• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז הצמיחה במכירות של מבוכים ודרקונים וגם מג׳יק המשיכה ב-2020

למרות הקורונה, מכשפי החוף מציגים עלייה מרשימה במכירות המשחקים שלהם, למרות דשדוש במרבית הקווים האחרים שלהם
2230EDA4-DFBA-4E8C-9E2A-30A3226D96FB.jpeg
ניתן לראות עלייה של 15% בהכנסות שנה לשנה, שזה מרשים במיוחד שגם מבוכים ודרקונים וגם מג׳יק הם משחקים חברתיים שלפחות עד השנה בעיקר כללו מפגשים פיזיים.
הנה פירוט נוסף D&D: 2020 - Best Year Yet For Dungeons & Dragons, Magic The Gathering - Bell of Lost Souls
מגניב לראות שהצמיחה ממשיכה, אין ספק שמבוכים ודרקונים חמש ממשיכה להיות הצלחה מסחררת ומושכת אחריה לדעתי את כל שוק משחקי התפקידים.
8D45A760-B1AC-4384-B499-A189FA5612AA.jpeg

זה באמת דבר מדהים (וטוב) לתחביב, זה ממש הורגש גם בכל הפלטפורמות החברתיות בארץ - עוד שחקנים חדשים, ביקוש למנחים ומדריכים, עוד יוצרי תוכן.
איכשהו גם הקורונה שבודדה אנשים רבים מהמשפחה/חברים נתנה בוסט כן לרצות את המשחק המשותף, גם אם זה און ליין וזה סחף המון אנשים חדשים לתחביב.

כן, אבל יש לי שאלה - האסברו זה וויזארדס? הייתי בטוח שהם היוצרים של פאת'פיינדר...
הסברו היא חברת-האם; מכשפי החוף הם חברת הבת. מכשפי החוף מחזיקים בזכויות של מג'יק ושל מבוכים ודרקונים.

היוצרים של פאת'פיינדר הם חברה נפרדת - פאיזו - שעבדה בשיתוף פעולה עם מכשפי החוף במסגרת חוזה בין השנים 2002 ל-2007.

אני לא יודע בנוגע לצמיחה של מו"ד, אבל זה כנראה בזכות השיעמום של אנשים והגילוי המחודש של זום. אני יודע שהשנה שחלפה הייתה אחת השנים הכי טובות של מג'יק, בין השאר בזכות MTG Arena והיישום של Secret Lairs. כך שכנראה אלה שני דברים שהולכים להתרחב אפילו יותר השנה.

כן... וכמה שייצמח אם וויזארדס רק היו מוציאים משהו טוב לכבוד היומולדת של מו''ד... שהוא לא קנדלקיפ... לדעתי זה זוועה.
בהתחלה גם חשבתי כמוך אבל לאט לאט אני חושב שזה לא, כל הרפתקה שם נכתבה על ידי יוצר אחר כך שיש המון גיוון, אין שם מגה קמפיין של מאות עמודים, מה שמאשפר לך להריץ משחקים קצרים יותר (אם בא לך ולקבוצה כמובן).
זה נכון שיכלו להיות דברים טובים יותר, אבל אני אישית כבר בכלל לא שולל את קנדלקיפ.

חזרה