עדכון 23.8.19 באתר: עלה תקציר פרק 6 בקמפיין 'גמד לבדד ישכון': "הלהבה שבפנים"

שלח תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :wink: :idea: :mrgreen: :flame: :bones: :orccooldark: :orcteeth: :orc: :orc?: :orcidea: :orcwink: :orcshock: :gah: :devil: :clap: :dragon: :cthulhu: :bang: :coffee: :fire: :beer: :pirate:
צפה בסמיילים נוספים

BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים

צפיה מקדימה של הנושא
   

הרחב תצוגה צפיה מקדימה של הנושא: עדכון 23.8.19 באתר: עלה תקציר פרק 6 בקמפיין 'גמד לבדד ישכון': "הלהבה שבפנים"

עדכון 23.8.19 באתר: עלה תקציר פרק 6 בקמפיין 'גמד לבדד ישכון': "הלהבה שבפנים"

על ידי Envinyatar » 27 אוגוסט 2019, 08:20

תודה על התגובה ;)
איך דמיינת את המושל?
לגבי ארנדיס, שילוב של ארועים גורם אכן לכוחות שלה להתפתח, מה גם שלצד מה שקיבלה בעבר מנארוון, הקשר שיצרה עם "איש המומאק" (לפי חשד שהועלה, הוא נתן לה לשתות מהדם של עצמו בזירה בפרק הראשון של הקמפיין), אפשר לה ללמוד טריקים מהציביליזציה שממנה הגיע - שם כנראה טקסי דם כאלו מוכרים מאד. והריטואל עם מסכת הטיקי יוכיח.

עדכון 23.8.19 באתר: עלה תקציר פרק 6 בקמפיין 'גמד לבדד ישכון': "הלהבה שבפנים"

על ידי פלדריק » 26 אוגוסט 2019, 16:33

פרק מעניין, המושל הוא ממש לא מה שדמיינתי. כמו כן, הכוחות של ארנדיס הולכים ונדמים כחזקים בהרבה משחשבנו, וגם מגוונים ועדינים מאלו של הכוהנת הבוערת.אני סקרן שנגלה עוד אודות נארוון ומשרתותיה

עדכון 23.8.19 באתר: עלה תקציר פרק 6 בקמפיין 'גמד לבדד ישכון': "הלהבה שבפנים"

על ידי הלדין » 25 אוגוסט 2019, 19:58

נראה לי כשטולקין כתב את שר הטבעות, היקום של ארדה היה ספירת בדולח גיאוצנטרית. חוץ מזה, בטח. אם לסאורון הייתה היכולת להפגיז את מינס טירית מהאוויר, הוא היה מפגיז את הארמון כשהוא מבטיח שנושא הטבעת מת והוא יכול להתפנות לדברים יותר מעניינים.
(וזו הסיבה שטוב שהדרקון ששווה משהו בארץ התיכונה מת שנים לפני כן.)
ספוילר
הצג
כהערת אגב: הפנייה האגבית ללורפלד כ-"נסיכת קרח" הזכירה לי ספר ילדים שקראתי מחמת מצוקת ספרים בשם "מועדון דוב הקרח" שהדמות הראשית היא באמת נסיכת קרח. ויש לי פשוט תחושה שהיא הסוכנת של פרייגרים וכל הנתק ביניהם זה העמדת פנים. הייתה דמות ב-"לב המעגל" שזה היה בערך האיפיון היחיד שלה שזכור לי - שהוא לא מסכים עם אחותו המטורפת.

עדכון 23.8.19 באתר: עלה תקציר פרק 6 בקמפיין 'גמד לבדד ישכון': "הלהבה שבפנים"

על ידי Envinyatar » 24 אוגוסט 2019, 08:49

תודה על התגובה :-)

אפשר להבין את ההקבלה שלך על סיבת המסע, אבל מבחינת המושל לפחות הוא יוצא למסע המלחמה לא רק כדי להוכיח את הגבריות שלו, אלא גם (ולמרות שיש חפיפה מסויימת), משום שבתרבות שבה הוא נמצא, הוא חושש שאם הוא לא יגיב במכה כואבת לאויב שביצע את ההתקפה על ההיכל שלו, הואסאלים שלו באמת יראו בו אדם רכרוכי וחלש שלא מתאים לשבת על הכס. מה גם, שאולי הוא עדיין חשש שלכת יש דרכים לסכן את פורלאו הגם שהתוצאה האמיתית היתה חלשה בהרבה מהזוועה בחזיון.
(מה בדיוק רצה האויב להשיג - שהרי בהיכל כנראה לא היה חלק של המראה - והאם לארלית' או מישהו אחר וגרוע ממנה לא תכננו בדיוק את זה - it remains to be seen).

כך או אחרת - ונעזוב את רוכבי השמש למיניהם בצד - לא לסאורון ולא לאף אחד מכוחות הזדון המוכרים בארדה היתה יכולת להשמיד ערים באמצעות זימון מטאור; אם היתה להם, כנראה היו משתמשים בה (למה לטרוח עם כל המצור על מינאס טירית כאשר אפשר למעוך אותה, או לפחות איזור אסטרטגי בתוכה, על-ידי סלע בוער מהרקיע, שכדרכם של מטאורים עושה נזק היקפי שעולה בהמון על הגודל שלו (ראיתי במקום מסויים שכדי להשמיד עיר מודרנית בגודל של תל-אביב רבתי, מספיק מטאור בהיקף של 50 מטרים. ערים עתיקות נוטות להיות עוד יותר קטנות, בד"כ).

