• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • דרקוניקון 2022 מגיע בסוף אוגוסט
  הכנס חוזר ב 25-26 באוגוסט, לאחר הקורונה ועם המון משחקים והפתעות. פרטים נוספים באתר הכנס.
  לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

אסמודי וחברות נוספות של משחקי לוח מעלות מחירים

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
עקב המשבר בספנות העולמית וגם המחסור בחומרי גלם, אסמודי ארצות הברית הודיעה על העלאת מחירים רוחבית של משחקי הלוח שלה- בסדר גודל של בין 10 ל-20 אחוז, תלוי במוצר. העלאות המחירים נכנסות לתוקף ב-1 באוקטובר.
צריך לציין שאסמודי היא חברת משחקי הלוח הגדולה בעולם, עם הרבה משחקי לוח מובילים וגם שולטת בחברות-בת כמו FFG, Days of Wonder ועוד... המשחקי שלה כוללים את קטאן, דיקסיט, טיקט טו רייד ועוד המון משחקים.

היא גם לא החברה היחידה שמעלה מחירים (ואני בספק רב שהמחירים ירדו גם לאחר המשבר בספנות ייפתר). באופן כללי, אם לפני 10-15 שנה, רוב משחקי הלוח עלו לא יותר מ-50 דולר, והרבה היו סביב ה- 30 עד 40 דולר, אחרי גל ההעלאות הנוכחי (אסמודי לא היחידה) נדמה שמחיר משחקי הלוח הממוצע כבר יהיה סביב ה-60 דולר ומשחקים של 100 דולר ומעלה לא נדירים כלל.

למען ההגינות זה כמובן לא התחום היחיד שבו יש עליות מחירים לאחרונה. שוק הרכב גם חווה עליות מחירים, בייחוד בארץ, גם ברכבים חדשים וגם ביד 2, זאת עקב המחסור בשבבים.
חברות אלקטרוניקה גם מעלות מחירים, לדוגמא חברת SVS יצרנית רמקולים לקולנוע ביתי (רכשתי סאב שלהם) הודיעה לאחרונה על העלאות מחירים:
כך שלא מדובר על משהו נקודתי למשחקי לוח.

האם עליית המחירים תרתיע אותכם מלרכוש משחקים חדשים או תגרום לכם לצמצם את כמות המשחקים על-מנת לעמוד באותה מסגרת תקציבית?
אישית, לא רואה שזה ישפיע עליי מאוד. אני רוכש בשנה בערך 5-6 משחקי לוח חדשים, ובמצטבר זה יעלה את המחיר שלהם ב-20 או 30 ש"ח, אז מדובר על סך של עוד 150 ש"ח בשנה. די זניח.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
החבר'ה ב BGG פרסמו סיכום על ג'נקון, שמסתבר שהתנהל בצורה יפה, אפילו שכמות המשתתפים הייתה חצי ואף פחות מבשנה רגילה:
בכל מקרה משיחות עם יצרנים מרובים, הנושא של עלויות השילוח עלה גם שם, וגם טענה של היצרנים שהיום מקבלים הרבה יותר במשחק מאשר לפני עשור:
At the show, almost every publisher had stories of games stuck somewhere in the distribution pipeline, whether due to a shortage of paper at the manufacturer, a record number of cargo ships backed up near the Los Angeles-Long Beach port complex, a container tagged for and awaiting customs inspection for weeks, or a lack of drivers to move goods to a final warehouse.

Publishers spoke of previously unimaginable — yet now commonplace — prices for containers, with the highest price I heard being $35,000, roughly ten times the "normal" price of 2019. Every publisher expects retail prices for games to rise in 2022, if not sooner, given that a $35k cost on a container that contains, say, five thousand big box games equals a $7/copy shipping cost, compared to 70 cents not too long ago. One publisher had hoped to bring in advance copies of a Kickstarted game to seed the market and generate buzz, but each copy of the game would have cost $70 to ship, so that plan was out, leaving only a single copy on hand to represent what was to come...some day.

Multiple publishers stated that prices have been held down relative to what's included in a box, with the $40 game of today generally containing more components of better quality than the $40 game of 2010. Now it's time to increase prices to better represent a game's components, but more for survival's sake than anything else. Few people want to increase prices as they don't want their games to compare unfavorably on the market, but given the choice of working for nothing or maintaining a functioning business with positive cash flow, the latter seems like a no-brainer.
אז חלק מזה נשמע אמיתי ואמין, לכן אני צופה שנראה עליות מחירים לכל רוחב השוק.
מצד שני, אני גם 98% בטוח שאם עוד שנה משבר הספנות ייפתר, המחירים לא יירדו שוב...
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
ומסתבר שהנה רשימת העלאות המחיר של FFG:
 
Top Bottom