• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחק ראשון שלי ב Marvel Champions

שיחקתי אתמול אצל חבר את Marvel Champions, משחק הקלפים החי (LCG, סגנון מג'יק) מבית FFG.
בסך הכל משחק חמוד ביותר, עם הרבה אקשן על השולחן ומכאניקה מדליקה של בחירה אם הגיבור שלך הוא בדמות "אדם" או בדמות "גיבור". לחבר יש את משחק הבסיס וכמה הרחבות, בסך הכל אשמח לשחק שוב.
עם זאת, לא השתכנעתי לרכוש את המשחק, פשוט כי אני לא משחק בסולו ולילדים שלי הוא לא ממש מתאים - יש בו הרבה טקסט ומעקב אחרי פעולות, מורכב יותר ממג'יק או פוקימון. אז להערכתי לפחות מגיל 10 אם לא 12.
אם יהיה לי זמן ויש עניין, אולי אכתוב השוואה בינו לבין משחקי הקלפים השיתופיים האחרים של FFG: ארקהם הורר, ושר הטבעות.

עוד מישהו שיחק/משחק בזה כאן?

משחק ששמעתי עליו הרבה, ואני רואה אותו מופיע הרבה בקבוצות שחקני משחקי הקופסה בהן אני נמצא, אבל לא יצא לי עדיין לשחק בו. האם הוא באמת עד כדי כך טוב? מה בעצם הופך אותו לכל כך פופולרי בקהילה לדעתך?

מאוד אוהב את המשחק, אישית פחות מתחבר למשחקי סולו (מעדיף כבר משחק וידיאו טוב וזהו). למרות שמוד הסולו בהחלט נחמד. המשחק קצת כבד אבל אני משחק בו לא מעט עם אחי הקטן כבר כמעט שנה והוא היום בן עשר, ככה שהמשחק אולי מתאים גם לגילאים צעירים יותר מעשר. אני מאוד אוהב את התמה של המשחק ומרגיש שהמכאניקה והתמה תואמות בצורה נהדרת. העובדה שהיד שלך משתנה כמעט לגמרי בכל תור מייצרת עניין גורמת לך לקבל החלטות מעניינות וחשובות כמעט בכל תור. בניית הדקים מאפשרת גיוון מאוד רחב אפילו אם משחקים את אותו הגיבור אפשר לשחק אותו עם דק שונה מאוד ובקיצור משחק נהדר בעיניי. כנראה הכי טוב בזוג, בשלוש הוא כבר קצת ארוך מידי לטעמי ובארבע זה כבר באמת נורא, זמני ההמתנה בין התורים ארוכים וגם המשחק עצמו. מה שכן הייתי שמח אולי לעוד נבל בקופסת הבסיס שהיה מוסיף עוד קצת גיוון מבחינת הנבלים שהדקים שלהם פחות נתונים לקוסטומיזציה.

בנוסף לעיל, בתור משחק קלפים של בניית חבילות הוא מאוד נגיש - קל ממש לבנות בו חבילות חדשות, לדעתי זה אטרקציה לאנשים שאין להם את הזמן ואת הסבלנות למשחקים כמו מג’יק או שר הטבעות.
בייחוד שבאופן אינהרנטי במשחק שיתופי אין את הקטע של לבנות חבילות טובות יותר מאחרים.

מסכים מאוד, לוקחים גיבור, מוסיפים אספקט וכמה קלפים שאנחנו אוהבים וזה סך הכל פשוט ולא עושה יותר מידי כאב ראש. בעיניי זה יתרון גדול וזה עדיין לא גורע מהגיוון הרחב שיש במשחק למרות שבניית החפיסה היא די פשוטה.

חזרה