבל לדעתי מילים לועזיות מוציאות חלק מהאווירה העתיקה מהמשחק). בבקשה להימנע משגיאות כתיב ודקדוק, זה מעצבן.
 • מקוריות - אני מצפה לתרבויות מקוריות - אין בעיה לקבל השראה מהעולם האמיתי, אבל לא להביא לי תרבות היסטורית מועתקת אחד לאחד (אלא אם זה משהו ממש נידח שלא סביר ששמעתי עליו. אני חנון תרבויות רציני, ראו הוזהרתם). צרו תרבויות מעניינות, תשקיעו גם באספקטים שלהן שלאו דווקא יבואו לידי ביטוי במשחק (מיתולוגיה, ניואנסים תרבותיים).
 • משחק דמות - זה שהתרבות שלכם רואה בכבוד ויושר ערכים אידאליים לא אומר שכולם כאלו, כמובן, אבל בכל זאת יש שוני בין צורות החשיבה של תרבויות שונות. ישראלים, לדוגמה, הם יצירתיים, בעלי כושר המצאה וקצת חוצפנים ו''חפיפניקים''; אמריקאים לעומתם הם מסודרים ומאורגנים, אבל גם ''מרובעים'' ותבניתיים. כולנו רואים בנשים וגברים שווים מבחינת זכויות ושכל, ובשחורים ולבנים שווים, אבל זה לא אומר שהתרבויות שלכם כאלו. אל תהססו לשחק את התרבות שלכם, ולא את שלנו. אחרת מה הכיף?

רמת גסויות - בסופו של דבר, המשחק יתרחש בעולם שלא שונה מהעולם שלנו בכל הנוגע לטבע האנושי. הוא יכלול התייחסויות (ברורות יותר ופחות) למין, וגם לפשעים כמו רצח, אונס וגניבה. אנחנו בגבולות הפורום, כך שהכל יהיה PG13 לכל היותר. תיאורים גרפיים לא יהיו פה. אני לא מוכן להתייחסויות לסטיות שונות, זה ממש מגעיל ותת רמה.

מכאניקה

המשחק יהיה ניהול בדמויות - אתם תשחקו כמה דמויות של אנשי מפתח בשבט שלכם, שיובילו וינהיגו אותו. תצרפו לדף ההרשמה שלכם 2-5 דמויות (דף דמות מיוחד עבורן יופיע בסוף - תמציתי למדי, אין צורך ברקע מפורט וכו'). המשחק יתנהל בקוביות 1ק20, עם תוספים ומחסרים. תוכלו להטיל בפורום או בבית, סומך עליכם.

משאבים - מכאניקת המשאבים לא תהיה מורכבת מדי. היא תכלול בכלליות שני משאבים:
 • אוכל, שמתייחס לכלל האוכל שברשות האוכלוסיה. יחידת מזון אחת מאכילה 100 איש, מעגלים למעלה.
 • מטבע - מתייחס לשווי הרכוש שברשות השליט / מדינה, משיגים ממסים, סחר וכו'. לא מתייחס בהכרח למטבע פיזי אלא גם לרכוש בשווי מסוים. עם זאת, עמים שפיתחו מטבע של ממש יוכלו לסחור בצורה יעילה יותר.
יש הגבלות על אגירת משאבים. טכנולוגיות מתאימות (ראו בהמשך) יבטלו את ההגבלות הללו.
 • כברירת מחדל, אתם יכולים לאגור עד 100 מכל משאב.
 • כברירת מחדל, אתם יכולים לקיים הסכמי סחר עד רווח כולל של 30 בלבד.

טכנולוגיות - אתם מתחילים עם שתי טכנולוגיות לבחירתכם (ראו בהמשך). במהלך המשחק תהיה יחסית מעט התקדמות טכנולוגית (גם בעולם האמיתי, הטכנולוגיה התקדמה בקצב איטי להחריד), ואני שומר לעצמי את הזכות להחליט מתי קורים פיתוחים משמעותיים. סביר מאוד שתאמצו פיתוחים מעמים אחרים.

אוכלוסיה - האוכלוסיה תגדל בהתאם לרמת הניקיון והילודה. בעת רעב או מגיפה האוכלוסייה תקטן, ואילו אחרי מלחמות או בשנים עשירות יהיה ''בייבי בום'' וגידול. הגידול ההתחלתי שלכם הוא 0.5%+.

מעבר זמן - באופן כללי, הזמן יעבור במסגרת עונות (פרקי זמן בני 3 חודשים), כשבכל עונה יש כמות מוגבלת של פעולות שאתם יכולים לעשות. חלק מהפעולות לא יתאפשרו בעונות מסוימות - נניח, אם הצבא שלכם מבוסס על איכרים, תוכלו להילחם רק בקיץ (אחרי סיום הקציר); ומסעות ימיים לא יתאפשרו בעונות סוערות. כל עונה תסתיים כשהשחקנים יסיימו את הפעולות שלהם עבורה. אנחנו עשויים להריץ עונות לפעמים, אבל קחו בחשבון שהאויב עלול להתחזק כשאתם נחים.

לפעמים, אנחנו עשויים ''לקפוץ בזמן'' כדי לאפשר התפתחות טבעית יותר של העם שלכם (אימפריות, אחרי הכל, נבנות לאורך מאות שנים - לא עשרות בודדות), או אם בתקופה מסויימת אין לכם מה לעשות (כי אתם במאזן אימה מול אויב מסוים שמונע פעולות אמיתיות או כי אתם מתאוששים ממשבר כלכלי ואין לכם משאבים לשום פעולה מעניינת).

מכאניקת דמויות

תכונות

לכל דמות יש שלוש תכונות - סמכות, עורמה וכוח - שמודדות את יכולותיה כמצביאה ומדינאית. יש לכם 10 נקודות לחלק, כשהממוצע (כלומר, ללא השפעות מיוחדות) הוא 3. השפעות מיוחדות - בטבלה הבאה:
https://docs.google.com/document/d/16FVK858qjtKj7dNmFFyOjRMA2jwl61l-WFXauoeFD3E/edit?usp=sharing
חלק ממהשפעות עשויות לא להיות ברורות כרגע, הסברים בהמשך.

יכולות

בנוסף לתכונות, לדמויות יש יכולות - השם מתייחס גם לדברים שהיינו מגדירים כתכונות (טוב לב, כיעור חיצוני, עקרות וכו'), כדי למנוע בלבול עם התכונות שלמעלה. היכולות עשויות לכלול גם עוזרים שונים, חפצים מיוחדים, מיומנויות וכו'.
הדמויות שלכם יכולות להתחיל ללא יכולות כלל; יכולת חיובית אחת; או 2 יכולות חיוביות ויכולת שלילית; או 3 יכולות חיוביות ו-2 שליליות. היכולות יעניקו תוספים ומחסרים שונים, אותם אני אקבע בהתאם לשיקול דעתי. אשתדל מאוד להיות מאוזן.

נקודות השפעה

הדמויות אותן תשחקו יוכלו לבצע פעולות שונות, שידרשו ניצול של ''נקודות ההשפעה'' שלהן - נקודות שמודדות את רמת הכוח הפוליטי וההשפעה של הדמות. כל פעולה פוליטית תגרור ניצול של כמות כלשהי של נקודות השפעה. עבור כל דמות תטילו 3ק20, והתוצאה היא כמות נקודות ההשפעה שלה. למנהיג העם שלכם יש בונוס של 10 נקודות השפעה התחלתיות. נקודות ההשפעה מתחדשות בקצב מסוים:
 • על כל נקודת תכונה מעל 3, אתם מקבלים נקודת השפעה נוספת מדי עונה. זה עובד גם בכיוון ההפוך (על כל נקודת תכונה מתחת ל-3, אתם תאבדו נקודת השפעה מדי עונה, עד שתגיעו ל-0).
 • על כל ניצחון בקרב שדמות פיקדה עליו, אתם מקבלים 3-20 נקודות נוספות (לשיקול דעתי, בהתאם לפרופורציות של הקרב).
 • יכולות מסוימות (נניח יופי חיצוני יוצא דופן) עשויות להעניק, בנוסף לבונוס מסוים לתכונות, גם תוספת (לא גדולה מדי) של נקודות השפעה.

מוות

הדמויות שלכן עלולות למות בכמה דרכים:
 • טבעי - בגיל מסוים להחלטתי, הדמות תמות. אלא אם תתנו בדף הדמות סיבות טובות להרוג אותה מוקדם (בריאות חלשה, אלכוהוליזם וכו'), המוות אמור להיות באזור גיל 70-80. כשדמות מגיעה לגיל הזה, נתחיל להטיל לדמות ''זריקות חיים'' כל עונה, כשהד''ק ילך וירד עם השנים (בהתחלה יהיה 19, בעונה או שתיים הבאות 18, וכך הלאה).
 • מחלה - הדמות עשויה לחלות במפתיע ולמות. אני אשתדל מאוד לא להשתמש בזה כי זה די מניאקי, אבל אם אראה לנכון, לצורך קידום העלילה (מלך מת ללא יורש, נניח), זה עשוי לקרות.
 • לידה - נשים עשויות למות בשעת לידה. הסיכוי לזה, בלי רפואה מודרנית, הוא בערך 2-5% (אלא אם לאישה יש תכונה בריאותית חלשה שתעלה את הסיכוי לכך). כשדמות נשית יולדת, נגלגל קוביה בד''ק 20, כשהד''ק יתחיל לרדת רק אם בריאות האישה תתדרדר, או החל מאיזשהו גיל (אזור 40 בערך).
 • מוות אלים - דמות עשויה להיהרג בקרב או למות בניסיון התנקשות מוצלח. הסיכוי ההתחלתי לכך, ללא יכולות, תכונות ומיומנויות (של הדמות ושל האויב) הוא 30%.

ניצחון במשחק

יש שתי דרכים לנצח במשחק - הראשונה היא פשוט להשמיד את כל שאר השחקנים, אפשרות שייתכן ותיפסל במהלך המשחק אם שחקנים ירגישו שזה ממש פוגע בחוויית המשחק שלהם; והשנייה היא לעקוף את שאר השחקנים בכל ארבעת מדדי היוקרה - מדד שמתאר את מידת הפרסום והמוניטין שיצא למדינה בתחום מסוים. יש ארבע יוקרות:

 • צבאית - מודדת את כוחה הצבאי של המדינה, בהתבסס על גודלו של צבאה, איכותו ונסיונה הצבאי. רפורמות צבאיות וניצחונות גדולים יעלו את היוקרה הצבאית, בעוד שהתיישנות הצבא והפסדים גדולים יורידו ממנה.
 • כלכלית - מודדת את עושרה של המדינה, רמת החיים של תושביה, היקף המסחר שלה ואיכות הסחורות המיוצרות בה. תקופות שגשוג ומסחר יעלו את היוקרה הכלכלית, ותקופות מיתון ורעב יורידו ממנה.
 • תרבותית - מודדת את ההשפעה של התרבות, השפה והדת של המדינה. אם מדינות נוספות יקבלו את דתכם או שהשפה שלכם תהפוך לשפה בינלאומית, היוקרה תגדל. אם תישארו מסוגרים בתוך עצמכם, היוקרה תרד.
 • טכנולוגית - מודדת את רמתה הטכנולוגית של המדינה. המצאות, גילוי ארצות והתקדמות טכנולוגית יעלו את היוקרה, בעוד שהתדרדרות ופיגור טכנולוגי יורידו ממנה.

קסם

לבני האדם יש יכולת מולדת להשפיע על המציאות - יכולת שמכונה גם קסם. הקסם מתחלק לחמישה סוגים, כשארבעה מתוכם הם יכולות מולדות של בני האדם, והאחרון כרוך בברית עם ישות עליונה.

 • קסם דמיון - שם כללי ליכולתו של אדם להשפיע על חושיהם של אחרים ושל עצמו. קוסמי דמיון מסוגלים לגרום לאחרים לראות מראות שלא קיימים, לשמוע קולות ואפילו לחוש מגע וריחות. כמו כן, הם מסוגלים להעביר מראות ממוחם למוחות אחרים. דרוש ידע ומאמץ כדי להשפיע בצורה אפקטיבית על אדם אחד, ושום אדם לא מסוגל להשפיע על יותר מעשרה איש.
 • קסם יסודני - יכולת לשלוט ו''לכופף'' מים, אדמה, אש ואוויר. קוסמי היסודות מסוגלים לעורר רוחות וסופות, ליצור אש יש מאין, לשלוט במים או להרים סלעים.
 • קוסמי טבע מסוגלים ''להיכנס לעורם'' של בעלי חיים או עצים, ודרכם להרחיב את הידע והראייה שלהם. כמו כן, יש להם ידע מקיף מאוד בתחומי הטבע. עם זאת, הם לא מסוגלים לצוות על בעלי חיים לשרת אותם, אם כי יכולים ''לשכנע'' אותם לכך, עד כמה שאפשר לשכנע בעלי חיים.
 • קסם החלום - פועל רק כשהמבצע ישן. הקוסם מסוגל לשלוט בחלומותיו, ''להתאמן'' בהם, ואפילו לבקר אחרים בחלומותיהם שלהם ולשוחח עמם או - אם הוא מוכשר מאוד - לרגל אחריהם. כמו כן, קוסמי החלום מסוגלים ''לשחזר'' סצנות מהעבר בחלומותיהם.
 • קסם דתי - הקוסם מקבל את כוחותיו מאל או רוח, או לפחות ישויות עוצמתיות שהוא חושב שהן כאלו. הוא מחויב לכרות ברית איתן - המחויבות שלו עשויה לנוע בין קורבנות וזבחים, לדרך חיים שלמה, או להתנזרות מהעולם החומרי. הקסם הדתי כולל ''אותות ומופתים'' (כמו הפיכת מקלות לנחשים), קסמי קרב, קסמי רפואה וכו', אך עוד לא נודע על הקוסם שהחזיר אנשים לחיים.

רמת הקסם של התרבות שלכם נמדדת ב''נקודות קסם'' - אתם מתחילים עם אחת, אותה תצטרכו להשקיע באחד מהסוגים (בתוספת פלאף כמובן). בכל סוג קסם יכולות להיות עד 5 נקודות, כשככל שעולים ברמה, עולים כוחות הקסם - אם ברמה 1 קוסם יסודני יוכל להדליק מדורות או להזיז סלע בינוני, אז ברמה 3 הוא יוכל ליצור גל עוצמתי, וברמה 5 כבר יזיז הרים ממקומם. עלייה ברמות הקסם מצריכה מחקר ופיתוח רבים.

התפוצה של הקסם בקרב התרבות שלכם נמדדת באחוזים. באופן כללי, ככל שהתפוצה רחבה יותר, הקסם חלש יותר. אתם מתחילים עם תפוצה של 20%.

קרבות

הקרבות יכללו בדרך כלל מפה, כדי להוסיף מימד טקטי - אם אין סיכוי גדול לטקטיקה מעניינת נוותר על המפות. המפות יבואו ב-google sheets. בקרב, המתקיף יגלגל 1ק20. אם התוצאה היא 1, 5% מהלוחמים פגעו והנזק יהיה בהתאם. אם התוצאה היא 2, אז 10% - ככה עולים כל פעם ב-5, עד ל-20 (שזה מאה אחוז). ההתקפה תקבל תוספים ומחסרים בהתאם ליכולות החיילים ולמגננת האויב.

כמו כן, תמיד תינתן לכם האפשרות לעשות ''קרב אוטומטי'' שיוכרע בגלגול קוביה עם תוספים, כשכל 1+ שווה ל-5%. נניח, אם סיכוייכם לנצח הם 70% תגלגלו 1ק4+2, ואם הם 20% אז תגלגלו 1ק6-20. הקרב האוטומטי מומלץ כשיש קרבות שהם בבירור לטובתכם, ואתם לא רוצים להיתקע עליהם.

