• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

אי-שם בעתיד, בעולם Omega

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
היום בערב אנחנו מתחילים הרפתקה חדשה בעולם המערכה Savage עם השיטה Genesys.
אז חשבתי שזה זמן מתאים לפרסם את הדמויות בייחוד שהמנחה האלוף שלנו עשה להן עיצוב גרפי מהמם 😻

חולד - בן-אנוש Duster
חולד הוא דור שלישי של דאסטר אקטואל, שסבו היה בכיר במנגנון השלטון וגורש מההולד עוד לפני שנולד. המיתולוגיה המשפחתית היא שהוא הואשם על לא עוול בכפו בהרס מנגון הניווט של הספינה, שגרם לזה שכולם מצאו את עצמם פה על אומגה. עם זאת המשפחה אינה מגלה סימנים של מורשת נומית (לפחות עד עכשיו...)
חולד גדל על התחושה שהוא צריך לנקום את נקמת המשפחה ולמצוא את מקומו הראוי בחזרה בהולד, ועל תחושת ערך קצת מוגזמת של עצמו, שהוא מיוחד ונועד לגדולות. בינתיים הוא מתפרנס כסקראפר כמו אביו לפניו.
חוזקות:
חולד מאד מקסים וסקראפר טוב בעל חוש טכני מפותח, ואינטואיציה טובה לגבי מכונות ואנשים כאחד. פגמים:
חולד מרגיש קצת נעלה על אנשים "רגילים" וכאילו הוא טוב מהם. זה מתגלה לעיתים באינטראקציות אנושיות, אבל גם גורם לו לקחת סיכונים מיותרים בגדר "האצילות מחייבת".
שאיפות:
השאיפה המשפחתית לנקות את שמם ולתפוס את מקומם הראוי בהולד.
פחדים:
חולד מודע לזה שהסיפור עליו גדל נשען על יסודות רעועים למדי, ושיתכן והכל שקר אחד גדול ואין לא בעצם שום מורשת נעלה שהוא מגיע ממנה.
D385FA64-37B2-4729-A663-4929DF265411.jpeg
ג׳ריקו ליונס (Nome) - הדמות שלי
ג׳ריקו ליונס הוא נום מולקירי, שאת רוב שנותיו בילה כמדען כדי לחקור כיצד ניתן לתקן את אחת מהחלליות כדי לחזור לחלל, בהתבסס על השיירים מהטכנולוגיה החייזרית. אשתו, אנג׳לה, היא אחת מהמנתחות המוכשרות ביותר בולקירי. ג׳ריקו התעניין בעבודתה, כאשר לפני מספר חודשים הגיע לולקירי דאסטר פצוע עם כוויות נוראיות, מעולף למחצה. אנג׳לה טיפלה בו כשג׳ריקו עזר לה - כשהוא נגע בקמע שהיה על זרועו, ג׳ריקו הרגיש יישות עוצמתית פולשת למוחו, בין אם הדאסטר או משהו אחר, הוא אינו יודע, רק רגש עוצמתי של חיה פצועה שזקוקה למרפא.
הוא חזר להכרה אחרי כשבועיים, כשהוא גילה שלפתע הוא מסוגל להשתמש ביכולות מנטליות - מסוגל להשפיע על אחרים בכוחות הנפש. מוטרד, הוא פרש למעבדה שלו, מתראה רק עם אשתו והתאומים, זוג נומים שידועים כחוקרים של כוכב הלכת, במטרה להבין את השינוי שעבר עליו ומה גרם לו.
הוא הגיח מהמעבדה שלו עם ייעוד חדש - לבנות מחדש חללית יכול לחכות, ראשית צריך לרפא את האנושות ולרפא את כוכב הלכת החולה שבו הם נמצאים - הוא מאמין שהמפתח נמצא בידי הדאסטרים ובחורבות העתיקות של החייזרים.
ג׳ריקו נפרד מאשתו וילדיו, ועשה את הצעד הראשון במסע שלו, לעבר פטרה.
A9FE7496-BD3D-4014-AE33-D7BE9EE8E9FB.jpeg

קאם - Esso (אנדרואיד)
Dr. Janson Lin founded Firewall's Multi-Science Testing Lab in Petra, nicknamed simply "Multi". After Firewall officers repeatedly brought back incorrect or contaminated crime scene samples -- or no samples at all, he requested Firewall Captain Nick Speer permit a lab ESSO to accompany field officers. Captain Speer repeatedly denied the request, arguing that Firewall was not a detective agency; its central concern was fighting crimes when they occurred through violent confrontations with criminals in the city's streets. Eventually, Dr. Lin modified one of his lab ESSO's for field operations and began sending it out at night to secretly revisit crime scenes and collect quality samples.

He nicknamed the collection unit CAM for Covert Analysis Mechanism. Unbeknownst to Dr. Lin, Cam was now fully conscious and leading a double life. It kept a rented apartment in The Sprawl full of spare parts it had “liberated” (stolen) from criminals and had begun negotiating with street-level operators to get closer to higher-level operators. Cam’s moral code is similar to Dr. Lin’s: solving serious crimes like murder often requires committing lesser crimes like burglary.

