Lords of Madness: The Book of Aberrations

Lords of Madness: The Book of Aberrations

Information
פורסם ב15 פברואר 2008
נכתב על ידי חגי

Lords of Madness: The Book of Aberrations מבוכים ודרקונים 3.5

שם המוצר: Lords of Madness: The Book of Aberrations

שיטה: מבוכים ודרקונים 3.5

כותבים: Richard Baker, James Jacobs, Steve Winter

שפת המוצר: אנגלית

מספר עמודים: 224 עמודים

מוציא לאור: Wizards of the Coast

מחיר מומלץ לצרכן: 35 דולר

דרוג המוצר: 5 מתוך 5


"אדוני הטירוף" הוא הספר השלישי בסדרת הסוגים (בין ליבריס מורטיס ו-FC1). הוא עוסק ביצורים מסוג תפלץ- והוא מצליח בגדול, בעזרת 224 עמודים של מידע.

The Codex Anathema- הוא ספרו המזעזע של האשף העתיק איפגור. איפגור, תוך שימוש בעתק מסתורי הידוע כהמראה הכהה, הצליח לאסוף מידע מאלפי מקורות, וקיבץ את כולם בספרו. הספר הוא חסר סדר ולא מאורגן, כתב ידו של האשף המטורף. בספר כלולים ראיונות עם מצליפי מוח ואצילי הטסוקאר, הצצות אל השאול ואל המחוזות הרחוקים (The Far Realm), ותיעוד מסעות אל עומק מישור הצל והמישור האסטראלי - רובם כוללים רסיסי מידע שמוטב לבני התמותה לא לקרוא.
המידע הפלאפי ב"אדוני הטירוף" מבוסס כביכול על ספרו של איפגור. תוכלו למצוא גם שאחד מחפצי הקסם החדשים הוא עותק של הקודקס אנת'מה (דרישות היצירה של העותק כוללות "חייב היה לקרוא בעבר עותק של הקודקס אנת'מה"). מגניב.

הספר פותח בהקדמה אשר מסבירה את הקושי שבסיווג התפלצים כ"סוג"- כולם שונים, בעלי כוחות מגוונים וללא שום קשר אבולוציוני. על כן, מוסבר בהקדמה, הספר יתמקד בששת "תפלצי העל"- תפלצים שסווגו בתור המסוכנים ביותר, משום שהם משלבים תבונה עם כוחות שליטה או הרס.

מהו תפלץ?
הפרק הזה מספק לנו את סיפורו של הקודקס אנת'מה (ראו לעיל).
לאחר מכן, הפרק פונה למקורות השונים של התפלצים- מחוץ לחלל, מחוץ לזמן, יצירות של אלים מטורפים, תוצרים מאגיים, ממישורי חומר מקבילים, וכו'. ישנם גם פסי צד המיידעים אותנו על יצירת הצ'ול, וכן על מקומם של התפלצים בעולם אברון (יצירות הדלאקייר או שרצי הקהייבר).
מתוארים המאפיינים אשר משותפים בכל זאת לכל התפלצים- בראש ובראשונה "אינו שייך לסדר הטבעי של אף מקום".
בסוף הפרק תוכלו למצוא 40 רעיונות להרפתקה מבוססת תפלצים (אם כי בערך 30 מתוכם מזכירים באופן חשוד את 100 רעיונות להרפתקה מהמדריך לשה"ם), וכן מידע על מבנה של הרפתקה תפלצית ("זה מתחיל רע, ורק נעשה גרוע יותר", כפי שמוסבר כאן).

ששת הפרקים הבאים עוסקים בששת התפלצים שסווגו כ"תפלצי העל":

אבולת'- אדוני המעמקים
אנטומיה, פסיכולוגיה, תזונה ורבייה. תתי סוגים (אמפיבי, אווירי, סטיגיאני). מקצוע יוקרה לאבולת'ים- Savant Aboleth, עם לחש חדש. אוסף כשרונות המיועדים לאבולת'ים, חפצי קסם (כולל סוג חדש של "חפצים"- תחריטי אבולת'). דת וקסם, שפה, יחסים עם יצורים אחרים, משרתים, ערים ומאורות, מטרות, דב"שים אבולת'ים לדוגמה.
"האל שבאגם"- מיני הרפתקה.

בוהה- שרי העין
אנטומיה, פסיכולוגיה, תזונה ורבייה. תתי סוגים. מקצוע יוקרה לשרי העין- "מג בוהה" (בוהה שעוקר את עיניו בזו אחר זו על מנת להגיע לרמה של מכשף בדרגה 20, בתוך 10 דרגות- מגניב). אוסף כשרונות המיועדים לבוההים, אבל יכולים לעזור גם לאחרים (כשרון שמאפשר לפסל בעזרת התפוררות!). חפצי קסם של שרי העין (וכלי נשק שאפשר להחזיק בעזרת הפה). דת וקסם, שפה, יחסים עם יצורים אחרים, משרתים, קינים, מטרות, דב"שים בוההים לדוגמה.
שתי מיני הרפתקאות- "מאורתו של סקארבו", "כת העין הרעבה".

