• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 החבאת טוטפת הליץ' (phylactery) בDemiplane 😆

למה שזה לא יהיה חוקי? אם זה כיף, זה חוקי!
באופן כללי הphalacrty של ליץ' היא כלי סיפורי נטו. אתה יכול לשים אותה בdemiplane ואז לאפשר לשחקנים לצאת להרפתקת המשך כדי לחסל את הליץ' סופית, או אולי להשתמש בעובדה שהיא מוחבאת כדי להפוך את הליץ' לנבל חוזר. או, שאם אתה רוצה שהדמויות יחסלו את הליץ' פעם אחת וזהו, תשאיר את הphylactary ליד הליץ' או שפשוט תתעלם ממנה. זה באמת תלוי בך בתור שה"ם ובסיפור שאתה רוצה לספר עם הליץ' הזה לדעתי האישית.

תמיד אהבתי את השימוש במילה טוטפות, כי היא גורמת לי לדמיין ליץ' עם תפילין, שזו תמונה מנטלית נחמדה. :)

שמע, אין שום דבר לא חוקי בזה. אבל שים לב שהגוף החדש יופיע ליד הטוטפות, אז הוא צריך דרך לצאת מהDemiplane. באחת מההרפתקאות שהרצתי, הליץ' ששימש כנבל הפך קופסה שעשויה מחומר בלתי ניתן להשמדה לטוטפות שלו. אז השחקנים פשוט זרקו את הטוטפות לחלק עמוק באוקיינוס ואז הרגו את הליץ', שתיאורטית עכשיו פשוט נמעך מתחת ללחץ של המים ונהרג רק כדי להיות מונפש שוב לנצח.

חבל שיצרתי את העץ הזה תחת שאלות ותשובות, כי מתפתח פה דיון מעניין...
אדמינים אם אפשרי להזיז את העץ לראשי תחת מבוכים ודרקונים - אשמח.

בעקרון הדמויות חדרו למגדל עתיק של מכשפים שנהרגו מזמן בגלל ניסוי שיצא לשליטה והוא שורץ אל מתים.
הליץ' מאד לא מחבב את האורחים הלא קרואים שחדרו למגדל שלו ויעשה הכל כדי להשמיד אותם (אלא אם הם יהיו מוכנים להקריב את אחד מהם ואז יתן להם לעזוב ללא השלל).
בגדול, מה שאני רוצה זה שהם יבינו שיש מחיר על קריאת תיגר מול ליץ' במאורה שלו, ללא תוכנית טקטית מבריקה ולמעשה אנחנו בעיצומו של קרב מאד קטלני שבקלות יכול להגמר בTPK אם השחקנים יבחרו בבחירות שגויות.
הערה: הכניסה למגדל הייתה לגמרי בחירה שלהם, כמו כן תקיפת הליץ'.

הליץ׳ הזה מככב בכל כך הרבה עצים... כמה נק״ן פורום הוא כבר צבר? הוא עלה דרגה..?

ולשאלתך - חוקי למהדרין, אך כמו כל דבר במשחק אם אתה רוצה שזה יהיה מעניין תן רמזים מתאימים: אולי הטלסקופ שבחדרו רואה אל בין המישורים ומכוון ספציפית אל דמוי המישור הזה? ועוד...

הליץ׳ הזה מככב בכל כך הרבה עצים... כמה נק״ן פורום הוא כבר צבר? הוא עלה דרגה..?

ולשאלתך - חוקי למהדרין, אך כמו כל דבר במשחק אם אתה רוצה שזה יהיה מעניין תן רמזים מתאימים: אולי הטלסקופ שבחדרו רואה אל בין המישורים ומכוון ספציפית אל דמוי המישור הזה? ועוד...
חחח... לא הייתי מרושע עד כדי כך והחבאתי את הפילקטרי כעדשה בתוך הטלסקופ (הפלאדין גילה אותו בעזרת Divine Sense) אחרי קרב שנמשך סשן וחצי הם השמידו את הליץ' אבל עדיין לא את הפילקטרי, הם ממהרים לטקס השמדה על ידי דרואידים בירח מלא.
מה שהם לא יודעים - שהליץ' ככל הנראה יתגשם חזרה עד אז וגם שהדרואידים נרצחו והוחלפו על ידי משהו נורא...

בכלל לא היית מרושע עד כדי כך, הא? אני לא מבין מה מרושע בלרצוח את הדרואידים שהיו אמורים להשמיד את הטוטפת ולהחליף אותם במה שאני מנחש שהוא יצור שטני/שדי/צלמוות אכזרי וחזק כמעט כמו הליץ'!

אמממ יחסית ללהחביא את הפילקטרי במימד אחר, בתוך הטלספקופ זה פחות מרושע :LOL:
עכשיו בעקרון, יש לחבורה עוד אוייבים שנקראים סאטורג' שהם סוג של אל מתים בסגנון של הנאזגול רק שהם יכולים ללבוש צורות אנושיות, כך שיהיה מאד מעניין גם לפני שהליץ' יתגשם.

אגב לשחק ליץ' זה דבר מאד מורכב, המון קסמים, יכולות, פעולות מאורה, פעולות ועמידויות אגדתיות, חפצים ועוד.

אני זוכר ששאלת על אל-מת עצמתי בסגנון נאזגול! (לא שאני יודע מה זה נאזגול, כן?) כמה זמן אתה מתכנן את ההרפתקה הזו? זה קשור איכשהו למחנה האורקים?

הכל קשור, זה קמפיין הבית שלי שנמשך משהו כמו שנה וחצי כבר, התחלתי להעלות סיכומי סשנים ממנו ב"משחקים מקוונים" Spiral Depths of Madness.
אתה חייב לראות את שר הטבעות להבין מה זה נאזגול! (בגדול, אל מת עוצמתי ומפחיד).

בלשון חז"ל, המונח טוטפת מתייחס עד כמה שאני יודע לתכשיט שמונח על המצח, בהשאלה מהתפילין. המילה Phylactery, מחיפוש זריז בויקימילון, שימשה במקור מילה נרדפת לתפילין, והפכה לשם של קופסאות שהוחזקו בהן עתקים נוצריים כלשהם, ואז לשם עבור כל חפץ שנלבש בשביל התכונות העל טבעיות שהוא מעניק, כמו תליון קסום. אז אני יכול להבין את הבחירה בזו.

phylactery הוא מונח שבעיקרון מתייחס באופן כמעט-בלעדי לחלק הקובייתי של התפילין (טוטפת), מה שגרם לתהיות למה גייגקס בחר דווקא בו עבור הליץ'.
אולי עלית פה על פן אנטישמי באישיותו של גייגאקס 😅

בלשון חז"ל, המונח טוטפת מתייחס עד כמה שאני יודע לתכשיט שמונח על המצח, בהשאלה מהתפילין. המילה Phylactery, מחיפוש זריז בויקימילון, שימשה במקור מילה נרדפת לתפילין, והפכה לשם של קופסאות שהוחזקו בהן עתקים נוצריים כלשהם, ואז לשם עבור כל חפץ שנלבש בשביל התכונות העל טבעיות שהוא מעניק, כמו תליון קסום. אז אני יכול להבין את הבחירה בזו.
הגדרה מאד מעניינת וכמו שאמרת - מסבירה את הבחירה.

אני רגיל לקרוא לזה "טוטפת" עוד מימי מו"ד או מוד"מ (אחד מהם, לא זוכר), אבל כשמעו אותי חלק מהשחקנים היותר צעירים אומר את זה הם היו מבועתים חחח...

חזרה