• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

מהדורה 5 איך לשקף במו"ד 5 יריב "בלתי מנוצח"?

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
במסגרת אתגר הכתיבה העצמי שלי:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/40685

הנשק הבא שאני אמור לכתוב עליו הוא רומח. חשבתי כבר כמה זמן על לנסות ליצור יריב שמבוסס בצורה רופפת על האופן שבו לנסלוט מוצג במשחק "פנדרגון". מה כל כך מיוחד באופן שלנסלוט מוצג שם?

לנסלוט של פנדרגון הוא "האביר המושלם" וככזה, הוא מתואר כמי שלא ניתן להביס אותו בקרב-רמחים הוגן (מן הסתם ניתן להביס אותו בדרכים הוגנות פחות..) במונחי השיטה של פנדרגון, זה אומר שרמת המיומנות שלו ברומח היא 39 מתוך 20, ופירוש הדבר שהוא תמיד פוגע בקרב-רומח וכל פגיעה שלו היא פגיעה קריטית.

אז, איך לדעתכם אפשר לשקף את זה במו"ד5 בלי שזה יהיה שבור מידי, סותר את היגיון השיטה או סתם מעצבן? שימו לב שמדובר בבנייה של מפלצת (דב"ש) שהיא גמישה יותר מבנייה של דמות שחקן.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
מצד אחד, להעביר את התחושה ש"אי אפשר לנצח אותו בקרב-רמחים" ומצד שני, שהוא לא יהיה לגמרי בלתי מנוצח ושהיתרון המוחלט שלו בקרב-רמחים לא יהיה יותר מידי בולט וצעקני.

ההמרה הכי קרובה ומתקבלת על הדעת היא ש"לנסלוט" הזה נהנה מיתרון קבוע להתקפה ברומח, וגורם לנזק גבוה יותר מהנזק הבסיסי (ככה שנותנים לו בעצם "פגיעה קריטית" בלי לומר שכל פגיעה שלו היא קריטית). מצד שני, זה פחות "אגדי" מהתיאור בפנדרגון. אולי אפשר לתת לו פעולה אגדית של לבטל החטאות? זה מרגיש לי חזק מידי במונחי מו"ד.
 

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
לנסלוט כזה מדהים ברומח, שאפילו כאשר הוא מפספס הוא עדיין פוגע בך, פשוט לא בנקודה הטובה ביותר. בכול פספוס בהתקפת רומח שאינו 1 טבעי, לנסלוט עדיין גורם לנזק (בערך חצי ממה שההתקפה שלו עושה, אולי טיפה פחות, מה שיתאים לך).
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
בגדול מה שהעוג רשם זה הכיוון הנכון - היתרון ב-5 (וב-4) שמפלצות הן לא מבוססות על המכאניקה של הדמויות, אז אין בעיה לעשות "עיוותים" לשיטה כי זה לששחקן אחר-כך יכול לקחת את הכשרון/יכולת וכיו"ב.
בנוסף הייתי גם נותן לו תכונה הגנתית, תוסף דרג"ש או חיסרון לתוקף אותו על עוד לנסלוט רכוב.
 
Top Bottom