• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 חפץ קסם חדש: כפפות כוח ענקים (דרגה 5) -הדיון מוקפא

מצורף כאן בקובץ, כי נכתב במקור בקובץ (ממש קצר, אבל רציתי לשמור על העיצוב בלי הרבה עבודה).
אשמח להערות והארות, במיוחד בנוגע לאיזון החפץ!

קבצים מצורפים

• כפפות כוח ענקים - חפץ קסם.pdf
    383.1 KB · צפיות: 3
גם כן שבור כמו החפץ השני
הדרך היחידה שיש לי לאזן את הכפפות האלה היא לעשות להן בדיוק מה שעשיתי לחפץ השני, או לתת להן תוסף סטטי בלבד לנזק - וזה חפץ שכבר קיים.
מה שאומר שהכפפות האלה לא אמורות להיכתב ככה, אלא אם תחליט לשנות אותן לגמרי ולתת להן כוח מיוחד שמדגיש את הכוח של הענקים - נניח יכולת להרים משאות יותר כבדים או לשאת נשקים יותר גדולים, או איזה כוח יומי שנותן תוסף לגלגולי התקפה/נזק (יכול להיות שקיים חפץ כזה, לא זוכר כרגע)
וסתם הערה:
כתבת הרגע שני חפצים נחמדים בלי פלאף בכלל, היית יכול להכניס אותם לנושא אחד "שני חפצי קסם חדשים".

ממש מצטער על הביקורת הכפולה, היא נדרשת פה. אבל יש לך פוטנציאל ליצור חפצים טובים ממש, אז מחכה לראות אותם :)

גם כן שבור כמו החפץ השני
אותה תשובה כמו החפץ השני.
הדרך היחידה שיש לי לאזן את הכפפות האלה היא לעשות להן בדיוק מה שעשיתי לחפץ השני, או לתת להן תוסף סטטי בלבד לנזק - וזה חפץ שכבר קיים.
למה? +1 לגלגולי התקפה זה לא גבוה בכלל (בדרגה 5 אתה כבר מגיע לתוספי התקפה דו ספרתיים במהדורה הזו). לא מבין מה לא מאוזן בזה, ואגב מה זה תוסף סטטי?
מה שאומר שהכפפות האלה לא אמורות להיכתב ככה, אלא אם תחליט לשנות אותן לגמרי ולתת להן כוח מיוחד שמדגיש את הכוח של הענקים - נניח יכולת להרים משאות יותר כבדים או לשאת נשקים יותר גדולים, או איזה כוח יומי שנותן תוסף לגלגולי התקפה/נזק (יכול להיות שקיים חפץ כזה, לא זוכר כרגע)
השם שלהם הוא כזה כי לא היה לי שם אחר, לא קשור במיוחד לענקים (באותה מידה זה יכול להיות "כפפות דיוק קרבות" או משהו דומה). ויש חפץ שנקרא "כפפות כוח העוג", שנותן כוח יומי של +5 לנזק ו+1 לבדיקות אתלטיקה ובדיקות תכונה של כוח.
וסתם הערה:
כתבת הרגע שני חפצים נחמדים בלי פלאף בכלל, היית יכול להכניס אותם לנושא אחד "שני חפצי קסם חדשים".
יש צדק במה שאתה אומר, אולי אני אפתח עץ חפצי קסם למו"ד 4 בכתיבתי (אני כותב אחד בתוך 5 דקות בערך, אז אם משעמם לי העץ הזה יכול להתמלא במליון חפצים בתוך יום).

אין לך על מה להצטער על ביקורת, העליתי לאתר את החפצים בשביל לקבל ביקורת, במיוחד נפלאה כמו שלך!

