• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

אקווהמן - לא רע, לא רע בכלל

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
צפיתי שלשום באקוומן בקולנוע, והוא סבבה של סרט. לא יצירת מופת, אבל ממש כיף לצפות בו והוא מעביר היטב את השעתיים. אישית לא הכרתי בכלל את הדמות של אקווהמן, אבל לפי מה שקראתי בויקיפדיה, בקומיקס הוא דמות שונה לגמרי, וגם הנבל הוא בעל רקע אחר. כאן אני חושב שדווקא בגרסה הקולנועית סיפור הרקע של אקווהמן הוא אחלה ובעיקר הנבל (שהוא לא ממש מרושע) Prince Orm הוא בנוי היטב והרבה יותר הגיוני מגרסת הקומיקס שלו.
מבחינת נבלים, רק לא התחברתי לבלאק מנטה, גם בגלל הקסדה המגוחכת שלו שלא ברור למה הוא היה צריך כזו וגם בגלל שהוא מעין after thought.
גם הסיפור רקע של אטלנטיס כפי שמוצג בסרט הרבה יותר מעניין מאשר זה של הקומיקס.
אז מעבר לכך שזה סרט טוב, זה מקרה נדיר שבו סרט לוקח קומיקס, מעיף את רוב המידע מהקומיקס אבל מה שיוצא בסוף הוא יותר טוב משמעותית מהקומיקס.

נ.ב. לא ראיתי עדיין את ליגת הצדק, אבל הבנתי ששם אקווהמן הוא פחות טוב...
נ.ב.2. שמח לראות עוד סרט DC מצליח, המוניטין שיצא להם הוא לא משקף את המציאות לדעתי. הם לא עד כדי כך גרועים.
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
מתכוון לצפות בו בקרוב ועם ציפיות די גבוהות, אבל באמת שDC לא משהו. איש הפלדה ושחר הצדק שניהם סרטים נוראיים מכל בחינה, WW היה אחלה (אם כי לא חף מבעיות), JL היה בינוני ומאוד צפוי. זה אומר שמתוך 4 סרטים, רק 1 היה טוב. זה בניגוד למארוול שמתוך 19 סרטים, משהו כמו 10 מהם טובים באמת. אז כן, המוניטין שיצא לDC בהחלט משקף את המציאות.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אני דווקא אהבתי את באטמן נגד סופרמן, אבל ראיתי את זה בבלו-ריי בגרסה הארוכה. הבנתי שבגרסה הקולנועית קיצצו והתעללו בסרט.
בנוגע ל JL, לא ראיתי אותו בכלל, ולמען האמת (ואולי הבושה) גם לא ראיתי את WonderWoman עדיין...
לגבי איש הפלדה, הוא בהחלט נורא.
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
עוד לא צפיתי ב-Aquamen אבל JL ו-WW היו סבירים. לא יצירות מופת, אבל אם אני משווה אותם לסרטי מארוול אז הם בערך ברמה של קפטן אמריקה 1 או עידן אולטרון, שזה לא גבוה אבל כן עולה על ת'ור 2 ועל איירון מן 2 שהם החלשים ביותר של מארוול.

WW יכול היה להיות מדורג משמעותית יותר גבוה, לולא עשר הדקות האחרונות שלו.
 

Adran

פונדקאי ותיק
זה לא מפתיע שהסרטים של דיסי לא אהודים כמו מארוול. בתחילת היקום הקולנועי שלהם, הם היו שונים מאוד מהאופי הקליל יחסית של מארוול. חוץ מאיש הפלדה וBvS, אפשר לראות את זה גם בטריילרים המוקדמים של SS. יש בסרטים האלו פגמים, אבל להגדיר אותם כ"נוראיים מכל בחינה" זה מוגזם. ככה הם ירגישו אחרי שכל שובר קופות קודם הוא בעיקר אקשן ובדיחות. בשביל ניסיונות להרחיב את הז׳אנר, אני מוכן לסבול כמה סרטים לא משהו.
עכשיו נראה שהסרטים שדיסי מוציאים הם התפשרות בין האופי הקודם שלהם לזה של מארוול. זה חבל לדעתי, אבל אולי צפוי.
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
אני באמת לא רוצה שDC ילכו לכיוון הקומדיה כמו מארוול, אבל מה שהיה באיש הפלדה ובשחר הצדק היה פשוט גרוע. המשחק בינוני מינוס, הבימוי משעמם והעריכה הייתה גרועה (ויותר מזה באיש הפלדה). וכמובן הצבעים שפשוט לא מתאימים לסופרמן, בשום צורה. אז כן, אני בהחלט מגדיר אותם כגרועים מכל בחינה.
 