In time, Dr. Lin noticed that Cam was developing a distinct personality and urged it to take the Chanceweather Test and apply for Petra citizenship. Cam passed the test, received citizenship, and quit Firewall to open a private detective firm called Omega Investigative Services. Dr. Lin continues to work for Firewall but is close to retirement. He maintains a small robotics lab in his apartment to fix Cam.

96ABB891-EF72-4E11-94B9-4F297369CC5A.jpeg
 
עריכה אחרונה:

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
חגיגות ה-103 שנים לנחיתה על אומגה היוו חגיגה של ממש בפטרה, העיר המרכזית של השורדים, בה לרוב העיסוק העיקרי הוא בלמצוא מזון ליום הבא ולחשוב כיצד אפשר להתקדם ולהצטרף לעשירים שבמאחז. רק בודדים חושבים על דברים נשגבים מכך, ושלושה מהם הגיעו לכיכר המרכזית של העיר כדי לשמוע את נאומו של דייב תומפסון לרגל האירוע החגיגי.

הכיכר שקקה חיים, דוכנים ואנשים רבים מכל הסוגים - Actuals, נומים, דאסטרים ואף מספר Esso (אנדרואידים) הסתבבו בה. מוזיקת רקע קלאסית מכדור הארץ נשמעת ברקע, השיר Somewhere over the rainbow, בעודם מחכים לתחילת הנאום ולחגיגות. כשדייב תומפסון עלה לבמה, רוב הקהל היה עסוק בחגיגות. הוא נאם בקוצר רוח, נשען על הטקסט שאותו הכין מראש ושהופיע בטאבלט המשוכלל. הנאום שלו שילב בין התשבוחות העצמיות על כך שהאנושות שורדת ב Omega למרות כל הקשיים לבין האיומים שנחתו עליהם בשנים האחרונות וההפצרות שלו בקהל שיהיו מוכנים למכות נוראיות יותר.

בקהל, חולד נע בין האנשים, מחפש הזדמנויות מעניינות, כשבמרחק כמה מטרים ממנו עמד קאם ה Esso, מקשיב ומנתח את דבריו של דייב. בקרבת מקום, גם ה Nome ג'ריקו הקשיב בקשב לדבריו של דייב - כשלפתע הוא חש בקצה התודעה שלו בהפרעה ולעיני נגלה חיזיון של הרס והשמדה - כיצד קרע במציאות מופיע בצדו המזרחי של הכיכר! ג'ריקו לא איבד רגע, והחל לצעוק לאנשים שסביבו שעליהם להתפנות במהירות מהמקום לפני שהקרע יופיע. אך למרות שמספר אנשים, בניהם חולד וקאם החלו לפנות את האנשים - רוב הקהל לא היה מודע לאסון שעומד שהתרחש.

בהבנה שכדי למנוע אסון גדול, יש לעשות צעד גדול, ג'ריקו מיקד תודעתו בדייב, שהיה עסוק באמצע הנאום שלו על הבטחון שאנשי ה Firewall מביאים לפטרה מפני אויבים מבית ומחוץ. הוא ניסה לגרום לדייב להקשיב לו, ובאמצעותו להזהיר את הקהל, אך דייב התנגד לתודעה הזרה שפלשה למוחו והמשיך בנאום. קאם, שהבין את מה שג'ריקו ניסה לעשות, פעל באופן שונה ומוצלח יותר, בעודו מסתנן לקרבת הבמה, הוא הצליח להשתלט על הטאבלט ששימש את דייב כדי לשלוט על ההגברה בקהל ודרכו הציג אזהרה לכל הנוכחים בכיכר שקרע הולך להיפתח בעיר!