ארנדיס אכן מאמינה שלת'ורודיר יש יעוד גדול והוא צריך להגשים אותו במקום להשתעשע ביער.
יש בהחלט אירוניה, הגם שארנדיס תטען - ואפילו בכנות מצידה - שיש הבדל בין הדרך שבה ניסו למכור אותה לנישואי נוחות לאיזה אציל מבוגר ובור, לבין האורח בו היא אכן דואגת לבנה. מובן שתורודיר לעומת זאת יראה את הדברים אחרת...

עדכון 23.8.19 באתר: עלה תקציר פרק 6 בקמפיין 'גמד לבדד ישכון': "הלהבה שבפנים"

על ידי הלדין » 23 אוגוסט 2019, 19:32

תם אבל לא נשלם. פרק טוב. הקטע עם המושל הזכיר לי שקראתי פעם על המלך ג'ון שיצא לנהל קמפיינים קרביים בסקוטלנד כדי להוכיח את גבריותו בפני הלורדים שלו. כל החלק האחרון היה מעט מפחיד.

לגבי ההערה לגבי כוכב נופל מהשמיים, טכנית, מלקור ניסה לעשות משהו דומה: הוא ניסה להשחית את רוכבת השמש. גם במיתולוגיה היוונית וגם במיתולוגיה המצרית תפקידו של רוכב השמש הוא למעשה לדאוג שהדברים המפחידים שנמצאים בשמיים יישארו שם. בקיצור, השמש והירח צריכים להיות עסוקים במקום אחר כדי שמה שתואר בחיזיון יקרה ופורלאו לא כזו חשובה... (למרות שהשחתת אחד מברואיה של אלברת' עשוי בכל זאת להיות נושא מעניין לקמפיין.)

למיטב זכרוני, ארנדיס הוצגה כמאמינה בגדולתו ("בייעודו") של בנה בפרק בו דמותה מוצגת. לפחות זה הרושם שת'ורודיד קיבל ממנה, נראה לי. למרות שהיא יכלה לשנות את דעתה על סמך ביצועיו העלובים של בנה בהמשך, נראה לי שהיא פשוט הדביקה את המושל בהתלהבות שלה מבנה. ויש אירוניה שמי שברחה מנישואין מאורגנים למישהו שלא מצא חן בעיניה כופה על בנה נישואין מאורגנים...

עדכון 23.8.19 באתר: עלה תקציר פרק 6 בקמפיין 'גמד לבדד ישכון': "הלהבה שבפנים"

על ידי Envinyatar » 23 אוגוסט 2019, 18:35

דם ומוות; מתים ופצועים שוכבים בכל מקום, וביניהם מתרוצצים שומרים הלומים ומרפאים קורסים מעייפות. היכלו של מושל חבל הצפון של רוהאן שרד את מתקפת אנשי כת שלהבת אודון, אולם המחיר נורא... ולא כולו נראה לעין. באפל בצינוקי הארמון, כלוא הבוגד שארגן את המתקפה, מחכה בקוצר רוח להוצאתו להורג - אז, כך הוא מאמין, יגמלו לו אדוניו האפלים ויחזירו אותו אל ארדה בתור יצור צללים רב עוצמה.
זועם ומושפל על המתקפה שהכתה בביתו, ועל הבגידה שאפשרה אותה, המושל אות'ריד בן אולוף מוכן לקחת הימור נואש ומסמר שיער... אלא אם כן אחד הואסאלים שלו יקדים ויבגוד בו, בטרם יוציא את הפרשים שלו למתקפה שנראית חסרת סיכוי; ובינתיים, בתוך הארמון הלום היגון, הגבירה השאפתנית ארנדיס (שהשומעות אומרות שאלמלא היצור המוזר שזימנה לקרב, היו חפים מפשע נוספים נהרגים), אינה מוותרת על טווית תוכניותיה, שבראשן העלאת בנה-יחידה (או 'האפרוח הסרבן' שלה, תלוי את מי שואלים) לגדולה בחצר, תוך מחיקת כתם הממזרות וארגון אירוסין הולמים... גם אם הכלה המיועדת מתנהגת באורח מוזר, ונאבקת שלא לפרוץ בבכי כל אימת שהיא ניצבת מול חתנה המיועד.
ובעוד תוכניות נארגות ויריבים מרים נדרשים לשתף פעולה, מסכת עץ פרימיטיבית למראה וריטואל אפל שבא מעולם זר ומוזר, עשוי להיות המפתח היחיד לגלות מי עומד מאחורי כת הלהבה השחורה, ומה הוא מתכנן... אם אלו שעורכים אותו ישרדו כדי לספר את הסיפור, כמובן.
---------------------------
במילים אחרות: תקציר ההרצה של "פרק סיום העונה" של הקמפיין "גמד לבדד ישכון" (סיקוול לקמפיין 'דמדומי המערב') עלה לרשת :)


http://members.pundak.co.il/world/kelda ... chap6.html

תהנו :-)

חזרה למעלה