השיטה של מהדורה 4 לתוספי התקפה והגנה היא כזו:
השיטה לקביעת תוספי התקפה והגנות של מפלצת מתחילים במגוון ערכים בדרגה 1, בהתאם לאופי המפלצת, ולאחר מכן עולים בדיוק ב1 כל דרגה.
לכן תוספי ההתקפה וההגנות של שחקנים אמורים לעלות בדיוק באותו קצב, כלומר אתה אמור לקבל 29 נקודות בין דרגה 1 לדרגה 30 (כי בדרגה 1 אתה וגם המפלצות מקבלים ערך התחלתי לתוסף ההתקפה ולהגנות)
15 נקודות אתה מקבל מחצי דרגה
6 נקודות אתה מקבל מתוסף הקסמה לנשק/אביזר.
3 נקודות מהכישרון התמחות בנשק מהספר השני לשחקן (כן, זה כישרון חובה לכל שחקן ומי שלא לוקח אותו יש לו בעיה רצינית)
4 נקודות אתה מקבל מהעלאת ערכי תכונה לאורך הרמות - אבל זה רק להתקפה. בהגנות אתה לא מעלה אף פעם את כל ערכי התכונה ולכן זקוק לתוספים אחרים.
סה"כ העלינו את תוסף ההתקפה ב28 ואת ההגנות ב24-28 בערך.*
את הנקודה הנותרת אתה משיג מחפצים, כשרונות, וכוחות, וכנראה אפילו תקבל כמה נקודות בונוס.

נקודה נוספת שצריך לשים לב אליה - בעוד שנשקים נותנים תוסף הקסמה לגלגולי התקפה, חפצים נותנים תוסף חפץ. התוספים האלה מצטברים אחד עם השני, כלומר אם יש לך תוסף הקסמה 1+ ותוסף חפץ 1+, התוסף הכללי שלך יהיה 2+.

ועכשיו תשובות לשאלות שלך:
למה? +1 לגלגולי התקפה זה לא גבוה בכלל (בדרגה 5 אתה כבר מגיע לתוספי התקפה דו ספרתיים במהדורה הזו). לא מבין מה לא מאוזן בזה,
כשוויזארדס תכננו את מהדורה 4, הם לא התכוונו שלשחקן יהיה תוסף חפץ מלבד תוסף ההקסמה שלו לגלגולי התקפה באופן קבוע. תוספי החפץ לגלגולי התקפה הם תמיד מותנים במשהו, וככל שהתנאי פחות מחמיר דרגת החפץ עולה, וגם אז תוסף חפץ לגלגולי התקפה לדעתי מעולם לא עבר את 1. מה שלא מאוזן פה זה גם שמדובר בתוסף 4+ לגלגולי התקפה (לצמידים) וגם עצם העובדה שמדובר בתוסף חפץ, שלא אמור להינתן בטח שלא בדרגה כזו.

לכן כאשר אתה נותן חפץ קסום לדמויות, הוא לא יכול לתת תוסף חפץ גבוה מ1 לגלגולי התקפה, אחרת זה ממש שבור. אם אתה נותן לדמויות עתק אפשר לתת לו תוסף 2+ כשהעתק מרוצה ממש.

*לכן תוספי חפץ להגנות הם דבר נפוץ ויכולים להגיע בקלות ל3+. (וגם תוספים בכלל להגנות)

ואגב מה זה תוסף סטטי?
התכוונתי לתוסף קבוע שאינו מותנה בשום דבר - זה כוח להתקפות נשק שזה תנאי שאם אתה משתמש נשק אתה ממלא כמעט תמיד, בניגוד לדרישה להשתמש בכוחות אש שיותר קשה למלא (וזה עדיין תנאי מקל) או תנאי של תקיפת יריב מדמם (אתה מקבל את התוסף רק אם אתה תוקף יריב מדמם)

יש צדק במה שאתה אומר, אולי אני אפתח עץ חפצי קסם למו"ד 4 בכתיבתי
יאללה. מאתגר אותך לכתוב עץ של 30 חפצי קסם - אחד לכל דרגה, ושיהיה להם סיפור מעניין על איך הראשון מהם נוצר או על למה עשו אותם או משהו. לא יודע כמה אוכל לעזור במכאניקה (תקופת מבחנים כרגע) אבל אשתדל לפחות קצת.

