• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בינג׳ גות׳האם בזמן הסגר

אז בזמן שאנחנו נמצאים בכאילו סגר, ניצלתי את הזמן כדי להתחיל לצפות בגות׳האם.
אז קודם כל הייתי בטוח שהיא יותר ״היסטורית״ ושהיא תהיה prequel לבטמן, אז הופתעתי לגלות שהיא מודרנית ושבטים הוא סתם סיידקיק.

העונה הראשונה הייתה אחלה, אהבתי מאוד איך הם משלבים את כל הנבלים המוכרים של בטמן בסדרה, וגם שהם לא ממש ״מרחמים״ על גיבורים ועל נבלים והורגים בהם ללא הרף.
גם אין ספק שהסדרה מאוד אפלה, כאילו שאין אף אחד שהוא באמת טוב בגות׳האם, גם לא ג׳ים גורדון.

שני הדברים היחידים שהפריעו לי בה, זה לעתים עודף האלימות - שלא תמיד מרגישה נחוצה אלא פשוט כאביזר של ״אוי, כמה אפלה העיר הזו״.
והדבר השני, הגעתי למחצית העונה השנייה ואיכשהו זה מרגיש לא מרענן מספיק מבחינת עלילה. העונה הראשונה הייתה חדשה לגמרי עבורי והייתה אחלה.
בעונה השנייה זה מתחיל להרגיש More of the same רק עם דמויות פחות טובות. אני מבין שיש ארבע עונות ומקווה שהעונות לא יחזרו על עצמן.
זה קורה להמון סדרות מצוינות שאחרי עונה-שתיים הן מתחילות למחזר, מקווה שזה לא המקרה כאן.

ואי אפשר בלי לסיים ולהגיד שהפינגווין הוא פשוט מצוין! גם השחקן וגם הדמות. ואני גם מת על פיש מוני, בטוח שהיא תחזור.
314C0C3A-D2A7-4272-BDA6-C10C7B3D46B4.jpeg

אכן אחד השחקנים המדהימים לדעתי, ומי שעושה לי את כל הסדרה. גות'האם לדעתי הייתה סדרה מצוינת, ברובה. אבל בשלב מסוים היא מתדרדרת וזה פשוט עצוב. בסופו של דבר, מי שמחזיקים אותה הם קאמרן ביקונדובה (סלינה קייל), דוד מזוז (ברוס ווין) ורובין לורד טיילור (פינגווין).

מסכים לגבי סלינה קייל, לפחות עד כה היא דמות משנית, אבל השחקנית גם אחלה בטח ביחס לגילה הצעיר.
עם זאת, ברוס ויין של הסדרה הוא די... ילד... חוץ מהדברים שהוא עושה עם סלינה, עד כה כל היתר די משעמם/נדוש.

מבלי לעשות ספוילרים מיותרים, אני מסכים שסלינה וברוס צעירים מידי בהתחלה, אבל אני חושב שזה חלק מהיופי של הסדרה, יש לה מספיק עונות כדי שהשחקנים יתבגרו תוך כדי הסדרה והדמוית שלהן יחד איתן. אני חושב שהתוצאה כן מעניינת, אבל היא לא מה שעושה את הסדרה.

הגעתי לפרק השמיני של העונה השלישית, וכן
ההחזרה לחיים של דמויות הופך לדביק ומעיק. מעבר לכך, נדמה שזה ממש הופך לסדרה על-טבעית ולא לסדרת בילוש בעולם אפל ודכאוני שזה היה יותר התחושה של העונה הראשונה. זה קצת מתחיל להימאס למען האמת.
במלים אחרות, העונה השנייה השתפרה במחצית השנייה, אבל העונה השלישית יותר גרועה בינתיים מהשנייה, ואני לא בטוח אם יהיה לי כוח למשוך עד סוף הסדרה.

חזרה