• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

מהדורה 5 אשמח לעצות לגבי הרפתקת חד"פ שכתבתי

Adam Gavriely

פונדקאי מהשורה
לאחרונה שלוש ילדות וילד מהשכבה בבית הספר בקשו ממני להריץ להן הרפתקת D&D, אז בתור התחלה תכננתי וכתבתי הרפתקת חד"פ מסתורין לארבע דמויות בדרגה 1. אני מתכוון לערב גם הומור בהרפתקה (למשל, שם ההרפתקה הוא "למצוא את נמו" מכיוון שהדמויות נשכרות לחפש pseudodragon בשם נמו), ואשמח להערות ועצות לגבי ההרפתקה.
צירפתי קובץ PDF שמתאר את תכנון ההרפתקה. השלבים מוצגים משמאל לימין, ו'דרקונון' מתייחס ל-Pseudodragon.

קבצים מצורפים

• export_canvas_dd-211127_1523.pdf
    223.3 KB · צפיות: 31

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
זה נראה חמוד מאוד!

מה שלא ברור לי, זה למה הנבל בא למצוא את הדמויות ולתקוף אותן. יוצא ככה שהדמויות לא מוצאות את נמו... הן מתבחבשות קצת עד שהחוטף מוצא אותן.

אני מציע לשלב עוד כמה רמזים בבית המושל, שמובילים את הדמויות למכלאת דרקונונים לא חוקית, שם הם יילחמו בנבל. אפשר ככה גם לשחרר את הדרקונונים מהכלובים על מנת שיעזרו.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
הרפתקאה חמודה, כמו שנרוביאן כתב חסר קצת הקטע של החקירה, זה מרגיש מאוד מוסלל. צריך לתת להם לשוטט בעיר ולנסות לגלות עוד מידע.
גם הקרב בסוף לא חייב להיות קרב, אולי הם יכולים לשחרר את נמו בדרך לא קרבית?

נ.ב. נבו הן 74[מממ...] נבו הן 74[מממ...] אם אנשים מבקשים עצה על הרפתקאה, צריך לענות להם על זה. ההודעה שלך מאוד קרובה לספאם.

Adam Gavriely

פונדקאי מהשורה
אני מתכוון להריץ אותה כחד"פ, אז כנראה לא היה זמן לשיטת ארגז החול. חוץ מזה, בקובץ מופיעות כמה אפשרויות וכיוונים שההרפתקה יכולה להתפצל אליהם.
לא התכוונתי לאו דווקא שיתרחש קרב, כתבתי כך כדי לא לפרט יותר מדי אבל אני מודע לגמרי ליתרונות שב-roleplaying במקום קרב.

אני רק תשובה

פונדקאי ותיק
אולי לא הבנתי נכון, אבל אם הם נכנסים לכלא ולא מצליחים לגנוב את המפתחות - איך מתרחש קרב בוס לאחר שהשומר נהרג? באמצעות חצים? זאת הכוונה?

אם הכוונה היא הרפתקאות חקירה אז בהחלט הייתי מוסיף עוד רמזים. שים לב שלא כל רמז חייב להצביע על ״היעד הבא״ של הדמויות. רמזים יכולים להיות כלליים - רמזים על המניע (הוא גנב אותו למטרות מחקר, לא? אולי שרידי מעבדה או משהו כזה?), רמזים על החולשה של הנבל (כפפות קרועות עם שאריות ארס/ חומצה/ ווטאבר), רמזים על תוכנית גדולה יותר או חשודים נוספים שמעורבים ועוד ועוד, בהתאם לכמה מורכב אתה רוצה שזה יהיה.

אגב, עשית נכון כששמת רמז ״ברור״ אחד ועוד 2 רמזים שדורשים ד״ק לגלותם. תמיד עדיף לשים יותר רמזים ממעט מדי. אתה גם יכול לשחק עם הד״ק מול חשיבות הרמז, כלומר: ככל שמדובר ברמז שקשה יותר למצוא אותו (ד״ר גבוה) הוא יהיה חשוב יותר, אך תיזהר מנגד לא להפוך הרפתקת חקירה להרפתקת גלגולים שתלויה במזל בלבד.

Adam Gavriely

פונדקאי מהשורה
אולי לא הבנתי נכון, אבל אם הם נכנסים לכלא ולא מצליחים לגנוב את המפתחות - איך מתרחש קרב בוס לאחר שהשומר נהרג? באמצעות חצים? זאת הכוונה?
אם הדמויות לא מצליחות להימלט מתאי המאסר, יחידת החיילים שלכדו אותם מביאים לחדר המושל לאחר חצי-שעה.

Top Bottom