כשוויזארדס תכננו את מהדורה 4, הם לא התכוונו שלשחקן יהיה תוסף חפץ מלבד תוסף ההקסמה שלו לגלגולי התקפה באופן קבוע. תוספי החפץ לגלגולי התקפה הם תמיד מותנים במשהו, וככל שהתנאי פחות מחמיר דרגת החפץ עולה, וגם אז תוסף חפץ לגלגולי התקפה לדעתי מעולם לא עבר את 1. מה שלא מאוזן פה זה גם שמדובר בתוסף 4+ לגלגולי התקפה (לצמידים) וגם עצם העובדה שמדובר בתוסף חפץ, שלא אמור להינתן בטח שלא בדרגה כזו.

לכן כאשר אתה נותן חפץ קסום לדמויות, הוא לא יכול לתת תוסף חפץ גבוה מ1 לגלגולי התקפה, אחרת זה ממש שבור. אם אתה נותן לדמויות עתק אפשר לתת לו תוסף 2+ כשהעתק מרוצה ממש.
הפתרון פשוט - אני אערוך את זה לתוסף הקסמה! (אבצע את זה מחר כי אין לי כל כך הרבה זמן כרגע).
יאללה. מאתגר אותך לכתוב עץ של 30 חפצי קסם - אחד לכל דרגה, ושיהיה להם סיפור מעניין על איך הראשון מהם נוצר או על למה עשו אותם או משהו. לא יודע כמה אוכל לעזור במכאניקה (תקופת מבחנים כרגע) אבל אשתדל לפחות קצת.
גם זה יבוצע מחר - וה4 הראשונים (חוץ מאלו) כבר נכתבו.

הפתרון פשוט - אני אערוך את זה לתוסף הקסמה! (אבצע את זה מחר כי אין לי כל כך הרבה זמן כרגע).
זה בלתי אפשרי.
תוסף הקסמה יכול להינתן רק לנשק/אביזר איתו מבוצעת ההתקפה, או לשריון/תליון אותו אתה עונד ומגן עליך.
אם אתה נותן תוסף הקסמה לגלגולי התקפה ונזק לאיזה חפץ אתה חייב לבצע את ההתקפה עם אותו החפץ כדי שהוא ישפיע על גלגול ההתקפה. כלומר נניח יש לי חרב אדירה +3 ואני תוקף עם החרב הארוכה 2+ שלי - אני אקבל תוסף הקסמה 2+ לגלגולי התקפה.

גם זה יבוצע מחר - וה4 הראשונים (חוץ מאלו) כבר נכתבו.
אבל בבקשה אל תשים אותם בקובץ PDF, כי אז כל פעם שאני רוצה לפתוח אותו זה מוריד לי את הקובץ מחדש... 🙏
שים את זה בטקסט בפורום, זה רק חפץ קסם אז זה לא נורא לראות את זה בעיצוב של הפורום.

זה בלתי אפשרי.
תוסף הקסמה יכול להינתן רק לנשק/אביזר איתו מבוצעת ההתקפה, או לשריון/תליון אותו אתה עונד ומגן עליך.
אגב, זה לא נכון. ה-Ki Focuses עובדים בדיוק בצורה בה אתה בעצם מקושר לאחד מהם והוא מעניק את ההקסמה שלו לכול התקפות הנשק שלך- ונועד למקצועות כמו הנזיר שהנשק שלו (מכה לא חמושה) לא יכול להיות מוקסם. יש תקדים לזה בשיטה. מה שכן, אם התוסף של החפץ משתנה לתוסף הקסמה, הדבר פשוט שם אותו בנקודה די מוזרה כחפץ- הוא נותן תוסף מסוג מסוים במקום בגוף שאינו מתאים לו. אם תשים לב, במהדורה 4 יש ממש סגנון לחפצים על פי מיקומם בגוף, וחפצים בקטגוריית הזרועות לא נותנים תוספי הקסמה להתקפה. לעומת זאת, הם כן מעניקים תוסף לנזק להתקפות קפא"פ/טווח- או מעניקים יכולת הגנתית כולשהי, שכן זהו המיקום למגנים בשיטה הזו.

