• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

השער אל מחוזות הדרום - ארץ חדשה ומסוכנת, חורבות, ואיזור לדמויות בני אדם ראמג'ירים

איזו ארץ שוכנת הרחק מדרום לנסיכות האפורה, וממזרח ליער וארת'ארון?

מה עלה בגורלם של הראמג'ירים שניצלו מהצונאמי הרעיל ששטף את איי המולדת שלהם?

מי היו הנאאז'לורג, ואילו סודות הותירו אחריהם?

איזה חפץ קסם אדיר (ואולי גם מקולל) נקבר עמוק מתחת למפלסים על מפלסים של עיר אבודה ומבועים של רעל ירוק ומבעבע? והיכן אפשר להשיג מתכונים עתיקים ונדירים לכשרון היצירה של הנדסה?

העדכון האחרון של חודש נובמבר, מביא לכם תיאור מבוא מפורט על אסטראת'ה (על שני חלקיה: נול דאראת' ורויל דאראת'), עם מפה צבעונית חדשה; חומר חדש על בני האדם מהגזע הראמג'ירי (והיכן מומלץ לפתוח לראשונה את הגזע לשימוש כדמויות שחקן); על פלאי עולם עתיקים שנקברו מתחת למבועי רעל; ועל תוואי דרך המלך הישנה שמוליכה מטיל'מארן דרומה ומזרחה – אל תוך הגהינום הרעיל של דאראנת'ון ושאר מחוזות הדרום של מלסטרה;

שם, בעיר מקדש חרבה של ההשתקפות הצהובה, שוכן דבר-מה מבעית בין הצללים; וכוחו הולך ומתחזק באיטיות עם כל חודש שעובר.

בד בבד עם העדכון, הוספתי את המילים החדשות באנ'מירין גם למילון האנ'מירי-עברי שנמצא באתר.

לינק ישיר לערך החדש על אסטראת'ה: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/otherlands/estratha.html

עולם המערכה מלסטרה: עולם המערכה מלסטרה

התיאור של אסטראת'ה בהחלט מזכיר מעט את מאדים של בורוז כלומר טכנולוגיה עתיקה ומוזרה לעומת הווה פראי.

הנאאלז'ורג אכן מעניינים ומעט מזכירים את מורדור במובן הזה שהעיר הסתמכה על כוח תעשייתי בעוד שיריביה לא הסתמכו עליו ומוצגים בכלליות ככאלו שהפיצו רוע ואכזריות בעוד הם שגשגו. אני מניח שזה לא הרעיון הטוב ביותר לבסס את הטכנולוגיה הכי מתקדמת שלך על קיטור כשיש לאויב שלך אבירים שיכולים להקפיא את המים. (זו יכולה להיות בעיה גם עם טכנולוגיה מודרנית כשחושבים על זה.) וכמובן הם מחזקים את העובדה שהסאטירים לא היו פשוט פארזורגים רבי עוצמה של רוח האייל. אני מניח ש-"הילד האהוב" הנרמז הוא אדון היער שממנו ברחו אבות אבותיהם של בני טולו.

לגבי הראמאג'ירים, אני חושב שמה שנתן להם את האווירה מסביבם הוא הארומה הקלה של אקזוטיקה נכלולית ים תיכונית. האסון שהזכרת מאד מזכיר את האסון המיתי של אטלנטיס מצד אחד ואת טביעתם של איים בימינו כתוצאה ממשבר האקלים העולמי. אני מניח שהאסון הזה יכול רק להגביר את הנטיות הנכלוליות של הראמאג'ירים - אחרי הכל, מה הטעם בציות לחוק והסדר של האנ'מירים כאשר האימפריה מתה והמולדת טבעה?