רשימת תוספים ומחסרים:
 • מיגון עור / בד - 1+
 • מגן קטן - מעניק 1+ אם לחייל אין שום הגנה נוספת, התוסף מתבטל אם יש לו מיגון אחר
 • מגן רגיל -1+
 • מגן גדול - 2+
 • קסדה - 1+
 • שריון גוף / עור מחוזק - 2+
 • מיגון קשקשים מלא - 3+
 • חניתות - 1+ נגד פרשים
 • חרבות, גרזנים, אלות - 1+ נגד חי''ר
 • נשק מרמה גבוהה - 2+ בלי קשר לסוג הנשק
 • מיומנות (חיילים מיומנים שיודעים מה הם עושים - נניח קשת רכוב שמתאמן מגיל אפס, או לוחם מקצועי בצבא) - 2+
 • הגנה על הבית - 2+ (רק לצבאות שמגנים על ביתם שלהם, לא תקף לשכירי חרב)
 • סדר ומשמעת - 2+

קצב תנועה:
 • פרשים קלים - 5 משבצות בתור.
 • מרכבות קלות, פרשים כבדים, גמלים - 4 משבצות בתור.
 • מרכבות כבדות, רגלים קלים - 3 משבצות בתור.
 • רגלים בינוניים - 2 משבצות בתור.
 • רגלים כבדים, הנדסה - 1 משבצות בתור.

טווח:
 • קפא''פ - 1 משבצות.
 • כידון - 2 משבצות.
 • קשת - 4 משבצות.
 • קלע, קשת מורכבת - 7 משבצות.

העולם

אז אחרי כל המכאניקה - באיזה עולם אנחנו בעצם משחקים?
העולם הוא מקורי שלי, וההשראות לו כוללות את רוב העולם הלא-לבן (אפריקה, מזרח אסיה וכו'), יחד עם כמה ספרי פנטזיה ומיתוסים. כולכם תתחילו ביבשת הדרומית, שמבחינה אקלימית דומה לאפריקה - סוואנות, ג'ונגלים ומדבריות, עם רצועה ים תיכונית צרה יחסית בחוף הצפון-מערבי שלה. היבשת בתולית, ומאוכלסת בכל מיני בעלי חיים, חלקם פרהיסטוריים. אין בה יצורים פנטסטיים ממש, כמו דרקונים ופגסוסים, אבל כן יש בה קסם רך (low fantasy) חסר חוקיות ברורה. הרמה הטכנולוגית ההתחלתית היא של תחילת עידן הברונזה וייסוד הציוויליזציה - רוב בני האדם חיים בחברות שבטיות, וגם ערי המדינה הן קטנות ונמצאות בשלבי פיתוח התחלתיים מאוד. עיבוד הברזל קיים בכמה מאזורי היבשת, אבל באופן כללי רק חברות מיושבות מחזיקות בו, וגם אז בדרך כלל ברמה נמוכה יחסית.

אזורי התחלה

יש ארבעה אזורים התחלתיים אפשריים. ההעדפה שלי היא שיהיה שחקן אחד בכל אזור, אבל אם יהיו שני דפ''דים ממש טובים מאותו אזור ייתכן ואאשר.

 • שפלת החוף - ארץ מישורית קרוב לים, שאדמתה פוריה והאקלים בה ים תיכוני ונוח. השפלה היא ארץ טובה מאוד, זבת חלב ודבש, שיושביה הם עובדי אדמה משגשגים. מי שיושב כאן, נמצא במקום המושלם להקים בו ציוויליזציה עוצמתית ומפוארת. אנשי שפלת החוף מתחילים כיושבי קבע.
 • היער הדרומי - בדרום היבשת משתרעים יערות עצומים, קדמוניים ועבותים, שטופי שמש ורוויי גשמים וסופות טרופיות. נהרות גדולים מבתרים את הארץ, מאפשרים תעבורה וחקלאות, ועליהם עוד ייבנו ציוויליזציות מפוארות. חתולים גדולים, תנינים עצומים ומיני זוחלים, חרקי ענק ודינוזאורים מאכלסים את היער. אנשי היער הדרומי מתחילים כיושבי קבע.
 • הערבה - ארץ שטוחה, אינסופית של עשב נמוך ושיחים, הערבה היא ביתם של נוודי הסוסים, אומני הרכיבה והקשתות. חורף קר, שמש קופחת וחיות טרף מסוכנות חישלו את הפראים הללו, שלא מפחדים משום קרב ואתגר. אנשי הערבה הם נוודים.
 • המדבר - חולות נודדים, ואדיות עמוקים ועמודי סלע, המדבר הוא חסר רחמים. יושביו הקשוחים למדו לביית את הגמל, ספינת המדבר המושלמת, והוא משמש אותם נאמנה להישרדות, למסחר ולמלחמה. האם יושבי המדבר יפלשו החוצה ויקחו לעצמם את הארצות הפוריות הנחשקות? אנשי המדבר הם נוודים.

ליושבי קבע יש כמה יתרונות על הנוודים - הם מסוגלים להגיע לרמת פיתוח טכנולוגית וחברתית גבוהה יותר; הטכנולוגיות ההתחלתיות שלהם עוצמתיות יותר; והם מסוגלים לגדל יותר מזון. לנוודים יש יתרון צבאי, כי כל הגברים (ואפילו חלק מהנשים) בשבט יכולים להילחם, והניידות מהווה גם היא יתרון. עם זאת, בטווח הארוך של המשחק יהיה בעייתי עבור נוודים להתקדם ולהתפתח, וכשתתחזקו תצטרכו להתיישב.

גידולים

עמים יושבי קבע (והם בלבד) מתחילים עם גידולים חקלאיים מסוימים, שבנוסף למזון עשויים לספק סחורה (כמו שמן זית ויין). הגידולים משתנים בין אזורי המחייה. אתם מתחילים עם כל הגידולים ברשימה אלא אם מצוין אחרת, או אלא אם כתוב בסוגריים (תה / קפה / קקאו) ואז יש צורך לבחור באפשרות אחת.

שפלת החוף
 • דגן (חיטה, שעורה, שיפון וכו')
 • גפן
 • זית
 • בד (פשתן / כותנה)
 • קטניות (חומוס, עדשים, שעועית וכו')
 • פירות (תאנים, רימונים, שקמה וכו')
 • ירקות (בצל, שום, חלמית, כרוב וכו')
היער הדרומי
 • שורשים (בטטה, יאם, מניהוט וכו')
 • דגן (אורז / תירס)
 • פירות (קוקוס, בננה, אננס וכו')
 • צמחי משקה (תה / קפה / קקאו)
 • סמים (אופציונלי) (קוקה / מריחואנה / טבק)
 • בד (פשתן / כותנה)
 • אגבה

בעלי חיים

בני האדם למדו לביית בעלי חיים לשימושיהם - נוודים ויושבי קבע כאחד - שבנוסף למזון מספקים כוח שרירים וסחורות מסויימות. אתם מתחילים עם כל בעלי החיים ברשימה, אלא אם מצוי אחרת או כתוב (כבשים / עזים) ואז אתם בוחרים אחד.

שפלת החוף
 • עופות (תרנגולים, ברווזים, יונים וכו')
 • צאן (כבשים / עזים)
 • חזירים
 • בקר
 • חמורים
 • כלבים
 • חתולים
היער הדרומי
 • עופות (פניניות, פסיונים, טווסים וכו')
 • חזירים (פקארי / טפירים)
 • עופות גדולים (קזואר / תרנגול הודו)
 • דינוזאורים גדולים (סטגוזאורים / טריצרטופסים)
 • כלבים / רפטורים
 • חתולים

הערבה
 • צאן (כבשים / עזים)
 • בקר
 • סוסים
 • כלבים
 • (אופציונלי) עופות ציד (עיטים, בזים וכו')

המדבר
 • גמלים
 • צאן (כבשים / עזים)
 • חמורים
 • כלבים
 • (אופציונלי) עופות ציד (עיטים, בזים וכו')

טכנולוגיות

הטכנולוגיות ההתחלתיות מתחלקות לשתי קבוצות - אלו של יושבי הקבע ואלו של הנוודים. ליושבי קבע יש יתרון בכל מה שנוגע לטכנולוגיה, כי החקלאות מאפשרת פיתוח טכנולוגי וחברתי, והם מתחילים אוטומטית עם ידע בסיסי של עיבוד ברזל. תבחרו מהרשימה המתאימה 2 פיתוחים התחלתיים. כל פיתוח מוסיף 2 נקודות יוקרה טכנולוגית.

יושבי קבע
 • טכניקות חקלאיות מתקדמות (מחזור זריעה, כלים יעילים יותר, דישון איכותי יותר וכו') - מעלה
  ב-40% את תפוקת המזון ההתחלתית שלכם.
 • עיבוד מתכת מתקדם (חרבות, שריונות וכו') - מאפשר להחזיק צבאות בעלי ציוד איכותי (2+).
 • ידע צבאי - מאפשר לצבאות לבצע טקטיקות מתקדמות ולהרכיב מערכים יעילים (2+ - סדר ומשמעת).
 • ידע הנדסי - מאפשר פרויקטי בנייה מורכבים (יחסית) בהתחלה - חומות, זיגוראטים, סטונהנג'ים וכו'.
 • אומנות ומלאכה - מאפשר בניית מקדשים מפוארים יותר (מוסיף ליוקרה) וסחר במוצרי מותרות ומלאכה (קדרות, תכשיטים). יש לתאר את מוצרי האומנות והמלאכה שהתרבות מייצרת.
 • ספנות - מאפשר בניית ספינות ברמה טובה ואחזקת צי.
 • מטבע - לתרבות יש מטבע כלשהו בעל ערך קבוע (החל מפיסות הזהב ועד לפולי קקאו). מאפשר סחר ואגירת משאבים קנה מידה בלתי מוגבל. יש לתאר את המטבע.
 • כתב - לתרבות יש כתב פרימיטיבי (הירוגליפים). מאפשר אגירת משאבים בלתי מוגבלת, רמת קסם נוספת ותקשורת יעילה ואמינה יותר עם מחוזות מרוחקים יותר. כמו כן, מאפשר הקמת מצבות זיכרון שונות (מעלות את שביעות הרצון ואת היוקרה). יש לתאר את הכתב (על מה הוא נכתב ובאילו אמצעים).

נוודים
 • קשת מורכבת - בעלת טווח עדיף, ונחשבת כנשק מרמה גבוהה (2+).
 • צמר משובח - העם שלכם השביח גזעי צאן מסויימים עבור צמר, והוא יודע לארוג את הצמר הזה בצורה איכותית. מניב הכנסות יפות בסחר.
 • חלב משובח - העם שלכם השביח גזעי צאן מסוימים עבור תנובת חלב גבוהה. מעלה את תנובת המזון ב-20%.
 • עיבוד מתכת - העם שלכם למד לעבוד בברזל באמצעות כבשנים ניידים קטנים. למרות שרמת העבודות נמוכה יחסית, אלו בכל זאת כלי מתכת. מאפשר לכם להתחיל כשלכל הלוחמים יש נשקי ברזל (ולא רק לאליטה).
 • ידע של ציידים - העם שלכם יודע רבות על חיות הבר, על הדרכים לצוד אותן ועל הדרכים לתקשר איתן. הוא זוכה לרמה נוספת בקסמי טבע, ולעוד 10% תפוצת קסם.

דף הרשמה

את דף ההרשמה תגישו בדוקס או בפורום.

שם העם - לא חובה להסביר את משמעותו, אבל אפשרי.

אזור מחייה - תבחרו מהאפשרויות למעלה ותתארו קצת את האזור.

אוכלוסיה - אתם מתחילים עם 5000 איש, מתוכם אלף גברים, אלף נשים ו-3000 ילדים; אם יש חלוקה מעמדית, נקבע אותה אחרי ההגשה.

סוג עם - יושב קבע או נודד.

שביעות רצון - מתחילים על 70%.

יוקרה - אתם מתחילים עם ערך בסיסי של 4 בכל יוקרה. יושבי קבע מקבלים בונוס 2 ליוקרות הטכנולוגית והתרבותית. כל פיתוח מוסיף לכם עוד 2 נקודות יוקרה טכנולוגית. בהתאם לתרבות שלכם תקבלו בונוסים נוספים אחרי הגשת הדפ''ד.

טכנולוגיות - לבחירה למעלה.

רמת קסם - רמה התחלתית של 1, אלא אם יש לכם טכנולוגיה מתאימה. ציינו סוג קסם.

תפוצת קסם - רמה התחלתית של 20%, אלא אם יש טכנולוגיה מתאימה.

הגבלות משאבים ומסחר - אלא אם יש לכם טכנולוגיות מתאימות, אתם יכולים לאגור עד 100 מכל משאב ולסחור עד רווח של 30 ממשאב מסוים.

משאבים - יש לכם 150 נקודות התחלתיות לחלק.

גידולים - רק אם יש.

בעלי חיים - לבחירה למעלה.

שפה - אין צורך ליצור שפה שלמה, אבל כן אשמח לרשימת צלילים, או לכל הפחות לתיאור של שפה אמיתית שהשפה שלכם דומה לה. בעיקר לצורך הענקת שמות.

מראה - תיאור פיזי של האנשים והלבוש, עיצוב השיער והתכשיטים שלהם. היות וכולכם חיים ביבשת חמה, סביר שתהיה נטייה לעמים כהים יחסית. אין הגבלה מעבר לזה - מלוכסנים, ים תיכוניים, שחורים, הכל יתקבל.

מבנה חברתי - צורת שלטון, מעמדות וכו'. בהתחשב בכך שאתם עדיין קבוצות קטנות יחסית, לא סביר שתתקיים מונרכיה אבסולוטית לחלוטין (כמו הפרעונים נניח), אבל כבר קיים משטר מסודר כלשהו.

דת - פולחן, אלים, אמונות דתיות שונות. לא אקבל תרבויות אתאיסטיות, כי זה לא הגיוני בעולם טרום מודרני, ובכלל - מראה על חוסר השקעה.

תרבות - מנהגים, טקסים, אמונות תפלות, נימוסים, מטבח, אומנויות מסורתיות - תתפרעו, תהנו. לא חובה לפרט אם אתם לא מרגישים שאתם מבינים בנושא, אבל אני אעדיף תרבויות מושקעות.

מיתוסים - מוזמנים להוסיף מיתוסים ואגדות שונים של העם שלכם. לא חובה, אבל בהחלט מוסיף.

לוחמה - שיטות הלוחמה של השבט, טקטיקות, נשקים מסורתיים וכו', בהתאם לטכנולוגיות שבחרתם. כברירת מחדל, עמים יושבי קבע כוללים אליטת לוחמים עשירים והרבה איכרים שיתפקדו כמיליציה לכל היותר; ובעמים נוודים, 90% מהגברים הם לוחמים.

דפי דמות

תצרו 2-5 דמויות מרכזיות בעם שלכם, שדרכן תנהיגו אותו ותפעלו. לכל דמות צרפו את המשפחה הקרובה שלה.
שם הדמות

גיל

מין

תכונות - יש לכם 10 נקודות לחלק בין סמכות, עורמה וכוח. הממוצע הוא 3, וכשעולים או יורדים יש השפעות חיוביות (או שליליות).

נקודות השפעה - תטילו 3ק20.

תוספים ומחסרים

אופי ודעות

מראה - רק אם יש משהו ראוי לציון, נניח עין אחת או יופי יוצא דופן.

יכולות - תתנו יכולות, אני אתן את הערך המכאני. יכולת שמתייחסת לאופי או מראה חייבת להיות מסונכרנת עם הסעיפים הקודמים שכתבתם!

משפחה

בהצלחה! המשחק יתחיל כשיהיו שניים שלושה שחקנים רציניים (ואם לא יהיו, נתחיל עם אחד).
 

dragonian

פונדקאי ותיק
העם
שם העם - וישנוזיד.(בתרגום משובש משפתם- "אלו שחולמים נכון"
המוזה שלי כרגע, היא הודית-פרסית ושה נשמע בצליל מתאיד.

אזור מחייה - היער הדרומי. הוישנוזידים חיים בעומק היער, באיזור שהם קוראים אהורדאב-'אור צל' בשפתם, משום שהעלווה העליונה כה גבוהה וצפופה, שגם ביום רק פסי אור חודרים. הם חיים בצל עצים אדירים שיכולים להיחשב כצריחים.
הם חוששים מקירבה ישירה לנהר הגדול, בגלל החשיפה לחיות ואויבים, ומעדיפים כרגע את חסות העצים האדירים, ואוגרים מים ממאגרים חפורים, או מבריכות.

