דחיית דרקוניקון 2020
בחודשים האחרונים גילגלנו הצלות חוסן אינספור פעמים, גייסנו את מיטב הכוהנים מכל רחבי היבשות שיטילו לחשי ריפוי, שיחקנו שוב ושוב פנדמיק, אבל למרות כל המאמצים של מיטב ההרפתקנים וההרפתקניות, אנו נאלצים להודיע על דחיית הכנס.
הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו לעדכונים וקראו פרטים נוספים באתר דרקוניקון.

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

שלח תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :wink: :idea: :mrgreen: :flame: :bones: :orccooldark: :orcteeth: :orc: :orc?: :orcidea: :orcwink: :orcshock: :gah: :devil: :clap: :dragon: :cthulhu: :bang: :coffee: :fire: :beer: :pirate:
צפה בסמיילים נוספים

BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים

צפיה מקדימה של הנושא
   

הרחב תצוגה צפיה מקדימה של הנושא: [מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי המפקד האלמוני » 18 מאי 2020, 18:39

נשמע מתאים.
בסופו של דבר, יועץ אמור לייעץ - הכוחות שלו אמורים לייצג את זה.

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי Arkadius » 17 מאי 2020, 10:43

לכן ציינתי את מקורות ההשראה, שהכי התאימו לי לנוכל.
בשבת חשבתי על אפשרות נוספת לפתח את היועץ, על חשבון היכולות חבוי לעיני כול וידע מסתורי (היכולת מג נחות, כאמור, תוחלף על ידי היכולת "הסוד ילך איתי לקבר", של המפקד האלמוני)

הרעיון הוא לתת ליועץ את היכולת יועץ מומחה, בדרגה 9, שמעניקה לו תוספים לפעולת הסיוע ככל שהוא עולה בדרגות. בנוסף, הוא מקבל את היכולת רב-אומן בדרגה 13, שנותנת לו שליטה בערכת הסוואה וערכת זיוף, בנוסף ליכולת לשנות את הרקע, על השליטות, הכלים, השפות והיכולת, בסוף כל מנוחה ארוכה.

מה אומרים?

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי המפקד האלמוני » 16 מאי 2020, 06:51

היועץ-קוסם הוא סטריאוטיפ נפוץ, כי לקוסם יש דרכים להשיג מידע שלאף אחד אחר אין.
אבל היועץ-הנוכל הוא דמות עם רזומה ספרותי וקולנועי ארוך משלה, כל ה"קונסיליירי" מסרטי מאפיה למיניהם.

אפשר לעשות ארכיטיפים של יועצים גם למקצועות אחרים, למשל:
כוהן-יועץ: פרשן או קרדינל (קצת כמו רישלייה?)
נזיר-יועץ: גורו?
פייטן-יועץ: שאער (משורר מערב הטרום-אסאלמית)
לוחם-יועץ - קמ"ן?

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי Arkadius » 15 מאי 2020, 18:55

רק שהיועץ האשף מתאים רק לעולמות מערכה מאוד מסוימים, כמו העולם של המכשף או האגדה על מרלין. וכנ"ל לגבי כל השאר. אני מעדיף לא להסתכל על הנוכל כנוכל לכל דבר, למרות האזכורים הרבים של כנופייה וכדומה, אלא יותר כסייר אורבני.
לפחות ככה אני בונה נוכלים.
או שאולי זוהי קריאת אתגר? לבניית יועץ-אשף?😁😁

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי המפקד האלמוני » 15 מאי 2020, 18:08

דווקא פחות חשבתי על יועצים כעל נוכלים, יותר כמו גרסאות כאלה ואחרות של מרלין שעומד מאחורי הכס ולוחש באוזן.
למשל, המפלצת האחרונה באתגר הכתיבה שעשיתי לעצמי של "חיות ומפלצות" היא ז'אר, תנין תבוני, קוסם ויועץ לכל מני נבלים - רק שהעצות שלו לא תמיד מוצלחות:
המפקד האלמוני @ [מו"ד 5] אתגר כתיבה חדש לעצמי - חיות ומפלצות

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי Arkadius » 15 מאי 2020, 17:50

דמויות של יועצים, שגיאת כתיב...

