• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שדרוג הפורום ל Xenforo הסתיים בהצלחה

file-20190627-76705-1uxqb1f.jpg
בשעה טובה ובזכות המון עבודה קשה של הצוות (תשבוחות בעיקר ל ג'וני ג'וני ו Nextorl Nextorl) סיימנו את שדרוג הפורום מ PHPBB ל Xenforo.
במהלך הימים הקרובים נפרסם כאן סדרת הודעות על "מה חדש" בפורום החדש והמגניב, ובינתיים אתם מוזמנים לאחל איחולים, לשאול שאלות ולאתר באגים בפורום :cool:

רשימת הודעות "מה חדש" בפורום החדש:

עריכה אחרונה:
מה חדש - שלושה עיצובים לבחירה
כשהתחלנו בשדרוג, היה קשה לנו להחליט איזה עיצוב יראה הכי טוב בפורום החדש. אז החלטנו לבחור בכולם! מהיום יש בפורום הפונדק שלושה עיצובים שונים - החום הקלאסי, עיצוב בהיר ועיצוב כהה. ברירת המחדל למשתמשים חדשים היא החום הקלאסי (למרות שגם לגבי זה אנחנו מתלבטים), אבל כל אחד יכול להחליף את העיצוב שהוא רוצה על-ידי הכפתור למטה בצד ימין או בהעדפות המשתמש.
הנה השלושה, זה לצד זה כפי שהם בתצוגה בטלפון החכם:
forums-xf-styles.JPG
מה חדש - שיחות פרטיות במקום הודעות
אחד השיפורים המהותיים בפורום הוא שיפור אדיר ביכולות השיחות הפרטיות. ראשית, מהיום זה הופך לתצוגה של שיחה, בעל יכולות זהות כמעט לאלו של דיונים רגילים בפורום - הרבה יותר נוח לעקוב ולדבר אחד עם השני כך. שנית, מהיום ניתן לערוך את השיחות הללו לא רק עם עוד משתתף אחד, אלא עם עד חמישה משתתפים נוספים!
כל מה שצריך לעשות, הוא להתחיל בשיחה חדשה עם אחד המשתתפים, ואז ניתן להוסיף את האחרים, כשכל אחד יכול לתרום את חלקו.
כהערה, כמו תמיד - הודעות / שיחות פרטיות לא מיועדות להחליף את הדיונים בפורום. אם אתם רוצים לבקש עזרה, לדון על שיטה כזו או אחרת או על תוכן שיצרתם - וכמובן גם לשחק מעל דפי הפורום, המקום הנכון הוא לפרסום הודעות אלו בפומבי. המניע הוא טובת הכלל - אם תשאלו ותדברו אחד עם השני רק בפרטי, אז משתמשים אחרים לא יראו את הפעילות, לא יוכלו לתרום מהידע שלהם וגם ההודעות שלך יגרמו לאחרים גם לרצות לפרסם הודעות משל עצמם ולהשתתף.

אזכיר שכפי שהתרענו מראש, ההודעות הפרטיות לא עברו לפורום החדש. אם יש משהו מאוד חשוב שחסר לכם, שלחו לי הודעה.
כך נראה ממשק השיחות (אם יש שאלות, בשמחה)
forums-xf-conversations.JPG

עריכה אחרונה:
זה ברשימת הדברים שיחזרו בשאיפה.
אותו דבר לגבי המנגנון של שאלות ותשובות בפורום מוד, רשימת ימי ההולדת והתגים המיוחדים - מה שמזכיר לי שעוד לא פרסמנו אבל אתם צריכים לבחור תגים מחדש ויש גם המון תגים חדשים!

יישר כוח על כל העבודה. הפורום נראה מצוין.
היכולת לראות את מספר ההודעות שכתבת בעץ חמודה, לא בטוח מה אני חושב על זה שניתן לראות את הפעילות האחרונה של כל משתמש כשעוברים על השם שלו.
(אלו שני הדברים החדשים ששמתי לב אליהם במבט מהיר)
אה, ומסתבר שאני יכול לדווח על ההודעה שלי. לא זוכר אם זה היה אפשרי בגרסה הקודמת.

עריכה אחרונה:
שמח שסוף סוף כולם יראו את העבודה הקשה שהשקענו בפורום החדש! לפני שנתיים בערך lonewolf lonewolf הציף את הנושא של שפה ממוגדרת בפורום, ובזמנו אמרנו לו שזה פשוט יותר מדי עבודה לשנות את כל השפה כדי להפוך אותה ליותר כוללת ונייטרלית מגדרית. ובכן, העובדה שהיינו צריכים לתרגם את הפורום מחדש מ-0 הייתה הזדמנות מצוינת לעשות את זה!

אנחנו נוסיף אותה מחדש בעיצוב / פונקציה כזו או אחרת - זה עדיין תחת עבודה. כמו-גם הקישור של התגובות בפורום למאמרים באתר.
ג גאלאן עושה עבודה כדי לבנות תוסף קוביות ייעודי ל Xenforo. במידה שלא, קיים תוסף פשוט יחסית שגם מאפשר לגלגל קוביות וכמובן שגם אם זה לא ייצלח, אפשר לגלגל קוביות באתר חיצוני.

קצת חבל לי שאי אפשר יותר מתווית אחת לנושא. זה בעיקר מפריע בנושאים של הדו"נ/שו"ש, שמהווים הרבה מהתוכן שמתפרסם למהדורות מסוימות אבל אם מישהו יחפש ספציפית את המהדורה הזו הוא ייתקשה למצוא אותם.

זה משהו שאנחנו בודקים אותו, אחרי שנסיים ניקוי הבית ויתר הרשימה הארוכה של המטלות שעוד נותרה בפנינו.
גם נשמח לשמוע מה אתם חושבים על התוויות באופן כללי: עד כמה זה שימושי.