אוכלוסיה - אתם מתחילים עם 5000 איש, מתוכם אלף גברים, אלף נשים ו-3000 ילדים; אם יש חלוקה מעמדית, נקבע אותה אחרי ההגשה.

סוג עם - יושב קבע

יוקרה - אתם מתחילים עם ערך בסיסי של 4 בכל יוקרה. יושבי קבע מקבלים בונוס 2 ליוקרות הטכנולוגית והתרבותית. כל פיתוח מוסיף לכם עוד 2 נקודות יוקרה טכנולוגית. בהתאם לתרבות שלכם תקבלו בונוסים נוספים אחרי הגשת הדפ''ד.

צבאית-4

כלכלית-4

תרבותית-6

טכנולוגית-6


טכנולוגיות -
ידע הנדסי
כתב- הוא נקרא "כתב החריכות"- הוא נכתב על קליפות עץ, באמצעות מטה בוער באופן מדויק יחסית. זה לכתבי ניהול.
כתובות זיכרון נחרכות על עצים סמוכים, או סדרת קרשים.

רמת קסם - 2 חלום.

תפוצת קסם - רמה התחלתית של 20%, אלא אם יש טכנולוגיה מתאימה.

הגבלות משאבים ומסחר - אלא אם יש לכם טכנולוגיות מתאימות, אתם יכולים לאגור עד 100 מכל משאב ולסחור עד רווח של 30 ממשאב מסוים.

משאבים -
אוכל 115
מטבע- 35

גידולים -
שורשים (בטטה, יאם, מניהוט וכו')

דגן (אורז / תירס)

פירות (קוקוס, בננה, אננס וכו')

צמחי משקה (תה / קפה / קקאו)

סמים (אופציונלי) (קוקה / מריחואנה / טבק)

בד (פשתן / כותנה)

אגבהבעלי חיים -

עופות (פניניות, פסיונים, טווסים וכו')

חזירים (פקארי / טפירים)

עופות גדולים (קזואר / תרנגול הודו)

דינוזאורים גדולים (סטגוזאורים / טריצרטופסים)

כלבים / רפטורים

חתולים


שפה - כאמור, ההשראה שלי, היא הודו ופרס. ובעיקר מעניין אותי הרוחניות שלהם.
אני מדמיין הרבה שמות ומילים כוללים את הצליל- "אהה'. ק,פ, ג' וז מאוד דומיננטיות,

מראה - אני קצת מותח את הגבול, אבל לדעתי זה יכול להיות אמין. אשנה אם תבקש.
הצבע עור מגוון ומשתנה על פי הקאסטות.
במקור עורם כנראה היה כהה, אבל תחת חשיכת העצים, רבים נהיו חיוורים, מעין גוון מוקה חלש.
אחרים שמרו על עור כהה,
והעלית, פיתחו מוטציה פיגמנטית, שאותה הם "הרביעו' ויש קשר רב בינה לבין יכולת קסם- עור מנומר בפסים או חברבורות בהירים וכהים


מבנה חברתי -
המעמד מבוסס על קאסטות וצבע עור.
העלית ככלל מכונה שאהג'ה.
השאהג'ה מאופיינים בעורם הדו גוני, ואלו שנולדים חד גונים, מקעקעים לעצמם גוון נוסף, אך בכל זאת נחשבים שאהג'ה פגומים, וחשודים בממזרות.
השאהג'ה מחולקים לתתי קאסטה-
דושאהג'ה- עורם חצוי כמעט בסימטריות
פהשהאג'ה- מנומרים בפסים
שאג'איון- חברובורות או כתמים לא סדירים.
השאהג'ה, הם חכמי הוישנוזידים. אנשי דת, שופטים, מהנדסים והפשוטים שבהם כתבנים.

תחתיהם ראוידים- כהי עור, שמחולקים לשתי תתי קסטה-
ג'ראוידים- בעלי מלאכה.
הנראוידים, הלוחמים וציידים
הם מיצגים את הכוח והמיומנות של הוישנוזידים. אלו שצבעם שרד את חשיכת היער.

והמעמד השלישי- רהאטה. חיוורי העור.
איכרים ופועלים.

סגנון הלבוש שלהם צבעוני, קליל ודקיק. הבדים נארגים באידיאל לפי מוטיב של חלומות הילדות. מעמדות גבוהים יותר יכולים להרשות לעצמם עיטורים מפורטים יותר, אבל גם הרהאטה יעטרו את בגדיהם, אפילו אם אלו צורות גיאומטריות מופשטות.

גברים מעטרים את זקניהם בחרוזים צבעוניים, רבים יותר לפי מעמדם, ונשים את שיערן. גם שיער צבוע לצבעים זועקים ולא טבעיים "חלומיים" הוא מנהג נפוץ.
נשים לובשות צעיף שמתלפף סביבן, וגברים מעין פונצ'ו על איזר חלציים. רהאטה לובשים בגדים פשוטים ונוחים לעבודה, בעוד שכמה שהבגד מסובך ללבישה מעיד על מעמד גבוה יותר.
אדום ושחור, נחשבים לצבעי סיוט ונלבשים רק באבל, או על ידי לוחמים ביום קרב.

דת - וישנוזאדיה- או "החלום הנכון' בתרגום. הם מאמינים שהחלום זה מימד "האמת", ודרכו יודעים על מצב הנשמות, רוחות ואלים. חלומות רעים, סיוטים מרמזים לשחיתות אישית ופגם בעולם הרוחות/חלומות.
חלומות טובים הם סימן טוב לשתי העולמות.
השהאג'ה נחשבים ללוחמי האיזון בחלומות, התנהגות מוסרית ונכונה, מובילה לחלומות טובים, ורוחניות נכונה.
בעולם החלומות יש שני אלים עיקריים-
ראמאזדה שר החלומות הטובים
וקאהלילי- שרת הסיוטים.
את כל אחד מהם משרת פנתיאון משלו של תתי אלים. הצד השני של עבודת השהאג'ה הוא לשמור על האיזון. עורם המגוון מסמל את האיזון, בדרך כלל, כוחות הסיוט חזקים יותר, אז הם נלחמים לצד החלומות הטובים.

תרבות - הוישנוזידים ככלל, מעדיפים להמנע משפיכות דמים. הם מאמינים שמלחמה ושפיכות דמים מגבירים את הסיוטים. יש גם שהאג'ה צמחוניים, ולאלו נודע מעמד של כבוד.
חלומות וחזיונות, הם גורם רציני מאוד בקרב הוישנוזידים. כל אחד שחלם חלום שהוא זוכר ימהר לבוא לחולם או איש דת, כדי לקבל הדרכה כיצד לפעול.
השאג'ה מנהלים את הוישנוזידים על פי חלומותיהם, ודיון פוליטי יהיה סביב הפירוש הנכון לחלום של אחד מזקניהם.
לשקר לגבי חלום זה טאבו, ואם משהו נתפס הוא יחשב למשרת הסיוט.
אם מישהו חווה סיוט, עליו ללכת לשהאג'ה כדי לקבל הדרכה לתיקון ההשחתה. וישנוזידים, אפילו רהאטה יכולים לדון שעות לגבי חלומות. הם ינסו לבטא זאת בסיפורים, שירה, ציורת ועוד.
חלומות של ילדים מתקבלים ברצינות תהומית ולפיהם מתכננים את העתיד שלהם. לזרים, הוישנוזידים יראו כמלאי אמונות תפלות, אבל פירוש חלום מסוים יכול לתת להם הוראות ספציפיות- להמנע ממאכל מסוים, או להקפיד ולחזור על תפילה מסוימת בליווי מחיאת כף.
המון קמיעות ומגיה מאוד פופלרים סביב הרצון לחלומות טובים.
הם כרגע פוחדים מהעולם החיצון, מאמינים שכל מי שלא נלחם למען איזון החלומות, נשלט בידי סיוטים, כך שזרים ורעיונות חדשים מתקבלים בחשדנות רבה.
יש חלוקה מגדרית ברורה, שהיא חלק מתפיסתם את הצורך בהרמוניה כדי להגיע לחלומות טובים.
בזוגיות, מוטל על הבעל לדאוג לחלומות הטובים של האישה, ועל האישה לחלומות ילדיה.מיתוסים - לפני שנים רבות, הוישנוזידים לא היו מודעים לכוח ועולם החלומות וגם לא ראו להם וישנוזידים, אבותיהם היו הדאיבוזארים. היתה להם ממלכה לאורך הנהר, והם היו לוחמים גאים ושחורי לב. התנהגותם הסיוטית הזינה את קהאלילי שרת הסיוטים שהביאה למגיפה, , טירוף הדעת חיות טרף ועשר אלף קללות וסיוטים.
שלוש משפחות שלמדו על עולם החלומות נמלטו מהסיוטים של קהאלילי אל מעמקי היער, אל אהורדאב היכן שהסיוטים והדאיבוזארים שהפכו למפלצות לא ימצאו אותם.

הם מאמינים שמהדאיבוזארים נותרו רק יצירי כלאיים נתעבים, יותר סיוטים מאשר בשר ודם.

לוחמה -
הוישנוזידים רודפי שלום, ככלל, אך מאמינים בהגנה עצמית כמובן. הם משתמשים במגנים גדולים ואם מתאפשר שריונות.
בשדה הקרב, הם ישתמשו בסביבה המיוערת ויציבו תריסים(מגנים גדולים, כמעט כמו דלת) כדי לנתב את האויב לנקודת לחץ שנוחה להם. הם מעדיפים מסיבות דתיות להמנע משפיכת דם, אז הנשקים שלהם הם בעיקר מגוון של נבוטים ואפילו לוחמים שמשתמשים בצמד מגנים מעובים. ביער הצפוף, נשקים כמו חץ וקשת וקלע ביעילות נמוכה, אז הם פיתחו נבוט מסתובב בסגנון בומרנג/טומהוק שהם קוראים לו צ'אצ'אג'י.
היכן שיש מרחבים, הם מסתמכים על דינוזאורי רכיבה משורינים להכריע את הקרב.

דמויות
נציג קאסטת השאג'ה

שם הדמות: קוהאזרו וישנהארין

גיל: 50

מין: זכר

תכונות -
סמכות 6
כוח 1
עורמה 3

נקודות השפעה - תטילו 3ק20.
13,16,20=49

תוספים ומחסרים

אופי ודעות: קוהאזרו הוא מאמין אדוק בוישנוזאדיה. בסדר חברתי ויציבות. חשדן לכל דבר שעלול ליצור שינוי ולערער את היציבות.
תקיף וסמכותי.
עמוק בפנים אפשר לומר שיש בו אלמנט פחדני, והוא יעדיף לעורר את דעת הקהל לצידו מאשר להוביל עימות ישירות, או לפתור בעיות בקסם חלומות.

מראה - עור סימטרי, צד ימין שחור לחלוטין, צד שני לבן לחלוטין

יכולות - חולם מיומן, גאון משפטי, כריזמטי
פוחד מעימות/התנגדות, עקשן.

משפחה

אשתו פאדג'ה. אישה כנועה לכאורה, נאמנה. אשת סודו.
מאחורי גבו דוחפת לפעולות שהוא צריך לעשות, אבל לא מעז.

בנו היחיד ששרד ווזוהארי, מהנדס, ואיש מדע "מעשי' יותר, וגם בפוליטיקה שלו. מוכן לדילים, גמישות אידאלוגית. הוא נשוי לאישה קלת דעת, אך יפהפיה בשם אילוראהזי. היא חותנה מהר, כי בנעוריה עוררה מהומות בקרב הגברים.
להם ארבעה ילדים.

נציג קסטת הרוידים
שם הדמות: ג'אפהוזאי מוהאז

גיל: 24

מין זכר

תכונות -
סמכות- 1
עורמה-3
כוח-6

נקודות השפעה - תטילו 3ק20.
3,4,19=26

תוספים ומחסרים

אופי ודעות
ג'אפהוזאי רואה בעצמו איש פשוט. הוא מקסטת הראוידים, והוא עושה מה שדרוש כדי לעשות את העבודה. הוא גם מעדיף להכין את הנשקים בעצמו, בעקבות חלומות שאמרו לו לבטוח בעוצמה.הוא מצפה מאחרים לאותו מאמץ ותוצאות שהוא מסוגל להן, מתקשה להבין כשלונות בכך, וגם טאקט.

מראה - גדול ושרירי

יכולות - חזק מאוד, לוחם מיומן, נפח מיומן
תמים, גס רוח

משפחה

אביו הוא ג'אופוהאן, צייד מפורסם שאיבד את ידו לדינוזאור.
היה המחזר המוביל של אילורהאזי , עד שנישאה לווזהאירי.
אומנם בגלל פער המעמדות,נישואים ליגיטימים לא היו אפשרים, אך ג'אפוהאזי עדיין מריר

נציגת קסטת הרהאטה
שם הדמות: באמי, או "אלמנת הנמר"

גיל 45

מין נקבה

תכונות -
סמכות-3
עורמה-6
כוח-1

נקודות השפעה - תטילו 3ק20.
3,14,14=31

תוספים ומחסרים

אופי ודעות
למרות היותה אישה ומעמדה ממעמד הרהאטה, היא בעלת השפעה. אישה מניפולטיבית ומקסימה, שיש שרואים בה אשת סיוט ויש שרואים בה אשת חלום. היא צברה עושר וקשרים, וסוחרת ממולחת, יודעת להשיג כל דבר תמורת המחיר המתאים.
הרהאטה רואים בה המנהיגה הבלתי רשמית שלהם. אליה, הם פונים בבעיות טכניות יותר.

מראה -לבושה בפרוות בניגוד מוחלט למקובל

יכולות - בעלת קשרים, עשירה, מקסימה.
בעלת מוניטין מפוקפק, רדופת סיוטים

משפחה:
מוצאה לא ברור, אבל מאז גיל 15, היא התחתנה והתאלמנה שוב ושוב, כל פעל שומרת על קשר משפחתי עם משפחת בעלה המת. בערך 20 פעמים, וילדה ילדים רבים, 18 חיים עד היום, חלקם נשואים ומגבירים את מערכת הקשרים שלה בתוך הקאסטה.
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
דרגוניין
רעיון מגניב! תרבות של חולמים מיסטיים!

הבעיה העיקרית שלי עם הוישנוזיד היא ש... מה הם בעצם יעשו במשחק? הם מתנגדים לקשרים עם זרים, אז מסחר וכו׳ ירד מהפרק. הם לא יילחמו, כי הם פציפיסטים (בערך). הם פשוט יהיו פסיביים...

עוד כמה הערות שוליות יותר:

• איך הוישנוזיד גרים מתחת לעצים? הם צריכים לברא אותם בשביל שדות ובתים...

• הקטע עם העור - מגניב, אבל לא כל כך הגיוני. אולי צבעי גוף או קעקועים?

• בחברה שיש בה 5000 איש בסך הכל לא סביר שיהיו קאסטות כל כך נוקשות, הן יתפתחו בהמשך. יכולה להיות הפרדה כלשהי על בסיס משפחות שוות יותר או פחות, אבל הפרדה כזו מוחלטת לא כל כך הגיוני שתהיה בחברה כזו קטנה.

• כתב - רעיון מגניב. תוכל לשלוח לי דוגמאות להירוגליפים?

• גידולים ובעלי חיים - תבחר מהאופציות לבחירה, אל תעתיק הכל...

• תרבות - אשמח אם תעשיר אותה לעוד דברים מעבר. טקסי מעבר, אוכל, אומנויות מסורתיות... כל מיני שטויות כאלו.

• נשק - אין לך חרבות, שריונות מפותחים וכו׳, לכל היותר שריונות בד מחוזקים.

