• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איזה תכנים מורמוניים יש ברומח הדרקון?

כל הזמן יוצא לי לשמוע שטרייסי היקמן הכניס ל"רומח הדרקון" תכנים מאמונתו המורמונית.
חוץ מיחס שלילי להתנהגות מינית של נשים וכל הקונספט של "אמונה אמיתית ואבודה שחוזרת והיא כתובה על לוחיות מתכת שאף אחד לא ראה" מישהו מכיר איזה סקירה אמינה על הנושא?

דמות מועצמת? היא לגמרי בצד של הרעים ומתוארת כבוגדנית ואכזרית. במקרה, היא גם די פעילה מינית ומוצגת כמי שבעבר ובהווה שלה יש פרטנרים רבים. בסוף היא גם באה על עונשה ומתה, נדונה ליסורי גהינום בזרועותיו של שלד נקרופיל.
להבדיל, בצד של הטובים יש לנו את:
טיקה - בתולה לחתונה.
סהר-פז - בתולה לחתונה (בגיל 30!)
לאורנה - בתולה לחתונה (בגיל 300!)
קריסניה - כל פעם שהיא נקלעת למרחב הפינים המסוכן, משהו מציל אותה.

הקורלציה הזו לא נראית לי מקרית.
כאילו, לא שאני חושב שמשהו לא בסדר עם זה שמישהי לא תרצה לקיים יחסי מין מזדמנים (בחירה לגיטימית לגמרי) אבל איך זה שהבחורה היחידה בספרים שלא נוקטת בשמרנות מינית, היא גם האשה הכי שלילית שמופיעה בהם?

אל תשכח שהספרים האלה נכתבו בשנות השמונים. אישה כמו קיטיארה הייתה מקבלת הרבה פחות במה מ20-30 שנה אחרי . נדמה לי שהיא הייתה דמות די חדשנית אז.
בסופו של דבר היא הגיעה לפסגת הפירמידה בקריירה שלה חובשת כתר העוצמה ושמה את עצמה בפוזיציה לחבור למנצח בין רסטליין לטאקיסיס. סהכ לא רע.
טיקה ניהלה פונדק
סהר פז הושמדה על ידי האל האחד
לאורנה אכלה הרבה קש ובסוף איבדה את תניס וגם את הבן שלה במידה מסויימת
וקריסניה... בוא נגיד שדברים לא ממש הסתדרו לה
כך שקיטיארה לגמרי מועצמת בעיניי ולדעתי גם בעיניי המחברים. נכון ,היא מתה בסוף אבל הרעים אמורים להפסיד

אמונה בסוג של תאוסיס (האלה) הקרויה "אקסאלטציה" (exaltation) לפיה יכולה הנפש האנושית להפוך לשווה במהותה לאלוהי.
הרצון של רייסטלין להפוך לאל בעולם שבו האלים הם אלים מטבעם ולא בני תמותה שאפתנים כמו בפיירון? לפי האמונה המורמונית, האל היה בן תמותה ביקום קודם.

גם העניין עם ברם איש האבן והצורה שבה הוא מוצא את מותו מזכירה את ישו הנוצרי.

ישנה גם ההערצה של לאורנה לכהן המחודש של פלדין, שלמזלה, כנראה צדיק מכדי להיענות לה (אם מתייחסים יותר למאפיינים הכיתתיים יותר של המורמונים). ת'אניס בהחלט לא היה מרוצה מהתחרות.

היא הגיעה לפסגת הפירמידה בקריירה שלה חובשת כתר העוצמה ושמה את עצמה בפוזיציה לחבור למנצח בין רסטליין לטאקיסיס.
ו... היא עדיין דמות שלילית.
ישנה גם ההערצה של לאורנה לכהן המחודש של פלדין, שלמזלה, כנראה צדיק מכדי להיענות לה
הוא לא היה בן איזה 80?

חזרה