• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דיון לגבי "חזרתו של ליץ' לחיים"

אז הדמויות מצאו את הטוטפת (פילקטרי) של הליץ' (אחרי שהצליחו להביס אותו) וגילו שאפשר להשמיד אותו רק באמצעות טקס שיצריך שיתוף פעולה של 10 דרואידים.
החבורה בדרך לנקודה בה יהיה ניתן לעשות את הטקס.
אבל בינתיים עובר זמן והם יהיו כנראה בתעופה וכאן יש לי קצת בעיה, מה קורה אם הליץ' אמור להתגשם בדיוק כשכולם בתעופה, האם זה אפשרי? איך לנהל את זה? האם ההתגשמות היא מיידית או תהליך ארוך יותר?

תעשה שהטוטפת מקבלת את דעת הליץ', את הלחשונים שלו, ואז למחרת גם עוד יכולות, ועוד, ועוד כל יום, עד שהיא לבסוף נהיית ממש הליץ'. תעשה את הטוטפת בעצם עם סטטים של הליץ', אבל שמתחיל ממש ממש חלש ומתחזק כל יום - כשמפחיתים ל0 נק''פ הטוטפת משתתקת לשארית היום.

אני אוהב את הרעיון שהוא פשוט יופיע באוויר לידם וייפול בצרחה אל הקרקע בזמן שהם ממשיכים לעוף, אבל זה כנראה קארטוני מדי. אני מניח שהגוף שלו פשוט יתחיל להיווצר לאט החל מיד שאוחזת בטוטפות. בעיקרון, ברגע שיש להם את הטוטפות, הליץ' הפסיד גם אם הן לא מצליחות להשמיד אותן.

יכול להיות שאני עושה קצת סלט, אבל זכור לי שליץ' לא חוזר לחיים איפה שהטוטפות שלו, זה יותר מתאים לערפדים והארונות קבורה שלהם.
ככה שיכול להיות מתאים שיש לו איזה חדר סודי איפשהו שהגוף שלו נבנה שם מחדש לאט לאט עד שהתודעה שלו חוזרת.

בכל מקרה אני מניח שהמטרה היא לא לעשות עוד קרב נגד הליץ', אז רק להגיד שיש לקבוצה את האיום מעל הראש של "הליץ יכול לחזור" אם תתעקבו יותר מידי. ולגרום להם להרגיש שאם הם לא יפעלו מספיק מהר הוא יחזור אמור להספיק, אם כן בא לך קרב חוזר אז פשוט תעשה אותו חכם כמו שהוא חוזר בדיוק כשהם במחנה בלילה או משהו בסגנון הזה, אני מניח שהליץ' לא מופיע יש מעין בלי יכולת לשלוט בזה.

אני לא זוכר איפה קראתי את זה אבל נדמה לי שהליץ' דווקא מתחדש בסמוך לטוטפת שלו (הייתי צריך להחביא אותה אולי טוב יותר אבל זה כבר סיפור אחר).
עוד משהו, אין לי בעיה שיתרחש קרב נוסף עם הליץ' אבל אם הוא מתגשם לאט לאט, זה לא יקרה כי החבורה תהיה מוכנה לכך, מצד שני אני לא יודע אם זה הגיוני שהוא פשוט "יופיע".
ההופעה שלו בלילה יכולה להיות רעיון טוב, למרות שאני לא בטוח אם הדמויות יספיקו ממש לנוח.
בגדול, אני מתכנן שתהיה לחבורה הפתעה והדרואידים שמחכים להם - לא באמת דרואידים ואולי אז יהיה תזמון טוב שהליץ' ישתחרר.

זה כבר ממש אכזרי. הליץ' וגם עוד מפלצות?! מטורף. למה אני לא אכזרי מספיק לכאלה דברים? (כי יש ילד בן 7 בקבוצה, אבל לאחרונה הוא מוכיח את בגרותו ואני שוקל באמת להקשות עליהם)

זה כבר ממש אכזרי. הליץ' וגם עוד מפלצות?! מטורף. למה אני לא אכזרי מספיק לכאלה דברים?
כן... מדובר בחבורה מאד מיומנת ומנוסה, אני כבר לא חושש לאתגר אותם בזוועות העולם, מה גם שהם בדרגה 13.