באופן כללי, ממש אהבתי. התקבלת.
 

dragonian

פונדקאי ותיק
החאן
שמח שנהנית. תודה על הפידבק. התחבטתי אם להתחבט, החלטתי לכתוב ואז תתקן אותי, הייתי מודע שזה לא מושלם.
לגבי בדלנות- זאת ההתחלה. אבל זרעתי כמה זרעים- היורש של החולם הנוכחי, הוא יותר מעשי.
ויש את אלמנת הנמר שהיא סוחרת.
גם מהמיתולוגיה רמזתי, שיש שבט ממוצא אתני דומה, אבל לוחמני. כדי לשרוד הם יצטרכו לפעול- להמיר את דת הפולשים? לשכור שבט אחר להלחם עבורם?
להלחם בעצמם?
גם חלומות, הם כלי אדיר בשבילך כמנחה להסליל אותי. הם נותנים לחלומות להוביל אותם, וגם הדת- יכול להיות תיאורטית מצב שצריך להלחם לצד הסיוט.
זה רק הדור הראשון, הנקודת התחלה.
גם קל להתבודד כשאתה קבוצה קטנה, אבל מה קורה כשהעם מתרבה ויש צרכים?
מבחינת "מסע דמות' עבור העם זה, זה בארכיטיפ, של דמות שבאה מחוץ לעולם ההרפתקה- בילבו באגינס, הארי פוטר וכו'.
הם רוצים להישאר לבד, אבל העולם זז גם בלעדיהם, וחשבתי שיהיה מעניין, איך הם יראו אחרי כמה אלפי שנים.

- המגורים עצמם מתחת לעצים, השדות והפעילות הם במקומות מבוראים, קרובים. ברגע שיש סכנה הם בורחים.
הבתים קטנים, או נבנים מסביב לעצים.
העור- יש לזה בסיס בעולם שלנו.
https://he.m.wikipedia.org/wiki/ויטיליגו https://he.m.wikipedia.org/wiki/קובץ:Vitiligo1.JPG https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...Iaeb_RL4-H2ImqMZhOP6kD-Fj6237a295L4J15su1BHdh
זאת מחלת עור, בעיקר של כהי כור, שגורמת לחלקים בעור לאבד צבע. מקרה מפורסם הוא אגב מייקל ג'קסון שעבר טיפול כדי להבהיר את כל העור
אני חושב שזה לא מופרך שבתנאים שונים מאוד- אקלים, מבנה גנטי מסוים וקסם זה יכול להפוך למאפיין שמושפע מגנטיקה ומקבל דפוס מסוים.

לגבי קאסטות, צודק. אשכתב.
כתב, כרגע לא ליד כלי כתיבה אבל אשתדל לצייר כשאוכל ואצלם. או במחשב.
גידולים- זהו שזה היה מבלבל, כתבת שאתה מתחיל עם הרשימה הזאת, כנראה לא הבנתי משהו
תרבות- אוקי. בשמחה.
נשק- אוקי, אבל נבוטים ואלות זה אפשרי?
ושמח שאהבת, מקווה שאצליח לדייק את זה יותר
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
דרגוניין
שכנעת אותי. נאפשר לוישנוזיד להתחיל כבדלנים.

dragonian אמר/ה:
הבתים קטנים, או נבנים מסביב לעצים.
איך ידע הנדסי מתקדם נכנס לתמונה? אולי כדאי שתחליף בטכנולוגיה אחרת?

לגבי מחלת העור - מקבל, למרות שאם אין קאסטות לא סביר שהיא תהיה נפוצה כל כך.

dragonian אמר/ה:
גידולים- זהו שזה היה מבלבל, כתבת שאתה מתחיל עם הרשימה הזאת, כנראה לא הבנתי משהו
אופס, מצטער. בקיצור, כשיש באותה שורה כמה דברים מופרדים ב''סלאש'' (/), אז אתה בוחר אחד מהם.

נשקים - כן, אלות זה לגמרי מתאים (הייתי מליץ להוסיף קשתות לטווח הרחוק, ואולי חניתות).
 

dragonian

פונדקאי ותיק
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
דרגוניין
שכנעת אותי. נאפשר לוישנוזיד להתחיל כבדלנים.

dragonian אמר/ה:
הבתים קטנים, או נבנים מסביב לעצים.
איך ידע הנדסי מתקדם נכנס לתמונה? אולי כדאי שתחליף בטכנולוגיה אחרת?

לגבי מחלת העור - מקבל, למרות שאם אין קאסטות לא סביר שהיא תהיה נפוצה כל כך.

dragonian אמר/ה:
גידולים- זהו שזה היה מבלבל, כתבת שאתה מתחיל עם הרשימה הזאת, כנראה לא הבנתי משהו
אופס, מצטער. בקיצור, כשיש באותה שורה כמה דברים מופרדים ב''סלאש'' (/), אז אתה בוחר אחד מהם.

נשקים - כן, אלות זה לגמרי מתאים (הייתי מליץ להוסיף קשתות לטווח הרחוק, ואולי חניתות).
בגדול, לא כתבתי את זה, כי זה היסטוריה שאבדה בתוך המיתולוגיה, אבל נגיד ככה היסטוריונים וארכיאלוגים בעתיד יגידו לך, שאבותיהם נמלטו מ*משהו*, אל תוך עומק היער, ואז סוג מסוים של נבגים שקיים דוקא ביער המסוים הזה, גרם לאנשים מסוימים למחלת העור שהיא גם הרבה פעמים, מלווה עם יכולת קסם חלומות, ואחרי כמה דורות זה ישתקע בד.נ.א בתהליך אבולציוני שהם בעצמם עודדו.
)שידוכים על פי צבע עור). וככל שמחלת העור גדולה יותר, זה מעיד על יותר מעמד.
ואלו שהחלו לגלות כוחות חלום, הפכו למנהיגים של קבוצת הפליטים שברחה ליער הזה.
חלק מחוסר חשיפה לשמש (חלק אגב, גדל והולך) נהיו חיוורים יחסית, ונחשבו לנחותים ונשלחו לעבודות שדורשות פחות מיומנות.
אלו שנשארו כהים, נתפסו בתור אלה שנשארו "נורמלים'- לא התברכו ולא קוללו, כלומר אלו שכשירים למלאכות הנדרשות להחזיק את החברה- יצירת חפצים והגנה.
--
הנדסה- בעיקר חשבתי על היכולת לבנות בצורה יצירתית מסביב לעצים.
לגבי נשקים- חשבתי שהם יעדיפו מסיבות דתיות, נשקים קהים (משהו כמו כוהן גאנרי בדיאנדי), אז דמיינתי סוג של טומהוקים או בומרנגים כנשקי הטלה. ובמקום חניתות מטות עם כדורי ברזל כבדים.
 

המגדל הבודד

פונדקאי ותיק
דף שבט:
שם העם - אוונייל (awonile - בעלי האדמה)

אזור מחייה - שפלת החוף. אזור מישורי של כרי עשב ואדמה פורייה, המוקף בהרים מצידו המזרחי, בעוד צידו המערבי פונה לים.

אוכלוסיה - אתם מתחילים עם 5000 איש, מתוכם אלף גברים, אלף נשים ו-3000 ילדים; אם יש חלוקה מעמדית, נקבע אותה אחרי ההגשה.
10% אולורי, 80% וואשאנדי ו10% קוסונגווה.

סוג עם - יושב קבע.

יוקרה -
צבאית: 4
טכנולוגית: 6
תרבותית: 6
כלכלית: 4

טכנולוגיות - ספנות וידע הנדסי.

רמת קסם -
קסם יסודני - 1. בעיקר קסמי אדמה, כמעט ואין אחרים.

תפוצת קסם - 2% (100 כוהנים - קוסמים)

הגבלות משאבים ומסחר - מגבלת אגירה, אבל יש מגבלת מסחר.

משאבים :
אוכל - 70
מטבע (רכוש) - 80

גידולים :
דגן
גפן
זית
בד (כותנה)
קטניות
פירות
ירקות

בעלי חיים -
עופות
צאן (כבשים)
חזירים
בקר
חמורים
כלבים
חתולים

שפה - שפות מרכז אפריקאיות.

מראה -
בני השבט הם בעלי עור חום כהה, גבוהים יחסית (מטר שמונים זה הממוצע) ובעלי שיער שחור.
הגברים לובשים חצאיות קצרות מכותנה, כשגלימות מכסות את כתפם השמאלית. ככל שהגלימה ארוכה יותר, כך האדם שלובש אותה הוא מקבוצה חשובה יותר. בנוסף לכך, על הגלימה יהיה רקום הירוגליף בודד, המסמל את המשפחה של בעל הגלימה.
הנשים לובשות שמלות קצרות, ואת מעמדן ניתן לראות לפי חגורת העור שהן חוגרות על שמלותיהן - ככל שעל החגורה יש יותר הירוגליפים מוטבעים (שוב, ההירוגליף המשפחתי), כך המעמד של זו החוגרת אותה גבוה יותר.
הגברים נוהגים לגלח את שערם או לקלוע אותו בצמות קצרות, אותן הם אוספים על עורפם, והנשים נוהגות לקלוע את שיערן בצמה בודדת או לאסוף אותו בתוך כיסוי ראש לבן. נשים נוהגות ללכת בשיער פזור רק בביתן ורק ליד בני משפחתן.
הגברים נוהגים לענוד עגיל בודד באוזנם הימנית, וככל שהוא מפואר יותר, כך האדם העונד אותו מפגין את עושרו. נשים לא עונדות עגילים, הנחשבים לתכשיט גברי, אלא עונדות צמידים ושרשראות.

מבנה חברתי - האווניילים מתחלקים לשלוש קבוצות שונות של מעמדות:
הקבוצה הראשונה - האצילים, או האולורי, הם הבעלים של כל אדמות השבט, והיחידים היכולים להחזיק אדמה כלשהי כרכושם הפרטי. הם היחידים להם יש את הזכות לעבד אותן (או להעביר את הזכות למישהו אחר), ועליהם לדאוג להקצאת חלקות קדושות לפולחן. כשליטי האדמות הם מחזיקים בעושר רב וברוב היבול הנובע מהן. השליטה בשבט עוברת בין כל משפחות האצילים באופן שווה, כשכל משפחה מקבלת את מושכות השלטון לזמן קצוב של חמש שנים, ובתוך המשפחה נערכת הצבעה על בן המשפחה הראוי להיות השליט מטעמם.
הקבוצה השנייה - הפועלים, או הוואשאנדי, הם שאר התושבים החופשיים. הם אלו שאין להם זכות לאדמה כלשהי, ולכן הם עובדים כשכירים של האצילים. חלקם חקלאים, החוכרים מהאצילים אדמות בתמורה לחלק מעמלם, חלקם כורים, הכורים מחצבים מהאדמה בתמורה למזון או רכוש, והשאר הם בעלי מלאכה, סוחרים ומלחים, הקונים מהאצילים או מהפועלים האחרים את תוצריהם בשביל לעבוד איתם. המכובדים ביותר מכל הפועלים הם החקלאים והכורים, שממש עובדים את האדמה בידיים ומנצלים את הטוב שאמא אדמה מעניקה לעולם. אחריהם אלו הנפחים והקדרים, המעצבים את מתנות האדמה. אחרונים הם האופים, החייטים וכל שאר בעלי המלאכה, שמתעסקים עם מתנות האדמה, אבל באופן לא ישיר כל כך.
הקבוצה השלישית - העבדים, או הקוסונגווה, הם שבויי מלחמה, פושעים שנמכרו ככיסוי חוב או אנשים שמכרו את עצמם כדי להאכיל את משפחותיהם. היחס לעבדים אצל בני האוונייל הוא די טוב - לפי חוק יש להם שעות מנוחה וזמן חופשי, בהן הם יכולים להעסיק את עצמם בלמידת דברים חדשים או בכדי לעבוד כדי לשחרר את עצמם, והבעלים שלהם חייבים לתת להם מזון מספיק ולא להתעלל בהם יותר מדי. כמובן שמלקות במקרה של עצלות מותרות, אבל סתם מכות לא מתקבלות בעין יפה.

הכוהנים הם אנשים שהתנדבו להקדיש את כל חייהם לנייקה. הם מקבלים תרומות וחיים מהן, ומלבד הקרבת הקורבנות השונים והובלת הטקסים, הכוהנים הם אלו המסוגלים לשלוט בסלעים ולהזיז את האדמה. בכך שהם מקדישים את כוחותיהם לאדמה בלבד, הם מתחברים בקשר נפשי עמוק לנייקה, כך שעצם הקסם הוא פולחן אישי של כל אחד מהכוהנים.

דת - האוונייל מאמינים באמא אדמה, נייקה. אמא אדמה היא המקור לכל המזון והעשור בעולם, והיא זו המעניקה לבני האדם מקום לגור בו ועוזרת להם להתקיים. חוץ מאמא אדמה יש גם כמה אלים נוספים, זוטרים, שהיו פעם בני אדם דגולים שבמותם העניקו לעולם עוד משהו. למשל, השמש הייתה אישה בשם דגייבה, שעסקה באבנים טובות שנצצו חזק כל כך, עד שיכלו להאיר את הסביבה החשוכה שהייתה באותו זמן. במותה היא לקחה איתה כמה מהאבנים הללו כדי להאיר את העולם כל הימים, ובעלה, דמאלי, השלים אותה לאחר מכן במותו כשלקח כמה אבני חן חלשות יותר והחליף את דגייבה העייפה בלילה, כירח.
האוונייל סוגדים לאדמה בכמה דרכים:
חלקות מקודשות - בכך שהם מקדישים חלקים מהאדמה לגידול יבול קדוש המוקרב על ידי הטמנה בקרקע או מואכל לעניים, האוונייל זוכרים את החסד שנייקה עשתה עימם ומקדישים את תוצרותיה לאחרים.
עמודי האדרה (מסימבה ביחיד, מסימבאוו ברבים) - עמודים גדולים, הבנויים כמעין אובליסקים גדולים, ועליהם ציורים של מתנות נייקה לבני האדם.
שקיקי אדמה - כדי להזכיר לעצמם מי היא הנותנת חיים לעולם, עונדים בני האוונייל שקיקי אדמה קטנים ומקודשים, שמקורם בחלקות המקודשות השונות. הם נוהגים להקדיש מילות תפילה והערכה לאדמה פעמיים ביום, בבוקר ובערב, תוך כדי שהם מחזיקים מול עיניהם את השקיק האישי שלהם.
הספגת דם באדמה - כאשר האוונייל מנצחים את אויביהם, הם נוהגים להודות לאדמה אשר חיזקה את הברזל ממנו עשויים נשקיהם וחיזקה את עמידתם בקרב באמצעות שפיכת דמו של מנהיג האויב לאדמה המקודשת, כדי שתזכה גם היא לטעום את הניצחון.

תרבות - האווניילים נוהגים לספר סיפורים רבים, בשירה והצגות, על הנשמות הדגולות שהעשירו את העולם לאחר שחזו בנדיבות של נייקה. רבים הם בני השבט אשר מציירים את דמויות הדגולים על דלת ביתם, על קירותיו ועל כלי העבודה המסורתיים שלהם.
הם נוהגים לקיים טקסים רבים החוגגים את מתנות האדמה, כשיש שלושה מרכזיים:
1) יום היבול - היום בו כל היבול מבשיל וכולם יוצאים לקצור אותו בשירה ובריקודים, כשבמקביל הכוהנים קוצרים את היבול המקודש ומקריבים אותו לנייקה בסוף היום. לאחר ההקרבה יש סעודות חגיגיות מהיבול הטרי, ונוהגים לאכול עוגיות בצורת סהר, המסמלות את הקציר הטרי, העשויות מחיטה ופירות יבשים.
2) חג החישול - אירוע מיוחד שבו לוקחים הנפחים והקדרים את המחצבים האיכותיים ביותר שיצאו מהאדמה באותה השנה, ויוצרים מהם משהו חדש, כמו כד מפואר או להב עשוי מלאכת מחשבת, ומציגים אותו לכל השבט. המוצרים מציגים את איכות בעלי המאלכה, והאצילים נוהגים לבחור להם את הנפחים והקדרים שיעבדו עבורם אישית. לא כל שנה נבחרים כאלו, אז בכל מקרה התוצרים נקברים באדמה כמנחה לנייקה, שתיהנה מפירותיה.
3) יום ההוקרה - יום שבו אנשי השבט מודים לכל הנשמות הדגולות שקיבלו על עצמן משימות קשות כדי להוסיף עוד משהו לעולם של נייקה. מעשיהן משוחזרים בידי הכוהנים עצמם, וקורבנות סמליים מועלים לזכרם, לא בשבילם. מותר להתפלל לנשמות שישפיעו על נייקה להצליח את דרכו של המתפלל בתחום של אותה נשמה, אבל אסור לסגוד לה ישירות.
את התינוקות הנולדים נוהגים להניח בעריסות העשויות חימר, שיכירו את זו המטיבה להם כבר מגיל קטן, ואת המתים שורפים וטומנים את אפרם באדמה, כדי שסוף סוף יתאחדו עימה.
אין באמת טקס התבגרות אצל בני האוונייל - רק כשהאדם נשוי, לא משנה באיזה גיל הוא, הוא נחשב לבוגר באמת. מי שלא מתחתן נחשב כמישהו שעדיין לא נפטר מכל הילדותיות שבו, ולכן הוא אינו מבוגר באמת. החתונה מתנהלת לאחר חיזורים הדדיים, כשהשניים מעניקים זה לזו מתנות. כאשר הם מחליטים לבסוף להינשא, נערך הטקס ברוב עם, כשרגלי הנשואים הטריים מכוסות באדמה ועפר. הם אוחזים זה בידו של זה, ומודים לנייקה שסיפקה את התנאים המתאימים שיאפשרו לבן זוגם לחיות עד לרגע זה. הם יסיימו את הטקס בנעיצת מעד באדמה ביחד, מצהירים שכעת נייקה עדה ומאשרת את נישואיהם.


