• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

"האגדה של קורה" (או ליתר דיוק, סיפור הדמות של קורלת'יריה :-) ) בגרסת מלסטרה

אביר רומנטי לוקח נערה יפה ומוכשרת מהכפר שלה, ורוכב איתה אל השקיעה.
האם הם יחיו באושר ובעושר?

לא בסיפור הזה.

העדכון החדש באתר של מלסטרה, מציג את סיפור הדמות של קורלת'יריה מית'מארין; קוסמת ותכשיטנית שחוזרת לכפר ילדותה הנידח, בבקעה ערפילית ליד חצרות הגרניט - אחרי עשרים שנה של נישואין זוהרים שהסתירו כשלון חרוץ, והביאו לעולם ילד אחד - יפיפה, אכזרי ומושחת עד היסוד.

הסיפור הוא למעשה 'המרה' של סיפור שכתבתי במקור עבור הדמות ששיחקתי בקמפיין מו"ד 5 שהורץ במערכה מעין-ארתוריאנית, עם שינויים והתאמות שנועדו להתאים את הדמות וההיסטוריה של למלסטרה של אחרי ההתנפצות.

לינק ישיר לסיפור הדמות של קורלת'יריה: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/npcs/korlthiria.html

עולם המערכה מלסטרה

דמות טובה. סיפור חיים עצוב. נראה שהיא גידלה את הבן שלה באותו האופן שהיא 'גידלה' את עצמה כלומר בלי גבולות ובלי הרבה מאד משמעת. לאור העובדה שמדובר בחברה מטריארכלית, אני מניח שלשנאה של הבן יש גם יסודות אנטי סמכותיים וזו הסיבה שהלורד אבריל העדיף לא להסתכן ולהציב אותו בעמדה שבה הוא יכול לפנות כנגדו (אם אתה עוקב אחרי הדוגמה הקונפיוציאנית לפיה הכבוד לסמכות מתחיל בבית). כמה הבן הזה מסוכן, למעשה? בכל זאת, הוא רק התעמת איתה מילולית ולא תקף אותה (למרות שאני מניח שעד כמה שהוא מפונק, הוא מבין שהוא ייעצר במקרה שהוא יתקוף אותה). עד כמה שמילים כואבות יותר מאלף שיסופים, הוא בגדר כלב נובח, לא נושך.

אני מבין שלאזור הספר של בקעת קיירן יש אזור ספר משלו. נשמע מעט מוזר כשחושבים על זה אבל אפשרי...

בכל מה שנוגע לגידול הלבן שלה, לפחות משלב מסוים הוא גדל בחברה של צעירים עשירים אחרים מבתי אצולה זוטרה של מחוז אבאריל.
ועדיין היו לו הרבה פחות גבולות מאשר לקורלת'יריה עצמה - בעיקר כלפי מי שמתחתיו.
כדאי לשים לב, שלמרות שכולם חולקים כבוד לזכרו של השלטון המטריארכלי הישן, הוא די שבק חיים מזמן, ורוב עמדות הכוח במעבר וירת' לא נמצאים בידי נשים כיום; מה גם שלקורלת'יריה לא היה גב מצד המשפחה שלה - שהיא משפחה ממעמד נמוך יותר ממחוז אחר, ואת כל הגיבוי קיבלה - או לא קיבלה - דרך המשפחה של בעלה.

הבעיה עם הבן שלה שיש לו קוים פסיכופטיים בתוספת נטיה להתפרצויות אלימות - כמו זו שהביאה למשבר מלכתחילה, שבה הוא הרג משרתים באחד ההתקפים שלו; וקורלת'יריה לא הבינה את ה'רמז' שכדאי לה לסתום את הפה ולהניח לעניין להיות מוחלק באמצעות פיצוי כספי כזה או אחר.
לכן, כאשר הוא מאיים גם עליה עם במבט מטורף - לא בטוח שהוא רק כלב נובח ולא נושך; וקורלת'יריה לא היתה מעוניינת להמר עוד פעם, בעיקר כאשר הבינה שבעלה לא בצד שלה.

יתכן שארחיב קצת בהמשך על פאראנת' א-ת'אל.
בכל מקרה, אם תסתכל במפה החדשה של בקעת קיירן, האיזור מופיע במפורש בתור בקעה ירוקה ארוכה, דקה וריקה לכאורה מצפון לחצרות הגרניט.

סיפור חיים מאוד מעניין, וגם מאוד תואם להרפתקה שכתבתי (שעוסקת במכרה באזור חצרות הגרניט שאולי הוא נטוש ואולי קצת פחות ובמלחמה באבנונים עם טקסים מוזרים). אשקול בחיוב להכניס את הדמות הזו כאחת הדמויות המוכנות להרפתקה (אם זה היה בכוונה - תודה רבה. אם לא - גם).
אני מניח שאין דף דמות מסודר?
או שיש אחד כזה אבל לא פורסם?
אם רק צריך לחשב כל מיני משתנים וכו' אשמח לעשות את זה עבורך אם תרצה.

אני משער שכאן קורלת'יריה אמורה לקרוא את המדריך להתמודדות עם בריון (ניסו בזמנו להסביר לי ולכל השכבה שלי, כשהייתי בבית ספר יסודי, איך להימנע מהצקה של בריונים. הם אמרו שהדבר החשוב ביותר הוא לא להגיב. יכול להיות שזה לא נכון.). הבן לא מאיים עליה. הוא משתמש במילים שהוא יודע במפורש שהם יכאיבו לה (אם הוא פסיכופאת, הרי שלקשרים אישיים אין כל משמעות אישית בעיניו.) הוא בודק איך היא מגיבה לאלימות מצדו. ואם המבדק עבר בהצלחה, הוא יסלים בהתנהגותו. היות והיא ברחה מולקוריל, הבריון הצעיר בטח ישוב אליה בעתיד.

תודה על התגובות :)

אין עדיין דף דמות מסודר (כלומר יש, של מו"ד 5...)
יש את נתוני היסוד (חלוקת תחומי עדיפות, תכונות וכ"ו וקסמים לדרגה 3) בתחתית הערך.

קורלתיריה היתה כנראה מתמודדת טוב יותר עם בריון שהוא לא הבן שהיא עצמה הביאה לעולם (כאשר למרות כל הנסיונות, אין לה ילדים נוספים).
מה שכן - החשש שלה, שהבן הפסיכופת שלה יבוא אחריה מתישהו הוא בהחלט חלק מהמניעים של הדמות, ודוחף אותה עוד יותר להתעצם ולחזק את הקסמים שלה.
היא חשה (בצדק או שלא בצדק - זה כבר תלוי בבחירות של המנחה) שהמפגש הבא ביניהם יהיה מסוכן וכנראה קטלני בהרבה.

יש את נתוני היסוד (חלוקת תחומי עדיפות, תכונות וכ"ו וקסמים לדרגה 3) בתחתית הערך.
ומנתוני היסוד האלו אפשר לחשב את כל הדף, או שצריך לעשות בחירות נוספות?
כי אם התשובה הראשונה היא הנכונה, אשמח לעשות את זה בעצמי.

הבחירות המשמעותיות כבר נעשו.
צריך לקבוע לה נק"פ לדרגה 3 בהתחשב בכושר שלה, לכתוב לה ציוד (לא מסובך, בעיקר אם היא לא זכאית לחפץ קסם פשוט - מה שבד"כ נותנים רק ממעמד B ומעלה).
הדבר המשמעותי היחיד שקשה לעשות ב'שלוף' או באופן אוטומטי, זה לבחור לה מתכונים שהיא מתחילה איתם כתכשיטנית.

חזרה