עדכון מצויין, אני מניח שנאאז'לורג יכולה להיות מגה מבוך מצויין לדרגות גבוהות.
מעניין שהגזע העתיק הזה באמת שרד עד בואם של האנמירים וזה שם אותו בתקופת זמן הרבה יותר קרובה מאשר כאלו דומים שראינו כמו האב הקדמון של פיות האבק ואורגי הערפל. האם היתה להם גישה אל המימד של האנמיירי? נראה שהם השתמשו הרבה בגבישים כדי להעצים את היצירות שלהם והמפתח להבסתם היה הקאראנ'סירי ולא הכוהנות עם כוחות היהלומים שלהן מה שרומז שאולי זה היה יותר מוכר להם.
בנוסף האזכור של הסאטירים הוא חדש אם אני לא טועה, מה המקום שלהם בדת של פאר אגול? והאם יש עוד כאלו שידוע עליהם כיום?

באשר לראמג'ירים נחמד לראות אותם כדמויות שחקן ואני מקווה שנראה נתונים בהמשך אם כי קיוויתי לקצת יותר שייט מתפקד ומרכזי בחברה שלהם כיום. נראה לי ממש מגניב לעשות מן קמפיין בסטייל של מואנה כשחוזרים אל הים ואל המקומות העתיקים של הראמג'ירים שעכשיו הרוסים ומלאי מפלצות וצריכים לשרוד בים שאכזרי בהרבה עכשיו משהוא היה כשאבותיהם שטו בו. האם יש מסחר בינם לבין היבשת המערבית או שהמסע מסוכן מדי?

למען האמת ראדארין מרגישה לי קצת משעממת. יכול להיות שזה פשוט בגלל שהיא לא מפורטת מדי אבל הקונספט של עיר שהיתה פעם גדולה ובעקבות ההתנפצות היא עכשיו מקוללת ושורצת באל-מתים וכל מיני שיקוצים נמצא בלפחות שלושה מקומות אחרים במלסטרה ואני חושב שבתור השער לאיזורים הדרומיים שהיו אמורים להיפגע הכי קשה יתאים לה משהו קצת יותר יחודי.

כמו כן, ביצות גא'סימר נמצאות הישר מצידו השני של האגם או ששיש עוד משהו באמצע?

הנאאלז'ורג אכן מעניינים ומעט מזכירים את מורדור במובן הזה שהעיר הסתמכה על כוח תעשייתי בעוד שיריביה לא הסתמכו עליו ומוצגים בכלליות ככאלו שהפיצו רוע ואכזריות בעוד הם שגשגו. אני מניח שזה לא הרעיון הטוב ביותר לבסס את הטכנולוגיה הכי מתקדמת שלך על קיטור כשיש לאויב שלך אבירים שיכולים להקפיא את המים. (זו יכולה להיות בעיה גם עם טכנולוגיה מודרנית כשחושבים על זה.) וכמובן הם מחזקים את העובדה שהסאטירים לא היו פשוט פארזורגים רבי עוצמה של רוח האייל. אני מניח ש-"הילד האהוב" הנרמז הוא אדון היער שממנו ברחו אבות אבותיהם של בני טולו.

דווקא השוואה למורדור לא היתה לי בראש כאשר יצרתי את הנאאז'לורג.
הייתי משתמש פחות במונח 'תעשייה' (מה שמבוסס על mass production), ויותר ב"הנדסה מאגית"). כלומר, גם אם הם יכלו ליצור בליסטה שנעה בכוחות עצמה וממטירה כוח אש מזעזע על היריב, הם היו צריכים ליצור אותה במשך שנים, לחרוט עליה רונות, לנטוע בה גביש מכושף ועוד - ולא יכלו ליצור עשרות או מאות כאלו בשיטת סרט נע.

הסאטירים היו רוחות טבע שלבשו צורה, ונחשבו ל"ילדיו הבכורים של האבא", כאשר בני האדם הם לכל היותר הילדים הצעירים והפחותים (אחרי הכל, אין להם קרניים).