כאילו, אם הדבר משתנה לתוסף הקסמה, אני מתקשה לראות למה לקנות את החפץ הזה ולא פשוט חרב קסומה 1+...

זה בלתי אפשרי.
אם אתה נותן תוסף הקסמה לגלגולי התקפה ונזק לאיזה חפץ אתה חייב לבצע את ההתקפה עם אותו החפץ כדי שהוא ישפיע על גלגול ההתקפה. כלומר נניח יש לי חרב אדירה +3 ואני תוקף עם החרב הארוכה 2+ שלי - אני אקבל תוסף הקסמה 2+ לגלגולי התקפה.
אגב, זה לא נכון. ה-Ki Focuses עובדים בדיוק בצורה בה אתה בעצם מקושר לאחד מהם והוא מעניק את ההקסמה שלו לכול התקפות הנשק שלך- ונועד למקצועות כמו הנזיר שהנשק שלו (מכה לא חמושה) לא יכול להיות מוקסם. יש תקדים לזה בשיטה. מה שכן, אם התוסף של החפץ משתנה לתוסף הקסמה, הדבר פשוט שם אותו בנקודה די מוזרה כחפץ- הוא נותן תוסף מסוג מסוים במקום בגוף שאינו מתאים לו. אם תשים לב, במהדורה 4 יש ממש סגנון לחפצים על פי מיקומם בגוף, וחפצים בקטגוריית הזרועות לא נותנים תוספי הקסמה להתקפה. לעומת זאת, הם כן מעניקים תוסף לנזק להתקפות קפא"פ/טווח- או מעניקים יכולת הגנתית כולשהי, שכן זהו המיקום למגנים בשיטה הזו.

כאילו, אם הדבר משתנה לתוסף הקסמה, אני מתקשה לראות למה לקנות את החפץ הזה ולא פשוט חרב קסומה 1+...
צודק, ולכן חשבתי על רעיון אחר (מוזמנים להוריד את הקובץ מחדש, הוא נערך!).
אבל בבקשה אל תשים אותם בקובץ PDF, כי אז כל פעם שאני רוצה לפתוח אותו זה מוריד לי את הקובץ מחדש... 🙏
שים את זה בטקסט בפורום, זה רק חפץ קסם אז זה לא נורא לראות את זה בעיצוב של הפורום.
לא נכון, אם אני עושה העתק הדבק זה משנה את כל הפיסוק והניקוד, בגלל איזה באג שקשור לזה שבקובץ המקורי זה שחור על גבי לבן ובפורום לבן על גבי שחור.
פשוט אין לי כוח לערוך את כל הפיסוקים וזה, ואם אתה רוצה לקרוא את זה מחדש - תפתח את זה מההורדה הקודמת, לא מסובך...

אגב, זה לא נכון. ה-Ki Focuses עובדים בדיוק בצורה בה אתה בעצם מקושר לאחד מהם והוא מעניק את ההקסמה שלו לכול התקפות הנשק שלך
וואלה, חידשת פה דבר מעניין. לא ידעתי.

