• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ספר פנטזיה בעברית

רכס הרי הסולם מצלצל מוכר
סולם צור אולי? זה די משתלב עם האמירה הבאה ש:
יש הקבלה לקו מוצבים כמו שהיה בלבנון.

דווקא פחות מרגיש לי כמו לבנון. אגב, יצאו על רצועת הביטחון לפחות שני ספרים ממש טובים ("דלעת" ו"לבנון: המלחמה האבודה") ואחד הרבה פחות טוב ("אם יש גן עדן").

יש שם יותר מדי תחושה צבאית, מינוחים צבאיים וכו'
דווקא לא הרגשתי יותר מידי מינוחים צבאיים, אבל מה שכן הרגשתי זה כתיבה מאוד צמודה לעולם המונחים של מו"ד, מהסוג של "אתה שומע את הקוביות מתגלגלות בין השורות" - גזעים, מקצועות, ציוד מו"די... פחות הסגנון שאני אוהב. גם התיאורים של הדמויות מאוד מזכירים דף דמות.

וטיפ עיצובי קטן: יישור לשני הצדדים פשוט גורם לכל טקסט שהוא להיראות טוב יותר.

אנדור זה שם פנטסטי גנרי. נראה לי שהמקור הוא גרסת הסינדרין של הארץ התיכונה אבל השם מופיע גם במלחמת הכוכבים. אנדור הוא הירח של יאבין ארבע. הוא גם מופיע במסע בין כוכבים כשמם של אחד מהמינים המייסדים של הפדרציה. כך שמבחינת זכויות יוצרים, הוא מכוסה...
הכוונה היא לא שהוא יתבע בבית משפט אלא שהקוראים לא יגידו "צק צק, עוד ארץ שקוראים לה אנדור בספר פנטזיה אפי, איפה המקוריות?"

אנדור כשם של הארץ התיכונה פחות מוכר לקורא הממוצע, הגופים השמיימים אנדור ואנדור זה מסוגת המד"ב.
כאן יש לך ספר דומה עם שם דומה למקום דומה. אני הייתי משנה...

לשנות זה אומר לעבור על ספר של שלוש מאות עמודים, ולתקן הרבה מאוד דברים. אני הייתי משאיר את זה, כי השוק בארץ לא כזה גדול, ורוב האנשים (כולל אותי) שמעו על מחזור כישור הזמן, אבל לא קראו אותו, לפחות לדעתי. אני הייתי משאיר את זה, ומקסימום אנשים יגידו "הי, זה כמו ב...". אף אחד לא יגיד "היי, עוד אנדור. הסופר הזה העתיק מ (אני רוצה להגיד סנדרסון?)"

אם הוא שם את כל הספר בקובץ אחד במחשב, שינוי השם הוא פעולה פשוטה מאד. גם ברנדון סנדרסון שינה שמות של מקומות, לדבריו, אם סדר ההוצאה של הספרים יצר מצב שבו הוא השתמש באותו שם פעמיים כשהוא לא יודע איזה מבין הספרים ייצא לאור.

עריכה אחרונה:
רכס הסולם נמצא בצפון הארץ. לגבי אנדור אני אשקול. זה גם שם שמופיע במלחמת הכוכבים.
תודה רבה (y)
הפרק הראשון נחמד, בניגוד לאחרים כאן אין לי בעיה עם סצינה צבאית. גם בעולמות פנטזיה יש צבא...

הייתי שוקל לשנות את שם הרפובליקה - אנדור זה שם של ארץ מרכזית במחזור כישור הזמן - סדרת ספרים דיי ידועה.
גם השם רכס הרי הסולם מצלצל מוכר, אבל אני לא יכול להיזכר מאיפה

סולם צור אולי? זה די משתלב עם האמירה הבאה ש:

דווקא פחות מרגיש לי כמו לבנון. אגב, יצאו על רצועת הביטחון לפחות שני ספרים ממש טובים ("דלעת" ו"לבנון: המלחמה האבודה") ואחד הרבה פחות טוב ("אם יש גן עדן").

