• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

ארמוריקה- עץ משחק

liorgonen3

פונדקאי ותיק
"אני קצת נגד לשים את כל הביצים בסל אחד, בייחוד כי כל הניסויון שלי במשחקים לימד אותי שבוס מנצחים עם קבוצה, אבל אם יש מישהו שיכול לקדם אותנו, אז אני בעד להשתמש בו.

אבל אני מניח שאנחנו בטוחים, לפחות בינתיים."

יושב בצד ופותח את מסך ההגדרות של המשחק, מחפש אם יש אפשרות לשחק עם רמת הקושי, או לפתוח חלונות עזרה וטורטרלאיס (tutorial)/קיצורי דרך מעניינים

yarinarc

פונדקאי ותיק
ליאור- צצים לך כמה מדריכים, אבל הם עולים קצת מהר מדי וקשה לקרוא אותם מהר. אם זאת, אתה בטוח תוכל ללמוד מהם משהו. גלגל לי חוכמה כדי לראות כמה למדת (אני מזכיר, גם אם אתה יודע, שאתה מגלגל חצי מנקודות החוכמה שלך כק4 ואם יש לך כמות אי זוגית של חוכמה אתה מוסיף 1. מאחר ויש לך חוכמה של 13, אתה צריך לגלגל 6ק4 ולהוסיף 1)

yarinarc

פונדקאי ותיק
לא רע. אתה קורא את התפריט. רוב המידע בבירור נועד להטעיה של השחקנים למחשבה שהמשחק הזה לא היה זדוני (איך לזוז, איך להילחם, דברים כאלו), אבל אתה מגלה כמה דברים שלא היית מגלה אחרת:
1. אתה לא צריך מזון או שתיה באותה תדירות כמו בחיים האמיתיים, אבל אתה חייב להכניס משהו לפה מתישהו או שתמות מרעב.
2. אתה יכול להזיז את המפה שלך עד טווח של 5 קילומטר לכל כיוון ממך ולראות את המיקום של יישובים ואת האזור של חברי הגילדה שלך- יכול להיות שימושי.
3. יש תפריט להשגת ציוד בסיסי, בתפריט העבודה. אתה אמור להשיג שם אוכל, שריון ונשק. אתה לא בטוח שיש הרבה מעבר לזה, אבל זה יכול לתת לך יתרון קליל.
4. אתה שם לב בקושי לזה שתכונות יכולות לעלות ולרדת מחפצים קסומים, שאפשר לחשל עם המיומנות הנכונה, וזה יכול להשפיע גם על החיים האמיתיים. יש לך סיכוי להשתפצר בחיים האמיתיים, וזה לא נראה לך הטעייה.

טסוקימארו

פונדקאי ותיק
אם יש לי דף רגיל ועיפרון רגיל לצייר איתם, אני משתמש בהם. אין לי רצון לבזבז משאבים סתם, אני פשוט עושה את זה כדי להעביר את הזמן, וגם כדי לראות אם אני יכול להעלות את המיומנויות שלי בצורה כזאת, וכמה מהר.
לא משנה מה יש לי לצייר איתו, אני מצייר כמה דמויות פשוטות שהמצאתי עוד לפני שנכנסתי למשחק. נקרא להם הארלון, הלוחם, זג'יסיו, אלף היערות, וקליראנה, אשפית הקרב.

BlueBell

פונדקאי ותיק
אני שוקלת את האפשרויות שמולי ומחליטה לצוד עוד חזיר. אך לפני כן אני מכינה לי תחבושת אחת ובודקת אם היא יכולה להעלות לי את החיים.

liorgonen3

פונדקאי ותיק
אני נכנס לתפריט ומסתכל איזה ציוד אני יכול למשוך, ואיזה עבודה רלבנטית לי.

"מישהו רשם את הגילדה?, אני מניח שזה משהו שצריך לעשות, כי אם כן..." אני פותח את המפה ומסמן לי את כל חברי הגילדה בכוכב קטן.

yarinarc

פונדקאי ותיק
בלובל- תחבושת זה אחד מהאמצעים לחידוש חיים. קבלי 1ק8 חיים. אני מציע שתסתכלי על החיים שלך *אחרי* שאת מחדשת אותם עם התחבושת ואז תחליטי סופית.

ליאור- ציוד שאתה יכול למשוך:
1. חרב פשוטה/ גרזן קל/ אלת עץ/ פגיון- כל אחד עולה 60 ארמוריקים והנזק שלהם הוא 3-5. ההבדל היחיד הוא סוג הנשק. יש לך גם "שריון עור קל" שעולה 100 ארמוריקים ומפחית נזק שנגרם ב1 (יכול להיות שימושי), מנת מזון ב20 ארמוריקים, תחבושת ב50 ארמוריקים ועוד כמה שטויות שאתה לא חושב שיהיו שימושיות. בבירור לא נתנו לך דברים מתאימים.
2. העבודות מסומנות באפור כולן- אין לך את ההכשרה המתאימה לאף אחת מהעבודות. חוסר בסקיל (עבודה) יכול להיות הסיבה לכך.

