• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מרצדס הדגימו רכב חשמלי (קונספט) עם טווח של 1000 ק״מ!

רכב הקונספט החשמלי של מרצדס EQXX נסע לטווח של 1000 קמ עם סוללה בגודל סביר יחסית. ניצולת האנרגיה שלהם כפולה בערך ממכוניות חשמליות אחרות.
בהחלט מרשים ומראה את ההתפתחות המהירה בתחום. לחשוב שלפני שנתיים-שלוש טווח של 250-300 קמ נחשב לטוב, והיום זה 400-450, כנראה בעוד שנתיים-שלוש כבר הרכבים יהיו עם טווח נסיעה של 500-600 שזה הטווח המקובל היום ברכבי בערה פנימית.
אני כבר מראה לילדים שלי את הרכבים של היום ומסביר להם שכנראה שכשהם יגדלו, כבר לא יהיו כמעט רכבי בערה פנימית (כמו שצילמתי אותם עם טלויזיה של CRT)

כהערה בטיול שלי אני נוהג על מרצדס היברידית CLA200, מאוד מרשימה - אבל הפתיע אותי שמיכל הדלק שלה רק 40 ליטר שאכן מתרגם לטווח קצר יחסית.

מרשים בהחלט, אני מקווה שבישראל ובכלל בעולם, מדינות יעודדו יותר את הרכישה של רכבים חשמליים אל מול זוללי הדלק.
לצערי יש לנו ניסיון מר עם בטרפלייס בתחום הזה (אבל זה היה לפני הרבה זמן ואני אופטימי :) ).

באירופה כולה זה כבר 19% מהשוק
במדינות מסוימות זה מתקרב ל-50%

בישראל אנחנו הרבה יותר איטיים והעידוד פחות מסיבי. שנה שעברה זה היה משהו כמו אחוז או שניים. ברבעון הראשון של 2022 זה 5%.
חלק גדול מזה נובע מאוזלת יד של הממשלות עד לאחרונה - למשל התכנון המקורי היה להתחיל להעלות את המס על חשמליות השנה, ורק בתקציב האחרון זה נדחה בכמה שנים.
בכלל, עד לתקציב האחרון לא הייתה מדיניות אמיתית לעידוד אנרגיה נקיה בתחבורה - שזה הזוי, בתור מדינה שמייבאת את כל הנפט שלה. למשל בכל העולם עברו לאוטובוסים חשמליים ורק עכשיו מיכאלי התניעה את זה ברצינות בישראל. אותו דבר לגבי חישמול הרכבת שנגרר ונדחה במשך שנים ורק בשנה האחרונה קיבל בוסט רציני.

הגורם השני שמאט זה שאין מספיק אספקות לישראל. היצרנים האירופאיים/אמריקאיים מתעדפים את השוק האירופאי/האמריקאי בגלל ששם הממשלות מאלצות את יצרני הרכב לשווק רכבים ירוקים.
בארץ המדיניות הזו לא קיימת, אז זורקים עלינו רכבים מזהמים יותר.

חזרה