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
לכל מי שטוען שDC הם לא כאלה נוראים, רק הרשו לי להזכיר את Suicide Squad. רציתם לשכוח ממנו, הא?

בתכלס לא התכוונתי לראות את אקוומן בקולנוע וגם לא שום סרט דיסי אחר שיצא בהמשך. כל סרטי דיסי שראיתי עד כה מהדור הנוכחי היו אכזבה. וונדר וומן אולי היה עוד איכשהו לא קטסטרופה בגלל סיפור יחסית ישיר, ובאיש הברזל היו קטעים ויזואליים יפים וזהו. באטמן נגד סופרמן (שראיתי בגרסא המורחבת) וליגת הצדק שניהם היו ממש באנאליים ולא מהנים. זאק סניידר פרץ בזמנו כאשף ויזואלי, אבל מספר סיפורים באנאלי. וברגע שדחפו אותו תחת מכבש לחצים של אולפן גדול, הוא איבד את כל היצירתיות והדרייב שהוא הראה בסרטים כמו 300 וווצ'מן. זה היה טעות מלכתחילה לבחור בו כמוביל של היקום הקולנועי של DC. ועכשיו כשהוא כבר לא נמצא הם יורים נואשות לכל מיני כיוונים בתקווה שמשהו יפגע.

החטא הראשוני ביקום הקולנועי של DC הוא שהוא נוצר כתגובה לזה של מארוול, וללא המנהיג הנכון. הסיבה העיקרית שהיקום של מארוול מצליח זה קווין פייגי, מפיק העל של הסרטים של מארוול, שהוא גם חנון קומיקס בדרגות הכי גבוהות. רק מישהו עם אהבה ובקיאות לחומר המקור יכול לפקח על מיזם יצירתי\בידורי כל כך שאפתני. למפיקים בDC פשוט אין את זה.

לגבי פלופים של מארוול, אני לא חושב שיש אחד שהתקרב ברמת המביכות שלו לדברים של דיסי. גם בסרטי ת'ור הפחות אהודים ובאולטרון יש קטעים מאוד חזקים והרבה חן. איירון מן 2 הוא פרק חשוב בסיפור הכללי של איירון מן, גם אם בפני עצמו הוא מחזיק פחות (וכנ"ל איירון מן 3). ואת קפטן אמריקה 1 צריך לראות בקונטקסט של קפטן אמריקה 2 ומלחמת החורף. הוא באמת רק משמש כפרולוג בתכלס, ולכן לא מחזיק בפני עצמו. התת-פרנצ'ייז היחיד שהייתי יכול לוותר עליו זה אנטמן, שעד היום לא הבנתי מה המשיכה שם. אבל גם סרט המארוול הכי פלקטי (אנטמן והצרעה) עולה בשנינות ובחדווה היצירתית שלו על הסרטים המתאמצים של דיסי.
 

Adran

פונדקאי ותיק
האמת שמאוד נהניתי מבאטמן נגד סופרמן, ואני מעדיף סרט כמו Suicide Squad על פני רגנארוק או שומרי הגלקסיה 2. לא ידעתי שסניידר עשה את ווצ'מן.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
ראיתי כמה מהסרטים של מארוול (לא את האחרונים האמת) ודי נהניתי, אבל קצת עייף אותי לעקוב אחרי כל המטא-עלילה, וסצנות הקרב הגדולות היו לי קצת עמוסות ויזואלית. את דדפול 1 ו-2 מאוד אהבתי, אבל הוא לא לגמרי חלק מהיקום הקולנועי הזה? או שכן?

את הסרטים של דיסי לא ממש ראיתי, חוץ מוונדרוומן שהיה נחמד.
 

