• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הגשת המשחקים לדרקוניקון 2022 נפתחה
    הכינו את ההרפתקאות שלכם, והריצו אותן בכנס המשחקים של הקיץ! בין אם זה הרפתקה משלכם או הרפתקה מוכנה, במבוכים ודרקונים, עולמות פראיים או שיטה שאתם המצאתם, דרקוניקון ממתין לכם - להגשת משחקים באתר.
    לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

פורום הפונדק

BadBug
BadBug
ויש אנשים שלא מצליחים לחשוב כי הילדים כל הזמן רבים בינהם ואפילו בלילה מתעוררים ומפריעים לחשוב 😅
ה
האיש הצעיר
כתבת את זה כי היית משועמם ולא היה לך על מה לחשוב בחושך / אור?
דיוגנס
דיוגנס
ה האיש הצעיר אני מבין שאתה צריך לחשוב באור. זה בסדר, בעולם יש אופיים שונים של אנשים. לא כולם אותו הדבר.
I Am A Druid
I Am A Druid
אני חושב באור, אני חושב בחושך. למען האמת, כל מה שאני עושה זה לחשוב... (מה?! יש פה בוט?!)
ה
האיש הצעיר
הייתי שמח להבין איך הגעת למסקנה הזו, דיוגנס דיוגנס.
I Am A Druid
I Am A Druid
ממה שאני הבנתי, ''חושבים באור'' הם אלה שמעדיפים לחשוב עם רוב הנתונים גלויים לפניהם, ו''חושבים בחושך'' מעדיפים דווקא לגשש באפלה, לשם האתגר או מתוך הרגל. מאחר ואתה ביקשת לדעת מאיפה המסקנה ולמה הכוונה במקום לנסות לגלות בעצמך, אולי לוותר ולחכות שזה יתבהר לך איכשהו בחיים, דיוגנס הסיק שאתה מעדיף ''לחשוב באור'' ( ה האיש הצעיר אל תתייחס לזה כאל הערה או משהו בסגנון). דיוגנס דיוגנס ?
אם כן, אני חושב בשניהם - המסקנה הזו שלי בחושך, אבל פעמים רבות אם רוצים להצליח האור הוא חברך הטוב...
דיוגנס
דיוגנס
ה האיש הצעיר ראשית כל, המשפט שכתבתי הוא לא המצאה של דבר חדש אלא גילוי של דבר שהיה חבוי במציאות, ופתחתי אליו צוהר דרך משפט מסוים. אפשר להביט אל הדבר ממספר כיוונים, לדוגמא מה שכתב I Am A Druid I Am A Druid. אני אישית חשבתי על מספר כיוונים אפשריים נוספים - שכולם טובים ויפים, חלקם יותר חלקם עוד יותר.
I Am A Druid
I Am A Druid
אני אקח את זה כאתגר - אני אנסה לפענח את כל הכיוונים שחשבת עליהם. חכו לפירוש הבא שלי!
דיוגנס
דיוגנס
וואו. אני חשבתי על שלושה מרכזיים - שאפו אם תצליח.
I Am A Druid
I Am A Druid
ניחוש פראי מס' 1:
האור מייצג מחשבה על השלכות המעשה לפני ביצועו. החושך מייצג היעדר המחשבה הזו, או לפחות אי-התייחסות לדרך בה היא משפיעה על אחרים. האור הוא ''דרך הישר''. החושך הוא לאו דווקא רע, אבל הוא ''מוסר אפור''.
איך זה?
ה
האיש הצעיר
יכול להיות טוב, אבל אם לא אכפת לך, אז התעלמת מהנתון האחד שיש לך - שהשאלה שלי האם הוא כתב את זה כי היה לו משעמם, היא לחשוב באור.
איך זה אומר שחשבתי על השלכות הכתיבה לפני?