זה משהו שאנחנו בודקים אותו, אחרי שנסיים ניקוי הבית ויתר הרשימה הארוכה של המטלות שעוד נותרה בפנינו.
גם נשמח לשמוע מה אתם חושבים על התוויות באופן כללי: עד כמה זה שימושי.
כרגע התוויות נראות יעילות, וזה שאפשר לחלק את הנושאים על פיהן זה נהדר בעיניי. אני בעד השיפור.
מה הכוונה במצב רגיל? אפשר לשנות עיצוב גם בטלפון.
אני מאמין, ויתקן אותי דרגוניין אם אני טועה, שהכוונה היא desktop mode- אותו מצב שאתה רואה מהמחשב.

האם יש דרך לבצע חיפוש בתוך דיון פרטי?
לפני שדרוג המערכת אמרת שאולי תספק דרך למשתמשים שמעוניינים בכך לתרום עבור תחזוק האתר/כיסוי עלות השדרוג שלו, מה קורה עם זה?

הי מרתוס, ניתן לתמוך בפונדק דרך התפריט של ״שדרוגי חשבון״ שקיים בתפריט משתמש של כל אחד.
כרגע זה אכן לא בולט במיוחד, אבל נפרסם בהמשך ״מה חדש״ ואולי גם נשים הכרזה לגבי התמיכה באתר.

כרגע אין לדעתי חיפוש בשיחות, אבל יש תוסף שמאפשר את זה. נסתכל על זה בעתיד.

מה חדש - תוויות לנושאים!
זוכרים בפורום הקודם, שלעתים שרציתם לפרסם מקצוע חדש של מהדורה 3.5 או חפץ קסם של מהדורה 5, הייתם כותבים בכותרת [מהדורה 3.5]? אז עכשיו התוויות הן חלק אינטגרלי מהפורום, ואפשר לעשות איתן המון דברים מגניבים :)
אז איך מוסיפים תווית לנושא? בכל פורום מוגדרות התוויות הרלוונטיות, כשבעת כתיבת נושא חדש (וגם בעריכה שלו) בשורה של הכותרת מצד ימין יש תפריט נפתח של תוויות זמינות. פשוט לוחצים עליו ואז בוחרים את התווית הרלוונטית מבין התוויות הזמינות.
add-prefix.JPG
התוויות בפורום מתחלקות לשלוש סוגים: תוויות של מבוכים ודרקונים (המהדורות השונות), תוויות של חיפוש שחקנים (חיפוש שחקנים/מנחה/קבוצה) ותוויות כלליות. התוויות הכלליות כוללות את האתגרים השונים, תווית של סיפור לפורום מד"ב, תווית של תגובות לנושאים שהן תגובה למאמר באתר ולבסוף תווית של קנייה/מכירה.
כהערה, עם השדרוג הרצנו סקריפט ששם תוויות באופן אוטומטי לנושאים שבכותרת שלהם הופיע טקסט מתאים - כך שאם היה [מהדורה 4] בכותרת של נושא למשל, הוא קיבל תווית של מהדורה 4.

אז מה עושים עם תוויות?
כרגע השימוש העיקרי בתוויות הוא סינון תוכן בקלות לדברים שמעניינים אותכם. נניח שאתם רוצים לקרוא סיפורים מקוריים בפורום מדע בדיוני ופנטזיה. כשאתם גולשים בעמוד של הפורום, מצד שמאל למעלה יש לחצן מסננים. כשלוחצים עליו ניתן לבחור לסנן נושאים בפורום לפי קריטריונים שונים, שאחד מהם הוא כמובן התווית.
filter-prefix.JPG
כך זה נראה לאחר שסיננתי רק סיפורים בפורום מד"ב.
filter-story.JPG
השימוש הנוסף בתוויות הוא אם רוצים למצוא נושאים מסוג מסוים בכל רחבי הפורום. למי שזוכר, עד לפני מספר חודשים היה לנו פורום הבזאר להודעות קנייה ומכירה. כעת יש לנו את התווית קנייה/מכירה.
אז מה עושים אם אתם רוצים לראות את כל הודעות הקנייה/מכירה ברחבי הפורום? נכנסים לתפריט של פורומים-> חיפוש בפורומים, ושם תחת הלשונית של חיפוש נושאים, ניתן למצוא נושאים עם תווית (אחת או יותר) בכל רחבי הפורום.
search-prefix.JPG

מה חדש - פוסטי פרופיל
אחד הפיצ'רים החדשים ב Xenforo לעומת PHPBB הוא היכולת לפרסם פוסטים על ה"קיר" של משתמשים, אתם יכולים לפרסם לעצמכם ואחרים יכולים גם לפרסם אצלכם.
למי שזוכר, זה בעצם היה הפיצ'ר שהתחיל את כל המהפכה של פייסבוק, והיום זה גם זמין בפורום. למרות שלמען האמת, אני לא יכול להגיד שזה פיצ'ר שמלהיב אותי, אבל הוא גם לא מזיק. אז למי שאוהב את זה, מהיום תוכלו לפרסם אצלכם בעמוד המשתמש שלכם ובעמודים של משתמשים אחרים פוסטים עם עדכונים אישיים או אחרים, או הודעות שאתם רוצים שכל מי שנכנס לעמוד המשתמש שלכם, יראה.
אפשר למצוא פוסטי פרופיל חדשים גם כשנכנסים לעמוד הראשי בפס הצד וגם בתפריט "מה חדש", שם הם מופיעים מתחת להודעות החדשות בפורום.
profile-post.JPG
בנוסף לפוסטי הפרופיל, יש עוד חידושים רבים בעמוד המשתמש, שנחקור אותם לעומק ב"מה חדש" אחר.

חזרה