• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דף שער חדש ואייקונים מצויירים חדשים באתר של מלסטרה

דף השער של האתר עודכן וחודש, עם אייקונים גראפיים חדשים, תפריט ניווט נוח בהרבה (שמייתר לגמרי את הצורך בדף השער הפנימי הישן והמסורבל),
וגם עדכון קטן בדף ההקדמה שמסביר "מה זו מלסטרה".

דף השער החדש

דף ההקדמה המעודכן, עם פסקה שמנסה 'ללכוד' את המהות של מלסטרה: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/p_handbook/intro/p1.html

במהלך החודשים הקרובים, יבוצעו באתר תיקונים קטנים נוספים - בין היתר, כדי לתקן את הלינקים שעדיין מוליכים לדף השער הפנימי מחלקים שונים באתר, להפוך את דף הקמפיינים לנגיש יותר לניווט, ועוד.
אני מודע לזה שהאתר עשוי בצורה מיושנת מאד, ושוקל תוכניות שונות - מלימוד של Wix בעצמי ועד התקשרות עם בונה אתרים שיוכל אולי לעבוד על האתר ולחדש אותו, באורח שיאפשר לי להמשיך ולעדכן אותו בעצמי באורח שוטף. אעדכן בעניין כשיהיו חדשות.

אני חייב לומר שזה הרבה יותר כיף ונוח לגשת ככה לחקור את מלסטרה, פחות עומס על המסך בשער - עבודה טובה!
אפשר בהמשך (או שזה מה שאתה מתכנן) לשים אייקונים/תמונות גם במקום הטקסטים בצדדים, אבל לגמרי לא חובה.

נראה יפה מאוד, מקל מאוד על ניווט באתר!
תודה רבה, שמח מאד לשמוע :)
יתכן ובהמשך יהיו כפתורים מעוצבים בצדדים - אבל חזון למועד.
סתם הצעה, ממש לא קריטי - תשקול אולי להזיז את הכפתור הקיים של הספר החוקים אחד למעלה, ואז להחליף את הכפתור של המגדיר מפלצות עם המפה של בקעת קיירן.

לצערי, אני לא יכול לפתח שני עולמות מערכה במקביל,
מה גם שבקלדאריה היו בעיות קשות שהקשו עלי מאד לפתח אותה, עוד לפני שמלסטרה היתה בתמונה (בעיקר העובדה שהיא היתה גדולה מדי, עם המון טלאים שהודבקו זה על זה מגרסאות ישנות ובעייתיות שלה שכתבתי בגיל צעיר).
כמו כן, נוצרה בעיה של זכויות יוצרים עם באנרים וגרפיקה ישנה שם, שהעליתי כאשר הייתי מודע פחות לבעייתיות של לקחת דברים מהרשת - וזו הסיבה שהובילה אותי לסגור את החלק ההוא באתר, עד להורדה של כל הבאנרים האלו (שזה המון עבודה, בעיקר על עולם מערכה לא פעיל).

נראה הרבה יותר.
בקשר להתלבטות שלך, אני חושש שלשלם לבונה אתרים לבנות את זה, יעלה לך המון כסף - זה לא דבר זול.
אם תרצה, אני יכול לבדוק התקנה בסיסית של וורדפרס על השרת של הפונדק - אמנם תצטרך ללמוד איך "להפעיל" את האתר, אבל זה יכול להיות פשוט יותר ועצמאי יותר. יש גם די הרבה מדריכים באנגלית / עברית איך לבנות אתר כזה.

מודע בהחלט לכך שבניית אתר - בעיקר אצל מי שיודע מה הוא עושה - זה יקר מאד.
בוורדפרס אתה מתכוון - דפי אינטרנט שנעשו בעזרת Wix?
(סליחה מראש על הבורות. אני באמת לא מבין בזה הרבה :( ) אני גם תוהה האם אפשר לשלב - ולו בתור שלב ביניים - דפים שנעשו בשיטה החדשה עם האתר הנוכחי שעשוי בשיטה הישנה).

אפשר לשלב כשני חלקים של האתר שקיימים זה לצד זה.
בקשר לוורדפרס, זה תוכנה ולא שירות שאפשר להתקין על כל שרת והיא מזכירה את וויקס בנוחות השמוש שלה אבל יותר גמישה. החסרון שלה שגם צריך להתקין אותה ולתחזק.
אם זה התקנה בסיסית, אני מוכן לעזור (ואולי יש כאן מישהו יותר מוכשר/עם זמן פנוי)

אם ככה, נראה שעדיף Wix - אם אפשר לשלב דפים ספציפיים שלו עם חלקים אחרים של האתר.
מה גם שקיבלתי מעין הצעה ממישהי לעזור לי ללמוד את זה.
אבל חזון למועד - נראה שאתחיל להתעסק בזה רק אחרי דרקוניקון ואייקון (ושלל ההרפתקאות הביתיות שאיכשהו יצא שקיבלתי על עצמי לכתוב בין לבין).

אני די בטוח שטכנית לא ניתן לבצע את מה שאתה אומר עם וויקס. הוא יותר מוגבל מאשר וורדפרס, ויושב בשרתים של החברה:
או שאנחנו לא מדברים על אותו דבר ..

אם יש טעות, אז כנראה אני התבלבלתי או לא הבנתי נכון/באורח מלא את המאפיינים של Wix.
מי שהמליצה עליו פשוט הסבירה לי שזו דרך מעולה ונוחה לעצב בקלות דפי אינטרנט שלא דרך הוורד ובלא צורך בידע מעמיק בתכנות, להציב בהם לינקים לדפים קיימים, ועוד.

חזרה