אגב, אם זה הכיוון שלך אז פשוט תגיד שהPhylactery מזויף או משהו (יסביר למה הקבוצה מצאה אותו בקלות) והכל מלכודת בזמן שהליץ' מתחדש לו במקום בטוח
החבאתי את הפילקטרי כעדשה בתוך הטלסקופ של הליץ' הפלאדין מצא אותו כי חש את הרוע שבוקע מתוכו ואחד ממטילי הלחשים הטיל Legend Lore כך שהם יודעים שהפילקטרי אמיתי וגם כיצד להשמיד אותו.

או אפילו יותר טוב. לליץ' יש מישהו שהוא מעסיק כדי לגנוב חזרה את הטוטפות במידה והן נלקחות בשבי.
זה יכול להיות מעניין אם אני אקח את זה לזווית שונה, היצורים ש"יחליפו" את הדרואידים בעצם הגיעו לשם כי היו מכווננים על הפילקטרי (מקווה שזה לא נשמע יותר מדי מוגזם כי אותם יצורים הגיעו מהקצה השני של היבשת והם נאמנים למלך אל מת אחר שגרוע בהרבה מהליץ', בקיצור אני צריך לפתח עוד את ההסבר, אבל זאת התחלה).

החבאתי את הפילקטרי כעדשה בתוך הטלסקופ של הליץ' הפלאדין מצא אותו כי חש את הרוע שבוקע מתוכו ואחד ממטילי הלחשים הטיל Legend Lore כך שהם יודעים שהפילקטרי אמיתי וגם כיצד להשמיד אותו.
האמת שקראתי שרוב הPhylactery מוסתרים מאחורי מסך של לחשי הגנה והסתרה כככה שאפילו עם לחש שנועד למצוא אותם זה לא באמת אפשרי.

ככה שעל הנייר למצוא אותו עם הלחשים הנכונים זה "קל מידי" ולזייף הילות של רוע וקסם זה דבר שליץ' חזק יעשה בקלות.

בכל מקרה אם להמשיך את הרעיון שהעולה קודם - תמצא משמעות לPhylactery הזה, אולי הוא נדררש לאיזה טקס חזק שיעשה X או שהמלך האלמת ההוא רוצה אותו כדי להתחזק, תהפוך אותו למעין "תפו"א לוהט" ותגרום לכך שכל העולם ואשתו רוצים להשיג אותו, אולי אפילו יש דרך להשתמש בו בשביל להגשים משאלה או משהו בסגנון.

זה יכול להיות מעניין אם אני אקח את זה לזווית שונה, היצורים ש"יחליפו" את הדרואידים בעצם הגיעו לשם כי היו מכווננים על הפילקטרי (מקווה שזה לא נשמע יותר מדי מוגזם כי אותם יצורים הגיעו מהקצה השני של היבשת והם נאמנים למלך אל מת אחר שגרוע בהרבה מהליץ', בקיצור אני צריך לפתח עוד את ההסבר, אבל זאת התחלה).

שמע, אם אני הייתי ליץ', בהחלט הייתי מכין גיבוי למקרה שמישהו יהרוג אותי ויגנוב את הטוטפות.

האמת שקראתי שרוב הPhylactery מוסתרים מאחורי מסך של לחשי הגנה והסתרה כככה שאפילו עם לחש שנועד למצוא אותם זה לא באמת אפשרי.

ככה שעל הנייר למצוא אותו עם הלחשים הנכונים זה "קל מידי" ולזייף הילות של רוע וקסם זה דבר שליץ' חזק יעשה בקלות.
הפלאדין גילה את זה עם Divine Sense, אם אתה או מישהו מכיר לחשים ספציפים איך אני יכול להסתיר את ההילה הזו - אני אשמח לשמוע כדי להשתפר לפעם הבאה :)
אבל להשמדת הטלסקופ היה מחיר, הם עמדו בדילמה האם לחקור את הטלסקופ (דבר שהיה נותן להם יתרון בקידום העלילה) או להשמיד אותו כדי להגיע לפילקטרי, הם בחרו בדרך השניה, מצאו את הפילקטרי אבל הטלסקופ הושמד ויהיה לזה מחיר עתידי.

בכל מקרה אם להמשיך את הרעיון שהעולה קודם - תמצא משמעות לPhylactery הזה, אולי הוא נדררש לאיזה טקס חזק שיעשה X או שהמלך האלמת ההוא רוצה אותו כדי להתחזק, תהפוך אותו למעין "תפו"א לוהט" ותגרום לכך שכל העולם ואשתו רוצים להשיג אותו, אולי אפילו יש דרך להשתמש בו בשביל להגשים משאלה או משהו בסגנון.
כן, זה בהחלט כיוון מעניין, אני צריך שאל מת הראשי בקמפיין - הלא הוא, המלך המקורנן שכמעט והפך לDmemigod אבל נבגד, יהיה עניין בליץ' עצמו או בפילקטרי שלו.

