• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • הגשת המשחקים לדרקוניקון 2022 נפתחה
  הכינו את ההרפתקאות שלכם, והריצו אותן בכנס המשחקים של הקיץ! בין אם זה הרפתקה משלכם או הרפתקה מוכנה, במבוכים ודרקונים, עולמות פראיים או שיטה שאתם המצאתם, דרקוניקון ממתין לכם - להגשת משחקים באתר.
  לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

מדריך לפורום

ברוכים הבאים לפורום הפונדק. מדריך זה מתאר את עיקר היכולות והאפשרויות שעומדות לרשותכם בפורום הפונדק.

פרסום נושאים חדשים

יש שתי דרכים עיקריות לפרסום נושאים חדשים בפורום:
 • בעמוד הראשי של הפורום יש כפתור בכותרת "פרסום נושא..." לחיצה עליו תפתח תפריט בו ניתן לבחור באיזה פורום יתפרסם הנושא החדש.
 • בעמוד של כל פורום ספציפי תוכלו לפרסם נושא חדש על-ידי לחיצה על הכפתור נושא חדש או התחלת כתיבה בשדה הכותרת שנמצא בראש רשימת ההודעות

בעת כתיבת נושא חדש, יש להקפיד על כתיבת כותרת ברורה לנושא כך שיהיה קל להבין על מה מדובר. בנוסף, ניתן ואף מומלץ להשתמש בתוויות בפורום כדי להקל על מציאת הנושא בחיפוש , כשהתוויות הזמינות משתנות בהתאם לפורום הנבחר.
בכתיבת ההודעה עצמה, מומלץ לשמור על ניסוח בהיר, ניקוד ופסקאות, כך שלאחרים יהיה קל לקרוא ולהבין את הכתוב. ניתן לסגנן את טקסט ההודעה באמצעות כפתורי העיצוב שנמצאים מעל שדה כתיבת הטקסט.
הפורום שומר את הטיוטה של ההודעה שלך באופן אוטומטי כך שגם אם חלון הדפדפן נסגר בטעות, ההודעה שלך שמורה למשך 24 שעות. ניתן לטעון מחדש טיוטה באמצעות הכפתור המיועד לכך בפס הכפתורים.

פוסטי פרופיל:

בנוסף לפרסום נושאים חדשים בפורום, אתם יכולים גם לפרסם פוסט בפרופיל של עצמכם או של כל משתמש אחר שמשמש כאזור האישי שלכם. פוסט זה מתנהג כנושא רגיל, עם אפשרויות דומות לציטוט, איזכור, להגיד תודה וכך הלאה, רק שהוא אינו מוצג באף פורום אלא בפרופיל של אותו משתמש.
שימו לב שפוסטי פרופיל נועדים בעיקר להודעות לאותו משתמש, לחוויות אישיות, סיפורים וכך הלאה.
כל חוקי הפורום לפרסום הודעות חלים גם על פוסטי פרופיל.

עיצוב הודעות בפורום

ניתן לעצב את הטקסט בפורום באמצעות האפשרויות המופיעות בפס הפקדים מעל חלון כתיבת ההודעה. שימו לב שחלק מהכפתורים מופיעים לגישה מהירה, אבל חלקם מוסתרים תחת שלוש נקודות אנכיות. הפורום מאפשר עיצוב הודעות מתקדם, כולל גודל הטקסט, צבע, שימוש בכותרות, הוספות רשימות רגילות וממוספרות, טבלאות ועוד.

הוספת קישורים לפורום מתבצעת בצורה אוטומטית בהדבקת קישור לחלון כתיבת ההודעה. הפורום בודק בעצמו האם קיים מידע עשיר שהוא יכול להציג למשתמשים - תמונה מהאתר המקושר כמו גם תקציר של הקישור. לעתים נדרש שהקישור יהיה בשורה משל עצמו כדי שהפורום יפתח אותו כקישור עשיר.

עורך התוכן של פורום הפונדק הוא עורך WYSIWYG, כדי לראות את קוד המקור ולערוך אותו, ניתן ללחוץ על הכפתור של הסוגריים המרובעים. שימו לב שבמצב זה לא ניתן לראות כיצד נראית ההודעה המעוצבת ויש ללחוץ שוב על הכפתור כדי לראות כיצד הטקסט יראה בהודעה שתפורסם.

ציטוט הודעות -הפורום מאפשר לצטט הודעות באופן מהיר, כאשר מתחת לכל הודעה יש כפתור של תגובה עם ציטוט. בנוסף, ניתן לאסוף מספר הודעות לציטוט על-ידי לחיצה על הכפתור +ציטוט. לאחר שכל הציטוטים נאספו, תוכלו להוסיף אותם בחלון עריכת ההודעה.
ניתן אף לצטט רק חלק מהודעה אחרת, תוכלו לסמן את הטקסט הרצוי ושוב יופיע תפריט הציטוט.
יש להקפיד שלא להשתמש בציטוטים לשווא, בייחוד אם הגבת להודעה האחרונה בנושא מסויים.
אם ברצונך לאזכר משתמש מסוים, תוכלו להשתמש בסימן @ או ללחוץ על הכפתור המתאים בפס הכפתורים, ואז להתחיל לרשום את שם המשתמש. הפורום ישלים את השם באופן אוטומטי.