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי המפקד האלמוני » 15 מאי 2020, 17:47

דמויות של "קונסיליירי"? כל ספר/סרט מאפיה ממוצע.
דמויות של נוכלים שהם יותר thief-style? אלאדין, וכמובן אביו הקולנועי - הגנב מבגדד:

תמונה

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי Arkadius » 15 מאי 2020, 17:42

אהבתי מאוד את הרעיונות, אבל המכאניקה שלהם קצת בעייתית לטעמי...
המפקד האלמוני כתב:
15 מאי 2020, 15:28
עצת אחיתופל
פה במיוחד התקשתי, כי למרות הרעיון הנהדר, המכאניקה של העצה קצת מסורבלת. הבעיה העיקרית היא פרקטית - אין מגבלה לשימוש, וזה עשוי להיות מעיק לשחקן שמשחק את היועץ לשמור על כל התוצאות של כלל האבשלומים. במידה ותוסיף מגבלה לשימוש, זה יהפוך אותו לחלש מדי ולא מתאים לדרגה. במקרה של היכולת בדרגה 9, אני אחשוב על זה בשבת, ואני מניח שאני אשחזר את המכאניקה במוצש, כמובן ברגע שאני אמצע את הכפתור של העריכה...
המפקד האלמוני כתב:
15 מאי 2020, 15:28
נירנור
הבעיה פה, לטעמי, היא שהיכולת מאוד פתוחה, דווקא לא מסורבלת. היועץ יכול להשתמש בכזבים שלו כראות עינו, והם מוגבלים רק על ידי היצירתיות של השחקן. אם עכשיו נשווה את היכולת הזו ללחש, הייתי נותן לה דרג 5 לפחות, ואם נתחשב בזה שהמכשף מסוגל להטיל לחש מדרג 4 ללא שימוש ביחידות לחש רק מדרגה 15, היכולת פשוט חזקה מדי. אני אחשוב גם על זה בשבת, אבל אני חושב שהאפשרות להשתמש ביכולת הזו פעם אחת ביום או עד שתסיים מנוחה קצרה היא קצת יותר מאוזנת. מה אומרים?
המפקד האלמוני כתב:
15 מאי 2020, 15:28
הסוד ילך איתי לקבר
היכולת הזו מדהימה, שאפו. אהבתי מאוד את המאפיינים של היכולת, ובמיוחד את החיזוק של תבונה בתור היכולת השנייה בחשיבותה של היועץ. אני כנראה אעשה לה עריכה פלאפית, כי הרעיון של "הסוד ילך איתי לקבר" פחות מתאים ליועץ כמו שאני מדמיין אותו. אבל סביר להניח שאערוך את היכולת להודעה הראשית, עם קרדיט, כמובן.

------------------

אגב, אני אישית שאבתי את הרעיון ממעין שילוב של הדרואידים בסדרת הטלוויזיה "זאב צעיר" ושל אברפורת' בהארי פוטר, בנוסף לכמה דמויות פחות מרכזיות מיצירות אחרות. אילו דמויות מסרטים וספרים אתם יכולים לתאר כנוכלים?

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי דיוגנס » 15 מאי 2020, 16:43

אהבתי מאוד! במיוחד את "עצת אחיתופל"...

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי המפקד האלמוני » 15 מאי 2020, 15:28

כמה שינויים קטנים שהייתי מכניס, אולי. היכולות של דרגה 3 סבבה, אבל לאלה של 9, 13 ו-17 הייתי אולי נותן את אלה כדי לחדד את האיפיון שלו כ"יועץ"

דרגה 9: עצת אחיתופל
היועץ יכול לתת עצות טובות לחבריו ועצות ממש גרועות לאלו שהוא חפץ ברעתם. אם היועץ מקדיש זמן של מנוחה קצרה לשיחה עם מישהו, הוא יכול לגלגל 1ק20 עבור אותו שותף לשיחה ולבחור אם לשמור עבורו את התוצאה. מאותו רגע ועד שהשותף לשיחה ישלים מנוחה ארוכה, הרעיונות הנכונים (או הכוזבים) שהיועץ גרם לו לפתח עשויים לבוא לידי ביטוי - לבחירת היועץ, הגלגול שנשמר מהשיחה יחליף את אחד הגלגולים של אותו שותף לשיחה במהלך זמן זה. היועץ יכול לבחור מתי להשתמש ביכולת אבל לפני שהוא יודע אם הגלגול המקורי של המושפע הצליח או לא.

