• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז מימון המון לTome of Beasts III של קובולד פרס

אז קובולד פרס פתחו את מימון ההמון לספר המפלצות השלישי שלהם בסדרת tome of beasts, דיברנו על הספרים הקודמים כמה פעמים כאן- במיוחד על הספר השני והנהדר. מדובר בספרי מפלצות למהדורה החמישית, עם אמנות יפהפיה ומפלצות מעניינות. הפלאף שלהן מותאם לעולם המערכה מידגארד, של קובולד פרס, אבל ניתן להשתמש בהן בכל עולם.

את הספר הראשון לא אהבתי, הוא סבל מכל הבעיות שכל ספר מפלצות צד ג' שיצא בזמנו סבל מהן- חוסר הבנה של המהדורה החמישית, החדשה אז, והתבססות על דברים שהיו במהדורות ישנות (כמו לדוגמה נזק תכונות).
הספר השני היה שיפור משמעותי, עם יותר גיוון במפלצות, ברמות העוצמה שלהן ובמקור שלהן, ואני מחכה לראות איך הספר השלישי ישפר את זה. וגם אם הוא לא- זה בסדר גמור.

זה פרויקט שאפתני, שכולל מיניאטורות, 3 גרסאות שונות לספר (רגילה, מהדורה מוגבלת וכריכת עור עבודת יד), ספר צד נוסף (ספר הרפתקאות והתקלויות, שהוא לא דרוש אבל בהחלט יכול להקל על החיים של מנחים) ,מפלצות מהתומכים, קוביות חרוטות וכמובן משאבים לשולחן וירטואלי.
והוא כבר הגיע לפי 3 מהיעד תוך פחות מ3 שעות!

הצוות שלהם גם מאוד מעניין, וכולל כמה אורחים ממש מיוחדים- לוק גייגקס, בי דייב וולטרז ומייק שיי (שידוע גם כsly flourish) קופצים לי לעין.

אז אם אתם מחפשים ספר מפלצות חדש למו"ד 5, או סתם ספר מפלצות עם אמנות יפהפיה, אני ממליץ לתמוך!

הספר השני שלהם הוא באמת מאוד מוצלח, ואין לי סיבה לחשוב שברמת הגימור הספר הזה יהיה פחות טוב.
האמת שאני מרגיש שאישית יש לי כבר יותר מדי ספרי מפלצות והייתי שמח לספרי מפלצות שמסודרים אחרת - לפי תמה, לפי אזורים שבהם הם שכיחים וכו'.
בעיקר בכדי שיהיה לי יותר קל לשלוף משהו בקלות שיתאים לסיטואציה במקום לחפש בין אלפי מפלצות.

המיניאטורה של ה Puffinfolk ממש מגניבה!
puffinfolk.jpg
הופתעתי לראות שהם נוהגים כמו מכשפי החוף ולהבנתי גובים תשלום נוסף על עותק ל VTT למיניהם. זה די מבאס, אפילו שאני לא משתמש ב VTT לאחרונה...

Submitting a monster for consideration is purely optional; all designers of the chosen creatures will be paid on a design contract for their work, will be credited by name or anonymous (as they choose), and will have their creature professionally illustrated.

זה ממש מצא חן בעיניי, גם נותנים הזדמנות לחובבים לפרסם מפלצת, גם מרחיבים את ההיצע שלהם וגם מתגמלים.

זה ממש מצא חן בעיניי, גם נותנים הזדמנות לחובבים לפרסם מפלצת, גם מרחיבים את ההיצע שלהם וגם מתגמלים.
זה אלמנט שהיה גם בשני ספרי המפלצות הקודמים של החברה. הוא מגניב מאוד, אבל גם דורש יחסמיוחד מצד העורכים.
אחת מנקודות התורפה של Tome of Beasts I הייתה ריבוי מפלצות כמעט זהות שהגיעו כנראה דרך כותבים שונים ולא התקבלה החלטה עריכתית להעיף חלק מהן (נניח שלושה סוגים של נימפה מרושעת שחונקת אנשים עם השיער שלה ודרוג האתגר שלה הוא 5-6).

חזרה