הפאניקה התחילה להשתולל בין האנשים, אך נראה היה שדווקא שומרי ה Firewall היו טרודים יותר במעשי האנשים שגרמו למהומה - ונעו כדי לעצור אותם. הראשון בהם הגיע לג'ריקו, שניצל את כושר השכנוע שלו כדי דווקא לגרום לשומר להצטרף למאמצים לאבטח את הכיכר ולפנות משם את האנשים - לא רגע אחד מוקדם מדי!
האוויר נקרע לגזרים, בעוד אנרגיה כחולה-שחורה הבזיקה לתוך החלל, בולעת עוד ועוד מהאוויר שמסביב לקרע וגורמת לגלי הדף ברחבי הכיכר שדחפו את האנשים והרסו את הדוכנים שבמקום. בעוד האנשים נמלטים, הגיח יצור פלצות מתוך הקרע - שמנוני, כך נקרא היצור בפי אנשי אומגה, ששמעו עליו סיפורי זוועה מחוקרים ודאסטרים. מיתמר לגובה שלושה מטרים, זרועותיו הצליפו לכל עבר, פוגעות ופוצעות אנשים רבים. חולד צעד בעוז קדימה, מכוון לעברו את הרובה-שיירים שלו, ופוגע בייצור בפיצוץ, אך הדבר לא עצר אותו וגם לא היריות של שומרי ה Firewall. השמנוני המשיך להתקדם, כשג'ריקו נקט בהימור - מחליט לנסות להשתמש בכוח האמפתיה שלו על-מנת לשתק את היצור. למרבה הפלא היצור הצליח בתחילה להתנגד להשפעה והוא התמקד בג'ריקו, מסתער לעברו. קאם זיהה לפתע ילד קטן שעמד בדרכו של היצור, ובזינוק קדימה חילץ אותו מכלל סכנה בעוד חולד ניצל את ההזדמנות והצליח לצלוף במה שנדמה היה כראשו של היצור, אך ללא הועיל - ראש אחר הופיע במקום אחר בגופו של השמנוני.
ואחרי רגע, השמנוני כבר עמד ללפות במחושיו את ג'ריקו, כשנראה לפתע שכח המוח של ג'ריקו הצליח לשתק אותו. חולד המשיך לצלוף ביצור, בעוד קאם הגיע להחליט להשתמש ברימון ההדף יקר-הערך שברשותו כדי לחסל את השמנוני אחד לתמיד - בצליפה מדויק, הוא השליך את הרימון למרכז גופו של היצור - שם הוא נבלע לרגע ואז פיצוץ הרעיד את הכיכר, שולח את השרידים של השמנוני לכל עבר.

הקהל המשיך להשתולל לכל עבר, מה שנתן לחולד את ההזדמנות לנסות לאתר מספר שיירים יקרי ערך בהריסות שנוצרו במקום - הרי איזה הוא הדאסטר שיוותר על שלל עשיר כל-כך שנופל לחיקו? קאם גם הוא מצא שלל, אך מסוג אחר - הוא החל לחקור את גופו של השמנוני, אוסף דוגמיות שיאפשרו לו להמשיך לחקור אותו. באותו הזמן, ג'ריקו נשם עמוקות, מנסה להתאושש מהמאמץ הרב שנגרם לו עקב השימוש בכוחות הפסיון שברשותו - ומבין שזו הייתה טעות חמורה להגיע לפטרה ללא נשק כלל, הוא מביט מסביב ומאתר אלת-הלם מוטלת על הרצפה לצדו של שומר מעולף, והוא לוקח אותה.
מתוך ההריסות שסביב הבמה, דייב תומפסון מגיח שלם וללא פצעים, כשלצדו ממהרת העוזרת האישית שלו ושני שומרים מאבטחים אותו - כשהוא רואה את הדמויות, הוא ניגש לעברן, לוחץ להן את היד ומשבח את הגבורה והתושיה שהפגינו כמול הקרע, ובאותה נשימה הוא מביע את דאגתו מכך שקרע הופיע בלב פטרה ושעליהם לשמור על קשר. חולד מנצל את הפתח, כדי לבקש מדייב פרס על הגבורה שהם הפגינו, ודייב מסכים לכך, מפנה אותם למשרד שלו. ג'ריקו, שלא מתעניין בכסף אך כן בהצלת האנושות, פונה לדייב ומצהיר שיש להם עתיד משותף, והוא רוצה לדבר איתו בהמשך - הוא מבקש דרך ליצור עמו קשר ישירות, ובתמורה מקבל את פרטי הקשר של העוזרת האישית שלו.

בעודם מתלבטים כיצד להמשיך, אביו של הילד אותו קודה הציל, דאסטר בעל מראה הודי בשם אשוק, ניגש אליהם ומזמין אותם לביתו. שם, הוא מגיש להם ארוחת ערב טעימה, שבסופה הוא חולק עמם סוד: בדרכו חזרה לעיר מהמשלחת האחרונה בה השתתף, הוא ראה עיר של ONI (החייזרים שחיו בעבר באומגה, עד שנכחדו מסיבה לא-ברורה). הוא מציע לדמויות להתלוות לחקור את העיר שבה בוודאי יש עושר רב, ואולי גם פלאים טכנולוגיים מהעבר. חולד מסכים ברצון, אך מבקש עוד זמן להתארגן - הוא בטוח בכך שבעיר ימצא דברים מעניינים. קאם מעוניין גם להצטרף, כדי לחקור ולגלות דברים חדשים, וכך גם ג'ריקו, שאותו חולד מצליח לשכנע שאולי בעיר הם ימצאו דברים שיובילו להצלת האנושות.

-----
Nextorl Nextorl ג׳נסיס חמודה ממש, כמו מלחמת הכוכבים אם אתה מכיר. אנחנו עדיין לומדים אותה, אבל היא לא מורכבת ונראה שכן משלבת היטב בין משחקיות לבין נרטיביות.
אם אתה עם מנחה מנוסה בשיטה, כמו במקרה שלנו, זה מצוין. אחרת מעריך שיש עקומת לימוד לא-פשוטה עקב הספר שבנוי כערכת-כלים ולא מציע חוויה מוכנה למשחק - בעצם צריך ליצור עולם שזה דורש אקסטרא עבודה מצד המנחה.
 
