ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

שלח תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :wink: :idea: :mrgreen: :flame: :bones: :orccooldark: :orcteeth: :orc: :orc?: :orcidea: :orcwink: :orcshock: :gah: :devil: :clap: :dragon: :cthulhu: :bang: :coffee: :fire: :beer: :pirate:
צפה בסמיילים נוספים

BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים

צפיה מקדימה של הנושא
   

הרחב תצוגה צפיה מקדימה של הנושא: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי ננסק » 03 ינואר 2012, 21:11

היא אומנם קלה, אבל מכסה הרבה מאוד - יש חוקים למרדפים, למשל, והפרק של החפצים מקיף גם חוקי תנועה לרכבים וכו'. סוף הספר מגיע עם שש או שבע one-sheet, הרפתקה קצרה בשני עמודים, שמציגה רק את עיקרי הדברים, כל אחת בעולם מערכה אחר. אבל אין שום דבר פלאפי של עולם מערכה ספציפי.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי The oldman » 03 ינואר 2012, 20:58

רשימה נכבדת - אישית אני לא מצליח להתחבר כל-כך ל PDF's, זה נחמד לי בשביל לעיין אם אני צריך משהו ספציפי, אבל לא בכדי לקרוא את השיטה / עולם מערכה / הרפתקה / כיו"ב.
הגרסה הדלוקס של SW מגיעה עם מערכה כלשהיא או שהיא גנרית לגמרי - פשוט מעניין איך אפשר למלא ספר שלם עם שיטה קלה כמו SW.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי ננסק » 01 ינואר 2012, 20:43

אז מה קניתי השנה. זהירות, ארוך.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי The oldman » 31 דצמבר 2011, 10:58

PeskyTiger כתב:Supernatural gang warfare!
Who's side are YOU on?

בדיוק מה שנשמע מגניב :-)

פארסק, הוא לא משחק אסטרטגי ראשון במעלה - כמו שאמרתי הוא כיפי ומתאים ללא-שחקנים, אין בו אלמנטים שצריך לשחק תריסר משחקים בכדי להבין את המשחק לעומק ולהיות בעל סיכוי לנצחון. אבל מניסיוני לשחקן חדש אין סיכוי כמעט לנצח שחקן ותיק, אבל אחרי משחק או שניים קולטים אותו מספיק טוב. אז אני חושב שאנחנו מסכימים, פשוט השאלה מה מחפשים

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי פארסק » 30 דצמבר 2011, 21:26

The oldman כתב:הקנייה הכי טובה שלי הייתה Ticket to Ride: Europe, משחק רכבות שלוקח משהו כמו 45-60 דקות, תופס בקלות גם אצל "לא-שחקנים" וכיפי מאוד.
?באמת, שחקתי, משחק בסדר לא יותר מזה, כל המשחקים ששחקנו הסתימו בעל הקשקש עבור כל השחקנים, עוד תור אחד שתים כולם היו מסימים גם אלו שהם שחקנים גרועים. אם במשחק אסטרטגי כזה הייתי מצפה להבדל ניכר בין המקום הראשון לאחרון, מה שאומר מבחינתי שהמשחק נותן מעט מקום לחשיבה אסטרטגית אמיתית.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי ODDin » 30 דצמבר 2011, 21:11

PeskyTiger כתב:Supernatural gang warfare!
Who's side are YOU on?
כן, זה מה שהולך שם ברמות 2 ו-3. :-)

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי PeskyTiger » 30 דצמבר 2011, 15:22

Supernatural gang warfare!
Who's side are YOU on?

