• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 ערכי תכונה

התשובה הטובה ביותר
אגב, יש הגבלות נוספות.
מסיבות היסטוריות, הטווח לכל תכונה במו"ד נע בין 3 ל-18. זה גם טווח הגלגול בקוביות אם אתה מגלגל 3 קוביות של 6 וסוכם את התוצאה. נהוג כיום לגלגל 4 קוביות אבל לקחת את התוצאות של שלוש הגבוהות כדי לנרמל את התכונות קצת כלפי מעלה. ככה שעדיין טווח התכונות הוא 3 עד 18, אבל שיטת הגלגול של גלגל 4 ובחר את שלוש התוצאות הגבוהות עשויה לתת לך תוצאות מעל הממוצע של 10-11 בסבירות קצת יותר גבוהה.

לתוצאה המגולגלת, מוסיפים מתאמים. המתאמים הללו הם בדרך כלל 1+ לתכונה אחת ו2+ לתכונה נוספת. בתחילת דרכה של מו"ד 5 לכל גזע הוגדר אילו תכונות הוא משפר כך, כאשר בני אדם פשוט קיבלו 1+ לכל התוצאות של התכונות, אבל כיום החליטו שרוצים להימנע מסטריאוטיפים גזעיים ואתה פשוט מקצה 2+/1+ לבחירתך.

זה אומר, שהטווח המרבי האפשרי לתכונה, הוא 20. זה גם מצב קבוע -...
פרק 1, לא יודע עמוד ספציפי - אבל זה בספר החוקים לשחקן.
בכללי, אני מבין שאתה משתמש בחוקים הבסיסיים - אני די בטוח שגם שם זה מפורט, אבל הרבה דברים חסרים שם... כדי להיבן ממנו משהו צריך לקרוא מההתחלה ועד הסוף.
עריכה: אוקי הנה מדויק. הערכים הבסיסיים מוגבלים ל15 (קניית-נקודות או ערכים נתונים) או לבן (גלגול) לפני תוספי גזע. אחרי תוספי גזע, מוגבל ל20.

עריכה אחרונה:
הקטע של קביעת ערכי תכונה בזמן יצירת דמות לא נכנס לחוקי הבסיס החינמיים וקיים רק בספר החוקים המלא.

אני כן יכול להפנות אותך לדרכי קביעת התכונות של מהדורות אחרות של המשחק –
שיטה פופלרית אחת היא לגלגל קוביות לכל תכונה (3ק6 ולסכום, או 4ק6 ולסכום את שלוש הקוביות הטובות מהארבע).
שיטה אחרת היא לקבל מאגר נקודות שאותו מפצלים את התכונות.
שיטה שלישית שאני אישית אוהב היא שיש 6 ערכים שונים וכל שחקן רק מחליט איזה ערך מהם לתת לאיזו תכונה.

צה
הקטע של קביעת ערכי תכונה בזמן יצירת דמות לא נכנס לחוקי הבסיס החינמיים וקיים רק בספר החוקים המלא.

אני כן יכול להפנות אותך לדרכי קביעת התכונות של מהדורות אחרות של המשחק –
שיטה פופלרית אחת היא לגלגל קוביות לכל תכונה (3ק6 ולסכום, או 4ק6 ולסכום את שלוש הקוביות הטובות מהארבע).
שיטה אחרת היא לקבל מאגר נקודות שאותו מפצלים את התכונות.
שיטה שלישית שאני אישית אוהב היא שיש 6 ערכים שונים וכל שחקן רק מחליט איזה ערך מהם לתת לאיזו תכונה.
איזה ערכים?

מהו מאגר הנקודות?
אתה מתחיל עם 8 בכל תכונה, ו27 נקודות לפזר בין התכונות. כל נקודה שאתה מעלה מורידה לך נקודה 1 מהמאגר, למשל אם תעלה כוח מ8 ל10 אתה תבזבז 2 נקודות. כדי להעלות תכונה ל14 או 15, אתה תבזבז שתי נקודות לכל 1, משמע כוח של 15 דורש 9 ולא 7 נקודות. אתה לא יכול להעלות תכונה מעבר ל15 (לפני שאתה מוסיף מתאמים גזעיים וכאלו של feats, שלא נחשבים לחלק ממאגר הנקודות). מצ"ב הסבר וטבלה באנגלית. מוזר שזה דווקא חוק וריאנטי, שהוא אפקטיבית הדרך שאני כמעט תמיד נתקל בה בשולחנות כדי ליצור דמויות.

שיטה פופלרית היא לגלגל 4ק6, להתעלם מהערך הנמוך ביותר, ולרשום את הסכום שיצא בתור ערך התכונה.

למען האמת, הוא ואריאנט כי הדרך הכי אפקטיבית ליצור דמות בעזרת החוק הזה היא למעשה הערכים הנתונים. כמה פעמים ששחקנים שלי בזבזו זמן על יצירת תכונות בצורה יעילה ואז גילו שאלו הערכים הרגילים... כי זה באמת הכי טוב.

אגב, יש הגבלות נוספות.
מסיבות היסטוריות, הטווח לכל תכונה במו"ד נע בין 3 ל-18. זה גם טווח הגלגול בקוביות אם אתה מגלגל 3 קוביות של 6 וסוכם את התוצאה. נהוג כיום לגלגל 4 קוביות אבל לקחת את התוצאות של שלוש הגבוהות כדי לנרמל את התכונות קצת כלפי מעלה. ככה שעדיין טווח התכונות הוא 3 עד 18, אבל שיטת הגלגול של גלגל 4 ובחר את שלוש התוצאות הגבוהות עשויה לתת לך תוצאות מעל הממוצע של 10-11 בסבירות קצת יותר גבוהה.

לתוצאה המגולגלת, מוסיפים מתאמים. המתאמים הללו הם בדרך כלל 1+ לתכונה אחת ו2+ לתכונה נוספת. בתחילת דרכה של מו"ד 5 לכל גזע הוגדר אילו תכונות הוא משפר כך, כאשר בני אדם פשוט קיבלו 1+ לכל התוצאות של התכונות, אבל כיום החליטו שרוצים להימנע מסטריאוטיפים גזעיים ואתה פשוט מקצה 2+/1+ לבחירתך.

זה אומר, שהטווח המרבי האפשרי לתכונה, הוא 20. זה גם מצב קבוע - אתה יכול לשפר תכונות כשאתה עולה בדרגות, אבל המקסימום האפשרי הוא 20 ואי אפשר לעבור אותו אלא באמצעות קסמים (למשל - חגורת כוח ענקים) או במצבים מיוחדים ונדירים.

טבלת התכונות כוללת תוספים ומחסרים לתכונות בטווחים של 1 עד 30, אבל הטווחים מתחת ל-3 ומעל 20 מיועדים בעיקרון למפלצות וכו', לא לדמויות שחקן.

הרבה שחקנים, בעיקר צעירים ומתחילים, מתלהבים ממספרים גבוהים של תכונות בדף הדמות, אבל זה לא אומר יותר מידי. בהרבה מקרים לרשום "20" על דף הדמות שלך זה קצת כמו להעלות לרשת חברתית תמונות של עצמך עם כלב גדול ואגרסיבי או יושב מאחורי ההגה של ג'יפ האמר צהוב או שחור.

התשובה הטובה ביותר
חזרה