צירוף קבצים

על-מנת לצרף קבצים להודעה, ניתן לבצע אחת משתי פעולות:
 • גרירת הקבצים אל חלון כתיבת ההודעות, מה שיגרום להעלאה אוטומטית של הקבצים.
 • לחיצה על הכפתור הוספת קבצים, מה ששימושי במיוחד בטלפונים חכמים. בטלפון חכם כפתור זה יפתח את האפשרות לצלם תמונה ולהוסיף אותה לפורום או לבחור מבין התמונות שנמצאות על המכשיר. רצוי להקפיד על בחירת קבצים לא גדולים מדי, על-אף שהפורום ינסה לכווץ את התמונה בעצמו.
לאחר שקובץ הועלה לפורום, הוא יופיע כחלק מההודעה עצמה במקרה של גרירה לחלון או מתחת לשדה הטקסט במקרה של העלאת קבצים. ניתן להוסיף קובץ מצורף כך שיוטמע בתוך הטקסט על-ידי לחיצה עליו ובחירה באחת משתי אפשרויות: Thumbnail להוספת תמונה מוקטנת, או הוספת התמונה בגודל מלא.
בכל מקרה, הפורום יתאים אוטומטית את רוחב התמונה לרוחב המסך של המשתמש, להגדלת התמונה יש ללחוץ עליה.

עריכת פרופיל המשתמש

פרופיל המשתמש שלך בפורום הפונדק מאפשר לך להוסיף מידע על עצמך. בראש ובראשונה מומלץ להוסיף סמל אישי - תמונה שמייצגת אותך, את הדמות שלך או כל דבר אחר.
בנוסף, ניתן להוסיף פרטים נוספים בעמוד הפרופיל שלך לפי הפירוט שמופיע שם. כל משתמש יכול להוסיף חתימה אישית, אך רק חברים בצבא של ויני יכולים להוסיף תמונה לחתימה.
בפורום יש תגים, שחלקם ניתנם לבחירה אישית - יש לבחור בשדות המותאמים את התגים שברצונך להציג, ולאחר כשעתיים הם יופיעו בפרופיל שלך. לאחר שבחרת תגים, יהיה ניתן לבחור בעמוד התגים בפרופיל אילו תגים יוצגו באופן פומבי .

הודעות ושיחות פרטיות

הפורום מאפשר לכם לשלוח הודעות פרטיות למשתמשים אחרים בשיחות - בכל שיחה יכולים להיות עד חמישה משתתפים.
כדי לשלוח הודעה פרטית למשתמש/ת אחר/ת אתם יכולים ללחוץ על שם המשתמש שלו, שם יופיע כפתור של שליחת הודעה פרטית. לחילופין, אתם יכולים לגשת לתיבות הדואר שלכם, שם מופיע כפתור של שליחת הודעה פרטית. לאחר לחיצה עליו תוכלו לבחור את המשתתפים בשיחה.
בהודעה פרטית ניתן לבצע את כל הדברים שניתן בהודעות רגילות בפורום, למעט צירוף קבצים. ניתן להוסיף משתמשים חדשים לשיחה קיימת,אך לא ניתן להסיר משתמשים משיחה.
שימו לב שכל חוקי הפורום חלים גם על הודעות פרטיות.

הערה: הודעות פרטיות לא מחליפות את הדיון בפורום, ומטרתן היא לשמש רק עבור תקשורת אישית בין משתמשים. אם אתם רוצים להגיב על נושא פומבי, מומלץ להמשיך להגיב באותו נושא ולא להעביר את הדיון לשיחה פרטית.

בחירת עיצוב והאפליקציה של הפורום

לפורום יש שלושה עיצובים שונים לבחירתך: עיצוב חום-מסורתי של הפונדק, עיצוב בהיר ועיצוב כהה.
ניתן לבחור את העיצוב שאתם רוצים בתחתית כל עמוד בפורום או בהעדפות המשתמש שלכם

האפליקציה של הפורום:
לפורום יש אפליקציה שניתנת להתקנת על-גבי טלפונים עם מערכת הפעלה של אנדרואיד או על מחשבים נייחים.
בטלפון נייד תוכלו למצוא את כפתור ההתקנה בתחתית תפריט הפורום, כשהאפליקציה מבוססת על הדפדפן שלכם ולמעשה לא מתקינה תוכנה חדשה באלפון שלכם, אלא מבוססת על טכנולוגיית PWA.

הצבא של ויני

תחזוקת פורום הפונדק ותוכנת הפורום עולה כסף, ולכן אנחנו קוראים לך להצטרף לצבא של ויני! בעלות סמלית של סט קוביות בשנה (29 ש"ח) ניתן לעזור לנו לממן את הוצאות האתר וגם לקבל צ'ופרים מגניבים:
 • תג של הצבא של ויני
 • אפשרות להוסיף תמונה לחתימה שלכם
 • הוספת תמונת פרופיל
כפי שניתן לראות ההצטרפות לצבא של ויני היא אופציה בלבד, גם אם בחרת שלא להצטרף אלינו, כל האפשרויות לפרסום תוכן באתר פתוחות בפניך.
Top