דווקא לא הרגשתי יותר מידי מינוחים צבאיים, אבל מה שכן הרגשתי זה כתיבה מאוד צמודה לעולם המונחים של מו"ד, מהסוג של "אתה שומע את הקוביות מתגלגלות בין השורות" - גזעים, מקצועות, ציוד מו"די... פחות הסגנון שאני אוהב. גם התיאורים של הדמויות מאוד מזכירים דף דמות.

וטיפ עיצובי קטן: יישור לשני הצדדים פשוט גורם לכל טקסט שהוא להיראות טוב יותר.
מסכים עם מה שאתה אומר. בהמשך תיאורי הקסמים יהיו מוכרים לכל שחקן מו'ד. אני תמיד אהבתי לזהות את הקסמים בספרים

אל תוציא את הספר לאור באוצאה עצמית . קראתי איפה שהוא שזה יכול לעלות יותר מהוצאה לאור רגילה, וגם זה יותר משתלם. עשה איך שאתה רוצה, אבל אם אתה רוצה לשמוע בעצת סופרת, (גם אם רק מתחילה), אז אל תוציא את הספר בהוצאה עצמית.

רכס הסולם נמצא בצפון הארץ. לגבי אנדור אני אשקול. זה גם שם שמופיע במלחמת הכוכבים.
תודה רבה (y)

מסכים עם מה שאתה אומר. בהמשך תיאורי הקסמים יהיו מוכרים לכל שחקן מו'ד. אני תמיד אהבתי לזהות את הקסמים בספרים

הפרק הראשון נחמד, בניגוד לאחרים כאן אין לי בעיה עם סצינה צבאית. גם בעולמות פנטזיה יש צבא...

הייתי שוקל לשנות את שם הרפובליקה - אנדור זה שם של ארץ מרכזית במחזור כישור הזמן - סדרת ספרים דיי ידועה.
גם השם רכס הרי הסולם מצלצל מוכר, אבל אני לא יכול להיזכר מאיפה
צודק אפשר לקרוא לרפובליקה " רפובליקת סרורה " \הגרדין

אל תוציא את הספר לאור באוצאה עצמית . קראתי איפה שהוא שזה יכול לעלות יותר מהוצאה לאור רגילה, וגם זה יותר משתלם. עשה איך שאתה רוצה, אבל אם אתה רוצה לשמוע בעצת סופרת, (גם אם רק מתחילה), אז אל תוציא את הספר בהוצאה עצמית.
צודקת אני בודק על הוצאת ספרים

יש מספר סופרים בישראל שהוציאו ספר בעברית, רובם כבר היו בעלי קשר כלשהו להוצאה לאור מוכרת - למשל ורד טוכטרמן.
הייתי מתמקד בהוצאות לאור מהתחום (אופוס, גרף, יניב) ובטח שלא פונה להוצאות לאור כלליות, שם הסיכוי הסביר הוא שינסו לקחת ממך כסף ולא הפוך. בכל מקרה אתה לא אמור לשלם לאף אחד על ההוצאה לאור.
בתרחיש אחר, אתה יכול להוציא לאור במימון המון - ולתת לקהל לשפוט האם יש לספר ביקוש. זה גם בעל ערך שיווקי בפני עצמו. בנוסף, אם הוא יצליח במימון המון, יהיה לך יותר Leverage מול הוצאות הספרים השונות, בטיעון שהספר כבר מוכר ומצליח.

:cool:
תודה רבה כיף מאוד לשמוע
אצטרף עוד פרק אחד בהמשך. לידיעה אני בודק כמה מהלכים שלהוצאה לאור . כך שאני צופה שתוך כמה חודשים מי שיירצה יוכל לקרוא את כולו. אני גם עובד על ספר המשך .
כל הכבוד! מי כמוני יודעת שזו עבודב קשה. אתה מקליד ביד או במחשב?

בעבר הייתי כותב ביד ואז מעתיק עורך במחשב. אבל לאחרונה עברתי למחשב בלבד. ואז עורך מחדש כל פרק.
אני דווקא כותבת ביד כי אני לא ממש הרבה על המחשב, וכש אני כן אני עושה דברים אחרים, לכן אני מעדיפה ביד. אני לפני כמה ימים גמרתי את המחברת השניה לי והפרק השישי.

חזרה