• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שיבוט חיות מחמד, זה אמיתי

כל חיי, בערך, הייתה לי חיית מחמד. חתולים, כלב, דגים ועכשיו תוכונים.
לאחרונה הכלב שלנו נפטר, ואז קראתי את הכתבה הבאה:
הטכנולוגיה של שיבוט בעל חיים באמת הפכה למסחרית, בעלות של כמה עשרות אלפי דולרים אמנם. זה סכום מאוד גבוה, אבל לא מופרך - בערך כמו מכונית משפחתית גדולה חדשה ונמוך יותר מאשר טיסה לחלל של רבע שעה.
זה ממש מעורר שאלות גם ברמה האישית - למי שיש בעל חיים אהוב וכמובן גם ברמה האנושית. זה אומר שבאמת הטכנולוגיה של שיבוט כבר כאן ברמה הפרקטית.

הסביבה של היצור, איך שהבעלים מתייחסים אליו, איך שחיות אחרות מתייחסות אליו...

ועזבו את זה, האחוז להצלחה (ילודה של יצורים בריאים וזהים) עדיין די נמוך, ומסתבר שמי שכן משובט בעל סיכון יותר גבוה לחטוף מחלות, אז העידן בו יהיו לנו clone troopers עדיין רחוק.

האמת שזה מטורף. ממש מזכיר את Benny the dog מהסרט vanilla sky.
דולי זכורה לי כמובן, ואם אני זוכר נכון גם לגביה היה דיון סוער אם נפטרה ממחלות שקשורות לשיבוט או לא, עם קונספירציות לפה ולשם.
אבל מדהים לדעת שזה “thing” שקיים, מסתבר, מתחת לאף שלנו בלי שאנחנו מודעים לו (לפחות רובנו).

והנה אנקדוטה: כשהייתי ילד היה לי חבר שהיה לו כלב בשם דולי. דולי סבל ממחלת קשירת-יתר-לעמוד-בגינה נוראית וחשוכת מרפא, ולמעשה הוציאו אותו החוצה בחבל (חבל, לא רצועה), פעמים ספורות בלבד. באחת מהפעמים הללו דולי, שכנראה לא הכיר את החיים בחוץ מספיק, ברח לכביש והמסכן ונדרס… אולי כאקט אחרון של חסד, מי יודע.
אבל הדבר ההזוי הוא שיום לאחר מכן(!) חבר שלי הביא כלב אחר, גם כן קטן וזהוב-שיער, אבל מגזע אחר, והכתיר אותו בשם… דולי.
וכאשר הגענו כעבור כמה ימים וראינו את הכלב החדש, שבבירור נראה אחרת, שאלנו אותו כמובן מה קרה לדולי? והתשובה שלו הייתה: ״מה, שום דבר… זה דולי אתם לא רואים..? דולי בוא לפה! רואים איך הוא מגיב לשם?״.
מה המסקנה? שצריך גם חוקים נגד שיבוט כדי למנוע את מקרה דולי 2.

חזרה