מיתוסים - אולי בהמשך.

לוחמה - האצילים נוהגים לשאת איתם לקרב מגני עץ מחוזקים, ולהתגונן באמצעות שריון חזה ואולי באמצעות מוקיים נוספים. הם מאומנים בחניתות קצרות, בעלות להב ארוך ובכידוני הטלה, כשכל אציל נושא שני כידונים וחנית. פשוטי העם בדרך כלל מחזיקים במגנים ארוכים מעץ ונלחמים בעזרת קלע או חנית קצרה ורחבת להב.

דף דמויות:
1) שם הדמות - מבאקי אורומבה (אציל הנמצא כרגע בשלטון)

גיל - 38

מין - זכר

תכונות - סמכות: 4 (1+)
עורמה: 3 (1-)
כוח: 3

נקודות השפעה - 47+10 בהטלה חוץ משחקית.

תוספים ומחסרים :
נואם - 1+ סמכות
שאפתן - 10%+ רווח ממסחר ימי
עקשן - 1- עורמה

אופי ודעות - מבאקי הוא אציל שאפתן. הוא רואה את עמו דורך במקום, והוא לא יכול לשאת זאת. הוא מתעניין מאוד בים ובמה שהוא צופן, ומאמין שעתיד השבט יכול להיות בים ממש כמו שהוא ביבשה. למרות אנשיו שאננים, הוא יודע שבקרוב יעלו לוחמים על בתי השבט וישמידו אותם, והוא נחוש שזה לא יקרה.

מראה -

יכולות - טובות: נואם כריזמטי, שאפתן.
רעות: עקשן.

משפחה:
נאלאם (30) - אשתו של מבאקי. אישה קטנה, תקיפה ודעתנית, שאוהבת להעיר למבאקי על ההחלטות הלא טובות שהוא עושה בכל הזדמנות (אבל למרות זאת, מאוד אוהבת אותו ותומכת בו כל הזמן, גם אם בביקורתיות).
מאסאו (35) - אחיו של מבאקי. הוא כוהן, ולא כל כך אוהב את הדעות החדשניות של אחיו, המדברות על גילוי עניין עצום בים במקום ביבשה (לדעתו).
אבאג'א (28) - אחותו הקטנה של מבאקי, הנשואה לאחד מהסוחרים החשובים. היא אישה ערמומית, המשתמשת ביופיה כדי לשחרר את לשונם של הסוחרים האחרים ולספק מידע לבעלה.
דאיא (56) - אימו של מבאקי, המשמשת כמעין ראש המשפחה באופן מסורתי מאז מות אביו. היא אישה חמה ואוהבת, שלא מגלה עניין גדול בתככי האצילים השונים, ומעדיפה לטפל באנשי ביתה.
דאנאא (18) - הבת הגדולה של מבאקי. אוהבת את עבודת הכהונה ומעוניינת להיות כזו.
צ'ריק (14) - בנו האמצעי של מבאקי, הנמשך לעניין הצבאי, כמו אביו. הוא חולם לכבוש שטחים גדולים ולהגדיל את עוצמת בית אביו.
סימלאס (8) הבן הקטן של מבאקי, החולם להיות גדול האדריכלים של האוונייל.

2) שם הדמות - קליבון מאדיר (סוחר)

גיל - 45

מין - זכר

תכונות -
סמכות: 4 (1+)
עורמה: 5
כוח: 1

נקודות השפעה - 39

תוספים ומחסרים:
ערמומי - 1+ עורמה
פיקח - 5%+ רווח ממסחר
שאפתן - 1+ סמכות
תחמן - פגיעה ביחסים עם משפחות סחר אחרות
פזיז - 1- עורמה

אופי ודעות - קליבון הוא התחמן האולטימטיבי. הוא יודע לסגור עסקאות בכל מצב, ויוכל למכור את האדמה לאציל שיושב עליה. הוא חולם על מציאת שווקים חדשים, ומאמין שהעושר שלו טמון במחצבי האדמה הלא ידועים.

מראה -

יכולות -
טובות: ערמומי, פיקח, שאפתן.
רעות: תחמן, פזיז.

משפחה:
שינארה (40) - אשתו של קליבון. בניגוד לבעלה היא אישה שקטה, נחבאת אל הכלים. היא לא אוהבת להתערב בעסקי המסחר באופן ישיר, והיא רק מנהלת את החשבונות של בעלה.
עמדא (47) - אחותו הגדולה של קליבון. היא נשואה לכוהן, ותומכת באחיה בכל הקשור לחיפוש עוד דרכים לגלות את העושר של האדמה (או הברכה של נייקה, לפי דבריה). יהא לא אוהבת את הים, ואפילו פוחדת ממנו, ולכן מפצירה באחיה שלא יתקרב אליו עם מסחרו.
טאטדים (25) - הבן הבכור של קליבון, ומסומן כממשיך דרכו של אביו. הוא דומה לו מאוד בפניו, אבל גם באופיו - חבריהם צוחקים ואומרים שטאטדים הוא העתק של אביו שנייקה יצרה מהאדמה והעניקה להוריו.
שאווה (18) - אשתו הצעירה של טאטדים, בהריון עם בנם הבכור.
 

דינרבלו

פונדקאי ותיק
דף שבט-המדברים
שם העם - המדברים, כשאנשים מהשבט מדברים על השבט הוא פשוט נקרא בית או משפחה. אבל השבטים האחרים באיזור נוהגים לקרוא לשבט המדברים בגלל הנטייה של אנשי השבט לדבר הרבה ומהר והיכולת שלהם לעשות את זה בעוד הם שומרים על נימוס וטקט.

אזור מחייה - שפלת החוף

אוכלוסיה - 5000

סוג עם - יושב קבע

יוקרה -
צבאית -4
כלכלית -4
תרבותית -6
טכנולוגית - 6


טכנולוגיות - טכניקות חקלאיות מתקדמות- המדברים ידועים באיכות ובכמות של הגידולים החקלאיים שלהם. כפועל יוצא של עודף גידולים המדברים גם מכינים יינות וסוגי אלכוהול בסיסיים יותר.

כתב - הכתב של המדברים הוא קצר ומשמש בעיקר לזכירת דברים, העברת רעיונות ולמידה. המדברים כותבים על עורות של כבשים עם דיו מתמנונים שנסחפים לחוף או נמצאים בקירבתו מעורבבים עם מיצי פירות כדי לתת צבעים שונים לכתב, לרוב הדיו התמנוני מעורבב עם יין ולכן רוב הדיו בצבע סגול כהה עם ריח ארומטי משתנה.

רמת קסם - 2 קסם דמיון.לפעמים מילים לא מספיקות להצגת רעיון, לפעמים צריך לדבר עם אדם שמסרב לדבר עם אנשי השבט או לא יודע. המדברים מכירים את צורת הקסם הזו כבר עידנים, השם שלו נקרא צורת הדיבור השנייה. הקסם הזה בדרך משומש לפריצה למוחות של אויבים או הקרנת רעיונות או מספר מילים בסיסיות לשבטים שלא דוברים את שפת המדברים.

תפוצת קסם - 20%

הגבלות משאבים ומסחר - אלא אם יש לכם טכנולוגיות מתאימות, אתם יכולים לאגור עד 100 מכל משאב ולסחור עד רווח של 30 ממשאב מסוים.

משאבים - אוכל- 120
מטבע-30

גידולים -
דגן
גפן
זית
כותנה
קטניות
פירות
ירקות

בעלי חיים -
עופות
כבשים
חזירים
בקר
חמורים
כלבים
חתולים

שפה - השפה שמדוברת מהר וחזק, אני מניח ששילוב בין סינית לאיטלקית ולפורטוגזית תהיה מקבילה די טובה.

מראה - המדברים ורוב השבטים שחיים מסביבם הם אנשים שזופים לרוב, האיזור החוף חמים למדי ורוב הזמן האקלים נוח. צבעי שיער נעים בין חום לשחור וצבעי עיניים הם בדר"כ גוונים כהים ירוק, חום,שחור וסגול.
רוב המדברים הזכרים יחסית נמוכים(160-170) אבל מאוד רחבים, הנשים נמוכות יותר ורחבות פחות מהזכרים אך באותם סדרי גודל.
הבגדים של המדברים פשוטים,עשויים מבדים לא צבועים ועורות. הם מעדיפים לבזבז משאבים על יין טוב, או מחרשה טובה יותר ולא על קישוטים מיותרים בנוסף לערך שבתרבות של המדברים מעדיפים להתייחס למה שאדם אומר מאשר למה שהוא לובש. יוצא הדופן היחידי הוא הראשון לדבר, שלובש בדרך כלל בגדים בצבעי סגול-יין, כדי לבדל את עצמו משאר המדברים.


מבנה חברתי -שיטת הממשל הנהוגה הינה ממלכה, למקבילה של מלך בשיטת הממשל של המדברים קוראים הראשון לדבר וכשמו כן, לפי המסורת של המדברים אסור לאף אחד לדבר לפני שהראשון לדבר מתחיל לדבר ופונה אליו. התפקיד עובר בירושה אך הראשון לדבר בוחר מבין הצאצאים שלו את היורש שלו ואין משמעות לבכורה או למין. נהוג לוותר על התפקיד כאשר הנושא של התפקיד מגיע לגיל מופלג מדי כדי לעמוד בדרישות של התפקיד. ראשון לדבר מוצלח הוא כריזמטי, מומחה במשא ומתן, מהיר דיבור ובעל קול חזק ויציב וראוי שהייתה לו הצלחה בתחום אחר לפני שנבחר לתפקיד

דת -הדת של המדברים היא יחסית פשוטה. האל המרכזי אצלם הוא השומר, כאשר גפן וארד נחשבים כאבות שצריך להעריך אך פחות נהוג לסגוד להם. לצד השומר, ישנם גם את מסחר, האל שאחראי על המסחר.מלאכה, האל שתחום האחריות שלו הוא לדאוג שדברים יבנו כמו שצריך. נואם, האל שאחראי על הפעולות של הדיבור,סיפור הסיפורים והשירה. יבול, האל שאחראי על הגידולים.לכולם סוגדים בצורה כזאת או אחרת אך פחות מאשר לשומר. הסגידה בקרב המדברים מתבטאת בשתיית יין לכבוד אל מסויים, ביצוע מעשה יוצא דופן בשמו של אחד האלים,לספר או לשיר על גבורת האלים ועמלליהם והתעסקות בתחום אחריות של אותו האל.

תרבות - המדברים הם אנשים פטפטנים וחמים שיודעים להעריך שיחה טובה, רובם אנשים פשוטים שמעבדים את השדות,הכרמים והמכרות שבגבעות. המעמד הגבוה-בינוני בחברה של המדברים מורכב בעיקר מייננים, נפחים, חיילי קבע,מחשלי דיבור מוכשרים וסוחרים. מעליהם בסדר החברתי יש מספר קטן של שליטי כפרים והמשפחה של הראשון לדבר.
רוב המדברים יעדיפו לנצל את הזמן הפנוי שלהם בשתייה, סיפור סיפורים ושירה ווקאלית, כלי נגינה לא נפוצים בקרב המדברים בשל העדפת האומנות שבדיבור על פני שימוש בכלים.
בכל שנה ישנם שני פסטיבלים שמסמנים את שתי עונות השנה. הפסטיבל שמסמל את בואו של הקיץ נקרא הפסטיבל של גפן, נערכות בו תחרויות שתייה, תחרות יינות והקראת שירה. הפסטיבל השני שמסמל את בואו של החורף נקרא על שמו של ארד. נהוג להציג בו עבודות כפיים עשויות ממתכות, שתיית יין בכל ימי הפסטיבל אסורה ונחשבת פגיעה ישירה בארד.
רוב המדברים מאוד חובבים אורחים ומטיילים והם תמיד יהיו נחמדים ומנומסים, הם מצפים ליחס הדדי כאשר סוחרים מהשבט שלהם באים לבקר אצל אחרים.

מיתוסים - המדברים מאמינים שכשהעולם היה צעיר היו בו רק שני אחים,גפן וארד.והם היו ילדיו של העולם. האחים מאוד אהבו אחד את השני ובילו את כל הזמן שלהם במשחקים ביחד .המשחק האהוב על האחים היה תופסת והם היו משחקים בו שעות על גביי שעות. העולם תמיד הזהיר אותם שהעולם מסוכן ואם הם ימשיכו לרוץ אחד אחרי השני הם עלולים להיפגע. לצערו של העולם הוא צדק ובאחד הימים גפן נפל מצוק באיזור החוף ומת.העולם מטורף מיגון הפיל את ההרים, הגבעות והים על הארד והרג אותו. לאחר המוות של שני האחים העולם גילה שמדמם של האחים נוצרו בריות חדשות, מדמו של גפן יצאו פירות חדשים ולא מוכרים ואיתם גזע של אנשים חדשים, הם קראו לפירות החדשים גפן על שמו של גפן. מדמו של ארד נוצרו המתכות ובראשם הארד(שנקרא על שמו של ארד) וגם החיות שמאכלסות את העולם. ובמקום כמה טיפות מהדם של גפן וארד התערבבו ויצרו עוד גזע של אנשים, אבל בגלל שהיה ביצירה החדשה רק מעט מדמם של האחים הם היו חלשים הרבה יותר מהבריות שנוצרו מדמו של גפן. הבריות מדמו של גפן החליטו להשתמש בכוח שירשו מגפן כדאי לשלוט בעולם מרחוק ולהגן על הבריות החלשות יותר שנוצרו מהדם של ארד וגפן. המנהיג של הגזע החזק יותר קרא לעצמו השומר, השומר לקח על עצמו להיות השומר של הפירות שנוצרו מדמו של גפן והמתכות שנוצרו מדמו של ארד.השומר ובני עמו החליטו להגר את ארץ אחרת מכיוון שהם פחדו שהחיים שלהם לצד הגזע החלש יותר יפגעו בגזע החלש,הוא הוביל את בני עמו אל הארצות הרחוקות שמשם הם ישמרו על הגזע החלש יותר. בני הגזע החלש נשארו לחיות באיזור הים שהעולם הפיל על ארד. הם התחילו לעבוד את השומר ואחיו כאלים לצד גפן וארד. המדברים הם הצאצאים של אותם בריות חלשות. החיים לצד הגפנים של גפן חיזקו אותם. כמה מאות שנים אחרי העזיבה של האלים הם החליטו לבחור להם מלך, כמו לאלים יש את השומר שמנהיג אותם כך המדברים האמינו שצריך להיות להם, הם בחרו בסוחר שנדד בין הגבעות של העולם.אותו הסוחר היה מספר הסיפורים המהיר ביותר בין כל הגבעות ובעל הקול החזק ביותר שנשמע מעולם. בתחילה הסוחר חשב לסרב לאחיו,אבל בכל לילה כשהיה הולך לישון השומר היה מתגלה אליו ומפציר בו להנהיג את אחיו. לאחר שנה ויום הוא נכנע והסכים להנהיג את עמו.


