• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 אני רוצה להתחיל לשחק פאת'פיינדר (כבר משחק מהדורה 5)

אני רוצה להתחיל לשחק פאת'פיינדר 1. אני מעיין בספר החוקים הבסיסי וצופה בכל מיני סרטונים באנגלית, אבל אני עדיין מרגיש שלא לגמרי הבנתי את הקונספט של החוקים. אני שליט מבוך במהדורה 5 ואני מצליח להבין את רוב החוקים בפאת'פיינדר בכך שיש שם הרבה כללים שמופיעים גם במהדורה 5. אני מרגיש שאני צריך לשחק עם קבוצה (ב-roll20 אולי) כדי להבין יותר.
עוד שאלה: האם הייתם ממליצים לי לקנות את אוגדן המפלצות?

הי, ראשית כל לא הובנה שאלתך הראשונה (אני מניח שהייתה כזו?)
האם אתה שואל כיצד להתחיל לשחק פת'פיינדר? עזרה במציאת קבוצה? הסבר בסיסי על החוקים?

אתחיל ואגיד שפת'פיינדר (ומו"ד 3.5, שממנו נבע), שונים מאווווד ממהדורה 5. זו שיטה הרבה יותר עמוסה מכנית (יש שאוהבים זאת, יש שלא), עם ירידה לרזולוציות, אינטראקתיה בין חוקים, ובכלל- מורכבות.

קשה להסביר על רגל אחת את החוקים, אך אני ממליץ להתחיל לקרוא את השיטה מהתחלה, ולא להסתמך כלל (!) על הידע שלך במהדורה 5.

לגבי המפלצות:
חברת Paizo תחזקה באופן מרשים בעבר את אתר ה PFSRD, שכלל את כל (או כמעט כל) המידע המכני של כלל ספרי החוקים שפרסמה (כולל ספרי הרחבה, אך ללא נתיבי הרפתקאות). האתר מכיל המוני מפלצות, שניתנות לחיפוש לפי סוג CR, מילות מפתח ועוד. אלר אם אתה חייב את האומנות, לדעתי אין צורך במגדיר המפלצות.

שים לב כי האתר מכיל המווווון חוקים, תוספות, ועוד. למשחקים ראשונים ממליץ להגביל את החבורה. העושר יכול להיות... יותר מדי.

אענה אחד אחד
ראשית, כמו שאמר kol korran - קרא את ספר החוקים מהתחלה ועד הסוף ואל תסתמך על הידע במהדורה 5.
שים לב גם שפאת'פיינדר שיטה מסובכת יותר ממו"ד 5 ולכן זה טבעי שלוקח לך זמן להבין אותה. בסוף אתה תתרגל.
שנית, משחק עם קבוצה מנוסה בהחלט יכול לעזור לך להשתפשף בחוקים, אז אתה יכול בהחלט להצטרף לקבוצה לפני שאתה מכיר את השיטה עד הסוף.
חשוב לתאם עם הקבוצה את זה שאתה בקיא בשיטה רק באופן חלקי, כי יש קבוצות שזה מתאים להן ויש קבוצות שפחות.

לשאלתך לגבי אוגדן המפלצות - אם אתה לא מנחה אין לך יותר מדי מה לעשות בו, אלא אם אתה רוצה לקרוא על המפלצות. אבל שים לב שהספר כבר לא מודפס יותר וזה יכול להשפיע על השיקולים שלך.

בהצלחה!

חזרה