• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סגנונות של כריכות במד"ב ופנטזיה

סתם משהו שחשבתי עליו - בזמן האחרון אני רואה פרסומות וקיקסטארטרים וכיו"ב, שהכריכות שלהם כוללות בכמה מהמקרים תצלום גנרי מבנק תמונות כלשהו שמעובד בפוטושופ עם דימויי פנטזיה.

איכשהו, תצלום ופנטזיה פחות מסתדרים לי בראש, אבל תצלום ומד"ב כן. אבל בכל מקרה, תצלומים של דמות גיבור/ה על הכריכה של הספר יותר מידי עושים לי אסוציאציה לכל מיני רומנים רומנטיים עם דוגמן ניינטיז ארוך שיער כפיראט נטול חולצה על העטיפה.

מצד שני, זה כנראה הרבה יותר זול מציור, בדגש על ציור צבעוני עם הרבה פרטים.

ועוד נקודה - זוכרים את "הסדרה הלבנה" של עם עובד? שם הם הלכו על כריכות של איזה אמן ישראלי שיצר קולאז'ים תמוהים למדי, למשל:

1615046242660.png

1615046291238.png
1615046354651.png

סתם משהו שחשבתי עליו - בזמן האחרון אני רואה פרסומות וקיקסטארטרים וכיו"ב, שהכריכות שלהם כוללות בכמה מהמקרים תצלום גנרי מבנק תמונות כלשהו שמעובד בפוטושופ עם דימויי פנטזיה.
האמת שלא כל כך ראיתי כאלו. אתה יכול להביא אחד?
ועוד נקודה - זוכרים את "הסדרה הלבנה" של עם עובד? שם הם הלכו על כריכות של איזה אמן ישראלי שיצר קולאז'ים תמוהים למדי, למשל:
כן, יש לי כמה ספרים עם הכריכות האלו אבל חלק מהן דווקא עם ציורים די יפים ולא קולאז'ים חוץ מזה שהסגנון הזה די מתאים לכל מיני ספרים של רוג'ר זילאזני וכדומה שהעיצוב המשוגע מרגיש לי מתאים לאווירה.

חזרה