• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שני יצורים חדשים באוגדן המפלצות של מלסטרה: שאר-מאגול ואספנון הדקל.

מי מקים בתי בוץ כדוריים גסים ומגדל ירקות ענק מעופשים במעמקי היער? ואיזה שרץ רגזן מקשקש מראשי הדקלים ברויל-דאראת, מפיץ מחלות ועוד מנפח את החזה, כאילו מגיע לו פרס?

אוגדן המפלצות של מלסטרה עודכן בשני יצורים חדשים:
שאר-מאגול, אנושואיד ענקי ומוזר מיער וארת'ארון; ואספנון הדקל ששייך לאיזור הראמג'ירי של רויל-דאראת'.

לינק ישיר לערך על השאר-מאגול: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/monsters/shar_magul.html

לינק ישיר לערך על אספנון הדקל: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/monsters/nuk_lafaj.html

לינק לאינדקס אוגדן המפלצות של מלסטרה: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/monsters/nm_index.html

עולם המערכה מלסטרה

מפלצות מצוינות. נראה ששתיהן אוהבות מאד 'לחבק' עצים כל אחת בדרכה.

הראשון שופך קצת אור על טבעו של ענק הקרח אף על פי שאני מקווה שהוא פחות דוחה מדודנו. עם זאת, אהבתי את תיאור התרבות של השאר-מאגול.

עריכה אחרונה:
תודה על התגובות.

ענק קרח ממש הופיע רק פעם אחת - באחת ההרפתקאות של הקמפיין באיזור קור-אומת'ל.
השארתי בכוונה פתוח, האם יש קשר בין ענקי הקרח (שמוצגים כמשהו קדום ואדיר-כוח באגדות הישנות) לבין הענקים המדורדרים של השאר-מאגול, או שאולי נכונה דווקא התאוריה הנכונה, שמדובר ברוחות טבע מדורדרות, שניתוק הקשר בינם לבין הכוחות של 'האבא' השאיר אותן מבולבלות, ירודות וכועסות.

היצורים נשמעים מעניינים.
נראה שאי ידיעת צורת ההתרבות היא משהו נפוץ למדי במלסטרה ולא רק אחרי ההתנפצות.
בכללי נראה שידע על הרבה מאוד יצורים מאוד מעורפל.
האם יש סוג של אירגון זאולוגי ראוי ליצון שרוצה לחשוף את הסודות של היצורים המוזרים שמשוטטים בעולם?

תודה :)

אני בהחלט אוהב להשאיר דברים פתוחים - בוודאי ביצורים מפלצתיים שהידע עליהם ממילא חלקי ונתון למחלוקות, או מבוסס על מקורות עמומים ומקוטעים.

לפחות כרגע, לא חשבתי על ארגון זאולוגי ממש - מעבר למלומדים שמתעניינים פה ושם,
בוודאי לא בתקופה הכאוטית של אחרי ההתנפצות, שבו רבים מבני האדם נאבקים בעניינים בסיסיים יותר.

האם בכוונתך להרחיב על הסיפורים שנוגעים לענקי הקרח?

לגבי חוקרי טבע, אני חושב שגם זאגליט שמבקש יותר להבין דרך הפגמים בבריאה - קרי מפלצות - את 'הסדר הגדול של הדברים' יכול להתאים. הם גם כך אמורים לצוד חיות טמאות - כך שלהרחיב את זה זה צעד מתבקש. זו גישה שקיימת ברפואה להבין על בסיס מחלות כיצד עובדים הדברים כשהם תקינים. בכל מקרה, הזכרת בזמנו שהלורד אבריל שלח מישהו לחפש עבורו את הגריפונים הקיסריים האבודים. הוא יכול לשמש פטרון לחוקרים שהוזכרו מלמעלה.

לגבי אספנוני הדקלים, יצא לי פעם לקרוא על מקרה של ברבור שהתאהב בבת האנוש שטיפלה בו. זה היה מקרה של ברבור שגדל בקרב בני אדם כך שאולי הוא ראה את עצמו כבן אדם. מסיבה זו, חוקרים בדרך כלל משתדלים לא לחשוף את עצמם בפני גוזלים או אפרוחים כדי שהם לא יתבלבלו.

זו גישה שקיימת ברפואה להבין על בסיס מחלות כיצד עובדים הדברים כשהם תקינים.
"המלומדים מנתחים את המתים כדי ללמוד על טבע החיים. אני ניתחתי את החיים כדי ללמוד על טבע המוות" - קייבורן, אדון הלוחשים של המלכה סרסיי לאניסטר.

זו רק הצעה, כמובן. אפשרות אחרת היא שמכוח הסכם השלום בין עיר המדינה טילמירלן לבין רכס קאראנסיל הוקצה תקציב לחקר המפלצות שהרי הסיבה להקמת הברית-לא-ברית הזו הייתה שהם צריכים לבצע קודם הדברת מזיקים ורק אחר כך הם יוכלו לחזור להילחם אחד בשני. כמובן גם מרוץ "חמוש" - במובן הממשי או סתם מאבק אגו - בין שני בתי אצולה מקומיים שכל אחד רוצה להראות שהוא תרם יותר לעולם מיריבו המושבע חסר הבינה.

