• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אורק דם - גזע למה' 5

אני חדש בעניין יצירת חומר חדש, אבל אני ממשיך לנסות אשמח להערות והארות בתגובות.

אורקים דמויי-שטן אלו אכזריים יותר, גדולים יותר, ואדומים יותר מאורקים רגילים. יש להם קרני אייל גדולות, וניבים חדים ומבריקים. סוגי שטן אלו חיים עד לגיל מופלג, אף שאינם בני אלמוות. עורם אדום לגמרי, והם שואבים הנאה מההרג.
אבל מדוע עזבת את הכפר שבהרים? אולי ההרג והרשעות לא התאימו לך? אולי חיפשת להוכיח את כוחך? ואולי ברחת לאחר שעזרת למי שיהיו לעתיד חברי הקבוצה שלך לברוח ממוות בידי אורקי הדם? מקרים כאלה הם נדירים, אבל אפשריים. כאשר קורה דבר כזה, אורקי דם רבים נהפכים להרפתקנים אימתניים, לוחמים חסרי חת.

תוסף ערכי יכולת. +2 כוח, +1 חוסן.
גיל. אורקי דם מגיעים לבגרות בגיל 12, וחיים עד לגיל 900 ולפעמים יותר.
נטייה. רוב אורקי הדם נוטים לכאוס רוע, אבל אלו שברחו ממנהגי האורקים נוטים להיות כאוס נייטרלים.
גודל. אורקי הדם מתנשאים לגובה של כ7 פיט, שוקלים בין כ230 ל280 פאונד.
מהירות. אתה זוכה במהירות בסיסית של 30 פיט.
ראיית לילה. אתה מסוגל לראות באור עמום כאור בהיר למרחק 60 פיט, ובחושך כבאור עמום למרחק 60 פיט מעבר לזה.
שפות. אתה יכול לדבר, לכתוב, ולקרוא שטנית, אורקית, ומדוברת.
אכזריות גיהנום. אתה זוכה להכשרה במיומנות האיום.
עמידות גיהנום. אתה זוכה לעמידות לנזק אש.
חוסן חסר מעצורים. כאשר יורד ל0 נק''פ ומטה, אתה יכול לבחור לרדת ל1 נק''פ במקום. אתה לא יכול להשתמש במאפיין זה עד שתמצא מנוחה ארוכה.

עריכה אחרונה:
כעיקרון הגזע נראה סבבה, יש עכשיו את הקונספט החדש של גזעים אחרי הספר של טאשה שכבר אין תוספי תכונות קבועים וכל גזע יכול לחלק את תוספי הגזע שלו איך שרוצים, אבל זה לא קריטי.

אני רק לא סוגר על ה3 יכוולות האחרונות, אני חושב שכל אחת מהן לחוד היא סבבה, אבל יחד הן חזקות מאוד. בעיקר החיסנות לנזק אש ומוות, הכי קרוב שיש לך כרגע זה גזע שחסין לסוג נזק אחד.
יכול להיות שלעשות רק התנגדות לאש או למוות ולהוריד את אכזריות גהנום (יתרון בחינם זה מאוד חזק, בעיקר לסקיל חברתי) לדעתי זה יהיה מאוזן יותר

יכול להיות שלעשות רק התנגדות לאש או למוות ולהוריד את אכזריות גהנום (יתרון בחינם זה מאוד חזק, בעיקר לסקיל חברתי) לדעתי זה יהיה מאוזן יותר
כתבתי חסינות גיהנום בטעות, הכוונה לעמידות. תיקנתי את זה.

הרעיון מעניין, אבל אני לא בטוח עד כמה הם באמת מתאימים כגזע שחקן. אולי להפוך אותם לגרסה אורקית לזדים במקום? אורקים בעלי דם שטני, אבל לא מרושעים מטבעם.

תוספי התכונה הם חזקים, ומאוד ממקדים את הדמות להפוך ללוחמת, ברברית או דמות קפא"פ אחרת. זה, יחד עם שאר היכולות- יוצר דמות מאוד עוצמתית. גם עכשיו חצי-אורקים הם מהגזעים החזקים ביותר בשיטה, בגלל כמה שהם ממוקדים בלחימה. הגזע הזה פשוט לוקח את זה צעד אחד קדימה. לחצי-האורק לפחות אין ראיית חושך, וזה שם אותו בחסרון מסוים. אורק הדם מקבל גם את זה.
אכזריות גיהינום- עדיף לתת לו הכשרה באיום, במקום יתרון. יתרון, בכללי, יותר חזק מהכשרה.

אישית, הייתי משנה את תוספי התכונות ל2+ לכוח ו1+ לחוסן, מחליף את היתרון באיום בהכשרה, והופך את החסינויות לעמידויות לסוג נזק אחד בלבד. אני לא בטוח באמת כמה האל-מוות מוסיף לגזע.

עריכה: אני רואה שאכן הפכת את החסינויות לעמידות לאש בלבד. מצוין.

תודה רבה לכל מי שעזר לי. אני מחפש כמה שיותר אפשרויות לשחקנים שלי, כי הם משתמשים באותן דמויות כל הזמן... טרובדור, סייר, נוכל, ואשף... אשמח לשמוע עוד הצעות לשינויים :D

אני חדש בעניין יצירת חומר חדש, אבל אני ממשיך לנסות אשמח להערות והארות בתגובות.

אורקים דמויי-שטן אלו אכזריים יותר, גדולים יותר, ואדומים יותר מאורקים רגילים. יש להם קרני אייל גדולות, וניבים חדים ומבריקים. סוגי שטן אלו חיים עד לגיל מופלג, אף שאינם בני אלמוות. עורם אדום לגמרי, והם שואבים הנאה מההרג.
אבל מדוע עזבת את הכפר שבהרים? אולי ההרג והרשעות לא התאימו לך? אולי חיפשת להוכיח את כוחך? ואולי ברחת לאחר שעזרת למי שיהיו לעתיד חברי הקבוצה שלך לברוח ממוות בידי אורקי הדם? מקרים כאלה הם נדירים, אבל אפשריים. כאשר קורה דבר כזה, אורקי דם רבים נהפכים להרפתקנים אימתניים, לוחמים חסרי חת.

תוסף ערכי יכולת. +2 כוח, +1 חוסן.
גיל. אורקי דם מגיעים לבגרות בגיל 12, וחיים עד לגיל 900 ולפעמים יותר.
נטייה. רוב אורקי הדם נוטים לכאוב רוע, אבל אלו שברחו ממנהיגי הטורקים נוטים להיות כאוס נייטרלים.
גודל. אורקי הדם מתנשאים לגובה של כ7 פיט, שוקלים בין כ230 ל280 פאונד.
מהירות. אתה זוכה במהירות בסיסית של 30 פיט.
ראיית לילה. אתה מסוגל לראות באור עמום כאור בהיר למרחק 60 פיט, ובחושך כבאור עמום למרחק 60 פיט מעבר לזה.
שפות. אתה יכול לדבר, לכתוב, ולקרוא שטנית, אורקית, ומדוברת.
אכזריות גיהנום. אתה זוכה להכשרה במיומנות האיום.
עמידות גיהנום. אתה זוכה לעמידות לנזק אש.
חוסן חסר מעצורים. כאשר יורד ל0 נק''פ למטה, אתה יכול לבחור לרדת ל1 נק''פ במקום. אתה לא יכול להשתמש במאפיין זה עד שתמצא מנוחה ארוכה.
אתה יכול ליצור homebrew race ב-D&D Beyond (Sign In)

חזרה