לגבי הילד האהוב - לא יכול לענות, מחשש ספוילרים :)

לגבי הראמאג'ירים, אני חושב שמה שנתן להם את האווירה מסביבם הוא הארומה הקלה של אקזוטיקה נכלולית ים תיכונית. האסון שהזכרת מאד מזכיר את האסון המיתי של אטלנטיס מצד אחד ואת טביעתם של איים בימינו כתוצאה ממשבר האקלים העולמי. אני מניח שהאסון הזה יכול רק להגביר את הנטיות הנכלוליות של הראמאג'ירים - אחרי הכל, מה הטעם בציות לחוק והסדר של האנ'מירים כאשר האימפריה מתה והמולדת טבעה?

ממילא אין שום טעם, האימפריה מתה, בוודאי במחוז הזה. לראמג'ירים שם, גם אם היו רוצים, אין שום סמכות אנ'מירית לציית לה.
עם זאת, חלק מהם עדיין פשוט רגילים לפעול באופן שהושפע מקודים אנ'מירים במשך דורות - בעיקר אצולה שהתערבבה עם אנ'מירים. האחרים - הרבה פחות.
(וממילא הראמג'ירים - לפחות לדעתם, ידעו תמיד לתחמן את האנ'מירים בדברים כאלו ואחרים).

עדכון מצויין, אני מניח שנאאז'לורג יכולה להיות מגה מבוך מצויין לדרגות גבוהות.

תודה :)
וכן, בהחלט. בעיקר, אבל לא רק, אם יש בקבוצה דמות עם כשרון יצירה של הנדסה שחולמת על מתכונים נדירים לדרגות גבוהות.

מעניין שהגזע העתיק הזה באמת שרד עד בואם של האנמירים וזה שם אותו בתקופת זמן הרבה יותר קרובה מאשר כאלו דומים שראינו כמו האב הקדמון של פיות האבק ואורגי הערפל. האם היתה להם גישה אל המימד של האנמיירי? נראה שהם השתמשו הרבה בגבישים כדי להעצים את היצירות שלהם והמפתח להבסתם היה הקאראנ'סירי ולא הכוהנות עם כוחות היהלומים שלהן מה שרומז שאולי זה היה יותר מוכר להם.

עד לבואם של האנ'מירים לא היה שום יצור או גזע בסביבה שיכול היה לסכן את הנאאז'לורג באופן רציני, בוודאי אחרי שהם הנחילו תבוסה ליצורים של 'האבא', בצורה כזו שהוציאה לסאטירים או לבני אדם שהחליפו אותם בהמשך את החשק להתקרב לאיזור. לא בכדי, במסורת של הפארליל אסטראת'ה היתה ארץ אסורה.
למיטב הבנתי, לא היתה להם גישה למימד של האנ'מירי - הם ידעו להשתמש בגבישים בתור קבלים של כוח מאגי - בין אם למדו את זה מהעוגים או מגזע אחר.

הנאאז'לורג הובסו בכוח המחץ המשותף של הלגיונות הממושמעים והחמושים היטב, הקאראנ'סירי שהפילו אימת מוות (ואולי גם ידעו להקפיא את הקיטור הרותח שנחשב לבלתי מנוצח קודם) והכוהנות - חלקן עם כוחות אדירים, שפיקדו על כל המארג הזה. יתכן שהנאאז'לורג גם קצת התנוונו במשך מאות על מאות שנים בהם לא נאלצו להתמודד עם אף יריב מסוכן באמת.

באשר לראמג'ירים נחמד לראות אותם כדמויות שחקן ואני מקווה שנראה נתונים בהמשך אם כי קיוויתי לקצת יותר שייט מתפקד ומרכזי בחברה שלהם כיום. נראה לי ממש מגניב לעשות מן קמפיין בסטייל של מואנה כשחוזרים אל הים ואל המקומות העתיקים של הראמג'ירים שעכשיו הרוסים ומלאי מפלצות וצריכים לשרוד בים שאכזרי בהרבה עכשיו משהוא היה כשאבותיהם שטו בו. האם יש מסחר בינם לבין היבשת המערבית או שהמסע מסוכן מדי?

