• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות

ההודעות האחרונות של the Nerubian

 1. the Nerubian

  כריכה ובלוג ראשון של משחק התפקידים של Dune

  אחלה כריכה! כן, הם אמרו שזה במנוע 2ק20. אני רק תוהה מה בדיוק יהיה הפוקוס של המשחק. נראה לי שאם מנסים לתפוס את כל מה שאפשר לעשות בעולם הזה (לחימה, התנקשות, פוליטיקה, הפעלת שיבוטים וכן הלאה) מקבלים שיטה שלא תהיה סגורה על עצמה, או שלא תצליח לתפוס באמת את כלל האפשרויות.
 2. the Nerubian

  עזרה לגבי תכנון עלילת d&d

  כהערת שוליים, יש כמה הרפתקאות מוכנות של ואנור, לגמרי בחינם, ואתה יכול לקרוא אותן כדי לראות איך כתובה הרפתקה במשחק. הנה אחת מהן: https://www.drivethrurpg.com/product/138944/?affiliate_id=406068
 3. the Nerubian

  פאת'פיינדר 1 שאלה בנוגע לנשק רוחני (לחש כוהן מדרג 2)

  כהערת אגב - שימו לב שבמהדורה 5 אין נזק לתכונות. יש מעט מאוד השפעות שמפחיתות את ערך התכונה (כמו התקפה של המפלצת צל) אבל אז כתוב "מפחית את ערך ה[תכונה]" ולא "נזק [תכונה]".
 4. the Nerubian

  חברת Galeforce nine תובעת את מכשפי החוף בנוגע לתרגום של מהדורה 5

  מעניין ששוב אנחנו רואים מישהו תובע את מכשפי החוף כי הם הקפיאו או קיצרו חוזה בלי לספק הסבר לכאורה למה שמפריע להם.
 5. the Nerubian

  דרקונים ונתונים דו"נ 76 - שד חרטומים - מפלצת פאת'פיינדר

  יש בפלאפ שלו איזשהו בלבול בין סוגים שונים של חוצני רשע מפאת'פיינדר. אם זה שד מהשאול (שד, תוהו, רע), אין סיבה שיעריץ שטנים (שטן, סדר, רע). הוא גם מדבר בשפת הגיהנום אבל לא בשפת השאול, שהיא שפתם של השדים. הנתונים נראים הגיוניים לדירוג האתגר שלו, אבל מה זו "הפחתת נזק קללות"? יש לו עמידות לחומצה...
 6. the Nerubian

  סקר מבוכים ודרקונים של מכשפי החוף

  במהדורה 4 היה ביצוע מוצלח, שאומר שבהתקפה בתוצאה של 1 טבעי, השחקן יכול לבחור לגלגל מחדש את ההתקפה אבל אז הנשק יישבר מייד אחרי ההתקפה, בין אם פגעה או החטיאה בגלגול החדש. כוהנים - הגדירו פשוט שהכוונה למקצוע שעובד את היסודות, למיטב זכרוני.
 7. the Nerubian

  ב-2024 מבוכים ודרקונים חוגג 50 שנה, מהדורה חדשה?

  עוף החול לא מתכוון להבנייה של תוספי נשק קסום, שזה חוק חלופי שנועד לאפשר לשחק עם פחות חפצי קסם, אלא להיפך - לצמצום התוספים שדמויות צוברות. ספציפית, הוא מתכוון לזה שבמהדורה 4 אתה מוסיף את מחצית הדרגה שלך לכמעט כל דבר, ואת זה אפשר היה להוריד כדי להשאיר תוספי מיומנות, פגיעה ודרג"ש שכמעט ולא משתנים...
 8. the Nerubian

  סקר מבוכים ודרקונים של מכשפי החוף

  זו לא הפעם הראשונה שמיסטרה מוזכרת בסקר השנתי. והם גם מזכירים כרגיל את רומח הדרקון - למרות התסבוכת המשפטים עם ספרי הקריאה. פאת'פיינדר כן מוזכרת בתור דוגמה למוצר צד ג' של מבוכים ודרקונים, אבל באמת לא היו שאלות על שיטות משחק אחרות.
 9. the Nerubian

  Urban Shadows מול City of Mist

  ראיון מעניין, אבל לא שכנע אותי לתמוך. אני לא כל כך בעניין של משחקים עם אלמנט PvP כזה. אם אני מבין נכון, יכול להיות סשן שלם שבו הדמויות בכלל לא נפגשות ורק שולחות בריונים שיהרסו את העסקים של שאר הדמויות.
 10. the Nerubian

  מבוא לעולמות מבוכים ודרקונים?

  אני ממליץ על הסרטונים של Runesmith ביוטיוב, אבל למרבה הצער יש לו רק שני סרטונים על עולמות מערכה:
 11. the Nerubian

  מחפשת את השם של הספר

  חיפוש מהיר בגוגל מעלה סדרת ספרים רוסית בשם טניה גרוטר, שברוב העולם לא קיימת בגלל תביעת קניין רוחני של רולינג ושל האחים וורנר. טניה גרוטר היא יתומה שגדלה אצל קרובים מרושעים, מגלה שהיא קוסמת, והולכת ללמוד בבית ספר לקוסמים, שבו רוכבים על גיטרות מעופפות. הספר לא תורגם לעברית. אפשרות אחרת היא שאת...
 12. the Nerubian

  מהדורה 5 [דו"נ 74] שר (או שרת) החתולים, פטרון למכשף

  מגניב ביותר. היכולת של דרגה 10 דומה ליכולת שנוכל מקבל בדרגה 5. לכן נראה לי שהייתי מחליף בין היכולות של דרגה 6 ושל דרגה 10, ומפחית קצת את העונש על השימוש ביכולת הנחיתה על הרגליים.
 13. the Nerubian

  מהדורה 5 [מה' 5] מקצוע חדש - הנכרי (The Outlander)

  כן, אפשר ליצר נתיב חדש לסייר או לברברי, אבל אם זה נתיב לברברי אז הוא עדיין "תקוע" עם מאפייני המקצוע הרגילים של ברברי (כמו זעם), ואם זה ניב לסייר אז הוא עדיין סובל מכל הבעיות של סייר - היותו מקצוע חסר אופי וחסר מיקוד שמצדיק מקצוע שלם.
 14. the Nerubian

  Bugbear?

  ברוך הבא לפורום @amihi . אנא קרא את חוקי הפורום (כאן: חוקים ותנאי השימוש ) ושים לב שאתה מגיב לנושאים מלפני 17 שנה... @המפקד האלמוני להבא אפשר לדווח על הודעה, או לפחות להפנות לחוקי הפורום. הנושא ננעל, אבל אתם מוזמנים לדון על התרגום המתאים לדעתכם בנושא חדש.
Top Bottom