דרגה 13: נירנור (gas-lighting)
היועץ יודע לעוות ולשבש את תפיסת המציאות של אלו שהוא משוחח איתם ולגרום להם לחשוב שמה שהם רואים לא קרה או להיפך. החל מ"אתה רק מדמיין את זה, אין שם כלום" דרך "אתה סתם זוכר לא נכון, זה לעולם לא קרה" ועד "אתה חולם, תחזור לישון, אני בכלל לא פה". על מי שהיועץ מנסה לתעתע בו להצליח בגלגול הצלה תבונה מול ד"ק של 8 + תוסף השליטה של היועץ + תוסף התבונה של היועץ, או להיות מושפע מהכזבים שהיועץ רוקם סביבו עד שישלים מנוחה ארוכה.

דרגה 17: הסוד ילך איתי לקבר
כפעולה, היועץ משכנע יריב המעוניין לפגוע בו כי יש לו מידע חיוני עבורו, חיוני עד כדי כך שאם היועץ ימות אותו יריב ינזק מאוד מאי הידיעה. על היריב להצליח בגלגול הצלה תבונה מול ד"ק של 8 + תוסף השליטה של היועץ + תוסף התבונה של היועץ, או שהספקות ינקרו בו עד שישלים מנוחה ארוכה והוא יהסס לתקוף כך יסבול מחיסרון בגלגולי הפגיעה שלו נגד היועץ, היועץ יהנה מיתרון לגלגולי הצלה נגד יכולות מיוחדות של יריב זה ומעמידות (חצי נזק) לכל סוגי ההתקפות שלו. היועץ חייב להשלים מנוחה ארוכה כדי להשתמש שוב ביכולת זו.

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי Arkadius » 15 מאי 2020, 13:30

הבעיה היא שהסייר מקבל את היתרון רק עבור יצורים ספציפיים. הנוכל הנ"ל מקבל אומנם את היכולת בדרגה גבוהה יותר, אבל אין לו מגבלה אמיתית על היכולת.

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי liorgonen3 » 15 מאי 2020, 12:32

Arkadius כתב:
15 מאי 2020, 12:27
אותו הדבר שהסייר מקבל בדרגה 1,
בדיוק, זה יכולת שסייר מקבל בדרגה 1, ולכן אם אני נוכל ואני רוצה אותה, אני פשוט לוקח דרגה בתור סייר במקום לחכות לדרגה 13 בשביל היכולת הזו, נתיבים אמורים לתת לך משהו שקשה מאוד להשיג, לצורך העניין אם אני רוצה להשיג את היכולת סגנון לחימה אני אקח דרגה כלוחם בשבילה במקום לחכות לדרגה 13 (נגיד וזו הייתה היכולת של דרגה 13) בשביל לקבל אותה.

יכול להיות שאני זה שטועה, אבל כשאני כותב נתיבים אני בדרך כלל שאול את עצמי "האם יש דרך קלה להשיג את היכולת הזו בלי להגיע לדרגה הזו?" ומאחר וזו יכולת דרגה 13, שרוב המשחקים לא מגיעים לשם, אני בהחלט רואה מישהו שרוצה אותה פשוט לוקח דרגה בתור סייר בשבילה.

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי Arkadius » 15 מאי 2020, 12:27

תודה רבה על התגובות!