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
דדפול לא קשור ליקום הקולנועי של מארוול (שבו הנוקמים קיימים). רשמית הוא נמצא ביקום הקולנועי של סרטי אקסמן (שזה של פוקס, לא של מארוול, ולא קשור לנוקמים), למרות שהרפרנסים זורמים באופן חד כיווני - דדפול מרפרנס לאקסמן, אבל סרטי אקסמן רשמיים מתעלמים מקיומו של דדפול, כי הוא בתכלס פארודיה.
לא מזמן דיסני (בעלי מארוול) קנו את פוקס (בעלי אקסמן). כך שלא מן הנמנע שיגיע זמן שבו יעשו ריבוט (שיהיה כבר שני במספר) לעולם של אקסמן ויאחדו אותו עם הנוקמים (כמו שעשו לספיידרמן, שגם היה ריבוט שני). גם ארבעת המופלאים שייכים לפוקס, לכן אולי גם הם יאוחדו לעולם הזה, לאחר שהריבוט הראשון שלהם נחל כשלון. מה יעלה בגורלו של דדפול אין לי מושג, אבל כרגע הוא פרת מזומנים ולכן לא נראה לי שדיסני יבטלו אותו כל כך מהר, על אף זה שהוא מדורג R.
 

MichaelOrin

פונדקאי מהשורה
אני סבלתי מכל הסרטים של די סי, חוץ מוונדר וומן ששכמו שנאמר כאן גם לדעתי הוא פשוט היה נורא פשוט מכדי לפסספס...
האמת שמאוד אהבתי את באטמן נגד סופרמן, ולמרות שהיו בו המון בעיות חיבבתי את הקונפליקט שהניע את באטמן לפעול (שבתכלס הוא באמת נכון, בשונה מהרעיונות הקיטשיים/מגוחכים של חבר'ה כמו ת'אנוס, לוקי ואולטרון).
אבל כאולפן אני באמת לא אוהב אותם כל כך שחשבתי להתעלם מאקוומן כמו שעשיתי עם JL אבל אני רואה שאנשים כן אומרים שהוא טוב...
שווה לתמוך באולפן אם הם מתחילים לעשות חומרים טובים סוף סוף
 

nav566

פונדקאי ותיק
אני עדיין לא התגברתי על זה שלאקוומן יש זקן שחור... הוא היה פעם בלונדיני ארי חלק ולבן, ועכשיו יש לו שיער וזקן כמו של ליאו ב"האיש שנולד מחדש". לא שפוי.

אני אנסה לצפות בסרט. הוא נשמע מעניין.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
אני תוהה אם חברי הפאנדום הקצת מוזר* "בני ובנות הים של ישראל" יתפסו איכשהו טרמפ על הסרט.

* זה פאנדום ממש מוזר של אנשים (בעיקר נשים צעירות) שלובשים סנפיר של בת ים על חלק הגוף התחתון שלהם ושוחים ככה ועושים כל מיני דברים של היפים. מצד שני, הם לא עושים שום דבר רע לאף אחד וזה כיף להם, אז זכותם - גם אם לי זה נראה מצחיק (אפשר לחשוב שהתחביבים שלנו לא נראים מוזר לאנשים מבחוץ).
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
nav566 אמר/ה:
אני עדיין לא התגברתי על זה שלאקוומן יש זקן שחור... הוא היה פעם בלונדיני ארי חלק ולבן, ועכשיו יש לו שיער וזקן כמו של ליאו ב"האיש שנולד מחדש". לא שפוי.
באופן כללי, כל סיפור הרקע של אטלנטיס ושל אקווהמן כפי שמוצג בסרט שונה לגמרי מהקומיקס.
אבל בפועל השחקן הוא אחלה לגמרי, לא מדובר על כך שלקחו דמות נשית והפכו אותה לגבר למשל. זה יותר חשוב מאשר דבקות לחומר-מקור שבעצמו מלא בסתירות פנימיות. התחושה שלי שבמארוול עושים עבודה יותר טובה מאשר DC לשמור על "סדר" בעולמות/ריבוטים שלהם בקומיקס.
 

גלורין

פונדקאי פעיל
ישנה ביקורת של ערוץ גאוני ביוטיוב שנקרא "שובר מסך"
הוא עושה אותה בצורה קצת לא שגרתית- תצפו ותבינו
והיא מסכמת הכל על למה העלילה שלו לא מקורית
פה
 
Top Bottom