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי ODDin » 30 דצמבר 2011, 14:37

The oldman כתב:אני לא מכיר את המכאניקה של צבאות אלמוניים, אבל הפלאף / סיפור נשמע סבבה.
מה העקרונות של המכאניקה?
כשאמרתי שלא נראה לי שזה הסגנון שלך דיברתי דווקא על פלאף.
ברמה המכאנית, זה ק100 גלגל מתחת. יש ארבע תכונות, כשלכל אחת מהן יש לך סקילים (חופשיים להמצאת השחקן, ללא רשימה קונקרטית).
השטיק העיקרי במכאניקה הוא מערכת השפיות. יש חמישה מדדים של דברים שיכולים לערער את היציבות הנפשית שלך. כל פעם שאתה נתקל במשהו שעשוי לפגוע בשפיות שלך, אתה מגלגל את אחת מארע התכונות, ומסמן סימון של "הצלחתי" או "נכשלתי" במד המתאים בהתאם למה שקרה. כל סימון כזה משפיע על אישיות הדמות שלך (יש הסברים מפורטים לכל אחד מהמדדים), והצפי הוא שתשחק את זה בהתאם. ("להצליח" בגלגול זה הצלחה בערבון מוגבל, כי זה עדיין סימון, והרבה סימונים הופכים אותך לבן אדם לא לגמרי שפוי מאיזה כוון שלא תסתכל על זה.)
יש עוד כמה אלמנטים מכאניים שמשפיעים על האישיות.
יש תתי מערכות לקרב ולמרדפי מכוניות, לא ממש מסובכות אבל היו יכולות להיות טובות יותר, במיוחד שיטת הקרב (שחוטאת ב"קרבות זה רע ולהרוג אנשים זה רע ואל תעשו את זה אבל הנה מכאניקה מפורטת שמסבירה איך לעשות את זה").

יש גם שתי מערכות קסם. הן נחמדות, אבל המימוש שלהן לא יותר מדי מעניין מכאנית. במיוחד מעצבנת מערכת הקסם של adepts, שכל הפואנטה שלה היא שאתה עושה קסם דרך זה שאתה תופס את העולם בצורה ייחודית והזויה לגמרי ופשוט *מאמין* שהקסם חייב לעבוד כי אחרת כל תפיסת העולם שלך תשבר. ועם כל כמה שמדברים על זה שזאת תפיסת עולם אישית לכל בן אדם וייחודית לחלוטין, המימוש של המערכת הוא דרך אסכולות קסם ספציפיות למדי. אולי זאת הייתה אמורה להיות אירוניה (הספר כן אומר שכל תפיסת עולם כזו כוללת בתוכה פרדוקס מובנה), אבל יותר סביר שהם פשוט לא עלו על דרך אלגנטית ומעניינת מספיק לעשות את זה באמת ייחודי, דהיינו, שכל שחקן יוכל להמציא את זה לעצמו.

דבר נוסף שכדאי לציין: צבאות אלמוניים אלה שלושה משחקים מאוד שונים בתוך ספר אחד. הספר פחות או יותר אומר את זה מפורשות, בכך שהוא מחולק לשלושה חלקים לפי "רמת" המשחק. הבעיה היא שכל שלושת המשחקים עדיין משתמשים באותה המכאניקה ואותו הפלאף, והם לא מתאימים באותה המידה לכל שלושת המשחקים. מערכת השפיות, נגיד, נפלאה לרמה הראשונה, איכשהו קשורה אבל קצת מסובכת מדי ברמה השניה, ומשקל עודף טהור ברמה השלישית.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי the Nerubian » 30 דצמבר 2011, 14:33

התחדשתי ב"אל תעצום עין" אותו עוד לא יצא לי לנסות, אבל זה בכל אופן תמיכה בקהילה הישראלית.
מדרקוניקון יצאתי עם Vampire ו-Changeling במחיר מאוד נמוך. לשניהם פלאפ מאוד מגניב, אם כי אני שונא את המכאניקה של סטוריטלר. מצד שני, הם מהווים מקור השראה ואני מניח שאפשר להריץ עם שיטה אחרת בצורה הרבה יותר נוחה (פייט-ומפייר?). מצד שלישי, אני נותן לסטוריטלר צ'אנס ומתחיל בקרוב מערכת אקזולטד אצל חבר. נראה מה יהיה.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי The oldman » 30 דצמבר 2011, 13:23

אני לא מכיר את המכאניקה של צבאות אלמוניים, אבל הפלאף / סיפור נשמע סבבה.
מה העקרונות של המכאניקה?