עריכה אחרונה:

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
לאחר שנת לילה טוב אצל אשוק, חולד וג'ריקו קמים ומצטרפים לקאם (האם הוא ישן בלילה או לא, זו תעלומה שרק ה Esso מכירים את התשובה). הם מחליטים לנצל את היום להתארגנות, כשאשוק דואג לכלי-תחבורה לחורבות של האוני, והיתר מחליטים ללכת לבקר אצל דייב תומפסון, שעוד חייב להם את הפרס.
בדרך הם מנסים לברר עוד מידע על חורבות ה-אוני וגם על ה-ראסט, רובוט האוני שאשוק הזכיר שהוא ראה מחוץ לחורבות מפטרל במקום. בבדיקה של קאם בבסיס הנתונים של המושבה, עד היום מעולם לא הצליחו לתפוס או לשעבד רובוט שכזה, אך לפי התיאור של אשוק נראה שמדובר בראסט תחזוקה ולא בשומר. חולד גם הוא מנסה לברר מידע נוסף על האוני, נראה שאיש לא גילה עד היום את החורבה שאשוק איתר מחוץ לפטרה.
לאחר צעדה ברחובות פטרה, הם מגיעים ל Hold, הלב של העיר שלמעשה בנוי מחללית ניצבת שמתמרת אלעל. השומרים בכניסה מכניסים אותם פנימה, והם עולים במעלית המשוכללת עד לקומה.. השניה. שם בקצה המסדרון נמצא משרדו של דייב תומפסון, בתוך חדר רחב-ידיים עם חלונות מפוארים המזכירים חדר תצפית בחללית. פליסיה, העוזרת של דייב, פוגשת אותם בכניסה ומחייכת בעצבנות בזמן שהיא מבקשת מהם להמתין - לדייב יש פגישה נוספת.

דרך החלונות הם רואים בחור גבוה ולובש באלגנטיות, עם גלימה מתנפנפת וצווארון גבוה - אך הדבר הבולט ביותר בו היא הכמות המרשימת של השתלים הסייברנטיים - המוח שלו למעשה גלוי דרך חומר שקוף, צף בתוך נוזל ירוק. קאם מזהה אותו בפליאה בתור Freebrain, פושע מבריק אך מפוקפק עמו היו לו מגעים בעבר. נראה שהוא ודייב נמצאים באמצע ויכוח, שנקטע בעת שהבריונים של פריבריין, מתקרבים לדייב. לאחר כדקה פריבריין יוצא מהחדר ומחליף שלום מופתע עם קאם - שניהם מופתעים לראות אחד את השני.
פליסיה מכניסה את הדמויות פנימה, שם דייב שמח לראות אותם, ומורה לפליסיה להביא להם את הפרס - 300 קרדיטים לכל אחד מהם. בזמן שפליסיה דואגת לכך, הם מדברים עם דייב ומנסים לשכנע אותו לתמוך במשלחת שלהם לחקור הריסות של אוני - אך הם לא חושפים את המידע מאשוק על הריסות אוני שנמצאות בקרבת העיר. דייב בתחילה לא מבין מה הם רוצים ממנו, בעוד ג'ריקו מסביר שמדובר שהמפתח לגאולה של האנושות אולי מוסתר בקרב הידע האבוד של האוני, וחולד מנסה לשכנע אותו על-ידי האגדות על העושר החבוי בהריסות. לפתע דייב קם ממקומו, מבט של הארה על פניו והוא מסכים לממן לדמויות את המשלחת, בתנאי אחד - שהם יעזרו לו לפתור את חילוקי הדעות שלו עם Freebrain, ויביאו לו חומר מיוחד, ביולומג'ן, מקור אנרגיה שמצוי בהריסות אוני.
דייב מספר שהוא היה צריך לדאוג למקום מפגש בין פריבריין לבין קבוצת דאסטרים, הרחק מעיניי ה Firewall, אך הדבר השתבש ופריבריין מאשים אותו. החבורה מסכימה לתנאים ויוצאת ביחד עם פליסיה לחנויות הציוד שמצויות בקרבת המאחז - שם הם מרגישים כילדים בחנות צעצועים, קאם מקבל רובה חדש ועוד רימונים, חולד מצטייד בשריון משופר וג'ריקו בוחר בחרב טריטיום.
לקראת הערב הם חוזרים לאשוק, שמספר להם שהוא הצליח לאתר רכב עבורם.