מה קורה אם הליץ' אמור להתגשם בדיוק כשכולם בתעופה, האם זה אפשרי?
לא מבין את הבעיה, הם עפים? שגם הליץ' יעוף. פשוט תן לו תעופה הוא יתגשם יפול קצת מההפתעה יתאפס ויחזור להילחם בהם/ינסה לקחת את הטוטפת.
אם הם לא מצפים לזה אז יתכן שכשהוא יתגשם מחזיק את הטוטפת הוא יצליח לגנוב אותה חזרה כבר בתור הראשון.

לא מבין את הבעיה, הם עפים? שגם הליץ' יעוף. פשוט תן לו תעופה הוא יתגשם יפול קצת מההפתעה יתאפס ויחזור להילחם בהם/ינסה לקחת את הטוטפת.
אם הם לא מצפים לזה אז יתכן שכשהוא יתגשם מחזיק את הטוטפת הוא יצליח לגנוב אותה חזרה כבר בתור הראשון.
הבעיה היא שלליץ' אין תעופה (אלא אם נניח שהוא יטיל לחש מיד כשיתגשם) והחבורה עפה על רכובים מעופפים או חלקם אחרי שינוי צורה.
בפתרון שלך הנחת שהוא מיד מתגשם וגם לגבי זה אני לא בטוח.

אם הוא מיד מתגשם זה ממש לא טוב.
קרב נגד ליץ' זה מאתגר, גם אם השחקנים מוכנים. עם הרעיון שלי, הטוטפת תוכל להזהיר את הליץ' שהוא עומד להופיע באוויר, ואז יהיה הגיון שהיא תנסה לגרום לשחקנים לשים אותה במקום שם הליץ' יוכל להתגשם בבטחה. מניפולציות של ליץ'!

להגשים אותו באיטיות יאפשר לחבורה לחסל אותו מהר מדי - אז אין סיבה שתחליט שזה מה שקורה, וכן התכוונתי שתיתן לליץ' להטיל לחש תעופה אם הדמויות העצמן לא יכולות לעוף זה יפוך את הקרב לקשה יותר כי אם הליץ' מצליח להפיל אחת מהן מהיצורים שעליהם הם רוכבים זה יהיה קטלני.
לא יודע כמה קרב נגד ליץ' בלי עוזרים הוא כ"כ מסוכן, בכל אופן אם כן תחליש אותו - הוא עוד צריך לנוח ויש לו פחות נק"פ, הוא עוד צריך להתאפס על עצמו כי הרגע הוא חזר לחיים ולכן הוא הלום/סובל מגלגל בחסרון/כל דרך אחרת להחליש אותו. בכל אופן כנראה יותר בסדר מאשר להוסיף אותו לעוד חברוה של מפלצות

מעניין מה הם יעשו אם אני אומר להם שהפילקטרי מתחילה לזוז ומופיעים ערפילים מסביבה.
הרעיון האחרון שלך מעניין למרות שיהיה קשה לנהל את זה כשכולם בזמן תעופה, אבל אני יכול להשתמש בכלים של Theater of the mind

המממ... אז החבורה סוחבת איתה חפץ קטן, שאפשר להחביא בכיס, שניתן להשמדה רק באמצעים סיפוריים מאוד ספציפיים, המכיל בתוכו את מרבית הכח והמהות של יצור קסום עוצמתי. מוכר לי מהיכן שהוא... p:

אך ברצינות יותר- הליץ' אמור להתגשם, אך כיצד? זה לא כוסה ע"י החוקים, כי... ההנחה היא כי הליץ' מחביא את הטוטפת, והקושי הוא בלמצוא אותה, לא להשמיד אותה. אז מה כוללת ההתגשמות מחדש?
מספר רעיונות:
1- כדי ליצור גוף חדש אל מת מאפס, דרושה אנרגיה נקרוטית רבה, והטוטפת שואבת/ מייצרת אנרגיה כזאת. כל זמן מה (מספר שעות? יום?) הטוטפת שואבת כח חיים רב ברדיוס גדול מסביבה. הדמויות, היצורים עליהם הם עפים, צמחייה, NPCs, כל מה שחי... ייתכן שכל יום היא צריכה לשאוב X נקודות חיים, ייתכן שפשוט ברדיוס מסויים כל דבר חי חוטף נזק נקרוטי רב (וחצי עם גלגול הצלה עם DC גבוה). כיצד הדמויות יתמודדו עם פצצת נקרוטיות שואבת חיים במסעם? היכולה להחריב/ להרוג לא מעט יצורים חיים, כולל בני ברית וקרובים?