3."לרשום גילדה עולה כסף שאין לנו. אלף ארמוריקים בשביל חמישה מקומות של גילדה רשמית, ובשביל מה? לא עדיף איזו לחיצת ידיים סודית או משהו?" דניאל אומר ועושה עם מיכה "לחיצת יד סודית" שכוללת כיף ואז לחיצת יד. מיכה, שראה אותך בוהה באוויר, מניח שראית משהו בתפריטים. אחרי רגע וחצי אתה שומע אותו מדבר על כל מה שגילית בעצמך. דניאל גם מוסיף שאפשר להשיג נקודות בעבודות עם ספרי עבודה שפזורים ברחבי העולם אם אין לך הכשרה קודמת ושאפשר להחזיר מישהו לחיים עם ריפוי אם הוא מת זה מכבר, אבל זה עלול לעלות לו בנקודות של תכונות והתהליך הוא תהליך לא פשוט הרבה פעמים.

liorgonen3

פונדקאי ותיק
אני מפלפל בעיניים אחרי הלחיצת יד הסודית, "כן.... לא, איך בדיוק אתה מצפה שנוכל לעבוד כמו שצריך?, באו נעשה סדר, נכון אני לא לוחם נדהר, והשירות הצבאי שלי מסתכם במשרד מחשב וטלפון, אבל כשמדובר בניהול יש לי קצת יכולת," אני מסביר לכולם איך לפתוח את מסך העבודה. "למישהו יש עבודה שלא מסומנת באפור?"

ואם להיות פרקטים, יש משהו בפונדק הזה שאנחנו יכולים למכור?/לקחת לעצמנו.... ואין פה אף דב"ש אחד אפילו?

OUT
אני מנסה להוסיף את הנוחכים לרשימת החברים שלי, אם יש כזו.
אחרי זה אני מרים את אחד החצים שלי ובוחן אותו, בתקווה שהסטטאים שלו יציגו לי אם הוא נהרס אחרי שמשתמשים בו או שאפשר למחזר.

טסוקימארו

פונדקאי ותיק
אוקיי, אז אני בהחלט מחפש לראות אם יש איפהשהוא ציוד רגיל, ואם לא, אני שואל את ידידיי החדשים. בנוסף, אני בודק אם יש לי "עבודה שלא מסומנת באפור" בתפריט שליאור מדבר עליו.

yarinarc

פונדקאי ותיק
בלובל- הסתערת ולכן התקפת ראשונה- בשתי מכות (5,5) הבסת חזיר בר צעיר אחר. קיבלת הפעם בשר (4), עור (3) וזנב חזיר. חטפת 3 נזק מהחזיר, אבל זה נראה כאילו זה נספג לך בתחבושת. לא נראה לך שאת במצב גרוע מדי, אבל המשקל נשיאה של הבשר והעורות (15 ק"ג) לא מקל עלייך (לא משהו רציני, אבל את רואה נורה של "משא קל" לכמה שניות מולך לפני שהיא נעלמת). כמו כן, התחבושת לקחה לך מחט אחת.

ליאור- "אנחנו משיגים ישראלים שמוכנים לעבוד, אנחנו מוצאים ספרי עבודה ונותנים להם לעבוד. הם מרוויחים לנו נשק ושריון, סמי נהיה קשוח וחזק ואנחנו נהיה צוות התמיכה." בבירור האנשים האלו לא לוקחים בכובד ראש דברים, אבל הם כן תפסו את המקום פה ראשונים. אולי הם לא רק מדברים שטויות? אולי כן? הם בסך הכל אנשים.

"האמת היא שזה מוזר שאין לך מוכרים או משהו כזה. אולי זה אוטומטי? אולי זה אמור לדמות כלכלה אמיתית או משהו? מה שאני יודע זה שיש לנו חבית של מלפפונים חמוצים, קדרה, קופסאות וכמה מיטות. אה, וגם הבניין הזה." אתה מוסיף את האנשים לרשימת החברים שלך, והם מאשרים.

החץ- "חץ מתחילים, -3 נזק, לא ניתן למחזור". בהתחשב בכך שהקשת הפשוטה שלך עושה 4-8 נזק (אבל זה משתנה עם חצים), אולי זה למטרות איזון.