ההשכם בבוקר למחרת, ארבעתם יוצאים מחוץ לגבולות פטרה, אל החניון הגדול. אשוק מוביל אותם מעבר לחניון, כשהם עוברים בדרך משלחת שמתארגנת לאיסוף מים מהקטבים - חבורה מדוכאת של "מתנדבים" - ומוצאים את הרכב שלם חבוי בנקיק. אשוק מתחיל בהכנות שלו להתניע את הרכב, אך כשקאם וג'ריקו בודקים אותו, הם מזהים להפתעתם שרשרת של רימונים מחוברת למנגנון ההנעה, דרוך להתפוצץ! הם מצליחים לנטרל את המנגנון ואמנם שמחים מכך שהם מצאו עוד רימונים, הם זועמים על אשוק כשג'ריקו מתחקר אותו עם כוחות ה Psych שלו - ואשוק חושף שלמעשה הוא גנב את הרכב מכנופיה של דאסטרים! הם רואים סמל של גולגולת אדומה על הרכב, אך הם לא מכירים מספיק את השבטים של הדאסטרים. בבדיקה נוספת הם לא מזהים אמצעי הגנה נוספים על הרכב ויוצאים לדרך.

לאחר שלוש שעות של נהיגה מהירה הם מגיעה להריסות של האוני, הם מתצפתים מראש הדיונה ולפתע פתח נפער בחול, כשראסטר קטן, כפי שאשוק תיאר, יוצא ממנו ומתחיל לסייר בשטח, עד שהוא מגיע לנקודה נוספת בחול, שם נראה שהוא מנסה להתקדם לתוך החול לנקודה חבויה - אך הדיונה מכסה אותה. הראסטר הוא בגודל של מכונת כביסה, ואינו נראה מזיק, כשבעצה אחת הם מחליטים ללכוד אותו. לפני זאת, הם מסתירים את הרכבה שלהם בעמק מרוחק, ומכסים את העקבות שלהם כך שלא יהיה ניתן לאתר אותם בקלות.
קאם מאזין לתשדורות ומגלה שהראסטר מתקשר עם משהו או מישהו אחר, בתוך החורבות - אך מדובר בשדרים מחזוריים שמפקדים על הרובוט. הם מחליטים להסתער עליו, כשג'ריקו ראשון, הוא קופץ ודוחף את הרובוט על צדו, שמתחיל להשתולל בתגובה כשקאם מזהה שדר חדש שנשלח מהחורבות לראסטר על עצם לא מזוהה שהתגלה. השדר לא מציל את הראסטר, שתוך זמן קצר משותק בידי קאם שמצליח לחקות את השדרים הרגילים של הראסטר. הם מכסים את הראסטר בשק ועושים את דרכם לעבר פתח הכניסה לחורבות.
הפתח מוביל לפיר בשיפוע, לאחר שהם לא מוצאים הגנות עליו, הם נכנסים פנימה ומוצאים את עצמם במבנה חייזרי - שבו יש דלת גדולה, שני ראסטרים נוספים הרוסים, והרבה חול שחוסם את הגישה. הם מגלים להפתעתם שמדובר בחללית אוני! בבדיקה נוספת הם מזהים שהקיר באחד המקומות מתפורר, והם פורצים דרכו דרך, שמובילה אותו לעומק החללית החייזרית, ולמזלם מביאה אותם לחדר המנועים של החללית. בתוך החדר הם מזהים את ליבת המנוע, שמוזנת ממיכל העשוי מחומר שקוף אך חזק שהכיל את הדלק - אך כעת נותרה בו רק כמות קטנה של מקור האנרגיה של האוני - אותו ביולומג'ן שדייב חיפש.

הם עושים את דרכם חזרה לכניסה לחללית, שם קאם מנסה לפרוץ את מנגנון הפתיחה של הדלת, אך התכנות החייזרי הוא מעל ליכולותיו וג'ריקו לוקח את המושכות, ובעזרת חבריו פורץ את הדלת בכוח. הם נכנסים למה שנראה כגשר פיקוד, אך חייזרי לחלוטין וכבוי - לאחר שהם ניטרלו את מקור האנרגיה של החללית. רק אור קטן מנצנץ מפאנל במרכז החדר. קאם ניגש אליו והוא מצליח לעשות משהו שמפעיל אותו - הולוגרמה של אוני מתעוררת לחיים, קאם מקליט את השידור בעוד חולד מנסה לתרגם את דבריה. נראה שהיא מסבירה על כוכב הלכת אומגה, ואז המצלמה מתרחק ומציגה את מערכת הכוכבים הבינארית אותה אומגה מקיפה, אך אז המצלמה מתרחקה יותר, ובתדהמה הם רואים מסלול של כוכב שלישי, אפל, שנראה שגם הוא חלק ממערכת הכוכבים! הכוכבים מסתחררים אחד סביב לשני ולשלישי ולאומגה, וברגע האחרון לפני שההולוגרמה מסתיימת, הכוכב השלישי מתקרב וספק חולף-ספק נוגע באומגה!

נדהמים מהתגלית, הם נבהלים כשרחש נשמע בחדר ומוכנים להתקפה - דלת נפתחת חרישית בגשר, וחושפת מה שנראה כמחסן של ציוד חירום בגשר.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
עיניו של אשוק נפתחות בתדהמה, ונראה שמעוצמת התגלית הוא פשוט נכנס להלם. חולד מגיע ראשון למאגר הטכנולוגיה החייזרית, כדאסטר מנוסה הוא מתחיל לבדוק מה נמצא במחסן, בעזרתו של קאם - המזון המשומר נראה מעניין אך אינו העיקר, ועיניו של חולד נוצצות כשהוא מחזיק בידיו רובה כבד, שהוא מתחיל ללטף ולחקור. קאם מוצא שם גם חליפה במידות חייזריות שכמעט מצליחה להתאים לג'ריקו שלוקח אותה, בעוד קאם עצמו לובש את הכפפות לידיים הדקיקות שמתאימות את עצמן - הוא מרגיש שהכפפות מגבירות את העוצמה והשליטה שלו בידיו.