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי ODDin » 30 דצמבר 2011, 12:27

The oldman כתב:היה צבאות אלמוניים בדרקוניקון? אפילו אני לא ידעתי, הייתי בטוח שזה מזמן כבר out of print.... שיטה שאמורה להיות שווה - צריך לשחק בהזדמנות.
אפשר עדיין לקנות את צבאות אלמוניים דרך אטלאס גיימס, ככה שהיא לא out of print, או לפחות, עדיין יש מספיק עותקים מההדפסות הקודמות.
ואיכשהו לא חשבתי שזה הסגנון שלך.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי Gandalf » 30 דצמבר 2011, 11:13

מהד׳ רביעית:
heroes of the feywild
neverwinter campaign setting
mordenkainen's magnificent emporium
heroes of shadow

השנה הזמנתי גם הזמנתי את the one ring, שאיתו אני מחכה בקוצר רוח להתחיל ולשחק.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי The oldman » 30 דצמבר 2011, 10:14

היה צבאות אלמוניים בדרקוניקון? אפילו אני לא ידעתי, הייתי בטוח שזה מזמן כבר out of print.... שיטה שאמורה להיות שווה - צריך לשחק בהזדמנות.
עומר, מבחינת משחקי לוח קניתי השנה כמה, אם אתה מחפש משהו שווה - הקנייה הכי טובה שלי הייתה Ticket to Ride: Europe, משחק רכבות שלוקח משהו כמו 45-60 דקות, תופס בקלות גם אצל "לא-שחקנים" וכיפי מאוד.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי ODDin » 28 דצמבר 2011, 21:43

הממ.
בדרקוניקון עשיתי השלמות לכל מיני דברים שכבר הכרתי אבל לא היו לי בעץ מת וזה היה ממש בזול, אבל זה לא כזה נחשב. (צבאות אלמוניים+הרחבה, פנג שואי, חוקי מרפי, וחוקי לארפ של דלתא גרין שלא טרחתי לפתוח מאז, אבל למה לא)
קניתי גם את כלבים בכרם, אבל זה גם משחק שכבר הכרתי מזמן. (הפעלתי את חוק ה"אני רשאי לא לשלם כל עוד לא באמת שיחקתי בזה, אבל אם אני משחק אז צריך לקנות").
קיבלתי את Do חינם לסיקור, לא היה משהו בכלל כפי שאפשר לראות בסקירה.
בטח קניתי עוד כל מיני דברים ב-DTRPG שאני לא זוכר.
דרזדן פיילס נדמה לי שקניתי ב-2010, אבל יכול להיות שזה היה ממש בתחילת 2011.

עריכה: אוקי, העפתי מבט בספריה שלי ב-DTRPG. חוץ מכל מיני דברים חינמיים שאת רובם אפילו לא פתחתי (היה מבצע די מגניב להלואין), קניתי את Skulduggery ואת החלק השלישי של Curse of the Yellow Sign, שניהם אכזבות קשות.

Re: ספרי המשחק שלכם לשנת 2011

על ידי ננסק » 28 דצמבר 2011, 13:45

וואו, אני לא יודע איפה להתחיל. קניתי בטח איזה 30 PDF בשנה האחרונה. שאתחיל לעבור על הקבלות של drivethru?
יודעים מה, סבבה, בהזדמנות אעלה על זה פוסט ואקשר לכאן.

מעבר לכך קניתי את Savage Worlds בכריכה קשה ואני מרוצה, ושתיים-שלוש הרחבות ל-WFRP.

חזרה למעלה