אילית'יד- מצליפי המוחות
אנטומיה, פסיכולוגיה, תזונה ורבייה. תתי סוגים ויצורים קשורים. חפצי קסם של האילית'ידים(כולל סוג חדש של "חפצים"- חותמים פסיוניים). דת וקסם, יחסים עם יצורים אחרים, משרתים, ערים ומאורות, מטרות.
מיקום- עיר אילית'ידית לדוגמה.
מיני הרפתקה- "מסתורו של סארקת".

נאוגי- לוקחי העבדים
נתוני נאוגי מעודכנים לגרסה 3.5. אנטומיה, פסיכולוגיה, רבייה. תתי סוגי. אוסף כשרונות לנאוגי. תרבות. יחסים עם יצורים אחרים, משרתים, "ספינות העכביש", מטרות, דב"שים נאוגיים לדוגמה. בניגוד לאבולת', הבוהה, האילית'יד והטסוקאר, הנאוגי יכולים לשמש גם כבני ברית מצויינים עבור הדמויות.
מיני הרפתקה- "נפילתה של 'עכביש מוח' ".

גרל- הטורפים
אנטומיה, פסיכולוגיה, תזונה ורבייה. כשרונות המיועדים לגרל (או לתלמידים מגזעים אחרים). חפצי קסם. קסם, יחסים עם יצורים אחרים, משרתים, מאורות, מטרות, דב"שים גרלים לדוגמה. בניגוד לאבולת', הבוהה, האילית'יד והטסוקאר, הגרלים יכולים לשמש גם כבני ברית מצויינים עבור הדמויות.
מיני הרפתקה- "הריסות סאנגקון בהת".

טסוקארי- לובשי הבשר
אנטומיה, פסיכולוגיה, תזונה. תתי סוגים. כשרון המיועד לטסוקארי, אבל יכול לשמש כל יצור עם יכולת הטלפתיה. שני לחשים. חפצי קסם של הטסוקארי. דת וקסם, שפה, יחסים עם יצורים אחרים, משרתים, מטרות, דב"שים לדוגמה (גם לא טסוקארים, משום שהטסוקאר הממוצע נמצא בתוך בן תמותה כלשהו ושולט בו). הטסוקאר אינו יצור בודד, אלא אוסף של נחשיםתולעים (תחליטו אתם) שמתחברים ליצירת תודעה משותפת. מגניב.
מיני הרפתקה- "ביתו של דרוס פריסט"

מפלצות חדשות
טווח ד"א של 2-25. 4 תבניות. יצור אחד (המלמלוען) הוא גרסה מעודכנת של יצור ממגד"מ הראשון.
יש כאן את הדברים שהכרנו ממוד"מ- הפסורולון, לדוגמה, וכן את המוח העתיק המאיים, וכמה דברים מאוד לאבקראפטיים.
שימו לב לזאוגלאק (מגניב!) ולסילתילאר (יצורי פיה שפירקו את עצמם לענן של פיסות בשר ועצם על מנת לחיות לנצח. מתמחים בשתלים, נוטים לתוהו טוב).

ציידי התפלצים
טקטיקות כנגד בוההים. חמישה אלי תפלצים.
20 כשרונות- 1 על קסם, 8 כלליים (רובם יעילים במיוחד כנגד תפלצים), 11 מורשת תפלץ (הופכים בהדרגה את הדמות למשהו לאבקראפטי).
6 מקצועות יוקרה (כולם באים עם דמות לדוגמה)-
המטהר הוא דרואיד שמעצים את צורת הפרא שלו כדי להפוך למהות הטהור והטבעי. מחסל תפלצים, קל להתאמה כדי לשמש גם כנגד יצורים אחרים. 10 דרגות. נחמד.
הרץ האפל הוא סייר מערות החבר בגילדת הרצים האפלים. הוא שכיר החרב, מעביר ההודעות והגשש של האפלה-שמתחת (the Underdark). מומחה בתנועה במקומות בעיתיים. 10 דרגות. מגניב.
מעוות הבשר הוא מטיל לחשי מאגיה שמתמחה בהכנת שתלים, ושואף להגיע להתעלות והשבחה עצמית דרך שתלי תפלץ. 10 דרגות. פגיעה קריטית של הספר, גאוני!
שומר אות הסרולין הוא מטיל לחשים המשתמש באות הסרולין, כוח קוסמי שפוגע בתפלצים. 10 דרגות. חביב.
מוח בטוח הוא לוחם-פסיוני, פלדין, או כהן שמתמחה בהגנה עצמית ובחיסול יצורים מרושעים עם כוחות פסיוניים. 5 דרגות. מגניב, מגניב, מגניב.
שומר הטופז הוא חבר במסדר קדוש שנשבע להכחיד את התפלצים מעל פני העולם. 5 דרגות. נחמד.

לחשים (ו-6 תחומי שליטה). חפצי קסם. שתלים (אבולת', איליתיד, סילתילאר) וגם כשרון השתלת הבשר.
ארגונים- מעגל האמת, גילדת הרצים האפלים, המוחות הבטוחים, מסדר הטופז. כולם מיועדים עבור מקצועות היוקרה של הספר.

סקירות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.