לאחר שאיבת מספיק חיים (תחליט אתה כיצד לשפוט זאת, והאם השחקנים יכולים לדעת ולהשפיע על כך) העדשה יוצרת את הליץ', עם פרץ נקרוטי חזק בהגעתו.

הרעיון המרכזי הוא שמצד אחד הדמויות צריכות להשאר עם הטוטפת, אך מצד שני רוצות להתרחק ממנה, והיא מסבכת את המסע.

2- במידה ותחליט על התגשמות פיזית פשוטה, הייתי ממליץ להפוך את החזרה לגרנדיוזית ומאתגרת:
# כ 3 סיבובים לפני ההופעה, פתאום יש אפקטים סביבתיים משמעותיים- ערפילים קרים/ נקרוטיים/ סמיכים המכסים שטח רב, פוגעים, ומקשים על תנועה וראייה.
# ייתכן התקפה מנטלית הנוצרת מעצם חזרת התודעה של הליץ' לעולם. ייתכן כהתקפה הגורמת נזקק פסיוני/ פסיכיס או פשוט גורם השפעתי (חסרון זמני או צורך בזריקה להטלת לחשים? להתרכזות? אחר?)
# תודעת הליץ' ויכולתו להטיל לחשים, חוזרת 3 סיבובים לפני שגופו נוצר! יאפשר לו להטיל מספר לחשי Buff, זימון, וכדומה לפני ההופעה.
# ביצירה ממש של הליץ', יש השפעה קסומה המגנה עליו (ייתכן בתוך בועת כח, ייתכן במעין היפוך של Prismatic sphere, מעין Necrotic Sphere?). ההפתעה האחרונה לדמויות מתכוננות.

3- הליץ' צריך ליצור גוף אל מת... אך האם הוא יכול להשתמש באחד קיים?
במידה ואין יצור חי קרוב, העדשה יוצרת אט אט גוף אל מת, אך אם יש גוף חי, (לדוגמה הדמויות?) ובכן, זה נעשה יותר מעניין...
העדשה ממקדת את אנרגיות יצירת הגוף החדש על אחת הדמויות. ייתכן והיא מנסה כמה מהן, עד שזה מצליח. אם יש השפעה, הטוטפת מנסה לדחוס את נשמת הליץ' בכח לגוף, ובכך למחוק את תודעת הדמות, ולהפוך את גופה לאל מת.
ניתן לעשות זאת כתהליך הדרגתי, של מלחמה פנימית מול הליץ', בעת נסיון השתלטות וטרנספורמציה. בצורה זאת לליץ' החוזר יש יותר נוכחות (מחשבות בראשה של הדמות, לעתים אולי מדבר מגרונה, או אף משתמש זמנית במחוות/ פעולות/ מפריע לה).

יש לכך אספקט מנטלי- התמודדות מול הנשמה המושחתת, האל מתה המלאה רוע של הליץ', ואספקט גופני- כח נקרוטי אדיר המנסה להפוך את גוף הדמות מחי לאל מת.

מכנית, ניתן לעשות זאת לדעתי ב 3 צורות:
- מעין שלבי השתלטות, שבכל אחד קרב נשמות/ מוחות (אולי בדומה ל Magic jar ממהדורות קודמות? לא יודע אם יש במהדורה 5)
- להשתמש במכניקה של מחלה! (כמובן קסומה וסופר קשה).
- להשתמש בוריאציה של מלחמת אגו של חפצים תבוניים (קיים ב 3.5, לא יודע אם קיים במהדורה 5).

4- ספציפית לליץ' זה, הבחירה בעדשה כטוטפת, יכולה להיות עם יותר משמעות משל רק לטלסקופ. העדשה היא גם ראי/ פתח למישורים אחרים. היא לא קיימת רק במישור ה Prime material, אלא גם במישורים האתר, האסטרל, ו/או ב shadowfell. (או משהוא אחר שבא לך).