חשוב לי לציין שבמידה מסויימת היועץ כרגע הוא אבטיפוס. הרעיון הפלאפי והיכולות של דרגה 3 הם כן יכולות שהשקעתי בהם זמן ומחשבה, אבל היכולות האחרות הם יותר יכולות שחשבתי עליהם בו בזמן, ופחות מלוטשות.
אני חושב יותר על ללכת לכיוון של נוכל-מיסטיקן, ככה שהיכולת מג נחות היא יכולת שאני כן מתכוון להשאיר. אני מבין שהבעיה העיקרית עם היכולת הזו היא שהלחשים שהיא נותנת נם חלשים מדי לדרגה שלה, ולכן פה אני קצת חסר אונים - אני לא יודע מה כמות הלחשים האופטימלית לדרגה.
בקשר לחבוי לעיני כול, כנראה נעלם מעיני, כמה רשלני מצידי...
liorgonen3 כתב:
15 מאי 2020, 12:11
שוב זה יכולת סולידית וסבבה
פה אני נוטה שלא להסכים. אולי הרקע ליכולת באמת קצת חלבי, אבל היכולת נותנת יתרון לבדיקות מאוד ספציפיות, לשחזור מידע על מפלצות, אותו הדבר שהסייר מקבל בדרגה 1, ואני חושב שבגלל ההבדלים בין הדרגות והעובדה שהסייר מקבל גם תוסף לגלגולי התקפה, למרות שרק נגד סוג אחד של מפלצות, היכולת מאוזנת למדי.

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי liorgonen3 » 15 מאי 2020, 12:11

בסך הכל נראה סבבה, קצת מזכיר את המאסטרמינד בקטע של העזרה, אבל יש כמה דברים שמבדילים בינהם.
יש לי כמה הערות.

חבוי לעיני כול

אתה נוכל בדרה 9 כבר, אתה בדרגה 2 קיבלת את היכולת cunninug acation שנתנה לך לעשות את זה כבר, אז כאילו זה יכולת שלא נותנת לך כלום, בנוסף זו יכולת דרגה 9 והייתי מצפה שהיא תהיה ייחודית יותר, אין לי הצעות כרגע מלבד לתת לו להסתתר גם כשאין מחבוא או משהו כזה, אבל כרגע זה יכולת שכבר קיבלת בדרגה 2.
Arkadius כתב:
15 מאי 2020, 11:24
ידע מסתורי
-שוב זה יכולת סולידית וסבבה, אבל זו דרגה 13, זה יכולות שאמורה להיות קרובה לקאפ ולהיות די חזקה ומגניבה, אני לא אומר שזה יכולת רעה, אני אומר שהיא קצת חלבית ביחס לדרגה שלה. ומהצד השני, היא אולי חזקה יותר מידי כי יתרון ב4-5 בדיקות נפוצות באופן תמידי זה די חזק.
Arkadius כתב:
15 מאי 2020, 11:24
מג נחות
- יש לי 2 בעיות איתה, הראשנה שהיא מגיעה משום מקום, איך ממישהו שיודע דברים אתה עכשיו מסוגל להיות מטיל לחשים, כאילו אין לזה בילד אפ לדעתי וזה הבעייה, אם לאורך הדרגות היית מקבל יותר יותר יכולות שמזכירות לחשים ואזז זה היה הגראנד פינאלה- אז זה היה נהדר.
הבעייה השנייה היא שהשיכולת חלשה מידי, לקבל שני לחשונים זה משהו שיכולת לעשות הרבה קדום עם לקחת דרגה אחת כאשף ולא לחכות לדרגה 17 בשביל זה, ולהטיל פעם ביום לחש מדרג 3... זה ממש נחמד אבל זה לא יכולת קאפ מגינבה שהיית רוצה שלנתיב שלך יהיה. הייתי שוקל או להפוך את כל הנתיב ליותר "אשפי" ולתת לו יותר יכולות מאגיות שמגיעות נטו מתורת נסתר וידע אסור שהוא יודע, או להחליף את זה ליכולת אחרת שכן מתחברת לפלאפ של "אני יועץ, אני יודע דברים ואני יודע לעזור לכם עם הדברים האלה."

שוב, בסך הכל זה חמוד, אבל מרגיש לי שזה לא ממוקד מספיק לנתיב, שזה אפשרות מעניינת לנסות לייצר נתיב שעושה יותר מדבר אחד, אבל אני לא בטוח שזו המטרה שלך.

[מו"ד 5] היועץ - מודל נכלולי חדש

על ידי המפקד האלמוני » 15 מאי 2020, 12:06

נחמד מאוד מאוד ומעניין!
לצרכי איזון, שווה להשוות לארכיטיפ של mastermind שקצת דומה לו בקונספט.

חזרה למעלה