לוחמה -המדברים משתמשים בעיקר בלוחמה לא ניידת. הם מתבצרים במקום מסויים שהדרך אליו מלא בחול ואדמה לא נוחה למעבר ומחכים שם חמושים במגנים גדולים וקשתות. לרוב הם גם ינסו להמנע מעימות צבאי וישתמשו גם בשבטים אחרים שמוכנים עבור תשלום לסייע להם.

דמויות-
שם הדמות: צלל-צין, הראשון לדבר.

גיל: 35

מין: זכר

תכונות -כוח-1
עורמה- 5
סמכות- 4

נקודות השפעה - 49=16,14,19

תוספים ומחסרים

אופי ודעות- צל-ין הוא בראש ובראשונה פוליטקאי, הוא מאוד נאמן לשבט ויעשה כל דבר שלפי דעתו יתמוך בהתקדמות של השבט.

מראה -

יכולות - שליליות- פראנויה ,סוד אפל
חיוביות- לשון זהב, מחשל-דיבור מוכשר מאוד, כריזמה
צל-ין לא נבחר בטעות לראשון לדבר, מגיל צעיר הוא היה מנהיג טבעי, ואף על פי שהדיבור החלקלק והלא מתחייב של המדברים לא היה לו פשוט כילד הוא השקיע רבות ביכולות הדיבור שלו. בנוסף לכך שהיה הסוחר המצליח ביותר בשבט לפני שנבחר. נאמר שהוא נבחר כדי שיפסיק לקחת לשאר השבט את הפרנסה.(הוא פשוט ניצל את הכישורים שלו כמחשל-דיבור כדי להרוויח על חשבון אחרים.)

משפחה- לצל-ין יש חמישה ילדים שלוש בנות גדולות ושני בנים קטנים יותר.(השמות לפי הסדר- גררה, קונו, אירי, זן-קון, סיין-רי.) כמובן שהוא נשוי.שם הדמות- לי-או-שי "לביאת הצוקים"

גיל-45

מין-נקבה

תכונות - עורמה- 1
כוח-3
סמכות-6

נקודות השפעה 36= 11+10+15

תוספים ומחסרים

אופי ודעות- לי-או-שי מאוד תמימה, היא קנתה את המעמד של בשבט בגלל קרב גדול שהשתתפה בו, היחיד בעשרות השנים האחרונות. היא מאוד נאמנה לצל-ין

מראה - צלקת רצינית על לחי ימין,גבוהה ורחבה יותר מכל הנשים בשבט וגם מרוב הגברים.

יכולות - שליליות- עקרות,
חיוביות- מפקדת מצוינת, לוחמת מצוינת

משפחה- יש לה אחיין שעוסק במסחר ומכלכל אותה.
 

lonewolf

פונדקאי ותיק
שבט
שם- ריבנס (rivans), או בשפה המדוברת, הנאורים. הסיבה לשם הזה פשוטה- בני השבט מאמינים באמת ובתמים שהם הטובים ביותר.

אזור מחייה- הערבה.

אוכלוסיה- החברה מאוד שוויונית, ואני חייב להתעקש על זה, כי זה חלק מהסיבה שהריבנסים חושבים שהם הטובים ביותר.

סוג עם-
ערבה- נודדים, כשהם מגיעים למקום מסוים שהם לא היו בו הם מקימים תל לאל הגדול שלהם, שהוא אל המוות, תחליט אתה מי זה.

צבאית- 4
כלכלית- 4
תרבותית- 4
טכנולוגית- 4

טכנולוגיות
עיבוד מתכת- העם יודע לעבד מתכת בכבשנים ניידים.
חלב משובח- העם השביח גזע של צאן שמפיק יותר חלב.

קסם
קסם יסודות, בדגש על מים ואדמה. הקוסמים שמתגלים בקרב העם עוברים לכוהן הגדול, לחינוך מיוחד ששם דגש על קסמי קרב או קסמים שעוזרים לעם בשעת מצוקה, כמו בוץ טובעני (קרב) או העלאת מי תהום (קסמים שעוזרים לעם). הקוסמים זוכים לכבוד רב.
20% תפוצת קסם, שזה אומר 600 קוסמים צעירים, אם אני מבין נכון.

משאבים
אוכל- 150.

בעלי חיים
צאן (עיזים)
בקר
סוסים
כלבים

שפה
הם מדברים בשפת הריבנס המדוברת, שכולם מבינים (מקביל לארמית), אבל יש לריבנס גם שפה שמשמשת לפולחן. זו שפה מערבית מאוד, משתמשים בה בהמון ל', א' ה' י' ק' וכולי. הריבנסים שיודעים לכתוב חורטים מילים על לוחות עץ. רוב הריבנסים יודעים קרוא וכתוב, אך יש כאלה שלא.

מראה
הריבנס בעלי עור שחום מעט, שער בלונדיני ועינים ירוקות. רוב הריבנס גבוהים יחסית, (180 ס"מ, בקרוב) אבל יש נמוכים יותר וגבוהים יותר.

מבנה השלטון
הכוהן הגדול מרכז את העולם הדתי והרוחני, שהקסם נכנס בתוכו, והוא מייעץ ושופט את בני הריבנס. המנהיג נבחר ע"י הריבנס כשהמנהיג הנוכחי נהרג. יכולה להיות מנהיגה, ואפילו היו כמה כאלה. מספרים על רוי בת רואן, שהנהיגה את הריבנס בתקופת הבצורת הקשה שהייתה בערבה במשך 3 שנים תמימות.
תפקיד המנהיג הוא להחליט דברים בשביל העם, ולהוביל אותם בנדודיהם. אם הכוהן מבחין שהוא לא עושה את תפקידו כראוי, המנהיג מופל מתפקידו ומישהו תופס את מקומו בבחירות דמוקרטיות

דת
כאמור, הדת תופסת מקום חשוב אם לא מרכזי, הריבנס. הם מאמינים שהם העם הנבחר שבה לטהר את הארץ ולהקנות את תורתם בקרב הבורים והכופרים. אין מושיע לריבנס, כי הם מאמינים שהם עצמם המושיעים.

תרבות
בכל מקום שהריבנס מגיעים אליו, וחונים לכמה לילות, הם מקימים סוג של מזבח מאבנים או מעץ בקרבת האוהל של הכוהן הגדול. אותו מזבח משמש כמוקד התפילה, ומקום לחתן בו נערים ונערות מאורסים. אם הריבנס מגיעים למקום שיש בו תל שמשמש מזבח, הוא משתמש בו.

הריבנסים מאמינים ברוח קיבוצית, שבה כל אדם הוא חלק מחברה ועליו לתרום לה כמיטב יכולתו.
בנוסף, החברה הריבנסית היא חברה שיוויונית, בה לא מפלים לפי דת גזע מין או נטייה מינית.

לוחמה-
סימיטר הוא נשק מאוד מסורתי אצל הריבנסים, אבל הם משתמשים ברומחי עץ בעלי חוד ברזל ובחיצים וקשתות. בעקרון הקשתים יירו על חיל פרשים מתקרב, ואז הפרשים שנושאים רומחים ידהרו ויפילו את שאר הפרשים, ואז חיל הרגלים, שמצויד במגינים מעור עיזים מטוח על מסגרת עץ, ומחוזק במוטות ברזל מוצלבים במרכז. הם מגינים על הרגלים מחיצים, ומחרבות או אלות היריבים.

דמויות-
קרים רפני, הכוהן הגדול
מין- זכר
גיל- 52
סמכות- 5
עורמה- 3
כוח- 2
נקודות השפעה: 19, 17, 13= 49.
תוספים ומחסרים- לא ממש הבנתי למה הכוונה...
אופי: נוח למדי, שקט רוב הזמן ושר ממש יפה.
דעות- שהמנהיגה הנוכחית צריכה להוציא את הריבנסים מהאוהלים ולהתחיל "לברנס" את תושבי הארץ.
יכולות:
לסחוף את הקהל- קרים רפני מסוגל לנאום בפני קהל מאמינים להלהיב אותם ולתת להם +1 למשך השעה הקרובה.
לחימה בסימיטר- הכוהן הגדול מתוקף תפקידו מקריב קורבנות רבים בעזרת סימיטר טקסי, אבל הוא יכול להילחם איתו בבני אדם מחוסר ברירה.
משפחה:
אין רפני (yn rafani)- בנו של קרים, עוזר לו לכנס את התפילות ואת הטקסים הדתיים האחרים. אוהב את אביו אהבת נפש, ומוכן למות למענו.

נורי יאן, המנהיגה הנוכחית
מין- נקבה
גיל 29
סמכות: 4
עורמה: 2
כוח: 4
נקודות השפעה 20, 16, 13= 49 משום מה.
תוספים ומחסרים
אופי: נוחת מזג, נעימה אבל חכמה מאוד.
דעות: החברה העולמית צריכה להיות יותר שיוויונית.
משפחה:
רותי יאן- אימה של נורי, עוזרת לה בכל מה שצריך, לא מאמינה שהיא המנהיגה הכי טובה שאפשר לבקש.
רוקי יאן- אחיה של נורי, מקנא בה על התפקיד, הבן המועדף על אימא.

נ.ב.- אגב, אני חייב לציין שזה נראה כמו המשחק הכי מושקע שכרגע מורץ בפורום. לא אומר את זה בשביל חנופה. גם אם לא תקבל אותי אני מתכוון לזה.
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
lonewolf אמר/ה:
נ.ב.- אגב, אני חייב לציין שזה נראה כמו המשחק הכי מושקע שכרגע מורץ בפורום. לא אומר את זה בשביל חנופה. גם אם לא תקבל אותי אני מתכוון לזה.
תודה :p
כולם בבקשה להוסיף לדפ''ד עוד סעיף, שביעות רצון. אתם מתחילים על 70%.

כמו כן, הערה - ייתכן ולחלק מהיכולות שציינתם לא אצליח למצוא ערך מכאני, ולכן הן יקבלו ערך פלאפי. הן לא יהיו כמותיות (נניח, תוסף לכוח) אבל ישפיעו על התנהלות המשחק והעלילה. ערכים מכאניים ליכולות הדמויות יישלחו בדיסקורד.

ההרשמה תהיה פתוחה עוד שבוע שבועיים ואז אבחר שחקנים.

דרגוניאן
מקבל, ניתן לך מחלות עור מוזרות :)

נשק - אפשרי, בחירה שלך, אבל קח בחשבון שזה יפגע בך.

טכנולוגיית ''הנדסה'' מתייחסת לבניית חומות ובניינים גדולים, אם אתה לא מתכוון לנצל אותה, עדיף שתחליף אותה במשהו שכן תשתמש בו...

אה, ומצטער ששכחתי, חלוקה מעמדית: 10% שאהג'ה, 30% ראוידה, 60% רהאטה.

מגדל
טוב, לא ציפיתי ממך לפחות מזה. וואו. מושקע ברמות. הערות לדפ''ד:

1) בנוגע למראה - התיאור של הביגוד מצויין, רק אפשר בבקשה פרטים גם בנוגע לתכונות פיזיות (צבע עור, גובה וכו')?

2) הגבלות - יש גם מגבלת אגירה...

3) דת - אוקיי, אז האווניל הם בעצם מונותאיסטים עם פולחנים צדדיים. אני מבין שלא תהיה שאילת אלים זרים? (אין בעיה, רק מוודא לשם תכנון עלילה)

4) תרבות - אחלה. אתה יכול להוסיף פרטים יומיומיים יותר כמו אוכל או אמונות טפלות, אבל לא חובה וזה בסדר בלי.

4) לוחמה - אין לך את הידע הטכנולוגי לייצור חרבות או קסדות.

חלוקה מעמדית: 10% אולורי, 80% וואשאנדי, 10% קוסונגווה.

דינרבלו
הרעיון מגניב לחלוטין. הערות לדפ''ד:

1) למה השמות בעברית? לא עדיף שיהיו בשפת השבט?

2) תרבות - נחמד, אפשר להעשיר קצת, לא חובה.

3) לוחמה - עם השיטה הזו, העם שלך ייכחד מהר... גם בעם של סוחרים שלווים, יש אנשים יותר כוחניים וחובבי אתגר (או שפשוט אין להם אדמה לרשת). השבט צריך אנשים שיגנו עליו.

איזה סוד אפל יש לצלל צין?...
לונוולף
ובכן... שמח לראות את ההשקעה, אבל לא בדיוק על זה דיברתי.
אין לנו עדיין דתות חובקות עולם, בטח שלא ''חילונים'' ואתאיסטים. זה שבט נוודים ברמת פיתוח של העת העתיקה המוקדמת. הרעיון הבסיסי של השבט פשוט לא מתאים למשחק. מצטער.
 

דינרבלו

פונדקאי ותיק
חאן
1. אני פשוט אוהב את זה ככה. אם זה מספיק משנה, אחליף
3.זה לא שאין לוחמים, פשוט זה לא נחשב משהו יוקרתי. זאת עבודה, כמו להיות איכר. לא משהו יוקרתי וחשוב כמו סוחר או מחשל-דיבור.

הסוד של צל-ין הוא שהוא פשוט רימה את השבט ובמסחר. חשבתי שזה מובן מהד"ד שלו. מתנצל אם זה לא היה בהיר מספיק
 

המגדל הבודד

פונדקאי ותיק
ח'אן
אני לא חושב שהרמה הטכנולוגית נכונה. מדובר פה על משחק כשיש כבר ברזל, אז הגיוני שיהיו חרבות קצרות עם צד מחודד אחד, וגם קסדות. כבר בתקופת הברונזה היו קסדות וחרבות, אז זה קצת מוזר לי...
מה גם שאני בהחלט אהיה סבבה עם חרבות בסגנון חרבות הח'ופש, שזה מאוד הגיוני לתרבות של עובדי אדמה (בכל זאת, מגל).

לא תהיה שאילת אלים זרים. אולי קבלתם כנשמות דגולות, אבל גם זה תלוי.

מוסיף את ההגבלות, ומתאר את המראה מעבר ללבוש.

ובנוגע לקוסמים- יש מצב להוריד את תפוצת הקסם? כי בשבט שלי לפחות אני לא רואה 1000 קוסמים, מאחר שרק הכוהנים הם הקוסמים... וכמובן להעלות את העוצמה של הקסמים שלהם, כדי שהדבר יתאזן.
 

lonewolf

פונדקאי ותיק
ח'אן
בסדר, אז בערב אני אשנה הרבה דברים, ואני אשלח לך בחזרה. חוץ מזה, יש לי שאלה שם בדפ"ד, משהו שלא הבנתי:
בחלק של הדמויות, למה הכוונה בתוספים ומחסרים?
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
הכוונה ב''תוספים ומחסרים'' בדפ''ד של הדמויות היא לערכים שאני אתן ליכולות שבחרתם.

דינרבלו
סבבה, אשלח לך את התוספים והמחסרים לדמויות בהמשך היום.
בנוגע ללוחמים - ממה שתיארת, כל הלוחמה מתמצה בלעמוד במקום עם קשת ומגן גדול. אתה לא יכול לקיים מדינה ככה...
המגדל הבודד
האמת שמאיך שדמיינתי את זה, ביבשת לא היתה תקופת ברונזה - גם באפריקה, עברו ישר מאבן לברזל. העם שלך לא הגיע לרמה הטכנולוגית של ייצור להבי חרב או קסדות (זו הפואנטה בטכנולוגיית עבודת הברזל המשופרת). זה לא כזה נורא, כי סביר שתפגוש בהמשך עמים מתקדמים יותר בתחום הזה ותלמד מהם, ובינתיים - חניתות וקסדות עור קשה יעבדו לא רע. חוץ מזה, כל השכנים שלך גם הם ברמה הטכנולוגית שלך.

בנוגע לקוסמים - כן, אפשרי. תוריד ל-1-2%, לבחירתך.
 

Pixie

פונדקאי חדש
העם
שם העם – הסטוקנים (Hestokanim). בשיבוש משפתם "הבדים הסגולים", בגלל שעמים שונים נוהגים לסחור איתם בתמורה לאריגים יפהפיים, לרוב סגולים.

