• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קטע זכור במעומעם מ"רומח הדרקון" - אולי אתם זוכרים יותר טוב

באחד הספרים, נדמה לי שהשני, של רשומות רומח הדרקון, אחד מגיבורי הרומח שבדרך כלל מוצג כלוחם, מתואר כמטיל לחש ומצויין שיש לו שליטה בסיסית בקסמי האלפים.

היה קטע כזה או שאני סתם זוכר לא נכון?
מי היה זה שהטיל את הלחש? אני איכשהו זוכר שזה תניס אבל זה ממש לא סביר. אולי זה גילתנאס? כי הוא היחיד מגיבורי הרומח שבדף הדמות שלו יש כפל-מקצועות (לוחם/קוסם).
או מישהו אחר בכלל?

באחד הספרים, נדמה לי שהשני, של רשומות רומח הדרקון, אחד מגיבורי הרומח שבדרך כלל מוצג כלוחם, מתואר כמטיל לחש ומצויין שיש לו שליטה בסיסית בקסמי האלפים.

מי היה זה שהטיל את הלחש? אני איכשהו זוכר שזה תניס אבל זה ממש לא סביר. אולי זה גילתנאס? כי הוא היחיד מגיבורי הרומח שבדף הדמות שלו יש כפל-מקצועות (לוחם/קוסם).
או מישהו אחר בכלל?
זה גילתנאס. לוחם/אשף אלפי. אם אני זוכר נכון הוא יכול לזמן חומצה, אבל אני לא סגור על זה.

קרמון? אלפים? שליטה בסיסית בקסם? חומצה? הסבר בבקשה?
הו בוי.

אני הולך להניח שלא קראת את הספרים, זה ניסיון להסביר את הכל מבלי לעשות ספוילרים. מי שקרא את הספרים וודאי יגלגל עיניים על העיוותים שכתבתי פה לכמה מהסצנות... זה רק כדי למנוע ספויילרים

קרמון הוא לוחם, האח של רייסטלין הקוסם. בעוד שרייסטלין הוא חלש גופנית, חולני ולא ממש מושך חברתית (רייסט די כריזמטי, אבל יותר בקטע מניפולטיבי, לא בדיוק מושך חברים), קרמון הוא חזק, בריא ואהוד על הבריות. בחזיון שהיה לרייסטלין, הוא ראה את קרמון משתמש בקסם, מה שהרגיז אותו וגרם לו להרגיש שקרמון לקח לו את הדבר היחידי שהוא טוב בו.

תאניס חצי-אלף, הוא חצי אלף (דה) ואחד מהדמויות הראשיות בספרי רומח הדרקון. גילתאניס הוא אלף ודמות יותר שולית בספרים, אבל עדיין בן ברית של הגיבורים. הוא מתואר כלוחם/קוסם עם שליטה בסיסית בקסם, תכלס יותר Eldritch Knight כזה, אני זוכר שהוא משתמש בקסם שיוצר חומצה.

מוד"מ הניחה שאפשר לקחת כפל מקצועות - ברומח הדרקון לא יכולת להיות קוסם מעבר לדרגה שלישית אם לא עברת את המבחן - גילנתס היה פשוט קוסם בדרגה שלישית + לוחם באיזושהיא דרגה. וכן, הנקרומנסר מתאר את הסצינה שאני מדברת עליה.

או מישהו אחר בכלל?
מיד חשבתי על גילתנאס גם ולא על קרמון, הסיפור שלו שונה והוא לא סתם מטיל לחש.
האם אתה מתכוון לקטע הזה?

The group emerged from the brush thankfully, arriving at the base of a gigantic granite cliff. Gilthanas walked along the cliff face for several hundred feet, his hand feeling for something on the rock. Suddenly he stopped.

"We are here," he whispered. Reaching into his tunic, he removed a small gem that began to glow a soft, muted yellow. Running his hand over the rock wall, the elf found what he was searching for-a small niche in the granite. He placed the gem in the niche and began reciting ancient words and tracing unseen symbols in the night air.

"Very impressive," whispered Fizban. "I didn't know he was one of us," he said to Raistlin. "A dabbler, nothing more," the mage replied. Leaning wearily on his staff, he watched Gilthanas intently, however.