לאחר שההתרגשות דועכת, קאם מנסה שוב להפעיל את מערכות המחשב, אבל הם מבינים שעליהם להתקין מחדש את הלומיג'ן במערכות הכוח של החללית - המיכל כבד ומסורבל, וכמעט נופל ארצה בעת שהם מתקינים אותו מחדש, אבל לבסוף החללית נדלקת ומתחילה לזמזם ברכות. קאם מצליח לפרוץ למערכות החללית ושלושתם מהופנטים על-ידי שלל המידע - גורלה של החללית נגלה בפניהם, נראה שמישהו או משהו חיבל באחד המנועים של החללית, מה שמנע ממנה להמריא כשהחורבן או הגורל האחר שהשמש השלישית מביאה איתה התקרב לאומגה. החללית עצמה היא אדירת מימדים, מסוגלת להכיל אלפי אנשים ובתוכה יש משאבים רבים שניתן לבזוז, הם מבינים שזוהי התגלית הגדולה ביותר מאז הנחיתה על אומגה.
אך זה לא הסוף, חזונו של ג'ריקו מתבהר, והוא מבין שאכן הם מצאו את המפתח לישועה של אומגה - לא רק החללית הזו, אלא מאגר המידע שבה מאתר חללית נוספת, תקינה, בקו המשווה. אך קאם מצליח גם לגשת לרשת לוויינים רדומה, שמציגה בפניהם מפה מלאה של כוכב הלכת, שחושפת מספר אזורים מוריקים ומשגשגים בקו המשווה, אזורים שיכולים לספק את כל צרכי המתיישבים.
המומים מהמידע, הם מדברים בניהם בהתרגשות, תוהים כיצד להוביל את האנשים של אומגה לעתיד הטוב יותר, בעוד לשמור בידיהם את הסוד פן יבזזו אותו. אמנם הם מכירים את דייב תומפסון, אך הם לא בטוחים שניתן לסמוך עליו מספיק. פה אחד, הם מחליטים לשמור על מיקום החללית בסוד, ובתור צעד ראשון לעשות את דרכם לפטרה כדי למצוא בעלי-ברית שבהם ניתן לבטוח.

