• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חוקים בסיסיים ליצירת נתוני יריבים ומפלצות (עדכון 23.3.21 באתר)

העדכון החדש באתר של מלסטרה, מסביר את כללי הבסיס ליצירת יריבים - גם בני-אדם/דמויי אדם וגם מפלצות, על-ידי שליט המבוך, וכולל מספר דוגמאות של נתונים ליריבים טיפוסיים.
עדכון המשך שנוגע לרמות קושי של יצורים ואיזון המשחק, יעלה בתקווה בשבועות הקרובים.

עדכון מצויין. אני חושב שכדאי לציין שיש הרבה נתונים של חיות בקטע שמדבר על מיקצוע הפארזוג שאפשר גם להשתמש בהם.
הבנתי שיש מקצועות שלא פתוחים ממש לדמויות שחקן כמו קסמי צל ודברים כאלו אבל איפה יהיו נתונים בשביל דב"שים כאלו? והם סגורים לגמרי או שחלקם יכולים להתאים לקמפיין יותר אפל או אפילו עם דמויות רעות יחסית?
לא ממש הבנתי מהפרק על הקרב אם אמורים לשחק על מפה או שלא ונראה שיש כאן כמה מפלצות אם מרחקים די מובחנים ליכולות שלהן...

נ.ב אם מפרסמים מפלצת למלסטרה, לפרסם אותה כאן או במשחקי תפקידים כללי? :)

תודה על התגובה :)

צודק לגבי החיות של הפארזורג. אולי באמת אכניס הערה.
נתונים לדב"שים ממקצועות אפלים שלא פתוחים לדמויות שחקן אכניס כנראה בהמשך - בין אם בהרפתקאות מוכנות או הרחבות.
(סגורים - באופן מוחלט כרגע, בהמשך בהחלט יתכן שיפתחו אופציות חדשות גם לדמויות שחקן).

לגבי מפה או לא - טרם התייחסתי לזה.
נראה לי שחל כאן הכלל הרגיל - בקרב פשוט שמתחיל פנים אל פנים או בטווח קצר, בלי הרבה משתתפים ויכולת תמרון, אפשר לוותר על מפה. בקרבות מסובכים יותר, עם יותר מפלצות, דמויות ותנועות - אולי מפה תועיל.

לגבי מקום הפרסום - אני בסדר גמור עם שתי האופציות, רק אם אתה מפרסם במשחקי תפקידים כללי, תן לי התראה/תזכורת בפרטי כדי שלא אחמיץ את זה :)

עדכון מעניין, בשעה טובה התחום הארון שטקם הגענו אליו. נראה שככלל יצירת אויבים במלסטרה היא יחסית פלואידית ולא מבוססת על נתונים מדוייקים כמו ברוב המחשקים האחרים בז'אנר שלה.

אולי שווה אם כך לאמץ גישה מגניבה שיש במשחק ואנור, של דף פשוט יחסית שמאפשר לבסס בגדול את סוגי היצורים, רמות הנזק ונכוחותש להם על פי שאלות פשוטות ורעיונות מגניבים. כמובן שמלסטרה שיטה כבדה ומורכבת יותר מואנור אבל אולי זה יותר יתאים לכיוון שאתה מנסה להציג בערך הזה.

לעיונך:

תודה על התגובה :)
בוחן את הדפים של ואנור, אם כי הם מזכירים לי יותר מדריך לבניה של מפלצת לאוגדן מפלצות, אולי אקבל משם השראה.
אגב, בניית מפלצות במלסטרה תהיה קצת פחות פלואידית אחרי העדכון הבא, שרובו כבר מוכן אצלי במחשב.

חזרה