אזור מחייה – שפלת החוף. יש הרבה מפרצים, אגמים ונחלים, הסטוקנה (עיר ההסטוקנים) שוכנת על שפת מפרץ, ובנוסף מקבלת את מימיה מנהר שזורם לאורכה. ממערב לשפלת החוף מתנשאים רכסי הרים, וממזרח שוכן האוקיינוס.

סוג עם – יושב קבע.

יוקרה
צבאית: 4
טכנולוגית: 6
תרבותית: 6
כלכלית: 4

טכנולוגיות – עיבוד ברזל (אוטומטי), ספנות, אומנות ומלאכה (בדים, זכוכית צבעונית, עיבוד ועיצוב עץ, מראות, צבעים).

רמת קסם – 1, קסם יסודני. ההסטוקנים נוהגים ליצור רוחות ולשנות את זרם המים כך שיתאימו למסעותיהם הימיים.

תפוצת קסם – 20%

משאבים
אוכל: 65
מטבע: 85

גידולים
דגן (חיטה, שעורה, שיפון וכו')
גפן
זית
בד (פשתן)
קטניות (חומוס, עדשים, שעועית וכו')
פירות (תאנים, רימונים, שקמה וכו')
ירקות (בצל, שום חלמית, כרוב וכו')

בעלי חיים
עופות (תרנגולים, ברווזים, יונים וכו')
צאן (כבשים)
חזירים
בקר
חמורים
כלבים
חתולים

שפה – השפה דומה ליוונית, אז היא כוללת הרבה ס', ט', ק', פ', קס', אס (es) ואוס (us). היא לא כוללת ח', ר' וע' גרוניות.

מראה – האנשים הם שחומים (לא ממש שחורים) ובגדיהם בדרך כלל מסוגננים ומעוצבים. תכשיטים נחשבים לסימן של עושר, ולכן עשירים נוהגים לענוד הרבה מאוד תכשיטים. גברים נוטים לענוד צמידים, שרשראות וטבעות, ואילו נשים בדרך כלל עונדות עגילים, מחרוזות ותליונים. יש להסטוקנים עיניים מוארכות יחסית, באופן אנכי (ההפך מעיניים מלוכסנות רגילות), ושיערם לרוב קצר מאוד. ההסטוקנים הם גבוהים ורזים יחסית, כאשר הגובה הממוצע לגברים הוא כ-180 סנטימטרים, ואילו הגובה הממוצע אצל נשים הוא כ-175 סנטימטרים.

מבנה חברתי – יש להסטוקנים משטר שהוא מעין שילוב של דמוקרטיה ישירה עם דמוקרטיה פרלמנטרית – יש אסיפות עם שבהן משתתפים כל האזרחים, ובהן מקבלים את כל ההחלטות, מבניית פארק ציבורי ועד להכרזת מלחמה. כל ארבע שנים נעשות בחירות למועצה הגבוהה, שהיא מחליטה איזה נושאים יועלו בכל דיון והצבעה. האזרחים בוחרים גם את השופטים ואת ראשי הצבא. יש שוויון מלא בין נשים לגברים, ואף על פי שלהסטוקנים יש דת משל עצמם, הם סובלניים מאוד כלפי דתות ועמים אחרים. באופן כללי החברה ההסטוקנית מאוד שוויונית. מבחינת הכלכלה יש מעמד עשיר גדול יחסית, מעמד בינוני שכולל את כמעט כל שאר האנשים ומעמד עני קטן מאוד.

דת – ההסטוקנים הם פוליתיאיסטים, עם אחד עשר אלים ואלות מרכזיים:
• פרונס (Perons) – האל המרכזי ביותר, אל הים, הסחר, האומנות והמלאכה.
• טוסלון (Toslon) – אל השמש והאש.
• קאניה (Kaniya) – אלת הירח והכוכבים.
• גלור (Gelor) – אלת החקלאות, מזג האוויר והגשם.
• מנורוס (Menuros) – אל המתים והעולם הבא.
• קסרנוסי (Ksarnosi) – אלת הרפואה והחיים.
• סנדריס (Sendris) – אלת הציפורים, החיות היבשתיות והצמחים היבשתיים.
• נורלוק (Norluk) – אל היצורים הימיים.
• מליס (Malis) – אלת הערים, החוק, הצדק והחוכמה.
• פמליה (Famliya) – אלת האהבה, הבית והמשפחה.
• סופרקטיס (Soprektis) – אל המלחמה והאסטרטגיה הצבאית.
נהוג לקבור לאלים מתנות כמו חפצי אומנות, כלים ונשקים עשויים מלאכת מחשבת ואוכל, והמזבחים נבנים בדרך כלל על גדת נהר, נחל או על חוף הים. לאחר שאדם מת וקרוביו נפרדו ממנו, שורפים את גופתו ומשליכים את העפר לים, בכך מזמינים את מנורוס לקחת את המת אל ארץ המתים, השוכנת בקרקעית האוקיינוס.

תרבות
מטבח ומאכלים נפוצים
• סרטן ממולא – שריון סרטן ממולא בירקות, פירות ים או בשר.
• מרק אצות – מרק עם אצות ומעט מלח, לפעמים מוסיפים דגים.
• סלט הסטוקני – תפוזים, עגבניות, זיתים וגבינה, עם שמן חמניות, מלח ומיץ לימון.
• משקאות נפוצים – בירה, מיץ תפוזים, מיץ עגבניות, לימונדה, מים מתוקים (מים עם סוכר).
טקס ההתבגרות
גיל 20 הוא הגיל שבו מתרחש המעבר מילדות לבגרות. נהוג להקיף בשחייה את המפרץ ההסטוקני (המפרץ שלחופו הסטוקנה שוכנת), ללא מנוחה, ובכך להתחבר לפרונס.
אמונות טפלות
נפוצה אמונה שבזמן מגיפות ומלחמות יש לקשור סביב האמה מטפחת אדומה, ובכך להחליף את הדם האדום במטפחת. ישנם עשרות אסטרולוגים שמתווכחים ביניהם בנוגע לחשיבותו של כל סימן אפשרי מהשמיים – בין אם זהו כוכב שביט שחלף, ליקוי חמה או הופעה מוזרה של כוכב השחר – ואותם אנשים זוכים להערכה גדולה מכל האנשים שסביבם, כיוון שעבודה זו נחשבת כמשפיעה על כל היבטי החיים.
חגים
• ראש השנה: נערך בירח המלא הראשון של הקיץ, והוא מהווה חגיגה לכבוד תחילת השנה החדשה. נהוג להתוודות בפני האלים על החטאים שנעשו במהלך השנה ולקבור חפצים יקרים שנוצרו במהלך השנה, על מנת שהשנה החדשה תהיה שנת שפע, והאלים יחזירו לבני האדם את העושר שנתנו. ההסטוקנים מאמינים שהעולם הגיע למצב יציב בתאריך זה.
• חג האסיף: נערך בסוף החורף, ובו נהוג לאכול פירות ולערוך מצעד שמציג את כל הפירות שנאספו.
• חג הבריאה: נערך במולד הירח הראשון של הקיץ, וההסטוקנים מאמינים שבזמן זה התרחשה ההתפרצות האחרונה, שמתוכה נברא העולם. נהוג לקבור יצירות אומנות, כלים ונשקים עשויים מלאכת מחשבת, תכשיטים וכדומה, כסמל לבריאה שבני האדם ביצעו.

מיתוסים
בריאת העולם
בראשית היה תוהו ובוהו מוחלט ביקום. הכאוס קרס לתוך עצמו שוב ושוב, בכל פעם הוא משתנה לחלוטין אבל נשאר בלתי יציב. פעם אחת הכאוס קרס לעצמו ומתוך הקריסה התפרצו, כרגיל, המון אנרגיה וחומר. מאותה ההתפרצות האדירה נוצר לפתע עולם יציב יחסית – יותר מבולגן ממה שאנו מכירים, אבל היקום הפסיק לקרוס לתוך עצמו. הסדר הפך את היקום לכדורי, אך העולם עדיין היה בשלב בריאתו, ומעבר לצורתו הבסיסית היה שונה לחלוטין ממה שיש כיום. התוהו עדיין שרר בכל, עד שנוצרו הישויות הראשונות והחלוקה הראשונית לעולם: השמיים, שבהן שולטת גלור, היבשה, שבהן שולטת סנדריס, והאזור הגדול מכל – האוקיינוסים והימים, שבהם שולט פרונס. בתחילה שלושת האזורים של העולם היו מעט מעורבבים זה בזה ולא היה גבול ברור, אבל לאחר כמה אלפי שנים הוא נקבע, באמצעות החופים והעננים. פרונס, סנדריס וגלור בראו את שאר האלים מתוך עצמם, וכך טוסלון וקאניה נולדו מתוך גלור, קסרנוסי וסופרקטיס נולדו מתוך סנדריס, ואילו מנורוס, נורלוק, מליס ופמליה נולדו מתוך פרונס.
בריאת האדם ובעלי החיים
במהלך אחד מטיוליו ברחבי העולם, פרונס חש שמשהו חסר ביקום. היה לו כוח ושליטה בלתי מוגבלים כמעט, הוא יכל להפוך או ליצור כל דבר שרצה, ועם זאת הוא חש בדידות עמוקה. הוא כינס את האלים וסיפר להם על רעיונו לברוא יצורים שיאכלסו את העולם וימלאו אותו בשמחה, באושר ובמשחק אינסופי. האלים הסכימו, והמשימה הוטלה על שתי אלות – סנדריס, שבראה יצורים רבים ומגוונים, שונים ומשונים, וקסרנוסי, שלעומתה בראה יצור אחד, לא גדול במיוחד ולא קטן במיוחד, חכם ופיקח במיוחד. שתיהן פיזרו את יצוריהן בעולם, העשויים במקור מחול הים. עד היום, אותם היצורים שסנדריס וקסרנוסי בראו מתרוצצים ברחבי היקום, בעודם מדברים, אוכלים, רצים, משחקים, רבים, יוצרים ועושים עוד דברים רבים אחרים, שאפילו האלים עצמם לא היו מסוגלים לנחש.

לוחמה – רוב הצבא מורכב מצי ימי. שיטת הלחימה שלהם מבוססת על מספר ספינות שתוקפות יחד, במבנה דמוי משולש. מקדימה יש ספינות חלשות יחסית, שנועדו בעיקר כדי להסיח את דעת האויב. באמצע יש נשק כבד, שהוא הכוח העיקרי בתקיפה/הגנה, ותפקידו לתקוף את צי האויב. בצדדים יש ספינות שתפקידן לעגון במקרה הצורך ביבשה, ולכן הן מכילות חיילים רגליים. מאחור יש ספינות שנועדו להגן, בעיקר מפני התקפות שבאות מאחור. הנשקים הנפוצים הם קשת וחניתות מאוד ארוכות (שנועדו לזריקה על האויב או לתקיפת ספינה אחרת מתוך הספינה ההסטוקנית). הלוחמים גם מצוידים במגן יד, קסדה ומגני רגליים.

שביעות רצון - 70%

מנהיגה נוכחית
פיתוקס (Pitoks)

גיל – 37

מין – נקבה

תכונות
סמכות: 5
עורמה: 4
כוח: 1

נקודות השפעה – 37=27+10

תוספים ומחסרים

אופי ודעות – פיתוקס היא מאוד יוצאת דופן – רק משיחה איתה ניתן להבחין בכריזמה האדירה שלה ובשכלה החריף. היא יודעת לסחוף ולשכנע אנשים, ומסוגלת "לקרוא" את שפת הגוף של אחרים ממש כאילו היא כתובה על נייר. היא באה ממשפחה ענייה, ולכן היא נחושה להביא לשוויון מוחלט בין המעמדות (או בעצם לבטל אותם). היא מתרכזת ופועלת בעיקר למען המטרה הזו, ולכן מתנגדיה טוענים שהיא מזניחה את שאר הנושאים.

מראה – בשונה מרוב בני המעמד הנוכחי שלה, היא לרוב הולכת ללא תכשיטים, כסמל למוצאה במשפחה ענייה וכסמל לשוויון.

יכולות
חיוביות: יכולת שכנוע מדהימה, תכנון ויצירתיות, הבנת מניעים ורגשות.
שליליות: מאוד חלשה מבחינה גופנית, נוטה לחלות, ביטחון עצמי מופרז.

משפחה
•הוריה התעללו בה ובאחותה הקטנה, פרסוניקס (Personiks) כשהיו ילדות. בשלב מסוים פיתוקס ואחותה ברחו והחלו לחיות ברחובות. הן הצליחו לקבץ נדבות במשך זמן מה, אבל אז, בעקבות מחלה שתקפה את פיתוקס, שתי האחיות חיו במשך תקופה ארוכה במחסור כבד וברעב. בסופו של דבר היא הצליחה המחלה שככה, ופיתוקס הצליחה לשכנע אנשים שיעזרו לה ולאחותה הקטנה, וחייהן חזרו לתפקד כראוי. כשהתבגרה החלה לשאת נאומים למען שוויון ועזרה לחלשים, ובכך החלה הקריירה הפוליטית שלה.

ראש הצבא
סרינטס (Serintes) "כרוב" – הכינוי "כרוב" נובע מכך שבטירונות הוא נטה לבחילות קשות והקאות רבות.

גיל – 49

מין – זכר

תכונות
סמכות: 4
עורמה: 2
כוח: 4

נקודות השפעה – 51

תוספים ומחסרים

אופי ודעות – סרינטס שואף לאחד את התרבויות השונות תחת אימפריה אחת. הוא מאוד סובלני בנוגע לכל אדם, ומעריך כישורים ומיומנות יותר ממוצא או דת. הוא מאופק ותמיד חושב לפני שהוא מבצע פעולה מסוימת. רציני בכל מה שנוגע לצבא הסטוקניה.

מראה – צלקת ישנה בצוואר שנוצרה בקרב לפני הרבה זמן.

יכולות – מסוגל להילחם באמצעות כמעט כל כלי נשק אפשרי, בנוסף ליכולת להילחם ללא כל נשק.

משפחה
•אחיו הקטן, גרוגל (Grogel), משרת בצי כרב סרן. הוא מאוד תחרותי בנוגע לסרינטס, אך עם זאת מקבל את מרותו ומציית לפקודותיו. סרינטס מודע לכך, ולכן לעולם לא מספר על הישגיו ותמיד מצטנע בקרב משפחתו.
•אימו של סרינטס, נרקטוניה (Nerktuniya), הייתה סוחרת אמידה, והפליגה פעמים רבות ברחבי העולם. סרינטס יצא איתה למסעות רבים, ובעקבותיהם התחיל לאהוב את השיט. כשהתבגר הוא רצה להיות מלח ולכן הצטרף לחיל הים הסטקוני.

ראש אגודת הסחר
פסטוס (Pastus)

גיל – 35

מין – זכר

תכונות
סמכות: 3
עורמה: 5
כוח: 2

נקודות השפעה – 47

תוספים ומחסרים

אופי ודעות – פסטוס מאמין שסוחרי סטוקנה צריכים להיות מאוחדים, כדי שיוכלו לפעול ביעילות וכדי לייצג אותם באסיפות העיר בצורה יותר טובה. הוא עקשן יחסית, להוט מאוד ונוטה להתפרצויות, אך עם זאת הוא מסוגל להסתפק במעט מאוד דברים.

מראה – מתלבש בבגדים ססגוניים מאוד עם הרבה כיסים, כדי להרשים את הלקוחות הפוטנציאליים שלו. הוא מאחסן בכיסיו דברים מיוחדים ומעוצבים, כמו פסלוני עץ או זכוכית, מראות קטנות, תכשיטים, אבני חן וכדומה.

יכולות
חיוביות: התמקחות מצוינת, שכנוע אנשים שחפצים מיותרים לחלוטין הם נחוצים ביותר, שיקור, הסתפקות במועט.
שליליות: נטייה להתפרצויות, עקשנות.

משפחה
•מוצאו באי קטן, מצפון להסטוקנה. הוא התייתם בגיל קטן, וסוחרים הסטוקנים שבאו לסחור עם בני האי אימצו אותו. הוא למד מהם והשתלב היטב בעיר החדשה, אך עד היום הוא לא קיבל לחלוטין את הדת ההסטוקנית, אלא ממשיך לשמור על דתו הישנה.
 