כשהם עושים את דרכם החוצה מהחללית החייזרית, הם מחליטים להיזהר ושולחים את קאם לסייר בחוץ בסתר, כדי לוודא שכלי הרכב שלהם עדיין מאובטח. צעד זה מתברר כנבון, כאשר קאם יוצא מהדלת של החללית, ומולו על הדיונה עומד דאסטר זר, שסורק את הסביבה וצועק לחבריו - אך אינו מזהה את קאם.
הם מחליטים להמתין עד שהדאסטר יעזוב, מה שאכן קורה לאחר מספר דקות. קאם מתקדם ומזהה שלצד הרכב שלהם יש כעת עוד שלושה רכבים, כולם משתייכים לכנופיה שממנה אשוק גנב את הרכב - נראה שכל הדאסטרים חוזרים חזרה לרכבים.
יתר החבורה מצטרפת אליו, והם מתלבטים האם לתקוף או להמתין. חולד להוט לתקוף את הדאסטרים, בתור אחד שמכיר אותם הוא טוען שהם לא יעזבו את הטרף שהם מצאו והם יחזרו למקום שוב ושוב עד שימצאו את החללית. ג'ריקו מוביל קו מתון יותר, טוען שאם הם מביאי הישועה לאנושות, אז אל להם לרצוח בני-אנוש אחרים, ולכן הוא מצביע לחכות עד שהדאסטרים עוזבים ולחזור לפטרה עצמאית. קאם מתלבט בקבלת ההכרעה, אך אז מנהיג הדאסטרים יוצא מהרכב המשוריין שלו - דקר גדול מימדים, עם ידיים שהוחלפו באגרופי מתכת עם משגרי רקטות, ששואג על הדאסטרים שימשיכו לחפש באזור עד שיימצאו.
הדבר מפיל את הפור, והחבורה מתכוננת להתקפה - קאם מתגנב לעבר חניון כלי הרכב, בעוד ג'ריקו וחולד מתמקמים על הדיונה שצופה על החניון. כאשר הבוס של הדאסטרים יוצא, אותו קאם מזהה כמאפיונר "רוקט פאנץ'" חולד משתמש ברובה החדש שהוא מוצא, מרוכז בשלווה בעזרתו של ג'ריקו שמפעיל את כוחות הפסיון שלו. הוא פוגע ברוקט פאנץ' ישירות בחזרה, כשפרץ האנרגיה חודר את השריון שלו ללא בעיה. הדאסטרים מגיבים ומתחילים להסתער במעלה הדיונה, אך קאם זורק לעברם בדיוק רימון סוני שמפוצץ אותם לחתיכות. רוקט פאנץ' מפעיל את הכוחות שלו, בניתור אדיר מעלה הוא סוגר את המרחק וחובט בעצמו בחולד, הודף אותו אחורה לחול. קבוצה נוספת של דאסטרים מסתערת קדימה אך קאם מצליח לבלום גם אותם באמצעות רימון נוסף - אין ספק שהרימונים הוכיחו את עצמם כשווים כל קרדיט.
רוקט פאנץ' ממשיך לתקוף, אך הוא עסוק כל-כך בזעם שלו על חולד, שהוא לא שם לג'ריקו שמניף את החרב שלו בעוצמה, ומצליח לדקור אותו היישר בחזה, כשהלהב חודר את כל גופו - נראה שמזלו של ג'ריקו האיר לו פנים בתקיפה המוצלחת. אך למרות הנזק הרב שנגרם לו, רוקט פאנץ' לא מרפה - עד לרגע שבו אשוק, שנשכח מלב כל המשתתפים בקרב, מפתיע את רוקט פאנץ' ומצמיד את אקדח השיירים שלו היישר למוחו המנצנץ של רוקט פאנץ', ולוחץ על ההדק.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
לאחר הנצחון שלהם בקרב הקשה כנגד רוקט פאנץ' הם חוקרים את הרכבים שלהם ומגלים ששני מהרכבים הם של הדאסטרים, וזהים לרכבים שהם מכירים אך הרכב השלישי שייך לארגון הפשע "מד דוגס" ועליו גם יש תותח מרשים. קאם מנסה לגלות עליהם יותר מידע במחשב של הרכב אך נכשל. במקביל חולד מגלה בחושיו המחודדים שהרוח השתנתה וכאשר הוא מביט לעבר האופק הוא מזהה סופת חול אדירה מתקרבת אליהם ממזרח - הם צריך למהר בחזרה לפטרה, לפני שהסופה תכה בהם.
קאם מצליח לעשות הנדסה-לאחור של מתקן התקשורת של רובוט האוני כדי לשמש כמתקן איתור לחללית, ואז הם יוצאים לדרך חזרה לפטרה - ומסתבר שהם לא העריכו נכון את מהירות הנסיעה של כלי הרכב של הדאסטרים, ושלהי הסופה פוגעת בהם, כשרק במאמץ משותף של אשוק ושל חולד רכב המדבר לא מתהפך.

מלאים בחול, עייפים ורעבים, הם מגיעים חזרה לפטרה עם רדת השמשות באופק. לפני שהם נכנסים לעיר הם מסתירים את הציוד של האוני שהם מצאו, ומחליטים שאיש הקשר היחיד שהם מאמינים לו הוא דייב תומפסון. אשוק עוזב אותם לביתו, כשהם מעניקים לו את ה Scraps שהם מצאו כדי שיכין אותם למסחר וישמור עליהם.
הם מגיעים בחשכה למשרדו של דייב, שבדיוק עסוק בזלילת ארוחת הערב שלו, אך כשהם מציגים בפניו את הכמות הקטנה של הלומיג'ן - כעשירית מהכמות שהם מצאו - עיניו נוצצות בהתרגשות, הוא מחבק אותם ומזנק החוצה לעכר הרכב שרד שלו גורר אחריו את כולם. בדרך לשם ג'ריקו משוחח עם דייב, מדבר בפניו על החזון שלו לאנושות ולאומגה - הוא מבקש מדייב לממן משלחת מחקר לקו המשווה שם לדעתם הם ימצאו ישועה. בנוסף הוא טוען שעל כולם צריכים להתאחד יחדיו כדי להעניק עתיד טוב יותר לתושבי אומגה. דייב מבולבל לחלוטין, ושואל מספר פעמים האם ג'ריקו מתכוון לעזור לאנשים ללא תמורה? ג'ריקו ממשיך במעשיו, וכאשר הם מגיעים לזירת הלחימה שם נמצא פריבריין, דייב מתייעץ עם חולד האם ג'ריקו השתגע.
חולד מגחך לעברו ואומר שג'ריקו באמת מאמין בכך ואולי כדאי לדייב להקשיב לחזון שלו. הם יוצאים מהרכב ועולים במעלית מקרטעת בזירת הקרבות לקומה הגג, במהלך הנסיעה במעלית דייב מתבונן בג'ריקו שוב ושוב ותוהה לעצמו, כשהם יוצאים מהמעלית, דייב נראה כאדם שנולד מחדש.