האם בכוונתך להרחיב על הסיפורים שנוגעים לענקי הקרח?

לגבי חוקרי טבע, אני חושב שגם זאגליט שמבקש יותר להבין דרך הפגמים בבריאה - קרי מפלצות - את 'הסדר הגדול של הדברים' יכול להתאים. הם גם כך אמורים לצוד חיות טמאות - כך שלהרחיב את זה זה צעד מתבקש. זו גישה שקיימת ברפואה להבין על בסיס מחלות כיצד עובדים הדברים כשהם תקינים. בכל מקרה, הזכרת בזמנו שהלורד אבריל שלח מישהו לחפש עבורו את הגריפונים הקיסריים האבודים. הוא יכול לשמש פטרון לחוקרים שהוזכרו מלמעלה.

לגבי אספנוני הדקלים, יצא לי פעם לקרוא על מקרה של ברבור שהתאהב בבת האנוש שטיפלה בו. זה היה מקרה של ברבור שגדל בקרב בני אדם כך שאולי הוא ראה את עצמו כבן אדם. מסיבה זו, חוקרים בדרך כלל משתדלים לא לחשוף את עצמם בפני גוזלים או אפרוחים כדי שהם לא יתבלבלו.

על ענקי הקרח - בבוא העת, כאשר יהיו לי מספיק רעיונות בשלים וגם הזדמנות נכונה לפרסם אותם.
(משתדל מאד - לפחות במלסטרה - לא להכניס עדכונים חצי-אפויים או מאולצים רק כדי למלא חוסרים או נקודות ריקות).

הרבה דברים יכולים להתאים למי שירצו לחקור מפלצות או את הטבע - אבל בשלב זה, נראה שזה מתאים יותר להשלמה בידי שליטי מבוך ספציפיים, כל אחד לפי דרכו.

מעט מאד בני אנוש או בנות אנוש יסכימו לטפל מרצונם הטוב באספנון דקל, להבדיל מהשליך עליו חפצים או לירות בו חיצים כדי שיסתלק.

באיחור אופנתי אני משלים כמה עדכונים שפספסתי...
בכל אופן עדכון מצויין.
אני רואה שיש מוטיב חוזר במלסטרה שלהרבה יצורים שהגרסא הנורמלית שלהם לא חכמה או תבונית במיוחד אבל יש מטילי לחשים בודדים שהם תבוניים בהרבה. האם יש משהו באנרגיות הקסומות שהופך אותם לתבוניים יותר או שיצורים שהם תבוניים יותר פשוט נמשכים להטלת לחשים יותר מהיצורים הרגילים?
סתם שאלה כללית, בהרבה שמות במלסטרה יש גרש גם כשהוא לא מסמן ת' או ג', מה הוא מסמן מבחינת הגייה (נניח אנ'מירין)?

טוב, האמת שחיכיתי שמישהו יעלה באוב את הפתיל. הבנתי בדיעבד שהשאר מאגול מעט מזכירים ציפורים בכך שהם משתמשים בפה שלהם לאחיזה באותו האופן שציפורים משתמשות במקורן והבתים המעוגלים שלהן שמזכירים קנים (למרות שגם שימפנזים בונים קנים.)

באיחור אופנתי אני משלים כמה עדכונים שפספסתי...
בכל אופן עדכון מצויין.
אני רואה שיש מוטיב חוזר במלסטרה שלהרבה יצורים שהגרסא הנורמלית שלהם לא חכמה או תבונית במיוחד אבל יש מטילי לחשים בודדים שהם תבוניים בהרבה. האם יש משהו באנרגיות הקסומות שהופך אותם לתבוניים יותר או שיצורים שהם תבוניים יותר פשוט נמשכים להטלת לחשים יותר מהיצורים הרגילים?
סתם שאלה כללית, בהרבה שמות במלסטרה יש גרש גם כשהוא לא מסמן ת' או ג', מה הוא מסמן מבחינת הגייה (נניח אנ'מירין)?

תודה :)

נראה שהתשובה היא גם וגם, או סוג של מעגל.
היצורים שהם היותר אינטילגנטיים בסוג שלהם לא פעם ימשכו ללחשים ו/או יתאימו להם יותר מאחרים, וככל שמישהו יעסוק בלחשים, לא פעם זה גם יפתח את האינטלקט שלו עוד יותר (כמובן שיש גם את האמונה העוגית על הקשר בין אלי הכישוף לבין חוכמה, שהולכת יותר עם הפירוש שאנרגיה מאגית אכן גורמת ליצורים להיות חכמים יותר).

לגבי הגרש - באנ'מירין לפחות זה סוג של מיני-הפסקה בהגיה של השם - כאילו, זו עדיין מילה אחת, אבל מכירים בזה שהיא מורכבת משני חלקים נפרדים.
טוב, האמת שחיכיתי שמישהו יעלה באוב את הפתיל. הבנתי בדיעבד שהשאר מאגול מעט מזכירים ציפורים בכך שהם משתמשים בפה שלהם לאחיזה באותו האופן שציפורים משתמשות במקורן והבתים המעוגלים שלהן שמזכירים קנים (למרות שגם שימפנזים בונים קנים.)

השוואה מעניינת מאד :)

חזרה