Pixie

פונדקאי חדש
העם
שם העם – הסטוקנים (Hestokanim). בשיבוש משפתם "הבדים הסגולים", בגלל שעמים שונים נוהגים לסחור איתם בתמורה לאריגים יפהפיים, לרוב סגולים.

אזור מחייה – שפלת החוף. יש הרבה מפרצים, אגמים ונחלים, הסטוקנה (עיר ההסטוקנים) שוכנת על שפת מפרץ, ובנוסף מקבלת את מימיה מנהר שזורם לאורכה. ממערב לשפלת החוף מתנשאים רכסי הרים, וממזרח שוכן האוקיינוס.

סוג עם – יושב קבע.

יוקרה
צבאית: 4
טכנולוגית: 6
תרבותית: 6
כלכלית: 4

טכנולוגיות – עיבוד ברזל (אוטומטי), ספנות, אומנות ומלאכה (בדים, זכוכית צבעונית, עיבוד ועיצוב עץ, מראות, צבעים).

רמת קסם – 1, קסם יסודני. ההסטוקנים נוהגים ליצור רוחות ולשנות את זרם המים כך שיתאימו למסעותיהם הימיים.

תפוצת קסם – 20%

משאבים
אוכל: 65
מטבע: 85

גידולים
דגן (חיטה, שעורה, שיפון וכו')
גפן
זית
בד (פשתן)
קטניות (חומוס, עדשים, שעועית וכו')
פירות (תאנים, רימונים, שקמה וכו')
ירקות (בצל, שום חלמית, כרוב וכו')

בעלי חיים
עופות (תרנגולים, ברווזים, יונים וכו')
צאן (כבשים)
חזירים
בקר
חמורים
כלבים
חתולים

שפה – השפה דומה ליוונית, אז היא כוללת הרבה ס', ט', ק', פ', קס', אס (es) ואוס (us). היא לא כוללת ח', ר' וע' גרוניות.

מראה – האנשים הם שחומים (לא ממש שחורים) ובגדיהם בדרך כלל מסוגננים ומעוצבים. תכשיטים נחשבים לסימן של עושר, ולכן עשירים נוהגים לענוד הרבה מאוד תכשיטים. גברים נוטים לענוד צמידים, שרשראות וטבעות, ואילו נשים בדרך כלל עונדות עגילים, מחרוזות ותליונים. יש להסטוקנים עיניים מוארכות יחסית, באופן אנכי (ההפך מעיניים מלוכסנות רגילות), ושיערם לרוב קצר מאוד. ההסטוקנים הם גבוהים ורזים יחסית, כאשר הגובה הממוצע לגברים הוא כ-180 סנטימטרים, ואילו הגובה הממוצע אצל נשים הוא כ-175 סנטימטרים.

מבנה חברתי – יש להסטוקנים משטר שהוא מעין שילוב של דמוקרטיה ישירה עם דמוקרטיה פרלמנטרית – יש אסיפות עם שבהן משתתפים כל האזרחים, ובהן מקבלים את כל ההחלטות, מבניית פארק ציבורי ועד להכרזת מלחמה. כל ארבע שנים נעשות בחירות למועצה הגבוהה, שהיא מחליטה איזה נושאים יועלו בכל דיון והצבעה. האזרחים בוחרים גם את השופטים ואת ראשי הצבא. יש שוויון מלא בין נשים לגברים, ואף על פי שלהסטוקנים יש דת משל עצמם, הם סובלניים מאוד כלפי דתות ועמים אחרים.

דת – ההסטוקנים הם פוליתיאיסטים, עם אחד עשר אלים ואלות מרכזיים:
• פרונס (Perons) – האל המרכזי ביותר, אל הים, הסחר, האומנות והמלאכה.
• טוסלון (Toslon) – אל השמש והאש.
• קאניה (Kaniya) – אלת הירח והכוכבים.
• גלור (Gelor) – אלת החקלאות, מזג האוויר והגשם.
• מנורוס (Menuros) – אל המתים והעולם הבא.
• קסרנוסי (Ksarnosi) – אלת הרפואה והחיים.
• סנדריס (Sendris) – אלת הציפורים, החיות היבשתיות והצמחים היבשתיים.
• נורלוק (Norluk) – אל היצורים הימיים.
• מליס (Malis) – אלת הערים, החוק, הצדק והחוכמה.
• פמליה (Famliya) – אלת האהבה, הבית והמשפחה.
• סופרקטיס (Soprektis) – אל המלחמה והאסטרטגיה הצבאית.
נהוג לקבור לאלים מתנות כמו חפצי אומנות, כלים ונשקים עשויים מלאכת מחשבת ואוכל, והמזבחים נבנים בדרך כלל על גדת נהר, נחל או על חוף הים. לאחר שאדם מת וקרוביו נפרדו ממנו, שורפים את גופתו ומשליכים את העפר לים, בכך מזמינים את מנורוס לקחת את המת אל ארץ המתים, השוכנת בקרקעית האוקיינוס.

תרבות
מטבח ומאכלים נפוצים
• סרטן ממולא – שריון סרטן ממולא בירקות, פירות ים או בשר.
• מרק אצות – מרק עם אצות ומעט מלח, לפעמים מוסיפים דגים.
• סלט הסטוקני – תפוזים, עגבניות, זיתים וגבינה, עם שמן חמניות, מלח ומיץ לימון.
• משקאות נפוצים – בירה, מיץ תפוזים, מיץ עגבניות, לימונדה, מים מתוקים (מים עם סוכר).
טקס ההתבגרות
גיל 20 הוא הגיל שבו מתרחש המעבר מילדות לבגרות. נהוג להקיף בשחייה את המפרץ ההסטוקני (המפרץ שלחופו הסטוקנה שוכנת), ללא מנוחה, ובכך להתחבר לפרונס.
אמונות טפלות
נפוצה אמונה שבזמן מגיפות ומלחמות יש לקשור סביב האמה מטפחת אדומה, ובכך להחליף את הדם האדום במטפחת. ישנם עשרות אסטרולוגים שמתווכחים ביניהם בנוגע לחשיבותו של כל סימן אפשרי מהשמיים – בין אם זהו כוכב שביט שחלף, ליקוי חמה או הופעה מוזרה של כוכב השחר – ואותם אנשים זוכים להערכה גדולה מכל האנשים שסביבם, כיוון שעבודה זו נחשבת כמשפיעה על כל היבטי החיים.
חגים
• ראש השנה: נערך בירח המלא הראשון של הקיץ, והוא מהווה חגיגה לכבוד תחילת השנה החדשה. נהוג להתוודות בפני האלים על החטאים שנעשו במהלך השנה ולקבור חפצים יקרים שנוצרו במהלך השנה, על מנת שהשנה החדשה תהיה שנת שפע, והאלים יחזירו לבני האדם את העושר שנתנו. ההסטוקנים מאמינים שהעולם הגיע למצב יציב בתאריך זה.
• חג האסיף: נערך בסוף החורף, ובו נהוג לאכול פירות ולערוך מצעד שמציג את כל הפירות שנאספו.
• חג הבריאה: נערך במולד הירח הראשון של הקיץ, וההסטוקנים מאמינים שבזמן זה התרחשה ההתפרצות האחרונה, שמתוכה נברא העולם. נהוג לקבור יצירות אומנות, כלים ונשקים עשויים מלאכת מחשבת, תכשיטים וכדומה, כסמל לבריאה שבני האדם ביצעו.

מיתוסים
בריאת העולם
בראשית היה תוהו ובוהו מוחלט ביקום. הכאוס קרס לתוך עצמו שוב ושוב, בכל פעם הוא משתנה לחלוטין אבל נשאר בלתי יציב. פעם אחת הכאוס קרס לעצמו ומתוך הקריסה התפרצו, כרגיל, המון אנרגיה וחומר. מאותה ההתפרצות האדירה נוצר לפתע עולם יציב יחסית – יותר מבולגן ממה שאנו מכירים, אבל היקום הפסיק לקרוס לתוך עצמו. הסדר הפך את היקום לכדורי, אך העולם עדיין היה בשלב בריאתו, ומעבר לצורתו הבסיסית היה שונה לחלוטין ממה שיש כיום. התוהו עדיין שרר בכל, עד שנוצרו הישויות הראשונות והחלוקה הראשונית לעולם: השמיים, שבהן שולטת גלור, היבשה, שבהן שולטת סנדריס, והאזור הגדול מכל – האוקיינוסים והימים, שבהם שולט פרונס. בתחילה שלושת האזורים של העולם היו מעט מעורבבים זה בזה ולא היה גבול ברור, אבל לאחר כמה אלפי שנים הוא נקבע, באמצעות החופים והעננים. פרונס, סנדריס וגלור בראו את שאר האלים מתוך עצמם, וכך טוסלון וקאניה נולדו מתוך גלור, קסרנוסי וסופרקטיס נולדו מתוך סנדריס, ואילו מנורוס, נורלוק, מליס ופמליה נולדו מתוך פרונס.
בריאת האדם ובעלי החיים
במהלך אחד מטיוליו ברחבי העולם, פרונס חש שמשהו חסר ביקום. היה לו כוח ושליטה בלתי מוגבלים כמעט, הוא יכל להפוך או ליצור כל דבר שרצה, ועם זאת הוא חש בדידות עמוקה. הוא כינס את האלים וסיפר להם על רעיונו לברוא יצורים שיאכלסו את העולם וימלאו אותו בשמחה, באושר ובמשחק אינסופי. האלים הסכימו, והמשימה הוטלה על שתי אלות – סנדריס, שבראה יצורים רבים ומגוונים, שונים ומשונים, וקסרנוסי, שלעומתה בראה יצור אחד, לא גדול במיוחד ולא קטן במיוחד, חכם ופיקח במיוחד. שתיהן פיזרו את יצוריהן בעולם, העשויים במקור מחול הים. עד היום, אותם היצורים שסנדריס וקסרנוסי בראו מתרוצצים ברחבי היקום, בעודם מדברים, אוכלים, רצים, משחקים, רבים, יוצרים ועושים עוד דברים רבים אחרים, שאפילו האלים עצמם לא היו מסוגלים לנחש.

לוחמה – רוב הצבא מורכב מצי ימי. שיטת הלחימה שלהם מבוססת על מספר ספינות שתוקפות יחד, במבנה דמוי משולש. מקדימה יש ספינות חלשות יחסית, שנועדו בעיקר כדי להסיח את דעת האויב. באמצע יש נשק כבד, שהוא הכוח העיקרי בתקיפה/הגנה, ותפקידו לתקוף את צי האויב. בצדדים יש ספינות שתפקידן לעגון במקרה הצורך ביבשה, ולכן הן מכילות חיילים רגליים. מאחור יש ספינות שנועדו להגן, בעיקר מפני התקפות שבאות מאחור. הנשקים הנפוצים הם קשת וחניתות מאוד ארוכות (שנועדו לזריקה על האויב או לתקיפת ספינה אחרת מתוך הספינה ההסטוקנית). הלוחמים גם מצוידים במגן יד, קסדה ומגני רגליים.

שביעות רצון - 70%

מנהיגה נוכחית
פיתוקס (Pitoks)

גיל – 37

מין – נקבה

תכונות
סמכות: 5
עורמה: 4
כוח: 1

נקודות השפעה – 37=27+10

תוספים ומחסרים

אופי ודעות – פיתוקס היא מאוד יוצאת דופן – רק משיחה איתה ניתן להבחין בכריזמה האדירה שלה ובשכלה החריף. היא יודעת לסחוף ולשכנע אנשים, ומסוגלת "לקרוא" את שפת הגוף של אחרים ממש כאילו היא כתובה על נייר. היא מאמינה שהמסחר והדיפלומטיה הם אלה שיביאו לגדולה, ולא המלחמה. היא פועלת בעיקר למען הקמת בריתות ועידוד הסחר, ולכן מתנגדיה טוענים שהיא מזניחה את שאר הנושאים.

יכולות
חיוביות: יכולת שכנוע מדהימה, תכנון ויצירתיות, הבנת מניעים ורגשות.
שליליות: מאוד חלשה מבחינה גופנית, נוטה לחלות, ביטחון עצמי מופרז.

משפחה
•הוריה התעללו בה ובאחותה הקטנה, פרסוניקס (Personiks) כשהיו ילדות. בשלב מסוים פיתוקס ואחותה ברחו והחלו לחיות ברחובות. הן הצליחו לקבץ נדבות במשך זמן מה, אבל אז, בעקבות מחלה שתקפה את פיתוקס, שתי האחיות חיו במשך תקופה ארוכה במחסור כבד וברעב. בסופו של דבר היא הצליחה המחלה שככה, פיתוקס הצליחה לשכנע אנשים שיעזרו לה ולאחותה הקטנה, וחייהן חזרו לתפקד כראוי. כשהתבגרה החלה לקנות ולמכור, התעשרה יותר ויותר ותוך כדי כך בנתה לעצמה מוניטין.

ראש הצבא
סרינטס (Serintes) "כרוב" – הכינוי "כרוב" נובע מכך שבטירונות הוא נטה לבחילות קשות והקאות רבות.

גיל – 49

מין – זכר

תכונות
סמכות: 4
עורמה: 2
כוח: 4

נקודות השפעה – 51

תוספים ומחסרים

אופי ודעות – סרינטס שואף לאחד את התרבויות השונות תחת אימפריה אחת. הוא מאוד סובלני בנוגע לכל אדם, ומעריך כישורים ומיומנות יותר ממוצא או דת. הוא מאופק ותמיד חושב לפני שהוא מבצע פעולה מסוימת. רציני בכל מה שנוגע לצבא הסטוקניה.

מראה – צלקת ישנה בצוואר שנוצרה בקרב לפני הרבה זמן.

יכולות – מסוגל להילחם באמצעות כמעט כל כלי נשק אפשרי, בנוסף ליכולת להילחם ללא כל נשק.

משפחה
•אחיו הקטן, גרוגל (Grogel), משרת בצי כרב סרן. הוא מאוד תחרותי בנוגע לסרינטס, אך עם זאת מקבל את מרותו ומציית לפקודותיו. סרינטס מודע לכך, ולכן לעולם לא מספר על הישגיו ותמיד מצטנע בקרב משפחתו.
•אימו של סרינטס, נרקטוניה (Nerktuniya), הייתה סוחרת אמידה, והפליגה פעמים רבות ברחבי העולם. סרינטס יצא איתה למסעות רבים, ובעקבותיהם התחיל לאהוב את השיט. כשהתבגר הוא רצה להיות מלח ולכן הצטרף לחיל הים הסטקוני.

ראש אגודת הסחר
פסטוס (Pastus)

גיל – 35

מין – זכר

תכונות
סמכות: 3
עורמה: 5
כוח: 2

נקודות השפעה – 47

תוספים ומחסרים

אופי ודעות – פסטוס מאמין שסוחרי סטוקנה צריכים להיות מאוחדים, כדי שיוכלו לפעול ביעילות וכדי לייצג אותם באסיפות העיר בצורה יותר טובה. הוא עקשן יחסית, להוט מאוד ונוטה להתפרצויות, אך עם זאת הוא מסוגל להסתפק במעט מאוד דברים.

מראה – מתלבש בבגדים ססגוניים מאוד עם הרבה כיסים, כדי להרשים את הלקוחות הפוטנציאליים שלו. הוא מאחסן בכיסיו דברים מיוחדים ומעוצבים, כמו פסלוני עץ או זכוכית, מראות קטנות, תכשיטים, אבני חן וכדומה.

יכולות
חיוביות: התמקחות מצוינת, שכנוע אנשים שחפצים מיותרים לחלוטין הם נחוצים ביותר, שיקור, הסתפקות במועט.
שליליות: נטייה להתפרצויות, עקשנות.

משפחה
•מוצאו של פסטוס באי קטן, מצפון להסטוקנה. הוא התייתם בגיל קטן, וסוחרים הסטוקנים שבאו לסחור עם בני האי אימצו אותו. הוא למד מהם והשתלב היטב בעיר החדשה, אך עד היום הוא לא קיבל לחלוטין את הדת ההסטוקנית, אלא ממשיך לשמור על דתו הישנה.
 
Top Bottom