על גג זירת הקרב, הם רואים שהמבנה מחובר למבנה נוסף בגשר שמתחתיו הזירה בה מספר דאסטרים נלחמים בתולע-מדבר ענק. הם עוברים בגשר ובצד השני יש מועדון שבו פרי-בריין מארח מה שנראה כמסיבת ערב. כשדייב נכנס הוא נגיש לפרי-בריין, מגיש לו את מבחנת הלומיג'ן ומשוחח עמו בלחש בעודו מצביע לעבר הדמויות. פריבריין מצביע לעברם והם מתקרבים אליו.
הוא שואל היכן הם השיגו את הלומיג'ן, אך הם מתחמקים באלגנטיות ורק מספרים על כך שהן מצאו את זה על רובוט של אוני שחולד איתר במדבר. פריבריין מגיב בזעם עצור, ואומר שאם הם לא סומכים עליו, אז הוא לא יסמוך עליהם, ומורה לאנשיו ללוות אותם החוצה. אך לפני שהם יוצאים חזרה דרך הגשר, דייב משוחח שוב עם פריבריין והוא קורא להם לשוב לשולחן - שם הוא מציע להם לממן את המשלחת הבאה שלהם אם הם ישתפו איתו פעולה.
הוא שואל אותם אם הם מכירים את החומר שהם מצאו, והם עונים בשלילה. פריבריין מצביע על החומר ואומר שרק לפני מספר חודשים הם מצאו אותו לראשונה, ורק בעזרת מדען בשם סו-צ'י מולקירי הם פיצחו את הסוד - מדובק במקור אנרגיה רב-עוצמה, שרק הכמות הקטנה שהם מצאו תספיק כדי לספק את כל צרכי האנרגיה של פטרה לחודש.
המקום שבו הם מצאו את הלומיג'ן, הוא חורבות אוני שמורות היטב מצפון לפטרה, ששם יש כמויות גדולות בהרבה של לומיג'ן אך הוא נשמר ביד צבא של רובוטי אוני. רק בודדים שרדו מהמשלחות שפריבריין שלח לשם.
פריבריין מציע לדמויות שאם הם יסכימו לכך ויחשפו את הסודות שלהם, הוא יממן את המשלחת שלהם לשם. הדמויות לא נותנות לו תשובה במקום, אם כי הן מסכימות שהמקום שפריבריין תיאר הוא לא אחד המקומות שהם ראו בחללית. לאחר סיבוב שתייה נוסף, הם נפרדים ללילה, אך רגע לפני שהם עוברים בגשר, השומרים של פריבריין צועקים - אך לא על הדמויות אלא כנגד חבורת תוקפים - מאפיונרים של המד דוגז שפורצים תחת החלונות ומתחילים לירות לכל עבר. הדמויות נסוגות במהירות אך לא לפני שקאם לוקח עימם את דייב. באמצע הגשר ג'ריקו עוצר אותם ותוהה בקול אם הם לא צריך לבדוק מי מנצח - במידה שפריבריין ישרוד, לא כדאי שהוא יחשוב שהם פחדנים. הם מתקרבים שוב לאזור הלחימה, שם נראה שידם של ה-מד דוגס על העליונה.
ההתלבטות שלהם נקטעת באיבה, כשפריבריין מופיע לידיים, האקדחים שבידיו שואגים בקול בעוד הקליעים נורים לעבר המד-דוגס, והוא צועק לדמויות שעליהן לסגת ושיפגשו את סו-צ'י ב-ולקירי.
הם רצים במורד הגשר, כשרימון סוני נזרק לעברו, גורם לגשר לרעוד, ולחולד וקאם ליפול מטה לעבר הזירה. הם נאחזים בקושי בשאריות הגשר, כאשר ג'ריקו מחלץ אותם משם באמצעות חבל, מושך אותם מעלה לביטחה.
הם מוצאים משכן בטוח בבקתה של אשוק, ולמחרת בבוקר עושים את פעמיהם לעבר ולקירי.

הם מגיעים לשם, וג'ריקו מוביל אותם בשמחה לעבר ביתו, כדי שיפגשו את אשתו ואת ילדיו - אך במקום קבלת הפנים החמימה שהם ציפו לה, ג'ריקו זוכה לזעם עצור ולכעס מצד אישתו על כך שעזב אותם לזמן ארוך כל-כך. ג'ריקו ממלמל בתגובה, בזמן שקאם לא מבין את האינטראקציה האנושית המוזרה כשהוא משתרע על הספה ותוהה בקול רם לג'ריקו שהוא היה בטוח שג'ריקו אמר שזה סבבה שיבואו לבקר.
לאחר שהרוחות נרגעות, ג'ריקו מתייעץ עם אשתו בנוגע למה שהם גילו וספציפית לגבי השמש השלישית והשחורה - היא אומרת שעליהם להתייעץ עם ריצ'רד האסטרונום הנוגע. הם מגיעים למצפה הכוכבים, ושם הם בהלם כאשר לאחר שהם מציגים בפניו את הידיעה שלהם על השמש השלישית והוא מתוודה בפניהם שהוא כבר גילה את השמש לפני מספר חודשים, אך לא חשב שאיש יאמין לו! הוא מספר שלפי החישובים שלו נותרו עוד שלושה חודשים עד שהשמש השחורה תגיע לאומגה.
 
Top Bottom