יש שייט מתפקד, אבל פחות מאשר בעבר. אז'אנה היא עיר נמל, ובמידה מסויימת גם נוק מאלאר.
לגבי הרפתקאה מהסוג שציינת -זה בהחלט אפשרי ובתכנון, בעיקר שחלק מהאיים המדוברים לא הוצפו באופן קבוע, ואולי יש מה לגלות בהם.
לגבי היבשת המערבית - יש מסחר, אבל סביר להניח שהוא יעבור באמצע בנמל טיל'מירלן. ספינות ראמג'יריות מאז'אנה או נוק מאלאר יפליגו לכיוון טיל'מירלן, לפעמים דרך כמה יעדי ביניים בדמות איים שעדיין מיושבים; ומטיל'מירלן אפשר לנסות לחצות את הים המערבי לכיוון נמל רא'לסורם ויעדים נוספים - אבל אלו מסעות ארוכים ומסוכנים, וכדאי מאד לספינה -ראמג'ירית או אחרת, לדעת באיזו עונה להפליג ולהיכן לנוח במשך זמן באמצע המסע, כולל לתקן את הספינה אם צריך.

למען האמת ראדארין מרגישה לי קצת משעממת. יכול להיות שזה פשוט בגלל שהיא לא מפורטת מדי אבל הקונספט של עיר שהיתה פעם גדולה ובעקבות ההתנפצות היא עכשיו מקוללת ושורצת באל-מתים וכל מיני שיקוצים נמצא בלפחות שלושה מקומות אחרים במלסטרה ואני חושב שבתור השער לאיזורים הדרומיים שהיו אמורים להיפגע הכי קשה יתאים לה משהו קצת יותר יחודי.

זה תיאור ראשוני מאד ולא מפורט.
בוא נאמר שראדארין היא הרבה יותר מאשר סתם עיר גדולה שהיום שורצת אלמתים - אבל אם הייתי מפרסם כאן את המידע שהיה הופך אותה להרבה יותר מעניינת, זה היה מגה ספויילר לכל מיני דברים שנמצאים כעת בעיצומם.
בכל מקרה, היא תלבש יותר צורה בהמשך.

כמו כן, ביצות גא'סימר נמצאות הישר מצידו השני של האגם או ששיש עוד משהו באמצע?

המעבר הביצתי של ג'אסירמר אכן גובל באגם במזרח.

ממילא אין שום טעם, האימפריה מתה, בוודאי במחוז הזה. לראמג'ירים שם, גם אם היו רוצים, אין שום סמכות אנ'מירית לציית לה.
הכוונה היא לרעיון שבבסיס האימפריה, החוק והסדר, לא בהכרח לאימפריה עצמה כמו שארצות אירופה ירשו את קודקס החוקים הרומי. למרות שאני מניח שלראמג'ירים יש חוקים ומסורות משל עצמם שהם מעדיפים לקיים על פני משהו שבא מבחוץ.

ברור שיש להם (כולל רעיונות משלהם לגבי חוק וסדר יחסיים), אבל גם כל מיני קודים אנ'מיריים שלפחות חלק מהם ספגו במהלך השנים לא נעלמו לגמרי.
בכל מקרה, הראמג'ירים (או לפחות המושלים של הערים) מסוכסכים מאד ביניהם, חוק אנ'מירי/ראמג'ירי או לא - מצד שני, הצל של ראדארין מספיק מוחשי בכדי להבהיר גם למי שלא ממש חובב סדר אנ'מירי, שמלחמה גלויה ביניהם עכשיו זה לא ממש רעיון טוב.

חשבתי שזו אירוניה שמי שעזבה את שורותיה של העוצרת בגלל הסכם שלום שהתקבל בשל כורח הנסיבות הגיעה לארץ שבה שלושה מהמנהיגים המקומיים נמצאים במצב של שלום קר בגלל נסיבות דומות. ובכל מקרה, מלחמת מתנקשים יותר מתאימה לסטייל של הראמג'ירים באשר צבא של ראמג'ירים יהיה בטח כמו צבא ערבי - ארגון גדול שמסובך בנאמנויות עדתיות ושבטיות סותרות שמקשות עליו לתפקד ביעילות בשדה הקרב מול צבא שאיננו סובל מהבעיה הזו.