הליץ' מתחיל להתגשם במקביל בהם, שואב את ה essence שלו מהמישורים הרלוונטיים... הדמויות רואות "השתקפויות" של ההווצרות בעולם זה, וייתכן שתודעת/ נשמת הליץ' גם מתקשרת עימן בצורה זו, אך ההשתקפות עצמה כמעט חסרת תוכן אמיתי... הליץ' הולך ונוצר במישור אחר, בחלק אחר של העדשה הרב מישורית שלו. ושם... יש לו הגנות נוספות.

זה יכול להיות מעניין (הדמויות מתקשרות עם נבל שהשמידו וחוזר, אך לא מסוגלות הרבה להשפיע על כך), זה יכול להוות להן מדד וגורם מאיץ, בכך שהן רואות יותר ויותר את הליץ' מתגשם, וזה יכול גם להוות אתגר מעניין. (כפי שציינת הדמויות חזקות ובעלות תושייה, ייתכן שימצאו כיצד כן להגיע לשאר מיקומי הליץ').

זה גם יכול להסביר מדוע היה קל כ"כ למצוא את הטוטפת. הליץ' יודע שכמעט לא ניתן להשמידה, ולא ניתן באמת להפריע לו להתגשם, אז לא דאג ממש להחביאה.

5- לשלב את הכל?
# העדשה שואבת חיים מסביבתה כל זמן מה. וזה הדלק ליצירת גוף הליץ'.
# העדשה קיימת במספר מישורים. הגוף נוצר באופן חלקי באופן מקושר בכולם.
# במישור הדמויות, הטוטפת מנסה לקחת את גוף אחת הדמויות בתור החלק מהמישור הזה. במידה ונסיון זה ייבלם, ייתכן שהליץ' ייבחר גוף אחר (בן ברית NPC? האם הדמויות יהרגו אותו לשם עצירת הליץ'?) וייתכן שפשוט יגיע מוחלש (נוצר גוף משאר המישורים, אך לא מה Prime material).
# ההגעה עצמה עם כ 3 סיבובים של השפעות אזוריות, תודעת הליץ' היכולה כבר להשתמש בלחשים, ואולי הופעה עם הגנה ראשונית קיצרת מועד מפתיעה.

אלו רעייונותי בכל מקרה...
בא לי ליצור ליץ' כזה עכשיו!

עריכה אחרונה:
מפלצות אגדתיות שפוגשים פעם בקמפיין לא חייבות חוקים נוקשים - להיפך: תהפוך אותן למיוחדות וזכורות באופן בלתי רגיל. בטח ובטח בדברים שהם ״מחוץ לקרב עצמו״.

אין לחש שמאפשר הסוואת הילה? אז הליץ׳ יכול ליצור אותו - גם ככה אין חוכמה גדולה לשים את הטוטפת לידך, אז לפחות שיקשה על גילויה. אגב, הלחש בהחלט יכול להיות מיוחד ועדיין מאוזן להיתקלות, לא צריך להפציץ ברעיונות שיפרקו את החבורה (״הא! הטלת גילוי רוע ועכשיו הלחש המיוחד של הליץ׳ נכנס לפעולה ומטח מטאורים נוחת עליכם!״).

לגבי המעוף - שלא יתגשם עדיין, שיהיה בצורה אתרית או משהו דומה וכך יוכל לרחף. זה לא חייב להיות לפי החוקים הפורמליים - זה פשוט צריך להיות מגניב. אולי הוא מנסה להתאחד עם הטוטפת, למשל? אולי ככל שהוא מתקרב אליה הוא מתגשם יותר ויותר או משהו דומה?

Kol Korran Kol Korran תודה רבה! נתתי לי פה מבחר רעיונות, אני חושב שההתגשמות עם "ההתראה" יכולה לעבוד כדי לבחון מה הדמויות יעשו כמו שהצעת ובכל מקרה הן מגיעות הישר לתוך מלכודת של נבלים אחרים ולא פחות גרועים שחיכו לנקמה.

א אני רק תשובה נאלצתי לשים את הטוטפת שם בגלל תכנון מסשן לסשן שכולו היה בתוך מגדל נטוש ובעיקר כי לא חשבתי על הDivine Sense של הפלאדין :)
אני כאמור חושב לעשות את ההתגשמות בשלבים, כך שתהיה לדמויות אפשרות להשליך את הטוטפת לאנשהו או להתכונן לקרב מחודש.
למרות שעכשיו שאני חושב על זה הם יוכלו להרוג אותו די בקלות בקרב מחודש, כך שהדברים יהיו מעניינים רק כשיגיעו אל הדרואידים.

חזרה