טסוקימארו- אתה רואה מה שליאור ראה, אבל גם עט קסום (שיש לך כבר) ב50 ארמוריקים. אתה לא רואה עבודה שלא מסומנת באפור, אז אתה לא יכול לבצע אותן. הן אכן מוגבלות לאנשי מקצוע.

gguurr

פונדקאי ותיק
אני פונה אלהם בעיברית "שלום לכם אדונים נכבדים." ומיתישב מסביב לשולחן על אחד הכיסאות הפנוים.
"אתם בבדאי הברית הישראלית, תנו לי להציג את עצמי: שמי גור אני מקהילת המודרים כך שאני סוג של מכשף בעולם הזה. אני בתוך שאתם זקוקים לי ואני לכם."
OUT
אם אני מכיר משהו (בלובל) בחיים האמיתים אני מכיר אותו גם במשחק?
יש מקצעות במשחק או משהו בסיגנון?

liorgonen3

פונדקאי ותיק
"אנחנו מבזבזים בזמן בלשחק שש-בש!" אני צועק, "במקום לצבור משהו שיעזור לנו פה, או אפילו ללכת ולצמצם תחרות, בטוח יש משהו להשיג/ללקט/לבזוז באיזור, ואני צריך לבדוק עד כמה הקשת הזו יעילה באמת, מישהו מצטרף?"

OUT
במסך שמצאתי אפשר לקנות גם חצים?

אני מנסה לבטוח ארוץ צא'ט באנגלית (אני קצת משאיל דברים ממשחקי רשת אמיתיים.) ומציע בו לאנשים להצטרף לקבוצות צייד ביערות או משהו, יש היענות?

yarinarc

פונדקאי ותיק
גורר-
out
אתה יכול להכיר אותה. אין מקצועות.

in
"כמובן שאנחנו הברית הישראלית. אני הוא דניאל, ואני צריך את שירותיך- באזורים בחוץ מתחילה תחרות על מקורות משאבים. אם תמצא לנו מקום ריק, אני אשמח שתתן לנו קריאה.

ליאור- "אתה רואה? אנחנו מסודרים- אתה שולח אנשים והם עוזרים. אבל רק ליתר ביטחון, אני אביא את סמי איתו, ואתה יכול להגיע לשם גם. אל תשכח שחייבים להשאיר פה אנשים, או שנאבד את המקום".

out
אתה יכול ליצור ערוץ צ'אט עם החברים ועם הבחור שבדיוק בא הנה (גור). אם אין לך יותר מדי בעיה שיראו אותך מדבר לעצמך, אתה יכול לעשות את זה. אם אתה עושה את זה סמי וגור (יש להניח) יאשרו את זה, בזמן שמולי (טסוקימארו), דניאל ומיכה ישארו. אתה יכול אולי להשתמש במולי או מיכה, אבל דניאל נשאר פה והוא כנראה קצת מגלומן כי הוא מחשיב את עצמו כאחראי עליכם למרות שאתם סתם זרים.

אתה רואה חצים למתחילים (-3 נזק). הם עולים 40 ארמוריקים ל10 חצים, אין גדלים אחרים של חבילות. זה ברור לך שהם שמו פה חפצים למתחילים רק בשביל שאחרי שיהיה לך אותם אתה תשיג משהו אחר.

BlueBell

פונדקאי ותיק
חיוך גדול מתפשט על פני מההריגה המהירה ולרגע אני שוקלת לתקוף עוד חזיר, אבל אז ההגיון חוזר. עדיף לי לשחק על בטוח ולא להיות חמדנית. אני חוזרת לכיוון המתפרה ובדרך פותחת את תפריט התפירה שלי, לראות מה אני יכולה להכין עם מה שיש לי עכשיו. בנוסף אני רואה אם אני יכולה לקנות בד ומחטים.

yarinarc

פונדקאי ותיק
בלובל- המתפרה נשלטת בידי הצ'כים, אבל הם לא נראים יותר מדי מאיימים- אחד מהם תופר להם מעילי בד בזמן ששלושה אחרים שומרים ומדברים אחד עם השני. יש שם לום, שולחן תפירה, וכל מה שהיה צריך לתפירה אם היית תופרת במאה ה13-14 ככה.

"ומי את?" שואל אחד מהם אותך באנגלית עם מבטא סלאבי קל. הם מחליפים כמה מילים.

טסוקימארו

פונדקאי ותיק
"תגיד," אני פונה למי שהכי קרוב אלי "איפה יש באזור חנות לכלי כתיבה, ניירות, דברים כאלה? אני מתחרפן פה בלי לעשות כלום, ואני יכול לצייר. אולי יהיה פה במשחק ביקוש לאומנות, כי אחרי הכל אנחנו בעולם רנסנס כזה. כל הילדים ישתגעו בלי בידור אינסטנט, אז אולי גם יצא לי משהו מהציורים שלי."

Top Bottom