בכל מקרה, מוקדי צ'י (ki focuses) הם היוצא מן הכלל המעיד על הכלל - שים לב שגם סמל קדוש אתה לא חייב להחזיק ביד כדי לבצע את ההתקפה, אבל אתה חייב לשאת אותו עליך והוא עובד רק עם כוחות אביזר שאתה מבצע באמצעותו. כך למשל אם יהיו לך שני מוקדי קי, אחד פשוט עם תוסף הקסמה 2+ ואחד עם תוסף הקסמה 1+ ועם כוח יומי שמאפשר לך להפעיל אותו כאשר אתה פוגע בהתקפה עם מוקד הקי, אתה לא יכול להפעיל את הכוח היומי אם בשביל גלגול ההתקפה השתמשת במוקד הקי הפשוט 2+.
כלומר סכך הכל מוקד קי הוא אביזר באמצעותו אתה מבצע את ההתקפות הפסיוניות של הנזיר בדיוק כפי שסמל קדוש הוא אביזר באמצעותו מבצעים את התקפות הכהן. אמנם אתה יכול לתקוף בלעדיהם טכנית, אבל אם אתה רוצה לקבל את תוסף ההקסמה שלהם אתה חייב להשתמש בהם.

ולסיכום לא מדויק: אם אתה לא מנוסה בכתיבת חפצי קסם למהדורה 4 אל תיתן תוסף הקסמה למשהו שהוא לא נשק או אביזר.

ולסיכום לא מדויק: אם אתה לא מנוסה בכתיבת חפצי קסם למהדורה 4 אל תיתן תוסף הקסמה למשהו שהוא לא נשק או אביזר.
מה שאמרת פה הוא, שעד עכשיו לא נתנו תוסף הקסמה למשהו שהוא לא נשק / אביזר / שריון.
אני ממש לא מבין למה זה צריך להישאר ככה, אחרי הכול לא כל חפצי הקסם שהם לא נשק / אביזר / שריון אמורים לתת תוספים חוץ - התקפתיים, אין מספיק דברים לתת להם תוספים אם זה כך (ואגב אגיד שבסל"ש 1 עשו עבודה גרועה מאוד בכמות חפצי הקסם יחסית למהדורה שמתבססת על חפצי קסם ובלעדיהם השחקן מת כמעט על בטוח בקרב, יש שם בקושי 70 חפצים ל30 דרגות וחצי מהם זה אביזרים שזמינים ועוזרים רק למקצועות מסוימים).

אתה יכול, אבל כאמור אני לא ממליץ לך להתחיל בזה.
תתחיל בקטן, תכתוב חפצים עם העקרונות הקיימים. אחר כך, כשתשלוט טוב באיזון של 4, תתפתח ותמציא מכאניקות חדשות.
יש צדק במה שאתה אומר, אבל אני אחד שאוהב לשחוט פרות קדושות... כרגע אני מסתפק בזה שהוספתי מיקום שלא כתוב בחוקים (לפרטים ראה בחפץ משקפי מבט המוות בעץ שלי).

כדי שהשחיטה תהיה כשרה אתה צריך לחדד עוד קצת את הסכין :)
אני אומנם הבנתי את הבדיחה, אבל נתרגם לטובת החילונים שבפורום:
בשחיטה היהודית צריך לחדד את הסכין עד שתהיה חלקה בלי שום פגימות, מטעמי צער בעלי חיים אבל לא רק (ונא לא להתחיל דיון על זה כאן).

יש בזה משהו. מחכה לתגובות על חפצי הקסם בעץ, העליתי אותם בקובץ אחד כמו שביקשת.

מה שאמרת פה הוא, שעד עכשיו לא נתנו תוסף הקסמה למשהו שהוא לא נשק / אביזר / שריון.
גם עד עכשיו אף אחד לא ניסה לעשות צניחה חופשית ללא מצנח. זה לא אומר שאדם שלא מבין בצניחה צריך להתחיל להמליץ לחבריו הקרובים לעשות את זה.

יסלחו לי רבותי, אבל אני עדיין חושב שהצוותים של וויזארד מסוגלים לעשות עבודת איזון יותר טובה מחלקנו הגדול פה. זה דבר אחד לקחת משהו ברוח השיטה ולכתוב אותו, ודבר אחר להגיד "הנה משהו שאין בשיטה בכלל ואני בטח חכם יותר מכל מי שכתב אותה ולכן זה צודק ונהדר"

חזרה