Suddenly and silently, a huge block of stone separated from the cliff face and began moving slowly to one side. The companions backed up as a blast of chill, dank air flowed from the gaping hole in the rock.​
Dragons of Autumn Twilight, Book II, Chapter 9 - Suspicions grow. The Sla-Mori.​

מוד"מ הניחה שאפשר לקחת כפל מקצועות - ברומח הדרקון לא יכולת להיות קוסם מעבר לדרגה שלישית אם לא עברת את המבחן - גילנתס היה פשוט קוסם בדרגה שלישית + לוחם באיזושהיא דרגה. וכן, הנקרומנסר מתאר את הסצינה שאני מדברת עליה.
זה לא שאפשר, אבל קוסמים שלא עוברים את המבחן ומשתייכים לאחד מהמסדרים נחשבים למסוכנים מדי או משהו? או שזו ההתייחסות רק לקוסמים שפורשים מהמסדרים לגמרי (לא עוברים מסדר אלא נוטשים אותו לגמרי).

הקטע שרייסטלין רואה במבחן שלו את קרמון מטיל לחשים וזה מחרפן את המאנצ'קין שבו, זה משהו אחר.
אני מתכוון לקטע בטרילוגיית רשומות, שמישהו שהוא אלף או חצי אלף מטיל לחש שזה משהו שהוא לא עושה בדרך כלל אבל "יש לו כמה קסמים של אלפים".

זה גילתנאס. לוחם/אשף אלפי. אם אני זוכר נכון הוא יכול לזמן חומצה, אבל אני לא סגור על זה.
נשמע לי הכי הגיוני. והוא בטח מטיל את הלחש "חץ החומצה של מלף" (עוצמה 2, כנראה הלחש היחיד עם חומצה במוד"מ1).
יש למישהו את הקטע עצמו ואת הציטוט של הסצנה?

הקטע שרייסטלין רואה במבחן שלו את קרמון מטיל לחשים וזה מחרפן את המאנצ'קין שבו, זה משהו אחר.
אני מתכוון לקטע בטרילוגיית רשומות, שמישהו שהוא אלף או חצי אלף מטיל לחש שזה משהו שהוא לא עושה בדרך כלל אבל "יש לו כמה קסמים של אלפים".

נשמע לי הכי הגיוני. והוא בטח מטיל את הלחש "חץ החומצה של מלף" (עוצמה 2, כנראה הלחש היחיד עם חומצה במוד"מ1).
יש למישהו את הקטע עצמו ואת הציטוט של הסצנה?
הוא לא התעצבן כי הוא מאנצ'קין (בוא לבחור יש איזה 6 בחוסן או משהו עם החולניות שלו, איך הוא יהיה מאנצ'קין), הוא התעצבן כי קסמים זה הדבר היחיד שייחד אותו. קארמון תמיד היה היותר מגניב, חזק ובריא... בלי הקסמים רייסט הוא כלום ושום דבר, והקנאה באח שלו שלקח לו גם את זה, גרמה לו להטיל עליו ידיים בוערות

אני אחפש את הקטע עם גילתאנס באינטרנט

בוא לבחור יש איזה 6 בחוסן או משהו עם החולניות שלו
אמממ, יש לי כמה מההרפתקאות המקוריות ואת ספר המערכה "הרפתקאות רומח הדרקון" למוד"מ1, והתכונות של רייסטלין ממש לא כאלה נמוכות. כוח וכושר 10 וזריזות 16, אם להסתכל על הפן הפיזי. התבונה שלו, אגב, היא "רק" 17.

די מדהים שאני לא זוכר כמעט כלום מהסדרה הזאת. כאילו את רייסטלין וקרמון וכמה שברי קטעים (ואביר השושנה השחורה שהגיע מאיפשהוא?).
מצד שני, תמיד הייתי במחנה של מחזור שער המוות, אז אולי זה הגיוני.

די מדהים שאני לא זוכר כמעט כלום מהסדרה הזאת.
אני לא ממש זוכר מה היה באיזה ספר, כי הם פשוט כתבו את אותו קו עלילה שוב ושוב בכמה ספרים ובכמה מקומות.

רק עכשיו אני רואה את העץ הזה אז סליחה על ההקפצה -
אכן זה גילתאנס, וסביר שזה חץ החומצה של מלף.
אבל יש לו עוד הבלחה נחמדה בספר השני, כשהחבורה מתפצלת והם מגיעים לחומת הקרח, שם הוא עולה על הדרקון הקפוא ומשחרר את הרומח עם לחש כלשהו, סוג של חימום-מתכת-שעבר-המרה-של-חוק-בית-מלחש-כוהנים-ללחש-קוסמים.

חזרה