אני חשבתי יותר על הראמג'ירי הפשוט שפחות מודע לתמונה הגדולה למרות שהאיום מראדרין בטח משמש כדי למשמע את פשוטי העם של ערי המדינה.

יש בזה אירוניה מסויימת, זה נכון.
כך או כך, היחס בין סרן קור'באריון לבין המנהיגים הראמג'ירים והראמג'ירים בכלל הוא צונן כמו קרח - הראמג'ירים ברובם נטו לתמוך בהשתקפויות ולא בורד האפור במהלך המרד הגדול, והסרן זוכרת את זה היטב. היא גם מרוחקת מספיק מהאיזור הראמג'ירי בכדי שהמגע בין הצדדים לא יהיה קרוב ושוטף מדי.
הראמג'ירים אכן סבלו מפיצול בין קלאנים ומנהיגים שונים, הגם שאדמיראל מאלאז'אר כן הצליח לאחד אותם לזמן-מה בשילוב בין פוליטיקה ערמומית, הישגים בשדה הקרב, גדולה וגם לא מעט אכזריות ברוטאלית.
אולם כך או כך, לפחות בים, הראמג'ירים נחשבים כיריבים/כוח צבאי שכדאי מאד לא לזלזל בו.

וכן, גם פשוטי העם הראמג'ירים פוחדים מהאפלה שזוחלת בתוך ראדארין ומהשלוחות שלה (למשל, אלמתים ששורצים במי ים רדודים, מגפות ועוד).

עדכון ממש מגניב ומסקרן! האם זה אומר שבקרוב נראה את הראמג'ירים כגזע שחקן?

מגניב לשמוע שיש עוד איונים עם ריכוז ראמג'ירי. האם יש אזורים דרומה מאסטראת'ה(אולי אפילו דרומה מדאראנתון?) שבהם מושבות ראמג'יריות משמעותיות? וביבשת המערבית?

גם הסאטירים וקרוביהם המושחטים נשמעים ממש מגניבים, האם ישנם עדיין קלאנים של סאטירים חיים וקיימים היכנשהו בעולם?

בנוסף,נראה שאסטראת'ה היא מקום שמאוד לא כפוף לשאריות הסדר האימפריאלי, וגם מאוד נידח ומאוים. מדוע בחרה הסרן להתיישב שם? האם היא מצליחה לאתגר משם את ברית.המתונים או שזה בעיקר מקום מפלט?

תודה :)

הראמג'ירים צריכים להפתח כגזע שחקן כאשר אגיע לכתוב הרחבה על האיזור, שיאפשר להשתמש בו כחלק ממערכה, כולל לרמות נמוכות יותר.

האיים שעליהם דיברתי נמצאים כנראה באיזור הים המאלז'ארי שמדרום לטילמארן ומצפון או מצפון-מערב לדארנ'אתון. ככל שתרד דרומה יותר, כך הסיכוי למצוא מקומות שמתאימים לבני אדם (מכל סוג) ילך וירד. ראמג'ירים יחידים אולי הגיעו ליבשת המערבית, אבל זה בהחלט לא מקום שבו יש להם באופן מסורתי נוכחות חזקה. אולי פה ושם בערי נמל.

מדוע סרן קורבאריון בחרה להתיישב באסטראת'ה? בדיוק מהסיבות שציינת - היא לא תתקבל בברכה בשום מקום שכוחות של הסדר האימפריאלי חזקים בו, והיא גם קרעה את עצמה מהעוצרת של הורד האפור. ואולי גם הסיכוי להשיג ידע/כוחות מ'פלא העולם' האגדי שקבור בתוך הרעל משחק תפקיד...
(מעבר לזה, יש למקום גם ערך סנטימטלי - הוא קרוב למקום שבו היא, בתור קצינה צעירה במרד, השתתפה בקרבות שבו כוחות הורד האפור הביסו את הלגיון הצהוב השלישי ואילצו אותו לברוח ליער וארת'ארון).

עריכה אחרונה:
חזרה